gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Czy zdążymy z EURO 2012???

Czy zdążymy z organizacją EURO 2012
Tak
46%
 46%  [ 12 ]
Nie
53%
 53%  [ 14 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 2:08 pm   Czy zdążymy z EURO 2012???

Był już temat o przyznaniu nam i ukraińcom organizacji EURO 2012.Teraz czas na pytanie,czy zdążymy?Ja jestem optymistą i mam nadzieję że się uda.

A co wy sądzicie na ten temat?Czy zdążymy,czy się nam nie uda?

PS.Chodzi mi o stadiony,drogi itp.
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 3:16 pm   

Wątpię... naprawdę jestem optymistą i wogóle, ale na pewno nam odbiorą. 6 miesięcy jak na świętowanie to trochę za dużo. Co zrobiliśmy do tej pory? Może dopracowaliśmy projekty stadionów, i w tym czasie można by zacząć budować drogi. Zresztą z naszym tępem możemy sie spodziewać, że ukończymy autostrady na EURO 2040 :| .
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 4:47 pm   

Hmmm...Ogłądałem kabaret w telewizji,to mówili,że zorganizujemy mistrzostwa 2112 :smile: .

Oczywiście nie odstępuję od swojego zdania,że zdążymy.Jednak mój optymizm z czasem będzie malał :sad: .
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
kremuwa 
Chorąży


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 299
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 10:29 pm   

Kabarety kabaretami, ale to naprawdę nieciekawi e wygląda. Czytałem, bodajże w Angorze o pomyśle jednego polskiego polityka na licytacje Euro 2012 - twierdził, że będize to zastrzyk gotówki dla polski, a o Euro powalczą na pewno przykładowo Włosi. Pomysł został odrzucony, ale nie wiem czy slusznie, bo za 4 lata bedą go chwalili za analityczne myslenie :/
 
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   17%   7/39
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 4:36 pm   

wątpię czy nam się to uda... chodzi mi o to że niby mają powstawać drogi, hotele, stadiony ale jak dla mnie to bardzo ciężkie zadanie choć jak wiadomo nasz kraj i ludzie w nim mieszkający wiele potrafią więc bądźmy dobrej myśli... tylko jedno mnie ciekawi czemu do kandydatury stadionów nie wybrali już tych nowoczesnych niedawno co zbudowanych jak np. stadion w Kielcach... tylko rzucili się na głęboką wode :?:
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 5:06 pm   

Może miasto za małe(choć przyznaję,że Kielce przecież miasto wojewódzkie),ma za małą bazę hotelową,nie wiem.Ale to już pytanie do organizatorów.
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 5:32 pm   

Mnie dziwi, że EURO ominie Chorzów (chociaż prawdopodobnie żadnego Euro u nas nie będzie). By spełnić standardy wystarczyło by zbudować dach.
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 5:38 pm   

Tak tylko proponowana jest przebudowa Stadionu Śląskiego,bo przecież jest on zbudowany w niecce a dzisiaj już takich stadionów się nie buduje.No i z górnych rzędów nie widać co się dzieje na boisku.
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 5:40 pm   

FifiCz napisał/a:
No i z górnych rzędów nie widać co się dzieje na boisku.

No to mają pecha ;) .

Na szczęście będzie remont stadionu, mojego ukochanego Lecha. :D
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
gary_joiner 
Porucznik
Zły Porucznik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 215
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 6:20 pm   

Marne szanse. Mieszkam we Wrocławiu - mieście gdzie buduje się całkiem sporo, całkiem szybko i całkiem sprawnie pod warunkiem, że za budową stoi prywatny kapitał (wyjątkiem jest Magnolia, gdzie wali się sufit i klientom są serwowane kąpiele w fekaliach). Nowoczesny stadion w 4 lata? To jeszcze jest możliwe, pod warunkiem, że uwiną się z przetargami (w co wątpię) i znajdą ludzi chętnych do intensywnej pracy (w co bardzo wątpię, biorąc pod uwagę fakt, że przetargi wygrywają firmy, które chcą najmniej pieniędzy). Drogi? Wolne żarty, władze miasta nie mają nawet kiedy wyremontować obecnych, pół miasta stoi w korkach a wszytko co uda się wybudować chwilę później wymaga poprawek i przebudowy ( przykładem odcinek trakcji tramwajowej, na którym regularnie, od pół roku wykolejają się tramwaje). Baza noclegowa? Niby kto zainwestuje w hotele? Jakoś nie sądzę żeby przez miesiąc trwania EURO zwróciły się koszty budowy...
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   70%   21/30
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 11:09 am   

Stadiony nie będą problemem- ta cała histeria ze stadionami jest dość zabawna- zważywszy na to, że w końcu jesteśmy 40-milionowym krajem, to wybudowanie kilku stadionów jest możliwe i w pół roku. Gorzej z drogami, ale tu myślę, że nawet jak żadnych nie zbudujemy, to mistrzostw nie odwołają.

gary_joiner napisał/a:
Niby kto zainwestuje w hotele? Jakoś nie sądzę żeby przez miesiąc trwania EURO zwróciły się koszty budowy...


