gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Co teraz czytasz?
Autor Wiadomość
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 5:06 pm   

Za mną "Nieprawe łoże" Wolskiego, teraz jestem w trakcie "Noblisty" tego samego autora, wkrótce zaś jego "Pies w studni" oraz "Saszeńka" S.S. Montefiorego. No i last but not the least - "Łaskawe" Littella.
 
 
   
Poziom: 41 HP   4%   215/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 11:40 pm   

Witam!

Arkadij i Borys Strugaccy "Przenicowany świat"

"Statek rosyjskiego kosmonauty rozbija się na odległej planecie Sarkasz. Okazuje się, że jest to świat totalitarnej dyktatury. Rządzi nim pięciu anonimowych władców, którzy manipulują społeczeństwem za pomocą specjalnych nadajników. Maksym wstępuje w szeregi rządowego Legionu. Po odmowie wykonania egzekucji cudem uchodzi z życiem i trafia do terrorystycznej opozycji. Niespodziewanie dla samego siebie, zostaje bojownikiem podziemia. Czy tę walkę można wygrać?

Kontakt z obcą cywilizacją po raz kolejny staje się dla braci Strugackich okazją do krytyki bezdusznego reżimu, ukazania jednostki w starciu z totalitarnym systemem, do refleksji nad mechanizmami władzy i rolą elit"

Pozdrawiam!
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 4:08 pm   

Aktualnie u mnie na tapecie Stanisław Lem. Jestem po "Dialogach", biorę się za "Kongres Futurologiczny". Gość jest niesamowity- szkoda, że ludzi zniechęca się do niego, dając Pirxa jako lekturę w 6. klasie- debilizm do n-tej potęgi po prostu...
 
 
   
Poziom: 30 HP   2%   46/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 11:04 pm   

Ajmdemen napisał/a:
szkoda, że ludzi zniechęca się do niego, dając Pirxa jako lekturę w 6. klasie- debilizm do n-tej potęgi po prostu...


Oj, podpisuję się pod tym "nogyma i ręcyma" - przyznaję, iż w tych sielskich czasach podstawówki "Pirxa" nie doczytałem do końca - jako jedyną lekturę... A po latach byłem zachwycony.
 
 
   
Poziom: 41 HP   4%   215/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 11:00 am   

I ja się pod tym podpiszę. Przygody Kapitana Pirxa są naprawdę genialną książką, ale jak się jednak co nieco ma już w głowie. Podobnie jak dostałem ""Okamgnienie" jako nagrodę w...6 klasie podstawówki. Przeczytałem stronę po czym rzuciłem książkę do szafki. Pół roku temu sięgnąłem po nią jeszcze raz i...byłem zachwycony nieskazitelnym piórem Lema i jego teoriami :)
 
 
   
Poziom: 34 HP   3%   96/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 8:33 pm   

Witam!

Paweł Kempczyński "Requiem dla Europy"

"Jesteś biały? Jesteś wykształcony? Jesteś mężczyzną? W poprawnym politycznie świecie nie ma miejsca dla takich, jak ty! Katolik, protestant, ateista- nieważne. Jak śmiertelnie przerażony szczur przemykasz się ulicami Berlina, Londynu czy Warszawy. W Europie XXI wieku rytm życia wyznaczają zawodzenia muezinów. Zachodnia cywilizacja gnije i upada- to efekt wprowadzenia przez zwycięskie feministki Wielkiego Planu Zrównania Szans. Metropolie zamieniają się w slumsy, którymi rządzą gangi imigrantów z Trzeciego Świata. Sądy sprawuje Wielka Mądra Bawolica, a standardowy wyrok dla autochtona, to dziesięć lat obozu resocjalizacyjnego i dwadzieścia mlecznych krów grzywny- dziesięć dla Mądrej Bawolicy i dziesięć dla szlachetnych synów pustyni. Kapitan Hubert Jugenmann przez wiele lat dostarczał pomoc humanitarną do najuboższych rejonów świata, ale w Nowej Europie traktuje się go jak nieuleczalnie chorą męską szowinistyczną świnię. Nad Europą rozbrzmiewa pożegnalne Requiem..."

