gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
HoMM 3: The Shadow of Death
Autor Wiadomość
Violence
Szeregowy


Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 1
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 8:41 pm   HoMM 3: The Shadow of Death

Piszę tutaj gdyż mam olbrzymi problem z ostatnią misją w kampanii Crag Hack'a. Sytuacja przedstawia się następująco: mam jeden zamek i jednego bohatera. Kolejny zamek znajduje się na południe od mojego wyjściowego i zdobywam go bez problemu. Zajmuję też dwie kopalnie złota (w obu zamkach nie mogę wybudować kapitolu), na wschodzie uwalniam z więzienia bohatera. Na północy są do zdobycia trzy artefakty i zwój z czarami, których bronią upiorne smoki. Na południu i na wschodzie znajdują się portale ziemi prowadzące na teren wroga. Na północy obok smoków znajduje się też chatka jasnowidza, która pokazuje mi mój cel - Tarczę Zionącej Śmierci. Bardzo blisko na południe od mojego zdobycznego zamku jest portal wyjścia. Do tej pory wszystko nie wygląda tak źle... Problem zaczyna się jednak w tym, że po pierwsze, nie mogę zdobyć żadnego zamku wroga, gdyż ukryte są one za czarnymi bramami granicznymi, do których nie ma namiotów klucznika, po drugie po okolo 4 tygodniach, na mój teren przybywa bohater wroga - Septienna, która nie dość, że ma olbrzymią armię, to jeszcze dysponuje znakomitymi czarami, których nie ma Crag (co z tego, że zabijam jej oddziały jak ona sobie je cały czas wskrzesza). Próbowałem takiego podejścia do tej misji, by nie zważając na wroga, dostać się do tarczy i wziąść ją, co zakończyłoby kampanię. Do stępu do tarczy broni jednak strażnik misji, który każe mi pokonać najsilniejszego z bohaterów komputera. Nie mam pojęcia gdzie znajduje się ten bohater, ani do czego służą czerwony i niebieski namiot klucznika, będące w podziemiach. Największym jednak moim problemem jest miażdżąca przewaga komputera. Przede wszystkim ekonomiczna, a co za tym idzie i militarna. Próbowałem przejść tę misję już kilka rzy i zupełnie nie mam do niej podejścia. Bardzo chciałbym ukończyć tę kampanię, jednak wiem, że sam sobie nie poradzę. Błagam o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie udzielone mi wskazówki!!!

P.s. Prosiłbym o możliwie jak najdokładniejsze wskazówki dotyczące tej misji, gdyż ogólne niestety niewiele mi pomogą w tej misji...
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Gość

Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 10:40 pm   

vzxczczxczxc
 
Riv
Gość
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 11:00 pm   

Zdobycie zamków wroga jest niemożliwe w tym scenariuszu (chyba, że Crag Hack zna czar: WROTA WYMIARÓW lub LOT), ponieważ czarny namiot znajduje się za czarną bramą graniczną tuż przy jednym z zamków nekromanty. Bohater, którego pokonanie umożliwia przejście przez strażnika misji i zdobycie Tarczy Zionącej Śmierci, znajduje się w dokładnie w prawym dolnym rogu mapy. Dostępu do niego broni szereg strażników granicznych, w tym czerwony i niebieski. Zwój na północ od Zamku zawiera zaklęcie PORTAL MIASTA.
Moje rady są następujące. Ważna jest szybkość. Na początku stawiaj budowle w takiej kolejności, aby jak najszybciej wybudować ratusze. Jak najszybciej rekrutuj nowego bohatera - niech zbiera surowce oraz skrzynie ze skarbami leżące na mapie, podczas gdy Crag Hack niech zdobywa kopalnie. Nie rozbuduwuj miasta, które znajduje się na południe od początkowego zamku. Wznieś w nim tylko ratusz. Odwiedzaj regularnie generatory stworzeń, młyny, wiatraki, etc. Dalszych wskazówek udzielę Ci jutro, gdy rzucę okiem na "save'y" z tego scenariusza.
 
Findan 
Kapral


Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 23
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 8:14 pm   

To my tu mamy pomocnych gości, szkoda że oni się niezarejestrowali.
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   55%   5/9
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 3:31 pm   

Dzięki za podpowiedź!
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15