gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Historia alternatywna cz.1
Autor Wiadomość
Advancer13 
Szeregowy


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 10
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 8:19 pm   Historia alternatywna cz.1

W październiku 1942 roku oddziały feldmarszałka Rommla zaczynaja otrzymywać więcej zaopatrzenia poprzez zwiększenie bezpieczeństwa konwojów z zaopatrzeniem, dzięki czemu odpierają brytyjskie natarcie zmuszając ich do odwrotu. Wraz z zaopatrzeniem dostarczanych jest coraz więcej samolotów przez co Luftwaffe stopniowo zdobywa kontrolę w powietrzu. Alam Halfa padło, a oddziały niemiecko-włoskie prą na północ, by odciąć brytyjczyków od zaopatrzenia. W międzyczasie kocioł pod Alamein zaczął się powoli zacieśniać, "linia Alamein" zaczęła pękać. Afrika Korps trzyma aliantów w szachu, dzięki czemu może uzupełnić zapasy. Hitler postanowił wynagrodzić sukcesy oddziałów Rommla i wysyła tam nowe, ciężkie Tygrysy. W połowie listopada El Alamejn kapituluje, a Montgommery dostaje się do niewoli.Droga do Kanału Suezkiego stoi otworem. Tydzień wcześniej do Maroka i Algierii zostały wysłane oddziały mające na celu osłonę Algierii i Maroka ze względu na spodziewaną inwazję.
Mam nadzieję, że się podobało. Prosiłbym o komentarz z waszej strony, gdyż bardzo zależy mi na waszym zdaniu odnośnie takich historii.
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sob Lip 21, 2012 12:22 pm   

Radzę się zapoznać ze sposobami pisania wszelakich tekstów - szczególnie jego kompozycji (wstęp, rozwinięcie, zakończenie).

Kilka zdań nie stanowi żadnej alternatywnej historii, ponadto pisanie tego typu tekstów też ma swoje wymogi: określenie punktu dywergencji (zdarzenia, w którym historia potoczyła się inaczej niż w rzeczywistości) i budowania z jego skutków logicznej historii alternatywnej. Tu mamy jakieś enigmatyczne "zwiększenie bezpieczeństwa konwojów z zaopatrzeniem" - skąd, jak, dlaczego? Zwiększenie bezpieczeństwa konwojów oznacza mniej sił gdzie indziej - to też powinno mieć swoje konsekwencje.

I ostatnia kwestia: najlepsze historie alternatywne to takie w których autor nie faworyzuje którejś ze stron - a jeśli już to robi, to nie w sposób ewidentny
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lip 21, 2012 1:18 pm   

Ajmdemen napisał/a:
skąd, jak, dlaczego?


Nie spodziewajmy się takich wyjaśnień w tekście o długości komentarza.
Z mojej strony rzecz jasna podpisuje się pod zarzutami Ajmdemena, szczególnie w kwestii faworyzowania.

Jeżeli zaś chodzi o moje trzy grosze: usiądź, napisz coś dłuższego i poświęć na to więcej niż 15 minut. Niech ma to ręce i nogi, niech będzie logiczne i jakkolwiek poprawnie sklejone, a potem dopiero proś o ocenę.
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Advancer13 
Szeregowy


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 10
Wysłany: Sob Lip 21, 2012 8:56 pm   

Dzięki bardzo za wasze opinie. Jako że jest to mój pierwszy tekst tego typu, w przyszłych tekstach postaram się nie popełniać już takich błędów, jakie dzięki wam zauważyłem. Jeszcze raz dziękuję :smile:
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   0%   0/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14