gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Czego teraz słuchasz?
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 12:51 am   

Ech, jest taka jedna piosenka.
Gary Moore - Still Got The Blues

Nie znam absolutnie tego wykonawcy, ale ta piosenka to całkowity klasyk, który musiał się chyba każdemu obić o uszy (zwłaszcza z charakterysycznym solo na gitarze).

Utwór jest niesamowity, mogę go słuchać w kółko i sprawia, że popadam w coraz większą zadumę...


***

A poza tym jest świetny jazzowy album i, co ciekawe, "dojrzałego" gitarzysty wydany w zeszłym roku !!!.

Lee Ritenour "Overtime" (2005) - naprawdę bardzo przyjemna płyta, utrzymana w starej, dobrej mainstreamowej konwencji. Sporo tradycyjnych schematów w wykonaniu świetnych muzyków + elementy soulowe i oczywiście troszkę eksperymentów współczesnawych. Ale wszystko w odpowiedniej dawce - niczego za dużo, niczego za mało.

Polecam przesłuchanie (czy jakś tam formę zdobycia płyty ;]) szczególnie osom nie mając z jazzem dużo wspólnego, lubiącym porządne, instrumentalne, ale przy tym spokojne, trochę kawiarniane rytmy.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
tomcio08
Szeregowy


Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 2
  Wysłany: Pon Mar 27, 2006 5:33 pm   

Ja słucham:

Axel F - Crazy Frog
Axel F - Popcorn
Axel F - 1001 Nights
Eminem - When I'm Gone
Toto - Africa
Toto - Hold The Line
D12 - How Come

I najlepsza piosenka:

Queen - Show Must Go On
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Maxwell 
Kapral
Temporary Catatonic


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 1:05 pm   

Witam.

Ostatnie kilka miesięcy były bardzo obfite w różne odkrycia muzyczne. Pochwalę się dosłownie kilkoma spośród całej gamy "nowości" w mojej płytotece...

• Riverside - (namiary od Perkuna - wielkie dzięki :) ) genialna grupa, bez żadnych kompleksów mogą grać obok światowych legend. Szczęśliwie kilka miesiąc po tym, jak pierwszy raz przesłuchałem Second Life Syndrome przyjechali zagrać we Wrocku, oprócz nowej muzyki mam także niezapomniane wrażenia, autografi i pamiątkową butelkę, zawiniętą Mariuszowi ze sceny po koncercie :P

• Indukti - skoro Riverside to również Indukti :)

• Arena - (kolejny ukłon w stronę Perkuna) Songs From The Linos Cage to po prostu arcydzieło przez wielkie A, a Pride z dnia na dzieć podoba mi się co raz bardziej. Na resztę dyskografii czekam.

• Beyond Twilight - kolejne wielkie odkrycie. Album Devil's Hall Of Fame robi ogromne wrażenie - już po kilku przesłuchaniach awansował u mnie do rangi "płyty nieprzerywalnej". Jorn Lande na wokalu + świetny koncept + rewelacyjna muzyka = genialny album.

• Ayreon - taki pan, współpracujący z innymi muzykami i tworzący różne konceptowe projekty. Na razie znam jedynie Into The Electric Castle (Fish w roli głównej), chociaż przypuszczam, że najważniejszym punktem jego twórczości okaże się The Human Equation (w roli głównej James LaBrie). Ale wciąż czekam...

• Spheric Universe Experience - młoda grupa z Francji i ich debiutancki album Mental Torments. Naprawdę kawał dobrej muzyki - warto zwrócić uwagę.

• Aria - takie trochę inne klimaty, ale dla koneserów pozycja obowiązkowa. Taka hardrockowa grupa z Rosji. Bardzo miła odmiana po wiecznie progresywnych płytach. Z uwagi na rosyjski wokal ich twórczość jest bardzo specyficzna. Polecam, zwłaszcza album Igra S Ognyem.

