gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Dominions II - All vs Ermor - zakończona
Autor Wiadomość
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 11:40 am   

A swoją drogą - może ktoś z Was, miłośnicy Dominions, poważyłby się na napisanie zapowiedzi zbliżającej się nieuchronnie trzeciej części?
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
piotrus 
Kapral
The Wikipedian


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 22
Skąd: Katowice-Pittsburgh
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 9:47 pm   

Ja o dom3 nic nie wiem prawie :( A w dodatku ktos moze je skasowac... :p

Z innej beczki: nie sadzicie ze gra bylaby ciekawsza i bardziej wymagajaca gdyby zamiast AI Ermorem kierowal czlowiek?
Ostatnio zmieniony przez piotrus Wto Lip 18, 2006 11:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   44%   4/9
Zolharm 
Kapral


Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 10:12 pm   

Widze już wierze stolicy emoru, ma Emorian Castle def100. W prowincji w której właśnie stoi moja armia odkryłem (bez przeszukiwania prow) Crow of Darkness [Thaumatrugy bonus:40 3 kamienie śmierci no i Spreads deadly diseases :( ] . Na razie się zastanawiam nad następnym ruchem, emor zagraża moim północnym prow.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
piotrus 
Kapral
The Wikipedian


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 22
Skąd: Katowice-Pittsburgh
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 10:47 pm   

Chcialem zalozyc nowy watek nt. nowej gry, ale na tym forum ewidentnie watki sa cenne i limitowane, bo "Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Forum Strategie", został usunięty przez Administratora lub Moderatora. Powód: Nie widze sensu zakladania drugiego watku o tej samej grze." Poniewaz nie chce zasmiecac tego watku dyskusja o nowej grze, wkrotce dam wam znac na ktorym bardziej tolerancyjnym forum jest odpowiedni watek (postaram sie wybrac forum bez tych irytujacych reklam :>).

Update: Zainteresowanych nowa gra Dom2 zapraszam na Civlandie gdzie pozwalaja miec wiecej niz jeden watek o danej grze :) PS. I nie ma zadnych reklam :)
Ostatnio zmieniony przez piotrus Wto Lip 18, 2006 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   44%   4/9
majama 
Chorąży
wierny wojak


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 66
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 11:07 pm   

Brawo Zolharm atakze brawo Vanheim, widze ze stoicie juz bardzo blisko. Zastanawiam sie czy nie rzucic wszystkiego do boju i zdobyc stolice, zanim ludzie pomra z glodu i zarazy bym zdazyl dokonac szturmu. Ale póki co dam Wam szanse i naprodukuje troche wiecej wojska i przedmiotów. Moge robic summer swordy i bukłaki, co daje po 75 supply na dowodce, tyle ze do summer swordow trzeba kamienie ziemi.

W ostatniej turze Ermor próbowal w dwóch miejscach mnie atakowac ale slabo sie postaral i tylko mu poległo 169 jednostek w tym 3 dowodców.

Tam gdzi eermor zdobyl zamki marignonu mozecie śmiało je odbijac, marignon nie ma armii atyle duzej i tez nie mam ochoty zbyt wiele tam myslec skoro zbliżamy sie do ostatecznego szturmu

Znalazlem 3 nowe zródła kamieni, w tym jedno takie co daje az 5 sztuk ale zadnych perel znowu. Planuje rzucic wkrótce Mother Oak zeby pomnozyc zielone.

Marignon tez wygral dwie bitwy, czyli ermor cofa sie na wszystkich frontach.

[ Dodano: Wto Lip 18, 2006 11:41 pm ]
Nowa gra to ciekawa propozycja, ale dopóki ta si enie skończy to wolałbym nowej nie zaczynac, bo pomieszaja sie plany i moze braknac czasu.
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
sir-torpeda 
Kapral


Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 10
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 11:43 pm   

Gra byłaby dużo ciekawsza, gdyby to gracz kierował ermorem.. duuużo ciekawsza :) Szczerze mówiąc, to zawsze chciałem nim zagrać ;)
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 6:05 pm   

Darek B napisał/a:
inqistor napisał/a:
Co to znaczy host zafundował? Nie ściagnąłem rozkazów z serwera? Zmieniłem je? Puściłem turę wcześniej?