"Europa, jaką znamy, przestaje istnieć, jej kultura i cały dorobek intelektualny przechodzą do historii. Nie zniszczył jej żaden naturalny kataklizm, nie unicestwiła wojna nuklearna. Ten proces narastał od pokoleń i stara cywilizacja umiera podobnie jak antyczny Rzym. Erozję dawnego porządku przyspiesza feministyczny reżym narzucający ultrahumanistyczne zasady, które mają uszczęśliwić ludzkość, a przede wszystkim imigrantów z przeludnionych krajów Afryki i Azji. "Postępowy" rząd zapewnia im socjal na najwyższym poziomie i toleruje ich okrutne plemienne obyczaje. Rdzenni Europejczycy stają się obywatelami drugiej kategorii. Do tych pogardzanych wyrzutków należy Hubert Jugenmann, kapitan lotnictwa, rodowity berlinczyk, któremu nowy system odebrał możliwość wykonywania zawodu. Nikomu już nie zależy na ludziach takich jak on; w tym dramacie są tylko zużytą, niepotrzebną dekoracją..."

Pozdrawiam!

[ Dodano: Wto Maj 05, 2009 10:17 pm ]
Witam!

Jean-Marie Gustave Le Clezio "Urania"

"Urania to powieść-bajka o utopii stworzonej w dwudziestym wieku na wzór dawnych społeczności Mezoameryki. Na obrzeżach świata duchowej mizerii, zysku i wyzysku istnieje kraina Campos, dolina ostatnich wolnych ludzi. Jej mieszkańcy żyją w harmonii z naturą, w zgodzie z tradycją. Szacunek dla ziemi, dla drugiego człowieka zastępuje im prawo. Nie mają religii, a być może wszystko jest dla nich religią. Campos, to próba zrealizowania indiańskiego snu o wolności. Czy ów sen może się ziścić?"

Pozdrawiam!

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 3:00 pm ]
Witam!

Anna Starobiniec "Szczeliny"

"Thriller, fantastyczna antyutopia, romans, czarny kryminał i mistyczna opowieść o miłości- to wszystko znajdziemy w "Szczelinach"- debiutanckim tomiku (minipowieść i siedem opowiadań), którego autorką jest rosyjska dziennikarka. Próżno tu szukać utworów lekkich i przyjemnych. Wizja Moskwy po apokalipsie- wojnie między żywymi i androidami, gdy nieliczni ocaleli władają całymi dzielnicami i zamawiają produkcję swoich nieżyjących już ukochanych; pociąg, który zawiezie bohatera z Rostowa do Moskwy, ale też do jego równoległego życia; nerwica natręctw prowadząca do katastrofy; tajemnicza firma zajmująca się tworzeniem przypadków...Rzeczywistość zapętla się, zatacza krąg i powraca, światy nakładają się na siebie- nic nie jest pewne, stałe ani oczywiste..."

Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Maj 14, 2009 11:32 pm ]
Hej!

Władimir Sorokin "Dzień oprycznika"

"Jest rok 2027. Światem zawładnęły Chiny, językiem międzynarodowym nie jest już angielski, a Rosję od wszystkich sąsiadów odgradza mur. Po przejęciu władzy monarchia oficjalnie deklaruje swoje cele: wierność religii i tradycji. Paszporty zniszczono uroczyście na placu Czerwonym, dzieła Tołstoja i Dostojewskiego służą do palenia w piecu, publikuje się jedynie utwory ku czci Monarchy. Dzień oprycznika, to satyra polityczna z odniesieniami do ustanowionej przez Iwana Groźnego opryczniny i bezwzględnych metod stosowanych przez straż szesnastowiecznego imperatora. Literacki eksperyment Sorokina- antyutopijny utwór utrzymany w poetyce Puszkina- ukazuje Rosję nieuchronnie zmierzającą ku przeszłości, kiedy władza przemawiała językiem terroru...".

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pon Maj 25, 2009 11:48 am ]
Witam!

Stephen King "Wielki Marsz"

"Mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz- meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Najwyższą z możliwych..."

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 10:43 am ]
Witam!

Cormac McCarthy "Dziecię Boże"

"Dziecię boże to powieść o najmroczniejszych stronach ludzkiej duszy, lecz opowiedziana z pewną dozą humoru i wyczuciem. Bogata w szczegóły, a jednocześnie bardzo oszczędna, czasem wręcz delikatna. Spodoba się miłośnikom powieści z dreszczykiem i wielbicielom prozy Faulknera"

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 9:31 am ]
Witam!

