gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Homoseksualizm
Autor Wiadomość
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 12:30 am   

Klemens napisał/a:

Pytanie do Ajma - przyjmując, iż homoseksualiści mają prawo do związków partnerskich i adopcji: a co ze związkami poligamicznymi i poliandrycznymi, że o jeszcze bardziej mieszanych nie wspomnę? Czy im także przyznałbyś prawo do legalizacji prawnej i adopcji?

Legalizacja- jak najbardziej, bo czemu nie? Prawo dziedziczenia, wspólnych rozliczeń, itp wymagałyby pewnego skomplikowania, ale chyba do przejścia (to Twój dział, więc zaraz się zapewne czegoś dowiem :) )

Podobnie co do adopcji- nie zapominajmy, że wobec par heteroseksualnych, które chcą adoptować dziecko są stawiane niemałe wymagania i jestem jak najbardziej za tym, żeby obejmowały one też pary homoseksualne i inne ewentualne związki- byłbym nawet skłonny zgodzić się na wyższe wymagania wobec owych (czyli ich dyskryminację :) ), by taka zmiana mogła przejść w mniejszych bólach, choć to oczywiście i tak na razie mało realne w naszym rodzimym zaścianku.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 7:28 am   

Cytat:
Czyli co - mówisz sobie "od dziś podobają mi się chłopcy, niewiasty zaś są be?" Bo na tym polega "wybór indywidualny"...


Nie do końca, aczkolwiek dobrze kombinujesz. My tego nie mamy "wszczepionego" w genach tak samo nie przechodzimy na homoseksualizm. To jest nasz świadomy wybór.

Cytat:
Wybacz, ale w takim razie walnąłęś głupotę


Ale katolizm wbrew pozorom jest nietolerancyjny. Nie akceptuje tego w co wierzą inni tyle, że jedni to okazują bardziej, a drudzy mniej. Niektórzy pozostali na szczęście tymi ostatnimi, którzy są dobrzy ;) A co do góry - tam nie wiem co się dzieje więc nie powiem o tym ani słowa raczej :) .

Cytat:
Dla przykładu?


Wobec hipisów, rastafarian - to, że prowadzą inny tryb życia i nie są wierzący to chyba nie oznacza, że gorsi prwada? A tak w wielu parafiach są poglądani.

Ajmdemen napisał/a:
jestem jak najbardziej za tym, żeby obejmowały one też pary homoseksualne i inne ewentualne związki


Zodzę się w 100% ;)
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 9:55 am   

Hunter napisał/a:
Cytat:
Czyli co - mówisz sobie "od dziś podobają mi się chłopcy, niewiasty zaś są be?" Bo na tym polega "wybór indywidualny"...

Nie do końca, aczkolwiek dobrze kombinujesz. My tego nie mamy "wszczepionego" w genach tak samo nie przechodzimy na homoseksualizm. To jest nasz świadomy wybór.


Skoro nie do końca tak, to jak? :)

Nawiasem mówiąc, podziwiam pewność bijącą z Twojej wypowiedzi :)
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 5:03 pm   

Klemens napisał/a:
Mam więc proste pytanie - czy akceptowałbyś oficjalne zawarcie związku małżeńskiego w Polsce (z prawem dziedziczenia z mocy ustawy i wspólnego rozliczania się z podatków) pary, która tam w żadnych Paradach Równości nie maszeruje?

Zagiąłeś mnie mistrzu niczym Sokrates swoich rozmówców. :wink:

Klemens napisał/a:
Pytanie do Huntera i FifiCza - homoseksualizm to coś wrodzonego (jak choroba genetyczna czy kolor oczu), czy też nabytego od społeczeństwa (jak kultura języka czy religia)?


Ciężko powiedzieć. Nie zapoznałem się z żadnymi teoriami i hipotezami dotyczących tej sprawy. Podobno jednak ktoś w USA zaczął leczyć homoseksualistów i... ogłosił że kilku zostało wyleczonych.
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 5:08 pm   

Ajmdemen napisał/a:
Skoro nie do końca tak, to jak?


Podobnie, ale Klem to napisał tak, że wyglądało to jak wypowiedź niedojrzałego emocjonalnie dzieciaka (chodzi mi o to w cudzysłowiu co by nie wyszło, że wypowiedź Klemensa równam z błotem bo tak nie jest ;) ). Chodzi o to, że w pewnym momencie życia jeżeli mamy zostać homoseksualistami (jeżeli tak to można nazwać) samy o tym wiemy w odpowiednim dla siebie momencie i to jest właśnie moment zmiany naszej orientacji. Zdarza się nawet, że jest to nasz nieświadomy wybór - po prostu tak jest w życiu.