To ostatnie


Oczywista nieprawda. Była 10 minut po czasie.

piotrus napisał/a:
Ja tez tak stracilem jedna ture jakis czas temu. Generki przed uplywem 24h bez wszystkich tur to jest przegiecie :(


W jakiej grze to było? Bo nie w tej :razz:

Cytat:
Chcialem zalozyc nowy watek nt. nowej gry, ale na tym forum ewidentnie watki sa cenne i limitowane, bo "Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Forum Strategie", został usunięty przez Administratora lub Moderatora. Powód: Nie widze sensu zakladania drugiego watku o tej samej grze."


Który tam taki nadgorliwy? Zaraz go naprostujemy. O HoMM z 20 tematów, a Dominions im się nie podoba.

sir-torpeda napisał/a:
Gra byłaby dużo ciekawsza, gdyby to gracz kierował ermorem.. duuużo ciekawsza :) Szczerze mówiąc, to zawsze chciałem nim zagrać ;)


Przecież to opcja dla masochistów. Trzeba latać po całej planszy kultystami, żeby ciała się nie zdążyły rozłożyć, a losowy wzrost daje ze 20 rodzajów nieumarłych w prowincji i jakoś ich trzeba pogrupować przed bitwą. I to co turę w 5 miejscach.


Nie oszukujmy się - ustawienie było dosyć proste. W końcu żadnego Tytana z Tartaru nie dodałem :twisted:
Walka generalnie wygląda cokolwiek podejrzanie. Gracze praktycznie cały czas atakują większymi armiami, niż Ermor. Czy to wina bogatego ustawienia mapy, czy moda?
Pomimo porażek (chociaż nic aż tak dużego Ermor nie stracił), jego armia trzyma się:
Nation Army Size
Pythium 867
Ermor 4398
Marignon 692
Pangaea 1638
Vanheim 885
Jotunheim 1799
T'ien Ch'i 699
Ale zamiast bronić punktu zwycięstwa wypuściła się gdzieś na północ.
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Lip 19, 2006 6:42 pm   

inqistor napisał/a:
Cytat:
Chcialem zalozyc nowy watek nt. nowej gry, ale na tym forum ewidentnie watki sa cenne i limitowane, bo "Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Forum Strategie", został usunięty przez Administratora lub Moderatora. Powód: Nie widze sensu zakladania drugiego watku o tej samej grze."


Który tam taki nadgorliwy? Zaraz go naprostujemy. O HoMM z 20 tematów, a Dominions im się nie podoba.


Nie nadgorliwy, a zapobiegawczy. Swego czasu bylo na forum kilka watkow na temat jednej gry w roznych dzialach. I co watek to inne pytanie. Te kwestie jesli dobrze pamietam zamknalem juz dosc dawno i z tego co pamietam ogolne konkluzje z dyskusji byly takie, ze jak juz jest temat o jakiejs grze nie ma sensu zakladac drugiego, a juz szczegolnie w TYM SAMYM dziale. Co do tematow o HoMM rzeczywiscie jest ich za duzo i mysle, ze wkrotce zrobi sie z tym porzadek.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
majama 
Chorąży
wierny wojak


