gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Age of Empiers III - zapowiedz
Autor Wiadomość
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 4:22 pm   Age of Empiers III - zapowiedz

Zapraszam do przeczytania i komentowania zapowiedzi gry Age of Empiers III autorstwa Backside`a. Wspomniany artykul znajdziecie w tym miejscu
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Paź 05, 2005 6:14 pm   

Jak poprawię kilka pierdółek stylistycznych i "Dziki Wschód" na "Dziki Zachód" :lol: to będzie idealnie :].
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 10:11 pm   

Elo! Co z częścią ekonomiczną? Z tego co wiem podstawą wszelkich działań wojennych we wcześniejszych wersjach tej gry była i nie sądze, że się zmieni kwestia gospodarki?! Sam miałem okazje grać we wcześniejszych częściach tej gry. Niestety mam złe wspomnienia, od chodźby wersja językowa! Pamiętasz jeszcze jak skiepścili polską wersję? Poza tym pod koniec gra robiła się mdła, bynajmniej dla mnie wcale to nie był taki wielki hit, miał sporo niedociągnięć o których nie raczyłeś wspomnieć! Choć muszę przyznać z początku gra okazywała się być bardzo dobra i za to jej chwała! Jednakowoż pod koniec brakowało tej delikatnej nuty wątku, innymi słowy stawała się jakoby schematyczna i pozbawiona indywidualizmu, tego czegoś co sprawia, że zapominasz o reszcie świata! Mimo wszystko to tylko moje zdanie! I nie zapominajcie o tym. Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 10:26 pm   

No więc o ekonomii pisałem przy miastach głównych i dostawach, nie pamietam juz czy wspomiałem o nieistnejących magazynach do których ludzie znoszą surowce (po uzyskaniu przez osadnika np. 1 drewna od razu pojawia się ono w spisie surowców)


Boolseye napisał/a:
Niestety mam złe wspomnienia, od chodźby wersja językowa! Pamiętasz jeszcze jak skiepścili polską wersję?


Zaraz, zaraz rozmiamy o Age of Empires II czy Age of Mythology ??
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 10:33 pm   

Dokładnie to chodzi mi o pierwszą część Age of Empires. Masz rację napomknąłeś o gospodarce, jednak mnie chodziło bradziej o rozwijanie naszego miasta, planowanie miejsc pod budowę, ogólnie o rozwoju miasta, tudzież imperium, które będzie w stanie utrzymać armię oraz obrońć się przed nieprzyjacielem. Rozumiem również iż to nie jest recenzja i nie musi wszystko się znaleść, jednakowoż wolałbym gdybyś był bardziej bezstronny. Poza tym masz całkiem interesujący styl i potrafisz bronić swoich racji, to mi się podoba i za to dałbym Ci plusa. Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 11:15 pm   

Dzięki :].

Boolseye napisał/a:
Niestety mam złe wspomnienia, od chodźby wersja językowa! Pamiętasz jeszcze jak skiepścili polską wersję?


No wiec tak - nie wiem skad wytrzasnąłeś tą polską wersję językową (chyba, że z bazaru ;]). Oryginalnie ukazało się w Polsce po angielsku i nie inaczej.


A poza tym jest to tylko Zapowiedź :D . Recenzja będzie później - "niestety" seria AoE, należy do moi ulubionych, więc trudno tu o brak jakichkolwiek emocji.

Choć juz z drugiej strony jestem wyczulony na braki w tej grze - wiem czego oczekiwałem, a czego nie dostałem :]. Więc "wspaniałości" na pewno nie zatryumfuja całkowiecie, a entuzjazm trochę oziębł po pisaniu tej zapowiedzi i demo-test'u.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 11:37 pm   

No jak to nie ukazał się polska wersja! Ty weź mnię nie rań!!! Było głośno o tym, a już zwłaszcza o "resursach". Nawet w necie się ukazały materiały na ten temat. I weź mi nie wyjeżdżaj z takimi takstami, że kupiłem grę na bazarze! Dowiedz się lepiej więcej na temat tego twojego super hitu! Zanim go zaczniesz relacjonować! Jestem pewny, że nawet nie zajrzałeś do jedynki, do tego od czego zaczynali!!! Jesteś skupiony tylko i wyłącznie na grafie i to dla ciebie najważniejsze! Spójrz prawdzie w oczy grafika ma tylko umilać rozgrywkę, a nie przewodzić grze. Gdzie ty się uchowałeś?!
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 12:27 am   

Damn - miał być żart, a wyszło jak zwykle ;) .
Nie miałem najmniejszego zamiaru Cię obrażać, nawet nie miałbym powodu, ale jeśli to zrobiłem to przepraszam.

