gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Knights & Merchants....
Autor Wiadomość
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Czw Wrz 23, 2004 5:51 am   

Jak zwał tak zwał :)


Właśnie. K&M miało to `coś` czego gra potrzebuje by była niezapomniana.
K&M jest niesamowicie grywalny. Nawet ta grafika, mimo że nie powala, to dawała klimat tej grze. MUzyczka jest świetnie dobrana. Miodzio. A teksty rzyucane przez żołnierzy są nieziemskie :lol:
Barbarzyńca jest świetny....
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
Gość

Wysłany: Pon Paź 25, 2004 10:10 pm   

K&M to jednen z najlepszych RTS'ów jakiekolwiek widziałem - przebija wiele gier oryginalnością, takie połączenie grafiki a la Settlers 3 ze stylem walk rodem z Total War. Mam obie KaM'y, oryginlane naturalnie (trudno by kupować pirackie wersje gier za śmieszne pieniądze)

Grałem wo to baaardzo długo i chociaż nie przeszedłem całego, bo tam wiele misji jest przekombinowanych, a po za tym gra staje się monotonna i nużąca przy jakiejś 12 misji, jednakże granie sprawilo mi straszną radochę :]. Szczególnie do gustu przypadły mi misje taktyczne, te bez budynków (i bez kodów :>), które w Shettered Kingdom przeszedłem wszytskie.

Grałem trochę w Peasant Rebelion, jednak wkurzyło to, że autorzy ni poprawili wszytskich rażących błędów (np. kiedy pomocnicy nie chcą donosić surowców przy wszytskich spełnionych warunkach do budowy budynku), ale mieli ogólnie fajne pomysły.

K&M to taka mała perełka, barocco, która choć nie jest idealna to jest świetną grą i niestety została niedoceniona :/...
.
 
Cizi
Szeregowy


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 1
Skąd: Twierdza Kaliska
Wysłany: Nie Lis 14, 2004 5:20 pm   cizi

ja to jestem juz wyga w tą grę ale z nikim nie grałem przez siec ;/ a mam taką ochate jezeli jest jakis rywal to napiszczie do mnie ;] graw w te gre od samego poczatku jak wyszła z małymi prerwami.
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
maori
Szeregowy


Dołączył: 14 Cze 2005
Posty: 1
Wysłany: Sro Cze 15, 2005 12:08 am   

Ale długo nikt nie pisał. Krótko: jestem starym weteranem K&M, przymajmniej raz na pół roku gram, przechodzę całą i zapominam na następne pół roku. Pierwsza część jest bardziej dopracowana - nie ma żadnych błędów i gra mimo upływu lat jest zawsze przyjemna. Raz przeszedłem część drugą mimo wielu błędów popełnionych przez producenta: złe napisy towarzyszące niektórym komendom, w misji 4(?) po wielu próbach zniszczylem wreszcie odpowiednie budynki (niestety już nie pamiętam jakie) by spełnic warunek wypełnienia misji. Miałem także kłopoty z misją 8(?), w której często gra się zawieszała. Ale koniec końców udalo mi się ją ukończyć. Wyraźnie widać, że część druga zrobiona byla niestarannie (brak filmików!!!!). Ale gra jest super...nie mam nastu lat tylko dużo, dużo więcej i wiem co mówię.
Czy można zagrać gdzieś w sieci?
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Spider 
Pułkownik


Dołączył: 27 Maj 2004
Posty: 88
Skąd: Koluszki
Wysłany: Sro Cze 15, 2005 7:43 pm   

maori napisał/a:
Pierwsza część jest bardziej dopracowana - nie ma żadnych błędów i gra mimo upływu lat jest zawsze przyjemna.


Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. U mnie bodajże w 8 misji robiło się tak, że pomocnicy zamiast nosić jedzienie do spichrza lub gospody szli sobie z takik na przykład chlebkiem pod pachą do wroga, który ich oczywiście zabijał. W tym samym mniej więcej czasie moi ludzie umierali z głodu. Bardzo mnie ten błąd irytował, tak że odłożyłem grę przez to. Ale bardzo dobrze ją wspinam i możliwe że niedługo znów ją zainstaluję (może sie naprawi). Oczywiście posiadam wersję oryginalną.
 
