gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
DEFCON- Everybody dies
Autor Wiadomość
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 03, 2006 6:37 pm   DEFCON- Everybody dies

Jeśli ktoś jeszcze się nie zetknął z tą prostą gierką, to radzę szybko zapoznać się z wersją demonstracyjną. W skrócie - to prosta gierka ukazująca globalny konflikt nuklearny, przeznaczona do rozgrywki sieciowej. Można również pobawić się z komputerem.
Gra prosta - jak to mówią Anglosasi, system to "paper, rock, scissors", bez ambicji do super dokładnej symulacji.
Mamy silosy atomowe mogące równocześnić pełnić role strategicznej obrony plot, stacje radarowe zapewniające rozpoznanie, lotniska z myśliwcami i bombowcami, okręty wojenne w postaci pancerników, lotniskowców i okrętów podwodnych. Oraz mamy miasta. Z milionami, a nawet dziesiątkami milionów mieszkańców.
Radary dają wgląd w terytorium przeciwnika, myśliwce prowadzą rozpoznanie poza zasięgiem radarów oraz niszczą lotnictwo przeciwnika, silosy w trybie obrony plot zapewniają ochronę przed pociskami balistycznymi i lotnictwem, lotniskowce przenoszą również myśliwce i bombowce, pancerniki chronią lotniskowce, okręty podwodne przenoszą pociski balistyczne. Rozpocznamy od defcon 5 i zegar leci. Wszystko w czasie rzeczywistym. Rozpoczynami od wymiany uderzeń konwencjonalnych, po czym zegar wybija DEFCON 1 i rozpoczyna się zagłada.
Pamiętacie ścianowe wyświetlacze NORADU z filmu "Gry wojenne"? Ta gra odświeży te wspomnienia, schematyczną, konturową grafika.
DEFCON to genialny przykład, jak zrobić super program niewielkimi środkami. Ta gra jest
REWELACYJNA! Gdy rakiety balistyczne zaczynają latać we wszystkie strony, człowieka przechodzą ciarki po plecach. Dodatkiem jest świetna muzyka, doskonale budująca klimat. I jeszcze ten licznik ilość ofiar, w rogu ekranu... Pograłem trochę z komputerem, raz mi przerobił Europę w radioaktywne rumowisko. Na mapie można włączyć filtr ukazujący poziom radioaktywności - cały kontynent pokrył mi się zieloną, fosforyzująca chmurą...
Wg mnie - DEFCON to tytuł obowiązkowy dla każdego miłośnika strategów.
Polecam.
http://www.everybody-dies.com/
 
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Pią Paź 06, 2006 4:45 pm   

Interesujące, ale jednak spodziewałem się czegoś bardziej rozbudowanego. Wojsko znika nawet nie wiadomo kiedy. 2 nawroty bombowca to już duże osiągnięcie. Lotniska mają prawie taką pojemność jak lotniskowce, a tych drugich jest kilka we flocie.
Dlaczego to lotniskowce wykrywają okręty podwodne, a nie pancerniki (które powinny zostać krążownikami albo niszczycielami)? Jaką te statki mają szybkość? Chyba ze 150 węzłów. :wink:
Ogólnie zabawnie, ale jednak cieniutko.
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 6:20 pm   

A czy ktos by sie nie pokusil napisac zapowiedzi tej gry? Tak na 5000 znaków?:))
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 14, 2006 7:34 pm   

Spróbuję coś skrobnąć.
 
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Menajev 
Chorąży


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 114
Skąd: ino
Wysłany: Wto Lis 14, 2006 9:46 pm   

Grałem w demko. Gra jest ogólnie całkiem prosta [do opanowania], ale w 6 ludzi grałoby się pewnie świetnie. Szkoda tylko, że nie ma polskiego dystrybutora, bo cena na steamie w przeliczeniu na nasze troche za duża.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   70%   14/20
SezoN 
Szeregowy


Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 5
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:31 pm   

Defcon to wyśmienita pozycja dla wybrednych, szukających nowych wrażeń. Do niedawna miałem problem ze znalezieniem polskiej społeczności tej gry, takiej z prawdziwego zdarzenia. Jednak, odkąd powstał serwis DEFCON Centrum Polska moje problemy się skończyły, linka celowo nie podaję gdyż nie chciałbym zostać uznanym za spamera. Zainteresowani na pewno znajdą serwis, gdyż zajmuje on jedną z czołowych pozycji w GOOGLE pod zapytaniem Defcon. Wszystkim zainteresowanym rozgrywkom sieciowym, szczerze polecam ten portal zwłaszcza, że aktualnie organizują konkurs w którym ufundowali oryginalną grę dla zwycięzcy!

Pozdrawiam
Maciek
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 8:34 pm   

Dla zainteresowanych - DEFCON został wydany w Polsce przez Play. Cena - 17,60.

http://www.play.pl/szukaj...ramy=1&x=41&y=7
 
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15