A co do reszty.
Grałem w każdą część Age of Empires z osobna, kupując nową zaraz po tym jak wyszła, a całość zabrała mi setki godzin z życiorysu :].

Wiem również sporo na temat każdej z tych gier - żadna nie ukazała się w Polsce w polskiej wersji językowej z prostego powodu - nie miała dobrego dystrybutora. Pierwszą część i dodatek wydał "nie-wiadomo-kto", a drugą część firma APN Promise, która zajmuje się głównie rozprowadzaniem softwareu i sprzętów biurowych - o spolszczeniu nie mogło być mowy.

Zresztą jak nie chcesz mi wierzyć to może sprawdzić np. w jakimś sklepie internetowym wersję jezykową:
http://www.wirtus.pl/shop...&ProduktID=6768
"Uwagi:
Gra w angielskiej wersji językowej z polską instrukcją."

A co do grafiki.
Faktycznie, jest to element, który najbardziej przyciąga, bo jest najbardziej widzialny :], a i robi świetne wrażenie. Jednak zarówno podczas pisania zapowiedzi jak i demo-testu zwrazalem uwagę na jaknajwięcej zmian, które zaszły przede wszytskim do AoE2, więc obecność dostaw i zmianę dynamiki gry.

Jednak, jak samo wspomniałem, trudno tu wspomnieć o wszystkim co się zmienia. A, jak wyżej wspominałe, jako fan wyczulony jestem na wszystkie szczegóły, zwłaszcza te zmieniające bieg rozgrywki.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 8:52 am   

Elo! W porządku nie będę się upierał przy wersji językowej, ale było spolszczenie i jak nie w jedynce to w dwójce, tego jestem pewien. Bynajmniej możliwym jest, że po tej aferze z marnym tłumaczeniem, producenci zrezygnowali z niego. Jeszcze jedna rzecz jaka utkwiła mi w pamięci to fakt, że spolszczenia wcale nie robili Polacy, tylko producent wynajoł kogoś u siebie. A jeśli chodzi o firmę, która stworzyła AoE I, to wiadomo kto ją stworzył! Głównym producentem była Cenega, a pomagali jej Ubisoft oraz Microsoft Games Studios!
A tak poza tym to się nie brażam, bo niemam nastu lat, tylko mówię co myślę! Pozdro!
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 2:02 pm   

To ciekawe - nigdy nie spotkałem się wcześniej z jakimkolwiek tłumaczenim AoE 2. Chociaż grałem w wersję po polsku, ale była ona właśnie z bazaru, kupiona przez kolegów.


Boolseye napisał/a:
A jeśli chodzi o firmę, która stworzyła AoE I, to wiadomo kto ją stworzył! Głównym producentem była Cenega, a pomagali jej Ubisoft oraz Microsoft Games Studios!


Stworzyła ??
Nie wiem skąd masz takie infromacje :]. Zacznijmy od tego, że Cenega istenieje od 3-4 lat (wcześniej istaniała pod nazwą IM Group i miała.
I jeśli jużto mogła by najwyżaj grę dystrybuować a nie stworzyć.
Serię AoE robi od początku firma Ensembles Studios, nawet na pudełku od "jedynki" jest napisane "Developed by Ensemble Studios Corp. for Misrosoft Corp."
Także, ku ścisłości, wydaje mi się, że Microsoft Games Studio nie isntniało jeszcze w '97. W intrze do gry widnieje tylko logo ES i MS, dopiero przy trzeciej części AoE widziałem MS Games Studio.

A patch do zmiany języka w AoE II rzeczywiście istnieje, ale nie słyszałem nigdy, żeby była to oficjalna produkcja czy MS czy polskiego dystrybutora tej gry (wierz mi, ale zbierałem każdą informację jaka pojawiała się w pismach i na oficjalnych stronach tej serii)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Boolseye 
Chorąży
(Bull's Eye)


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 107
Skąd: Qtno
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 2:40 pm   

Ja mam wersję kolekcjonerską z 2003 roku i nazywa się AoE Gold i na okładce tej gry są wymienione te firmy. Ale skończmy już się kłucić :D Masz racje!
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15