 
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   36%   7/19
lucbach
Porucznik


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Cze 17, 2005 11:20 am   

Na temat wszelkich wątpliwości o K&M, najnowszych patchów, edytorów, problemów gry sieciowej i wielu innych można poczytać tutaj oraz na forum podpiętym pod tę stronę. Zapraszam.
 
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   7%   1/14
[ZOB]_M!tO
Szeregowy


Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 1
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Wto Lip 05, 2005 9:30 pm   

Witam wszystkich fanów K&M jesli ktos chce zagrac przez siec to niech sie zglasza do mnie na stronke klanowa ZOB- Klan of K&M i wpisuje do ksiegi gosci podajac swoje gadu na pewno sie odezwe, zbiore ekipe i zagramy :D pozdrawiam M!tO


Dodane przez MAO: Nowy adres strony o K&M to www.knights.sztab.com . Witamy w koalicji !
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Lip 07, 2005 10:25 am   

nie wiem czy knights.sztab.com jest jeszcze w fazie przenoszenia, ale jego zawartość nie działa poprawnie :/.

Brak lay out'a (chyba, że to czarne tło nim jest :D ), a po kliknięciu na jakikolwiek odnośnik pojawia się "URL not found"
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
lucbach
Porucznik


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Lip 13, 2005 8:17 am   

URL podany za wczesnie;) Strona jest w trakcie budowy. Sukcesywnie tworzymy zmienioną wersję poprzedniej. Niebawem zapraszam ponownie. Pozdrawiam.
Lucbach
 
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   7%   1/14
redrix
Szeregowy


Dołączył: 13 Sie 2005
Posty: 2
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 5:56 pm   chetny do gry

jak ktos by chcial pograc to niech pisze na reggi_j@wp.pl
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Sir William
Szeregowy
Lord Stronghold


Dołączył: 01 Wrz 2005
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 9:28 pm   

Oj tak K&M rządzi :mrgreen:

Cieszę się, że gra Ci się podoba. Gdybyś mógł nieco bardziej rozszerzyć swoją wypowiedź byłbym wdzięczny - Wojman
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
kolospl 
Kapral


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 109
Skąd: Nie pamiętam:(
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 8:57 am   

Konrad napisał/a:
Ja gralem a masz dodatek PEASANT REBELION ???


pesant rebelion?mam i gram.gra bardzo 8)
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   45%   9/20
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 3:25 pm   

eee - dużą wadą tej serii jest AI, które czasami dobija.

Buydnki które nie są budowane, mimo tego, że posiadam aż nadmiar potrzbnego budulca, doprowadzoną drogę, a pomocnicy zbijają bąki...

Często też pomocnicy nic nie robią, gdy stoi pełen tartak.

A z kolei raz widziałem akcję jak mój drwal poszedł odnieść drewno do chaty wroga, a wrogi pomcnik niósł beczkę wina do mojego Spichrza.

I te same wady, a chyba nawet więcej, przeniosły się na Peasant Rebelion.

W dodatku fabuła jest naciągnięta i kiczowata :] - pokonaliśmy wroga i nagel się okazuje, że resztki jego oddziałów się zreorganizowały, zajęły znowu całe państwo i są o wiele większe od armii mojej, czyli bohatera, który wygrał TSK :].
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
kolospl 
Kapral


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 109
Skąd: Nie pamiętam:(
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 11:13 am   

Sir William napisał/a:
Gdybyś mógł nieco bardziej rozszerzyć swoją wypowiedź byłbym wdzięczny


proś o wszystkie drobne rzeczy jakie chcesz :!: gra jes extra.dużo zasobów,całkiem liczba żołnierzy,sporo budynkuw,trohę taktyki,logiczne przetwarzanie surowców zaś wady to:SI,możliwość kierowania tylko żołnieżami,gdy żołnierze walczą nie ragują na rozkazy.w sieci nie grałem.wystarczy :P ?jagby więcej to pisz.gdybyś potrzebował recenjatora to pisz
{wyślij prywatną wiadomość}
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   45%   9/20
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 7:47 pm   

Nie chcę się czepiać, ale my wolimy raczej "recenzentów" niż "recenzjonatorów" :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14