gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Alternatywne myślenie czyli Dlaczego Heroes 5 to w szmira:D
Autor Wiadomość
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 4:56 pm   Alternatywne myślenie czyli Dlaczego Heroes 5 to w szmira:D

Oczywiście w pewnym sensie. Nie neguje że ta gra może się podobać. Ba ,nawet ja ją uwielbiam, ale na pomyśmy alternatywnie i z pewną przekorą:

1) Ludzie zachwalają grafę, to prawda jest ładna ale nie jest geniuszem i przeskokiem takim jak pomiędzy 2 a 3 heroesów, znam enginy na których prawdopodobnie gra by znacznie lepiej wyglądąła
2) Muzyka, munumentalna ,ładna ...wszstko pięknie ale jednolita i monotonna . Cały czas przeija się wątek jednego motywu muzycznego to bardzo nie przeszkadza jeżeli wciągnęłła go gra ale zwasze
3) ilość raz i jednostek . Rewolucja by była gdyby ich było dużo więcej, ze 12 a może więcej, rewolucją by było udostempnienie jakiegoś programu gdzie można by było tworzyć samemu jdenostki, zamiki, rasy, a nawet miejsca z bonusami czego w 5 nie uświadczysz.
4) smętna i dość hmm nieruchawa fabuła, filimiki są abo za rzatkie albo monotonne, teksyty wypowiadane również
5) Mało miejsc magicznych, kwater dodających bonusy lub przekleństwa. Pobocznych kłestów prawie wcale nia ma są ewentualnie dodatkowe związane z misją
6) słabe i małe teksty (w 3 było że naprzykład wiedźma to i to zrobiła, dłuższe to było niż 1 czy 2 zdanka) gdy wejdzie się do tych magicznych lub specjalnych mijsc na mapie.
7) zbyt cukierkowaty klimat. Powinni go ttroszke przyciemnić nie zabardzo ale troszke
8) dość małe mapy- kwestia subiektywna
9) nie wyważeni przciwnicy
to tylko część:)
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Lip 16, 2006 1:48 pm   

A czy nad tą częścią pracował ktokolwiek z poprzednich?
Bo jeszcze się okaże, że każdy z ulicy może zrobić zrobić kolejną część dowolnego tytułu (patrz MoO3 i X-COM) :twisted:
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
drAq 
Pułkownik


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 140
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 1:54 pm   

No to ja z przekorą i jednocześnie łatwością skontruję KAŻDY punkt :]
1) Różnica między 2 i 3 była czysto kosmetyczna, wygląd zmieniony z bajkowego i kolorowego na bardziej poważny - baśniowy. Między nędzną 4 a obecną 5 graficznie jest ogromna przepaść :)
2) Napisanie jednego motywu muzycznego tak by dla każdego zamku przybrał odpowiedni klimat i do niego pasował jest znacznie trudniejsze niż poprostu skomponowanie kilku różnych motywów.
3) Też bym tak chciał... np. w Stracrafcie :] Jak chce się czegoś takiego to trzeba zacząć pisać własne gry :D
4) Zależy co rozumiesz przez smętną :] Jak dla mnie fabuła jest świetna i przynajmniej odbiega od przyjętych standardów dobra i zła. Władca demonów darowujący życie elfowi i pouczający go o jego wartości... pokaż mi gdzie tu smętność i nieruchawość :)
5) A czyż w ten sposób kązdy zdobyty punkt nie staje się bardziej znaczący?? Nie to co wcześniejsze zdobywanie statystyk wręcz kilogramami ;)
6) Raczej ścisłe i bez owijania w bawełnę :]
7) Cukierkowaty??? Worms 2 są cukierkowate. Toż HoM&M5 jest jak najbardziej dark fantasy :)
8 ) Tak małe, że aż na moim (jeszcze nie tak słabym) sprzęcie otwierały się czasem po kilkanaście minut :]
9) Więcej info, bo nie wiem czy chodzi ci o to, żeWładcy demonów są za grubi, czy też może Nekromanci zbyt kościści :]
 
 
   
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
kolospl_2
Szeregowy


Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 14
Skąd: z POgorzeli
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 10:23 am   

Według mnie niema co wymyślać na siłe.Trzeba uznać-Heroes 5 to kawał dobrej roboty.Cukierkowaty?No wybacz ale według mnie to kompletny bezsens.Lepiej zajmij sie wypisywaniem zalet Heroes V.Będzie łatwiej znaleźć :wink: .
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   50%   4/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14