Poza tym jeszcze takie grupy jak Heaven's Cry, Lost Forever, Warmen, Time Requiem, Sun Caged, Soul Sirkus, czy wszystkie poboczne projekty Dream Theater takie jak OSI, Transatlantic, Chroma Key i Platypus... Za dużo tego, żeby o każdym się rozpisywać, ale każdy gorąco polecam. Dziwi mnie, że nikt nie wspomniał jeszcze o Pain Of Salvation, który jak dla mnie jest w absolunej czołówce, tuż obok Dream Theater...

Pozdrawiam.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
Fenix 
Kapral


Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 73
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 8:50 pm   

Ja słucham teraz Tupac-a Shakur-a.Był wg. mnie najleprzym raperem i prekursorem czarnej muzy.
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   50%   8/16
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Lip 25, 2006 10:14 pm   

Fenix napisał/a:
a słucham teraz Tupac-a Shakur-a.Był wg. mnie prekursorem czarnej muzy.


To czy jest dobry czy nie, to sprawa subiektywna, ale to czy był prekursorem - to już prawda historyczna :].
Tupaca można uznać za prekursora gangsta rapu, rapu bardziej współczesnego. Przecież przed nim było trochę innych raperów pokroju Africa Bambaaty, a z kolei przed nim protoplaści jak Sugarhill Gang czy w końcu Kool Herz :].
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Phate 
Kapral
Charaternik


Dołączyła: 12 Mar 2006
Posty: 37
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 10:18 am   

Mmm... ja aktualnie słucham:
Szymona Wydry- życie jak poemat
Activ- Vizes
Velvet- electric aveneu
arash- arash x3
Breakeavay Kelly Clarkson
Sylver- LAy all you love me
MArie JakaśtAM - Thats the way my hearts goes
Pink- Who knew
Dumkę na dwa serca ^^
Groove Coverage- 21st century digital girls
Marcin Rozynek- Historia miłosna 06
Shakiira- hip`s don`t lie

I to wszystko, choć codziennie coś fajnego do tej listy dopisuję ;P
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   90%   10/11
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 4:49 pm   

Jeśli chodzi o mnie to lubie posłuchać Metallica, Children of Bodom, Pantera, Black Sabath, AC/DC, Slayer a jeśli chodzi o taki lajcik to posłucham Nickelback, Pudle of Mudd i ostatnio Simple Plan.
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 5:55 pm   

ja wolę ostre brzmienie, a the best według mnie są Metallica, Iron Maiden, Rise Againts, Disturbed, Blind Guardian, Apocalyptica, Lordi, Muse, Nightwish, Breaking Benjamins i tego właśnie słucham, a w tym momencie leci u mnie Lordi "It Snows In Hell".
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Matis 
Kapitan


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 622
Wysłany: Nie Sie 20, 2006 3:04 pm   

Jeśli chodzi o preferencje muzyczne to słucham praktycznie wszystkiego-nic mnie nie ogranicza.Więc w moich głośnikach można usłyszeć zarówno Metallice, jak i Enye,wszelkie odmiany rocka, soundtracki filmowe, chór Aleksandrowa,muzyke klasyczną i utwory Jacka Kaczmarskiego-istny miszmasz.
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   81%   48/59
Achim 
Kapral
Gott Mit Uns


Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 53
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 9:48 pm   

Dosyć skompliowane pytanie hahaha wszystko co wpadnie w ucho i jest dobre tzn lata 80, Italo Disco , Pop lat 80-tych , New Romantic , troche muzyki współczesnej ale głownie Italo Disco ! :mrgreen:
 
 
   
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   14%   2/14
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 2:07 am   

odkopuję stary temat- w związku z dyskusją odnośnie hiphopu i bulwersującym ( ;) ) mnie pytaniem "Kto to jest Duże P?"

Oto kilka linków, mam nadzieję, że komuś się spodoba:

http://www.wrzuta.pl/audi...f_and_eldo_-a4o

http://oversw.wrzuta.pl/a..._miejska_poezja

tu coś dla miłośników freestyle'u:

http://www.wrzuta.pl/audi...eestyle_session

a tu mała zmiana klimatu:
http://www.wrzuta.pl/audi...u_po_bangladesz
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 9:23 am   

Dobry pomysł, zapomniałem nawet o tym temacie :) .

