gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
A gdyby babcia miała wąsy...

Czy Hitler miał realne szanse na podbicie wiata?
Tak
46%
 46%  [ 12 ]
Raczej tak
30%
 30%  [ 8 ]
Raczej nie
23%
 23%  [ 6 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Wrz 07, 2004 2:55 pm   

Cytat:
To w takim razie ksiazka Ralfa Georga Rutha "Goebbels" klamie.
Najblizszy spjusznik? Nie wiem czy to komentowac.


Nie czytałem tej książki, więc nie wiem, ale jeśli z góry uważasz, że każde słowo wypowiedziane przez jakąś osobę jest prawdą, to ja tego również nie będę komentował.

Fakty są faktami: istniał sojusz i ścisła współpraca między ZSRR a 3 Rzeszą w latach 1933-1941, państwa te były również wyizolowane dyplomatycznie przez większość ówczesnego świata. Sojusz nie powstałby bez zgody "góry" obu państw. Czy sojusz był z założenia tymczasowy to już domniemania i żeby to wiedzieć musielibyśmy być Hitlerem lub Stalinem, bo tylko jeden z nich mógł go zerwać (reszta, również Goebbels, mogła im co najwyżej doradzać). Chociaż oczywiście jak to jest w historii, kiedy są tylko domniemania to trzeba się nimi zająć a one wskazują, że obie strony raczej nie planowały podtrzymywania sojuszu przez dłuższy okres, ale właściwie to prawdopodobnie było wiele sojuszy, które miały być w zamyśle którejś ze stron tymczasowe, a potem się "przedłużyły". Moim zdaniem dla całego świata wielkim szczęściem był konflikt 3 Rzeszy i ZSRR, bo twierdzenie, że był nieuniknionynie bardzo mnie przekonuje, a bardzo wątpię, czy ludzie w roku 40 w ogóle uwierzyliby, że jest prawdobodobny.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Gość

Wysłany: Pią Lut 11, 2005 7:26 pm   

Moim zdaniem Adolf miał szanse na podbicie świeta. Tylko popełnił jeden fatalny błąd.Przypomnę.Operacja ,,Barbarosa" miała na celu podbicie rosji, na początku szkopom szło łatwo ale Hitler tuż przed Moskwą popełnił fatalny błąd .Chciał przeczekać zime. Dzięki temu ruscy mieli czas na uzupełninie strat i zaopatrzenia.

ps. nienawidze szkopów jak ktoś ma takie samo zdanie na ten temat niech napisze:sowiak1@gazeta.pl lub na mojego kumpla maila; Macho92@vp.pl

Piszcie!! :!: :!: :!: :!: :!: :!:
 
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Lut 12, 2005 5:24 pm   

Anonim napisał/a:
ale Hitler tuż przed Moskwą popełnił fatalny błąd .Chciał przeczekać zime. Dzięki temu ruscy mieli czas na uzupełninie strat i zaopatrzenia.


Hitler mial nastepujacy wybor: ALBO przeczekac zime ALBO ruszyc armie( o ile by zdolal, wszak w tamtych mrozach zamarzalo paliwo w bakach), ktora byla totalnie nieprzygotowana do dzialania w tamtejszych warunkach, w odroznieniu do Rosjan. Lepiej wiec pozwolic swoim zolnierzom przetrwac ale i wzmocnic sie przeciwnikowi czy tez lepiej zaryzykowac totalne unicestwienie swej armii?

Anonim napisał/a:
ps. nienawidze szkopów


Moge wiedziec - dlaczego?? Ze juz nie wspomne, ze racjonalnie nienawidzic mozna tylko pojedynczych ludzi, a nie jakies ogolne grupy( bo gdy za "normalna" przyjmiemy srednia, to z zasady nikt jej w pelni nie odpowiada)
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Sob Lut 12, 2005 6:46 pm   

Cytat:
ps. nienawidze szkopów


A ja nienawidze Ciebie. Przy tej argumentacji to też mogę tak powiedzieć.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
ray
Gość
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 11:22 pm   

Aby sie odciąc od wypowiedzi niektórych gosci, wystapie jako "ray":
1. "Gdyby Hitler zwyciezył.." - to temat analiz nie tylko Ph.K.Dicka;
2. Kazdemu wolno nienawidziec, mscic sie, rewanzowac, wiec nie bądź, Gonzo, wyjątkiem :)
3. Wiesc gminna niesie, ze gdyby Adolf pozyskał/oszukał Rosjan i Polaków nikt by mu sie nie oparł (znajac pragmatyzm Anglosasów) - po swej stronie miał juz bowiem Włochów, Japonczyków, Chorwatów, Ukrainców, Łotyszy, Litwinów, Słowaków, Czechów, Węgrów, Bułgarów,Rumunów, Estonczyków, Finów...zapewne Hiszpanów,Portugalczyków, petaiowców z Francji..quislingowców z Norwegii, zwolenników Degrelle'a z Belgii.. Kałmuków,Tatarów, Kozaków...nawet sympatyzujacych z nim Irlandczyków...
Szwedzi , Szwajcarzy ( i zapewne Andorra) ..byli neutralni...
Nie ma Niemców (choc kto wie?), którzy by tego nie analizowali...: :D
 
Simon
Major


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 204
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie Lut 13, 2005 11:49 pm   

ray napisał/a:
2. Kazdemu wolno nienawidziec, mscic sie, rewanzowac, wiec nie bądź, Gonzo, wyjątkiem :)


Chyba słowa Klemensa jednak nie za bardzo do ciebie dotarły :/ Wystarczy być choć trochę człowiekiem (z gatunku sapiens), by je zrozumieć.

BTW : "Być człowiekiem to już bardzo dużo" - jak mówił fragment dialogu napisanego przez moją kumpelę z klasy z pewnego scenariusza - tak mi się przypomniało :)
 
 
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   33%   10/30
ray
Gość
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 1:11 am   

Simon, nie moje to deklaracje pełne były jadu, i zapewne ironiczna pociecha rzadko spełnia swe zadania: mozliwe wiec, ze lektura wiekszej ilosci wypracowan Twych kumpel nic tu nie da. Staraj sie jednak! :D
 
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 4:38 pm   

Cytat:
zapewne Hiszpanów


Na pewno po jego stronie staneliby Hiszpanie, bo pamiętajmy, że ówczesna hiszpania była właśnie pod władzą faszystów (lecz niejają neutralność podczas wojny zachowała).
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
ray
Gość
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 1:48 am   

przeciez Munoz Grandez i jego dywizja na wschodnim froncie to daleko więcej niz nasi w Iraku...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16