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 66
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 2:44 pm   

w ostatniej turze marignon dwa zwyciestwa, w tym jedno obronne i pangaea jeden atak odparty bez star własnych. marignonem tylko bede juz trzymal pozycje i powiekszal armie, nie chce mi sie tam wiecej wymyślac.
pangaea natomiast szykuje sie do operacji konczenia gry, chociaz ostatnie kleski zywiołowe mi psuja szyki bo co ture mam gdzies trzesienie ziemi i zniszczona swiatynie. Planuje zając za jedna ture prowincje 138 i 147, nastepnie 152, 129, 122, ostatecznie podbic 135 i szykowac sie do ostatniego podcicia czyli stolicy. Jesli ktos do tej pory jej nie zajmie oczywiscie. Musze isc tak na raty bo mam za dlugi front i moglbym zostac okrązony. Druga sprawa to zapewnienie supply - nie jestem pewny czy starczy. Pozyczyłem od marignonu kupe perel i wyszukuje zrodła magii przez asashic record co juz widac na wykresach :)

jeszcze z 5 tur i powinienem stac w stolicy ermoru, bedziesz szybszy Dawid? wiem ze juz stoisz u niego na progu, blisko tez jest Vanheim, może to on zdobedzie.
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Zolharm 
Kapral


Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 6:56 pm   

Byłbym bardzo wdzięczny za raporty wywiadowcze dotyczące rozmieszczenia wojsk emoru w pobliżu jego stalicy chodzi mi głównie o stronę północną.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
piotrus 
Kapral
The Wikipedian


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 22
Skąd: Katowice-Pittsburgh
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 8:15 pm   

Niestety moi szpiedzy sa tam regularnie wybijani, w tej chwili nic nie widze.
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   44%   4/9
sir-torpeda 
Kapral


Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 10
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 5:06 pm   

Proszę o weekendową przerwę w generkach, nie będę mógł dosłać następnej tury przynajmniej do niedzielnego wieczoru.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 5:56 pm   

No dobra coś się popsuło. Plik pythium jest bez wątpienia z dzisiaj z 12.36, ale widzę, że wypisało stale turn. Pomylony plik, czy coś u mnie? Ewentualnie można zrobić regenerkę. Ale jak pomylony, to może dać turę oddechu Ermorowi ;)

Kto głosuje za przerwą? Tlen chi akurat jest chyba najmniej istotny w aktualnym natarciu :cool:

Ermor pędzi w wynalazkach:
Nation Research
Pythium 1731
Ermor 1438
Marignon 1061
Pangaea 1711
Vanheim 959
Jotunheim 1835
T'ien Ch'i 1739

Czy już rzucił cos paskudnego? Ktoś widział jakieś stada nieumarłych jeźdźców? Może otwarto już Bramy Tartaru?
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
majama 
Chorąży
wierny wojak


Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 66
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 6:07 pm   

Mysle ze plik Pythium ma bardzo duze znaczenie, wczoraj rozmawialismy o tym ze on mial uderzac na stolice Ermoru, jesli zaszła pomyłka to moze mu zawalic cala ofensywe, Poczekajmy az Zolharm sie wypowie czy stalo sie cos zlego czy nie. jego ruch dzisiaj mogł byc najwazniejszy

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 6:39 pm ]
Prawda jest taka ze jesli Pythium przystapil teraz do oblezenia to gra skonczy sie za ture lub dwie, mozna zrobic przerwe do poniedzialku. jesli Pythium nie przystapil do oblezenia to ja do takiego przystapie lub Jotunheim w ciagu 3 tur

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 6:42 pm ]
Poza tym pangaea zdobyla dwie prowincje i widze ża Jotunheim i vanheim rozgromil sily ermoru na poludniu a niedobitki zostaly odciete i okrazone.
Jakby nie bylo problemow z wyzywienie chmar menad to jeszcze dostałem 45 milicjantow do karmienia :)
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   6%   1/16
Zolharm 
Kapral


Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 15
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią Lip 21, 2006 6:46 pm   

Moje rozkazy nie zostały wykonane. :( Cała armia stała miałem zamiar odbijać zamek który był oblegany przez emor. Teraz już został zajęty :( . Mniejsza z nim atakuje stolice emoru. Co do prośby Torpedy (Tien Chi) to popieram ją.

Cytat:
Tlen chi akurat jest chyba najmniej istotny w aktualnym natarciu


Ja widze całkiem ładną armie Tien Chi dwie tury marszu od stolicy Emoru.

szturm.gif
Plik ściągnięto 29 raz(y) 161,56 KB

 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17