Ajmdemen napisał/a:
Nawiasem mówiąc, podziwiam pewność bijącą z Twojej wypowiedzi


Danke :D . Chyba tyle mam do powiedzenia w tej kwestii ^^

Co do wypowiedzi FifiCza:

Cytat:
Podobno jednak ktoś w USA zaczął leczyć homoseksualistów i... ogłosił że kilku zostało wyleczonych.


Uno - To nie jest choroba -.-, Amerykańczycy z dnia na dzień coraz bardziej mnie dobijają...

Secundo - Wierz dalej mediom... :mrgreen:
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 5:16 pm   

Hunter napisał/a:
Uno - To nie jest choroba -.-, Amerykańczycy z dnia na dzień coraz bardziej mnie dobijają...

Secundo - Wierz dalej mediom... :mrgreen:


To skąd mam czerpać informacje? Jeździć po świecie? No tak, muszę oglądać Fakty i Wiadomości(które z kolei mnie coraz bardziej mnie dobijają) i zdystansować się do podawanych tam informacji.

Słuchajcie. Mam 13 lat. Dopiero wchodzę w okres dojrzewania. Nie mam jeszcze dokładnie ukształtowanych poglądów na świat i innych ludzi. Nie wymagajcie ode mnie tak fachowego podejścia do sprawy jakie prezentują tutaj Klemens i Ajmdemen.
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:22 pm   

FifiCz napisał/a:
Nie wymagajcie ode mnie tak fachowego podejścia do sprawy jakie prezentują tutaj Klemens i Ajmdemen.


Nikt od ciebie tego nie wymaga ;)

FifiCz napisał/a:
To skąd mam czerpać informacje?


Informacje w telewizji to bardzo dobra rzecz, ale musisz zapamiętać jedno - podchodź do nich jednak z pewnym dystansem szczególnie w takich kwestiach jak "wyleczenie z homoseksualizmu" to są najnormalniej w świecie, niekulturalnie mówiąc, pierdoły ;) .
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 10:45 pm   

Hunter napisał/a:
Ajmdemen napisał/a:
Skoro nie do końca tak, to jak?


Podobnie, ale Klem to napisał tak, że wyglądało to jak wypowiedź niedojrzałego emocjonalnie dzieciaka (chodzi mi o to w cudzysłowiu co by nie wyszło, że wypowiedź Klemensa równam z błotem bo tak nie jest ;) ). Chodzi o to, że w pewnym momencie życia jeżeli mamy zostać homoseksualistami (jeżeli tak to można nazwać) samy o tym wiemy w odpowiednim dla siebie momencie i to jest właśnie moment zmiany naszej orientacji. Zdarza się nawet, że jest to nasz nieświadomy wybór - po prostu tak jest w życiu.

Ajmdemen napisał/a:
Nawiasem mówiąc, podziwiam pewność bijącą z Twojej wypowiedzi


Danke :D . Chyba tyle mam do powiedzenia w tej kwestii ^^


Miałem na myśli to, że przedstawiasz dość kontrowersyjne tezy bez argumentacji. Osobiście nie przypominam sobie konkretnego momentu, w którym stanąłem przed ultimatum "homo czy hetero", nie wiem jakie inni mają w tej kwestii doświadczenia :D

FifiCz napisał/a:
To skąd mam czerpać informacje? Jeździć po świecie? No tak, muszę oglądać Fakty i Wiadomości(które z kolei mnie coraz bardziej mnie dobijają) i zdystansować się do podawanych tam informacji.


Chodzi o to, by starać się poznać argumentację obu stron. I nie nastawiałbym się przy tym, że "prawda zawsze jest pośrodku", czasami (albo i często) spory są właściwie iluzoryczne a sedno sprawy pozostaje na boku- np. dyskusje o podatkach (i ich zmniejszaniu) bez uwzględniania wydatków. A tego stanowiska w telewizji jakoś się nie widuje, ludzie lubią się bawić w ostateczne recepty, choć na tej zabawie tyle razy już się przejechali :)

No i najcięższa rzecz- odróżnianie sedna od retoryki, zauważanie niedomówień... Niestety przy oglądnaniu newsów w naszych stacjach jest to potrzebna umiejętność.

FifiCz napisał/a:
Słuchajcie. Mam 13 lat. Dopiero wchodzę w okres dojrzewania. Nie mam jeszcze dokładnie ukształtowanych poglądów na świat i innych ludzi.


To i dobrze. Moim zdaniem posiadanie zbyt dokładnie ukształtowanych poglądów też nie prowadzi do niczego dobrego. Uczymy się całe życie...

FifiCz napisał/a:
Nie wymagajcie ode mnie tak fachowego podejścia do sprawy jakie prezentują tutaj Klemens i Ajmdemen.


