gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Demo Age of Empires III
Autor Wiadomość
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 8:19 pm   Demo Age of Empires III

no ja sie zawiodlem :( . Ogromna belka z opcjami, mapa itd. na dole ekranu zaslania 1/3 okienka, sama rozgrywka nie roznic sie zbytnio np. od najnowszego Empire Earth. Sam silnik mimo iz wydajny, to nie prezentuje sie rewelacyjnie tak jak na screenach co pojawialy sie w sieci. To była jedna z gier na które najbardziej czekałem. BYŁA. NIe ma tego klimatu na jaki liczylem. Wszystko jakos tak nerwowo sie robi, za szybko, malo realistycznie. :( ((((((((

Fakt, w demo gralem z jakies 30 minut tylko, ale takie sa moje pierwsze wrazenia.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 8:43 pm   

Kull nie strasz :!: już ściągnałem 90% tego dema - i wyczekuje ostatnie pół godziny by
w końcu wrzucić giere na HDD i zagrać :!:

A warto ściągnąć bo to konkurencja dla American Conquest i tytuł legenda ;-)
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 9:55 pm   

A czy ktos moglby podac przyblizone wymagania sprzetowe dla tego dema? Moj komputer do najnowszych niestety nie nalezy, wiec nie chcialbym sciagac pliku z demem na marne.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 10:38 pm   

wojman --->

"Here are the min specs for everyone
- WinXP
- 1.4ghz Processor
- 256 RAM
- 64 MB Video Card that supports HW T&L
- Approximately 370MB of Hard Drive space (not including installer).
- DirectX 9c"


Grałem ze 3 godziny, 3 razy próbowałem misję, raz tryb skirmish.
A teraz moje 3 grosze.
Po pierwsze trochę się zawiodłem na grafice, bo poraz kolejny sugerowałem sięzbytnio screenami, zamiast trzymać do nich dystans jak Perkun :]. Niemniej jednak muszę przyznać, że tekstury terenu zaskoczyły mnie - w niedawno wydanej twierdzy teren pt trawa czy tam błoto wygląda żałośnie w skutek czego mamy takei dziwne brązowo-zielone pole bez konkretnego charaktery. W AoE 3 wygląda to całkiem porządnie.

Niestety fatalne wrażenie zrobiła na mnie ilość innowacji i brak tutoriala - to chyba najgłupsze posunięcie dzialu od marketingu :].
Grając mamy teraz tzw Home Town czyli jakąś tam stolicę państwa, którym gramy - nie mam pojęcie do czego służy, a podczas gry pojawia sie nam jakieś kółko z symbolem statku i liczbą levelu.
Jednak nie podoba mi się także reszta interfejsu. Nie wiem po co ES odeszło od tradycyjnej belki z surowcami w lewym górnym rogu i minimapy w prawym dolnym. Teraz mapa jest w lewym dolnym a obok niej surowce do których niesposób się przyzwyczaić.

Złe wrażenie robi na mnie także statystyki jednostek i interfejs ich opcji. Teraz sam w sumie nie wiem ile dokładnie jednostka zadaje dmg, ile ma hp i takie tam - trzeba wchodzić w osobne menu.
Zniknęło zaś menu opcji typu "move" "atack" i takie tam. Trochę mnie to dziwi, a najbardziej w przypadku Osadników (po staremu "wieśniaków").
Nie mamy już 4 surowców - odpadał z przyczyn oczywistych kamień.

Kiepsko wychodzą budynki. Domy w epoce przedostatniej wyglądają na śmiesznie małe, budynkó mamy niewiele (nie ma juz 2 okien, a jedno z kilkunastom budynkami). ZNIKNĘŁA chata drawala, skład kamieni czy Magazyn z AoE I. Teraz surowiec nie jest odnoszony, a od razu wysyłany do bazy (śmiechu warte ;p).
Co również głupie, budynki nie są naprawiane przez wieśniaków, a naprawiaja się same jak odejdzie wróg. W takim przypadku przy napadzie na ważny obiekt sporą liczbą ludzi lub moździerzem, możemy się z nim od razu pożegnać :/.
Zwykle budowalismy na początku już baraki, a potem kuźnię. Teraz wojsko mozemy robić dopiero w 2 epoce, a ulepszać je w 3. Poza tym kupa miejsc ulepszeń jest śmieszna - np. w kościele nie ma żadnych opcji dla mnichów, a same ekonomiczne-militarne ;p.
Niestety to nie koniec :]. Denerwuja mnie też głosy jednostek. Gram Brytanią, a ludzie mówią coś jakby po niemiecku i bezsensu. Na szczęscie muzyka nie jest zła :].
Jednostki są całkiem w porządku, ładnie chodzą i walczą, a łucznicy w końcu są przydatną jednostką. Dziwi mnei jednak zmiana interfejsu opcj - nie mamy formacji (a przynajmniej ja nie widziałem mimo włączonej opcji Formations), mamy dziwne ikonki co do zachowania - np. kawaleria ma normalny kłus i tratowanie (podczas którego jest wolniejsza :loL:), a pikinierzy mają tryb ataku i ochrony strzelców.
Wszytskie jednostki maja opcję Defensive Mode, ale żadna nie ma Atack Everyone, Stand, Offensive Mode ;p.
Mnisi nie leczą konkretnych jednostek, a wszytskich na danym obszarze, a potem należy czekać ok 30sek na odnowienie - moze to i dobrze, moze nie ;p.Od teraz każda ejdnostak walczy. Wieśniacy nie wiadomo skąd mają strzelby i każda jednostka posiada jakieś podpalane granty, którymi niszczy budynki. Jest to o tyle śmieszne, że trzmyjaąc w ręce to coś, podczas gdy rzuca, nadal trzyma to w ręce. I chyba przyzwyczaiłem się do nieszczenia każdą jednostką, nawet kosztem realizmu gry :].