Tym razem Michał Protasiuk "Punkt Omega"

"W mieście usytuowanym wszędzie i nigdzie, a jednak podobnym do starego Poznania, władzę dzierży Leon Lavouple, burmistrz i filozof determinista, a przede wszystkim tyran o żelaznych dłoniach. Jego dziwaczny świat poza dobrem i złem, w którym przyszłość jest znana, a życie ludzkie nie ma większej wartości, trwał nieprzerwanie przez pół wieku. Do teraz. Młody nauczyciel Genipo Herz jest świadkiem śmierci przyjaciela. To wydarzenie zmienia jego życie. Wkrótce odkrywa spisek wymierzony w burmistrza. W mieście krąży też opowieść o Nauczycielu, legendarnym mistrzu ukamienowanym przez tłum. Sytuacja spiskowców się komplikuje, gdy pojawia się kolejny pretendent do władzy, szef policji Skyggen..."

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 10:29 am ]
Witam!

Jacek Piekara "Przenajświętsza Rzeczpospolita"

"Przerażąjąca wizja zniszczonej i zdegenerowanej Polski przyszłości, którą rządzą katoliccy fanatycy, liberalni oszuści, wszechładne służby specjalne i agenci obcych mocarstw. Czy los kraju zmieni odkrycie gigantycznych złóż ropy naftowej?"

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pon Cze 22, 2009 11:21 am ]
Witam!

Philip Dick "Blade Runner"

"Przełom wieku XX i XXI. Na wyniszczonej Ziemi pozostały tylko niedobitki populacji ludzkiej. Żywe zwierzę też jest cenne niczym dzieło sztuki. Policjant Rick Deckard dostaje zadanie zlikwidowania grupy zbuntowanych androidów typu Nexux-6. Ich moduły mózgowe mają dwa tryliony składowych i są w stanie dokonać wyboru najlepszej spośród dziesięciu milionów możliwości działania. Ale najważniejsze, że roboty mają również wolę życia i przetrwania..."

"Dicka prześladowały przez całe życie dwa pytania: "Co to jest rzeczywistość?" oraz"Co znaczy być prawdziwym człowiekiem?". W powieści "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" pokazał androidy, które wyglądają jak ludzie i ludzi, którzy zachowują się jak maszyny. Człowiek, wierzy Dick, musi być zdolny do miłości i zrozumienia każdej formy życia."

"Blade Runner" nakręcony na podstawie tej książki, uchodzi za najciekawsze dokonanie kina SF ostatnich kilkunastu lat. Powieść różni się od filmu, niesie więcej wątków, inaczej rozkłada akcenty między kwestią policyjną a filozoficzną. Policjant szuka robota między ludźmi. Filozof z przerażeniem znajduje go w sobie."

Pozdrawiam!
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Armata 
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 11
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 10:16 pm   

Magdalena Kozak "Nocarz"

Praca w służbach specjalnych niektórych może pociągać, innych odstraszać. Wiadomo – stres, narażanie życia i jeszcze obowiązek, który każe trzymać język za zębami. Nie jest łatwo. Ale dla niektórych to sposób na życie. Dzięki ciągłej dawce adrenaliny we krwi czują, że istnieją. Taką drogę wybrał również bohater książki Magdaleny Kozak. Służbie dla Ojczyzny gotowy był poświęcić wszystko. Dostał nowe życie, nową tożsamość, nową misję. Trafił do tajnej jednostki ABW, która pod przykrywką standardowych działań, zajmowała się walką z Renegatami – groźnym rodem wampirów. Stosując coraz nowsze i brutalniejsze metody Renegaci pozyskiwali świeży, życiodajny pokarm i niebezpiecznie szybko powiększali swoje szeregi. Vesper stanął przed wyborem: ile można poświęcić dla obrony innych, ofiarować własne życie? A co będzie, jeśli wówczas sam zostanie wampirem?

Książka Magdaleny Kozak przedstawia intrygującą wizję polskiej rzeczywistości, w której rozgrywają się rzeczy, o jakich zwykłym obywatelom nawet się nie śniło. Nic w tej książce nie jest jednoznaczne, nawet dobro. Żaden bohater nie jest jednowymiarowy. Ta historia na pewno cię zaskoczy.

Jeśli myślałeś, że wampiry nie istnieją, zobacz jak bardzo się myliłeś…
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   12%   1/8
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 2:38 pm   

Armata napisał/a:
Nic w tej książce nie jest jednoznaczne, nawet dobro.


Zwala z nóg :)
 
 
   
Poziom: 30 HP   2%   46/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13