Małe sprostowanie do ostatniego postu (^^).
Ostatnimi czasy czyli od ponad 1,5 roku zmieniłem religię. Słucham obecnie Korn', Iron'ów, Metallice, KSU, Republika biała flaga, Dragon Force (zajebiście na gitarach grają), Foo Fighters, i parę innych.
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 10:07 am   

To się nazywa rzecz jasna zmiana na leprze ;)
No ja się fazuje przed koncertem IM oczywiście IM :mrgreen:
Prócz tego posłuchuje Manowara obecnie, DragonForce'a, HammerFalla (Mikiss jak lubisz DF to polecam Hammerfalla :P ), Casualties, Offsrpinga i tam trochę punku ulicznego - wykorzystuje głównie do jazdy ^^

Ps. Nie przeklinaj Mikiss ;) !
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 10:17 am   

ja z tych mocniejszych rytmów to słucham Children of Bodom... a tak to słucham najczęściej czarnego rapu bądź rege...z rege polecam East West Rockers
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 11:04 pm   

Czołem!

Ufff. Dawno mnie tu nie było. Zatem nadrabiam zaległości!

Na początek nieco na temat rocka progresywnego, w sprawie którego tak mnie nachodzili Sztabowicze na Zjeździe;)

Na początek odsyłam do Wikipedii, gdzie jest to w miarę przystępnie wyjaśnione:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rock_progresywny

Teraz dwa najważniejsze polskie serwisy internetowe zajmujące się tematyką rocka progresywnego, progresywnego metalu, również muzy elektronicznej, heavy metalu czy hard rocka:

http://www.artrock.pl/

http://www.progrock.org.pl/index.php


Teraz strony dwóch czołowych polskich audycji radiowych, gdzie powyższa muza króluje, pliki muzyczne do ściągniecia:

http://www.pejzaze.trojka.info/

http://www.mlwz.prv.pl/

Na koniec tych danych polecam serwis największego polskiego dystrybutora płyt- krakowski Rock Serwis:

www.rockserwis.pl

Teraz nieco o muzie, której aktualnie słucham. Obecnie skupiam się już tylko na tym, co nowego wychodzi, głównie w prog rocku i prog metalu. Na klasykę zawsze zdążę, zresztą już co miałem posłuchać ze staroci, to w zasadzie posłuchałem. Płyty z tego kręgu niestety nadal cholernie drogie, choć zdarzają się liczne promocje.

Z tegorocznych nowości polecam:

Ayreon- 01011001- kolejna znakomita płyta Holendra, moim zdaniem ciekawsza, niż poprzednia, prog metal, folk rock, progress

Loco Star- Herbs- polska muza, bardzo niszowa, fuzja elektroniki, chilloutu oraz wątki jazzowe, Polacy potrafią tworzyć fajną muzę

Magenta- Metamorphosis- kolejna znakomita płyta Walijczyków, cudne połączenie prog rocka z elementami folku, ta nieco ostrzejsza i mroczniejsza od poprzedniczek

Opeth- Watershed- tą płytą Szwedzi przekonali mnie do swojej muzy. Cudowne połączenie prog-death metalu. Są utwory i ostre i są te spokojne. Całe szczęście, że wokalista nie łoji cały czas growlingiem, ale ukazuje cudowną barwę swego głosu. Skandynawia po raz kolejny górą.

Riverside- Schizophrenic Prayer- haha...ponoć ta EP-ka zdaniem wielu słuchaczy ciekawsza od pełnego albumu. Nie powiem-coś w tym jest. Polski prog rock w fuzji z prog metalem- Polacy potrafią tworzyć światową muzę!

Co nas czeka jeszcze w tym roku? Nowe płyty Marillion i Pendragon-weteranów neoproga. I czekam na czwartą płytę polskiego Satellite- również ikony polskiego rocka progresywnego.

Za granicą nadal nie do zdobycia w Polsce nowe, znakomite płyty Overhead i Moth Vellum

To na razie tyle. Zawsze bardzo chętnie porozmawiam o muzie;)

Aha. W Rock Serwisie oraz w sieciach Media Markt i Saturn liczne promocje płytowe. Warto trzymać rękę na pulsie.

Pozdrawiam!
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15