gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Heroes V
Autor Wiadomość
tigikamil 
Major


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 12:44 pm   

Dla mnie "piątka" ma jeszcze jedną zaletę w porównaniu z "trójką", a mianowicie fabułę która jest wyraźniejsza, bardziej wciągająca, lepsza. W 3 grało sie i grało i nawet zapominało po co. W 5 zaś mamy cele, intrygi, zwroty akcji, a wszystko to wciąga nas w świat Herosów. Właśnie dlatego ukończyłem HoM&M5 - chciałem dowiedzieć się jakie będzie zakończenie :wink:

Krzychu5 napisał/a:
a tak wogóle to mam pytanie jak w heros 5 robi sie sojusze bo ja niewem a wybrac se jakoś nie moge i umnie jest tylko jedna plansza w trybie pojedynczym żeby grać z sojusznikem 1vs1vs2


Niestety tak jest u wszystkich :cry: Nie ma w piątce edytora, ani losowych plansz tak jak to było w trójce. dlatego na razie nie pograsz sobie z sojusznikami - no chyba że z żywym graczem się da... Może to się wkrótce zmieni jak autorzy wypuszczą edytor...
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   6%   2/33
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 5:18 pm   

HoMM 5 jest świetny, ale dla mnie największą wadą to multiplayer, a raczej tryb 'hot seat'. Kiedyś w HoMM 3 to można było w to grać bez przerwy, a tu 3 razy zagrałem z kumplami i już mi się nie chce :( Nie ma możliwości wchodzenia w sojusze, a nade wszystko brakuje map (ledwie kilka jest fajnych), a ze względu na brak edytora nie ma ogromnej ilości map robionych przez graczy (do HoMM 3 miałem setki dodatkowych map).

A co do fabuły to faktycznie jest ona ciekawa, a nade wszystko wciąga tak, że trudmo się oderwać. Dzięki temu w kampanię gra się z przyjemnością, co częściowo rekompensuje braki multplayera (a już na pewno jest dużo lepsza od tych totalnie beznadziejnych z czwórki, gdzie np. w kampanii nekromantów walczyło się tylko przeciwko innym nekromantom, itd.).
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 10:43 pm   

Zgadzam sie z moim poprzednikiem ze HMM jest jedna z największych i najbardziej grywalnych gier strategiczno- turowych. Jeśli chodzi o mnie to największa sensacje wzbudziła we mnie trzecia odsłona tej serii. A jeśli chodzi o część piata- hmm… na pewno lepsza jest pod względem graficznym i ma też parę zmian, które naprawdę dobrze wyglądają, ale minusem dla mnie jest grywalność HMM V mówiąc krótko nic nie przebije trzeciej części tej jakże wspaniałej kolekcji
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
MsbS 
Szeregowy


Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 3
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 9:15 pm   

Mam szybkie pytanko. Pewnie regularnie ktoś je zadaje - ale jakoś odpowiedzi nie znalazłem. Myślę o kupieniu sobie którychś ""Hirołsów". Kiedyś grałem (raczej krótko) w dwójkę. No i teraz sam nie wiem. 1+2+3 za 19,90? Czy 4 z dodatkami za 19,90? A może 5-ka w Platynowej Edycji? Zgrubsza już wiem, jakie są zady i walety czwórki (bardziej RPGowy rozwój bohatera, ale mniej jednostek). O piątce też ciut-ciut poczytałem. Ale najwięcej fanów ma chyba trójka. Poza tym cena jest b. fajna - i dostanę też 1 i 2.
Pomocy - radźcie :-D
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 9:33 pm   

To zależy co lubisz. Sprecyzuj to czego wymagasz od gry, a łatwiej Ci będzie pomóc :)
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
MsbS 
Szeregowy


Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 3
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 10:08 pm   

Hunter napisał/a:
To zależy co lubisz. Sprecyzuj to czego wymagasz od gry, a łatwiej Ci będzie pomóc :)


No to może po kolei. Grafika nie jest dla mnie zbyt istotna. Własnie pocinam w Dawn of War i Baldur's Gate'a (a grywam też w starsze starocie :-) ) . Tym bardziej, że sprzęt mam ciut wiekowy: Pentium4 2.66 MHz, 512 RAM, Radeon 9200. Lubię RPGi, ale chyba niekoniecznie "na siłę doklejone" do strategii.