Nie chodzi o fachowość, ale o unikanie bezkrytycznego przyjmowania różnego rodzaju stwierdzeń. Zawsze warto zastanowić się nad kontrprzykładami, czyli- daleko posunięta ostrożność :)
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 8:36 am   

Ajmdemen napisał/a:
Osobiście nie przypominam sobie konkretnego momentu, w którym stanąłem przed ultimatum "homo czy hetero"


To może jeszcze nie nadszedł ten moment :D ?
Nie no tak na serio chodzi mi tu po prostu o to, że jeżeli miałbyś przejść na homoseksualizm to byś to wiedział, tak jest w naturze :P
A argumentacja :P ? Mam znajomego homoseksualiste i wdając się w rozmowę w tym temacie porozmawiałem i z nim :P
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 1:54 pm   

Hunter napisał/a:
Ajmdemen napisał/a:
Osobiście nie przypominam sobie konkretnego momentu, w którym stanąłem przed ultimatum "homo czy hetero"

Nie no tak na serio chodzi mi tu po prostu o to, że jeżeli miałbyś przejść na homoseksualizm to byś to wiedział, tak jest w naturze :P

Czyli ten "wybór" pojawiłby się tylko, gdybym "miał przejść na homoseksualizm"? Zauważ, że nie jest to w takim razie wybór, skoro decyzja jest z góry ustalona.

Hunter napisał/a:
A argumentacja :P ? Mam znajomego homoseksualiste i wdając się w rozmowę w tym temacie porozmawiałem i z nim :P

Na podstawie pojedynczego przykładu można obalać teorie, nie je budować...
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 5:55 pm   

Ajmdemen napisał/a:
Na podstawie pojedynczego przykładu


Ale zawsze ten przykład jest, a wydaje mi się, że chłop wie co mówi.

Ajmdemen napisał/a:
Zauważ, że nie jest to w takim razie wybór, skoro decyzja jest z góry ustalona.


To jest wybór, ale organizm i umysł poniekąd dokonuje ten wybór za Ciebie.
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Villemo 
Chorąży
Karolina


Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 7:44 pm   

[quote="Hunter"]
Ajmdemen napisał/a:


Ale zawsze ten przykład jest, a wydaje mi się, że chłop wie co mówi.



To jest wybór, ale organizm i umysł poniekąd dokonuje ten wybór za Ciebie.


Skuszę się na stwierdzenie, że wybór może być jedynie taki, że rezygnujemy z homoseksualizmu wpisanego w geny i osobowość, na rzecz akceptacji społeczeństwa.

Jeśli chodzi o przykłady to znam wielu homoseksualistów, w większości mężczyzn, i po wielu rozmowach z nimi mogę powiedzieć, że nie pojawia się coś w rodzaju wyboru czy chce być homo czy hetero. W okresie dojrzewania(w większości przypadków)człowiek stwierdza, że dana płeć go pociąga.

Często słyszę stwierdzenia typu: wśród artystów jest najwięcej homo- to sugeruje, że homoseksualizm jest czymś nabytym, uwarunkowanym społecznie. Faktycznie wygląda to tak, że pewne grupy społeczne przejawiają większą tolerancje, można się w nich otworzyć bez krytyki, stąd pozory, że jest w nich więcej homoseksualistów- po prostu tam nie trzeba się obawiać, ukrywać, można być sobą.
_________________

 
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   7%   3/39
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 8:08 pm   

Villemo napisał/a:
W okresie dojrzewania(w większości przypadków)człowiek stwierdza, że dana płeć go pociąga.


Czyli to co mówiłem - wybór, często nieświadomy wybór naszej seksualności ;)
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Villemo 
Chorąży
Karolina


Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 295
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 8:25 pm   

Hunter napisał/a:
Villemo napisał/a:
W okresie dojrzewania(w większości przypadków)człowiek stwierdza, że dana płeć go pociąga.


Czyli to co mówiłem - wybór, często nieświadomy wybór naszej seksualności ;)

Wybór zostaje dokonany bez naszego udziału jako jednostki myślącej :wink: My jedynie możemy zdecydować czy ten wybór(jeśli można to nazwać wyborem) zaakceptujemy, czy będziemy żyć wbrew niemu:)
_________________

 
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   7%   3/39
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 9:59 pm   

Villemo napisał/a:
czy będziemy żyć wbrew niemu:)


Ale to się dosyć rzadko zdarza, a przynajmniej zdarzało bo teraz ludzie są doprawdy dziwni ;) . Chodzi o to, że jest nietolerowanie samego siebie czyli największy błąd jaki można popełnić w życiu.
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15