gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Król Artur postac historyczna czy legenda??

Czy Król Artur to:???
tylko i wyłacznie legenda wymyslona przez kogos
0%
 0%  [ 0 ]
postac historyczna
75%
 75%  [ 3 ]
sam nie wiem
25%
 25%  [ 1 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 4

Autor Wiadomość
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 12:02 pm   Król Artur postac historyczna czy legenda??

Witam

Chciałem zaproponować dyskusję na temat hipotetycznego panowania w postrzymskiej Brytanii króla Artura. Czy Waszym zdaniem jest to postać całkowicie legendarna, czy też istniał ktoś, kto dał asumpt do powstania cyklu mitów o władcy panujacym w dzisiejszej Angli i Walli(gdzie powstała owa legenda o Arturze)Podejrzewam, że znaczna część osób, które o Arturze coś wiedzą, czerpie swą wiedzę z książki Andrzeja Sapkowskiego "Świat króla Artura" lub z wielu filmów nakreconych o podobnej tematyce gdzie jest umieszczony sławny Król. Co sądzicie o przedstawionych w tej pozycji faktach i ich interpretacji?
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Zgredek 
Szeregowy


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 12
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:40 pm   

Król Artur, Arthmael, św. Armel, Arthwys, Arthur Uther Pendragon, Arthur Verte, legendarny król brytyjski będący bohaterem średniowiecznych romansów. Legendy te narodziły się prawdopodobnie w Walii, a ich podłożem była walka Celtów z posuwającymi się na zachód wzdłuż Tamizy Saksonami w VI w. Najbardziej prawdopodobnym przypuszczeniem jest, że historyczny Artur był jednym z wodzów Brytów w walce przeciwko Anglosasom, niekoniecznie królem.

W tekstach pisanych Artur pojawia się po raz pierwszy w Historia Britonum kronikarza Nenniusa z IX w.


Mi osobiście się wydaje, że być może była jakaś postać, która zainspirowała do wymyślenia tej legendy. Bardzo jest prawdopodobne, że taka postać istniała, bo legendy mają ziarnko prawdy :mrgreen: Więc wydaje mi się, że osoba podobna do naszego Artura rzeczywiście istniała :wink:
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   25%   2/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17