Fabuła - w strategii niekoniecznie (bo po to gram w RPG czy przygodówki).
Zależy mi, żeby gra była wciągająca. I raczej będę grał w Singla (Multi jest tylko miłym dodatkiem). Kiedyś lubiłem Warlordsów i Hammer of the Gods (pamięta to ktoś w ogóle?).

Generalnie przesadnie rozbudowana ekonomia bywa dla mnie upierdliwa (chociaż Capitalism lubiłem).

Aha - bardzo lubię gry taktyczne (Jagged Alliance, UFO: Enemy Unknown, czy Incubation).
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 12:20 am   

Cóż, każda część ma swoje wady i zalety :)

Ale część 4. raczej odradzam- miała kilka może i niezłcyh pomysłów, ale całość wypadłą słabiutko, gdyż najważniejsze elementy- bitwy i rozwój miast się "ubeznadziejniły" (fajny neologizm, nie? ;) )

Część 5. jest niezła, choć mi się dość szybko znudziła, to muszę przyznać, że miała pomysł- a fajny system inicjatywy w bitwach to chyba największa zaleta.

Do "trójeczki" do dziś często wracam, więc ją bym jednak polecił- trochę mi co prawda w niej brakuje tego systemu inicjatywy, ale ogólnie gra jest świetna.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
MsbS 
Szeregowy


Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 3
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 8:45 am   

Dzięki, panowie. Zaczynam już mieć pewną koncepcję. Przy okazji weekendowych zakupów wysupłam 19,90 za zestaw 1+2+3. Z czwórką nie będę na razie ryzykował. Zanim poprzechodzę te wszystkie kampanie i dodatki, w sklepach będzie już część szósta, a piątkę będą dodawać za 5 złotych do Wyborczej :-D . W razie czego uzupełnienie kolekcji nie zrujnuje mojego portfela (swoją drogą to fajne czasy dla graczy pecetowych - pamiętam jak kiedyś Microsoft Links 2003 pozbawiło mnie dwóch i pół stówy :-( )

EDIT: Aha, burak ze mnie - moje pierwsze posty na forum, powinienem się przywitać :-P Generalnie o moich preferencjach growych pisałem powyżej, więc dodam tylko "Dzień dobry Szanownym Forumowiczon".
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
kremuwa 
Chorąży


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 299
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 2:54 pm   

Jeśłi grafika i efektowność nie jest dla ciebie bardzo ważna to trójeczka jedynym słusznym wyborem. W piątce czuje się klimat trójki, ale nie na odwrót, piątka wprowadza kilka nowych niuansów, ale są one stosunkowo zbyt drobne by zmienić twierdzenie "HoMM 5 to trójeczka w 3D"... Piątka jakoś szybko się nudzi, może dlatego, że znamy jej podłoże z trójki... Więc w co zagrać? W trójkę!
 
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   17%   7/39
IceMan 
Szeregowy


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 15
Wysłany: Sro Gru 19, 2007 6:39 pm   

ja zgadzam sie z hunterem dla mnie czesc 3 z dodatkami byla najlepsza spedzilem wiele godzin nad ta gra wiec cos o tym wiem:P klimat grywalnosc moze grafika nie zachwycala ale gierka super, tak liczylem na 4 myslalem ze bedize super a tu rozczarowanie wyszla 5 i nie zachwycila mnie tak wiec w moim sercu pozostanie na zawsze czesc 3 :D
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 8:22 pm   

IceMan napisał/a:
grafika nie zachwycala

Oh, daj spokój - jeśli chodzi o mapę strategiczną (świata) efekt jest bardzo dobry. W 5 nie odnosi się wrażenia "mapy" jaką powinna być mapa strategiczna.
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Zielarz 
Szeregowy


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 11:12 pm   

Ja bym chcial polecic dodatek Dzikie Hordy, ktory ostatnio wpadl mi w lapki, powiem Wam ze zmienil mi wizerunek co do herosow na pozytyw :) Nowa grafika, nowe mozliwosci... taaa to dodatek niby, ale jaki ! Zreszta co ja bede sie rozpisywal, Orkowie poprostu rzadza !
http://www.ultima.pl/Hero...Hordy_PL/i5059/
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   77%   7/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14