Co mnie martwi - gry RTS zaczynają coraz bardziej nabierać różnorakich questów. O ile w Warcrafcie 3 było to fajne, powoli zaczyna mi się to nudzić, a "jednostkowe zadania" nudzić.

Trzeba przyznać, że w AoE 2 najpierw można było rozbudować sobie bazę, potem zacząć ataki taranami i katapultami, bądźź trebuszami. Następni jakiś rajd kawalerią i wspomagajacą piechotą.

Tu musimy się śpieszyć, bo wróg szybko robi jednostki i zaraz dojdzie do starć a to z muszkieterrami, a to z kawalerią, a to z artylerią. W dodatku wszytskie misje, które są w demie opierają się także na budowie jakichś Trading Post'wó. Fajnie, że te elementy dziekiego zachodu zostały oddane, ale czy to było aż tak potrzebne ?

Szczerze to zaczęło mi brakować tej arealistycznosci z aoe II, tego całego strategicznego ładu, którego uczyłem się od wczesnych lat grania na komputerze :].


Cóż, żegnaj stare Age of Empires. Może się okaże, że jeszcze zdąrzę nabrać do tej serii zaufania :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 1:00 pm   

Pierwsze odczucie po włączeniu AoE III - zagraj w demo EE2 będzie podobnie.
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 8:33 pm   

full wersja AoE3 w pazdzierniku. Pamietacie zbiorowa recenzje Warcrafta 3 ?? Moze by tak zrobic zbiorowa zapowidz AoE3 na podstawie dema ?? :) ktos tylko musi sie podjac aby nad tym wszystkim trzymac piecze i poskladac wszystko do kupy, tematy zapodawac do omowienia (grafika, muzyka itd.).

Proponuje, aby ustalic kolejnosc, ktos zacznie i pozniej na zmiane odpowiadac, aby jedna osoba wypowiadala sie max 2 razy na jeden temat.

Jedyny problem teraz to
1. niech sie zglaszaja ludzie co grali w demo i co chca pisac wspolny txt
(txt bedzie wygladal mniej wiecej tak:
(...)
KULL: bla bla bla ..... .. . . .. .. ..
. .. . . . . .. . . .. . . . .. . . . .. . . .
. . .. . . .. . . . . . .. . . . . .. . . . .

Klemens: blu blu blu .. . .. . . . .. .

.. .... . ITD. (...).

2. Kto chce i potrafi dowodzic tworzeniem zapowiedzi ? :)
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 8:52 pm   

Z dowodzeniem textu nie miałem nigdy doczynienia, więc najchętniej podjął bym się opisu konkretnych cech gry, np. Budynki i technologie ;p
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 9:49 pm   

wiec dowodzacego moze nie bedzie nam trzeba :) jakos sami sie zorganizujemy. Niech sie tylko zgalszaja Ci co chca w tym uczestniczyc i niech graja w demo. Zapowiedz (a raczej demo test) zaczynamy pisac od poniedzialku. Aby sobie przez weekend kto chce pogral jeszcze w demo. Perkun?? Gdzie jest Perkun ?? On sie na zjezdzie slinil mowiac o AoE 3 ;P.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 10:08 pm   

kull napisał/a:
Perkun?? Gdzie jest Perkun ??


Teraz jest w Warszawie na koncercie z tego co sie orientuje. ;) Ja natomiast nie pomoge przy pisaniu zapowiedzi - demko nie lubi mojego komputera. :(
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 2:59 pm   

Im dłużej w to gram tym bardziej mi się podoba.
Ktoś rozwalił jednym strzałem moździerza 3 budynki na raz :].

Albo obserwował total descrution karaweli przez galeon :].

Wspaniałe, ale nadal się gubię w interfejsie i dowodzeniu :/.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 8:46 am   

powoli zaczynamy panowie (bede chcial od piatku, bo w piatek mam egzamina poprawkowy - byc albo nie byc - i musze sie troche pouczyc :///////.

napisze wstep i wtenczas sie bedziecie dopisywac. Aby byl lad w naszym pisaniu, jezeli chcesz sie dopisac z wlasnymi przemysleniami, piszesz tekst w kolorze xzerwonym. Ja to poczytam, najwyzej lekko zmodyfikuje :P i jak zamienie txt na kolor zielony to znaczy, ze ten fragment trafi do recenzji w takiej wlasnie formie i mozna ponizej sie dopisywac odpowiadajac m.in. na napisane w nim przemyslenia.

no i piszcie: txt w stylu:

Wojman: Przemyslenia Wojmana bla bla bla.

Zrozumiale?? :)
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
  Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 8:48 am   

o ludzie, dopiero teraz zauwazylem jak wyglada kolorowy txt !! Trzeba to zmienic jakos? KLemens ?? Tak nie moze byc. To jest nieprzydatne! Kto moze to zrobic, aby txt mial tylko zmiane koloru, a nie jakies cienie.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Generals
Chorąży


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 5:29 pm   

Kod:
[color=nazwa koloru][/color]
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   72%   16/22
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 8:41 pm   

Czołem!

Właśnie powróciłem z festiwalu R.A.T. Demko AOE III wyłapałem w trakcie festiwalu będąc u kumpla, który również jest wielkim fanem AOE (oczywiście nie obyło się bez stosownej propagandy SVV:) Jak ściągnę i trochę pogram, to podzielę się swoimi wrażeniami.

Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
The_Crow
Szeregowy


Dołączył: 13 Wrz 2005
Posty: 1
  Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 11:45 pm   

A ja niestety nie moge zagrać bo po instalacji, gdy odpalam grę komp się restartuje. Prosze o pomoc. Co to może być i jak to naprawić??
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14