Dobre pytanie, które można by w zasadzie odnieść do całego przedsięwzięcia- szczerze mówiąc, są spore wątpliwości czy to wszystko jest takie fajowe jak jesteśmy przekonani. Opracowania naukowe dotyczące krajów, które już przeprowadziły takie imprezy są nieliczne, ale stawiają jednoznaczną tezę- "nie".
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
gary_joiner 
Porucznik
Zły Porucznik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 215
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 4:22 pm   

Ajmdemen napisał/a:
Stadiony nie będą problemem- ta cała histeria ze stadionami jest dość zabawna- zważywszy na to, że w końcu jesteśmy 40-milionowym krajem, to wybudowanie kilku stadionów jest możliwe i w pół roku. Gorzej z drogami, ale tu myślę, że nawet jak żadnych nie zbudujemy, to mistrzostw nie odwołają.


Stadiony nie powinny być problemem przy założeniu, że wszystko przebiegnie sprawnie. A znając życie mało co tak przebiegnie. Problemy mogą dotyczyć lokalizacji, projektu, finansów, przetargów, wykonawców, jakości i zgodności z normami... Bardzo dużo rzeczy może pójść źle i organizatorzy powinni wziąć to pod uwagę. To oczywiście takie moje pesymistyczne marudzenie ale zaskakujące jest to, że mało kto z osób odpowiedzialnych za EURO je podziela - króluje niczym konkretnym nie poparty optymizm.
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   70%   21/30
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 7:16 pm   

Ale co tu ma do rzeczy optymizm czy pesymizm. Jeśli chce się mieć stadiony, to trzeba je po prostu zbudować. Optymizm czy pesymizm dotyczyć mogą rzeczy od nas niezależnych czyli jakiś czynników losowych, etc.- a tu niczego takiego nie ma- chyba że mówimy o ewentualnym wielkim trzęsieniu ziemi, które w przeddzień mistrzostw doprowadzi do zawalenia się stadionów. Jeśli z tym są związane obawy, to ja jednak wyrażę swój "niczym konkretnym nie poparty optymizm" :)
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
gary_joiner 
Porucznik
Zły Porucznik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 215
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 8:45 pm   

Po prostu zbudować Ajm to ty czy ja możemy sobie szopę na narzędzia na ogródku działkowym ;P

Nie znam się na tym specjalnie, ale sądzę, że zbudowanie dużego obiektu sportowego to nie jest tylko kwestia dobrej woli. Trzeba mieć ziemię, trzeba uzyskać jakieś tam zezwolenia - a to zależy od sprawności machiny biurokratycznej i ludzkiej dobrej woli. Dodatkowo w grę wchodzą opóźniające budowę konflikty wśród osób za nią odpowiedzialnych. Trzeba prowadzić jakieś przetargi, na projekt, na wykonawców, na podwykonwaców - które mogą być zaskarżane. Kiedy już do budowy dojdzie mogą pojawić się inne problemy- wzrost cen materiałów, problemy z pracownikami, niedotrzymywanie terminów itd. To jest oczywiście czarny scenariusz i wcale nie sądzę, że tak będzie, ale wypadałoby żeby ktoś wziął takie ewentualne trudności pod uwagę.
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   70%   21/30
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 10:49 am   

gary_joiner napisał/a:
Po prostu zbudować Ajm to ty czy ja możemy sobie szopę na narzędzia na ogródku działkowym ;P

Myślisz, że to takie proste? :)

gary_joiner napisał/a:
Nie znam się na tym specjalnie, ale sądzę, że zbudowanie dużego obiektu sportowego to nie jest tylko kwestia dobrej woli.

Nie mówiłem o dobrej woli, tylko o tym, że żeby "było zrobione", to trzeba to po prostu zrobić. Można nawet przy tym mieć "złą wolę" :)

gary_joiner napisał/a:
Trzeba mieć ziemię, trzeba uzyskać jakieś tam zezwolenia - a to zależy od sprawności machiny biurokratycznej i ludzkiej dobrej woli.

Państwo powinno sobie jednak poradzić z uzyskaniem zezwoleń od samego siebie.

gary_joiner napisał/a:
Dodatkowo w grę wchodzą opóźniające budowę konflikty wśród osób za nią odpowiedzialnych.

No cóż, jak ktoś coś na budowie powie majstrowi nie tak, to nie ma przebacz...

gary_joiner napisał/a:
Trzeba prowadzić jakieś przetargi, na projekt, na wykonawców, na podwykonwaców - które mogą być zaskarżane.

Wtedy jeśli zostanie przegrany proces (bardzo mało prawdopodobne zresztą), trzeba będzie wypłacać odszkodowanie- stadionu się nie zburzy.

gary_joiner napisał/a:
Kiedy już do budowy dojdzie mogą pojawić się inne problemy- wzrost cen materiałów, problemy z pracownikami, niedotrzymywanie terminów itd. To jest oczywiście czarny scenariusz i wcale nie sądzę, że tak będzie, ale wypadałoby żeby ktoś wziął takie ewentualne trudności pod uwagę.


Przy dobrze zorganizowanym kontrakcie nikt się nie odważy nie dotrzymać terminu. Wzrost cen materiałów, czy "cośtam" (strajk?) z pracownikami- to kwestia wzrostu kosztów- wiadomo, że nieprzyjemna, ale samego projektu to nie zniszczy, bo- jak wspominałem- dla 40milionowego kraju kilka stadionów to nie problem
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 18