gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Książki do recenzji
Autor Wiadomość
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Mar 11, 2006 9:26 pm   Książki do recenzji

Witajcie!

Otóż Sztab wkroczył w kolejną epokę - nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem W.A.B i mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec, a dopiero początek! Cóż jest potrzebne, by i inni wydawcy zaczęli do nas walić drzwiami i oknami? Otóż musimy wpierw udatnie zrecenzować książki, które nadesłał nam właśnie W.A.B. By jeszcze dodatkowo zachęcić wspomnę, iż autor recenzji może sobie zatrzymać daną pozycję na własność - pomyślcie tylko: otrzymujecie książkę tylko za to, że ją czytacie( no, i jeszcze napiszecie parę słów o niej)!

Obecnie na rozkładówce są następujące pozycje:

1. Aleksandra Marinina - Złowroga pętla

Kolejne śledztwo major Anastazji Kamieńskiej dotyczy banalnej z pozoru sprawy – małżeństwo, które adoptowało w tajemnicy dziecko, jest teraz z tego powodu szantażowane. Szybka interwencja milicji doprowadza do ujęcia przestępcy. Szantażysta zeznaje, że o adopcji dowiedział się od zamordowanego kilka tygodni wcześniej oszusta. Przypadek małżeństwa okazuje się jedną z czterech spraw, którymi interesował się nieboszczyk. Pozostałe dotyczyły chuligańskiego wybryku wysoko postawionej osoby, napadu na bank i samobójstwa zdolnego naukowca. Czy są one ze sobą powiązane? Kamieńska próbuje to wyjaśnić. Jednocześnie zauważa nagły wzrost przestępczości w jednym z rejonów Moskwy…

2. Laurent Gaudé - Śmierć króla Tsongora

Śmierć króla Tsongora to opowieść o zemście, rywalizacji, namiętności i honorze, która niesie ze sobą uniwersalne przesłanie: wojna zawsze jest okrutna i bezsensowna, a jej przyczyny błahe. Król Tsongor, potężny władca afrykańskiego imperium, wydaje za mąż córkę, Samilię. W przeddzień ślubu na dworze pojawia się dawny ukochany Samilii, któremu niegdyś obiecała małżeństwo. Aby uniknąć gniewu konkurentów do ręki córki, a tym samym zapobiec krwawej wojnie, Tsongor przeklina ślub Samilii. Sam zaś postanawia umrzeć, ustanawiając wcześniej swoją ostatnią wolę…
Stylizowana na dawność powieść Laurenta Gaudégo łączy elementy eposu, mitu, tragedii, zachowuje jednak współczesną perspektywę. Liryczny i elegijny styl, szlachetny i podniosły język oraz powściągliwa i elegancka narracja sprawiają, że to książka, którą można jednocześnie śmiało porównać do największych osiągnięć literatury baśniowej.


Sam deklaruję się zrecenzować drugą pozycję, chyba że dla kogoś celem życia jest zrecenzowanie właśnie tej książki.


Czy ktoś jest więc chętny?
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Mar 12, 2006 3:15 am   

Cytat:
Jednocześnie zauważa nagły wzrost przestępczości w jednym z rejonów Moskwy…


Coś mi tu to wygląda na połączenie Jamesa Bonda z Archiwum X. A to brzmi ciekawie. :) Mosci Klemensie miemam iz namiary na mnie masz? Wezme do recenzji Złowroga pętle.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 10:21 pm   

Coby pozniej nie bylo nieporozumien lojalnie informuje, iz zastrzegam sobie "Ostatni kontynent" Pratchetta:))
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
leiff 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 274
Skąd: Sieroszewice
Wysłany: Pią Kwi 07, 2006 11:58 am   

Witam pana generała chciałbym nadmienić iż ja w swojej skromnej osobie zwany jestem w niektórych kręgach pożeraczem książek wię jeśli tylko pojawi się wolna pozycja do zrecęzowania to ja jestem jak najbardziej chętny. Polecam się z całą chęcią.
 
 
   
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   48%   17/35
spiderlo 
Szeregowy
Spiderlo


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 309
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 12:09 am   

Również zgłaszam się do zrecenzowania kolejnych tytułów.
Może trafi się coś Sapkowskiego lub Kinga? Jeśli nie, na pewno znajdą się inni, interesujący autorzy :razz:
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   43%   17/39
Regis 
Szeregowy
Warchief of Fordon


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 9:24 pm   

Ja jako nowy mogę jedynie poprosić pana generała o możliwość zarezerwowania sobie cyklu o Jakubie Wędrowyczu Andrzeja Pilipiuka, zauważyłem, iż nie ma ich na stronie, podobnie zresztą jak np. sagi wiedźmińskiej...
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   40%   8/20
Elleth 
Szeregowy


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 65
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 7:22 pm   

Regis napisał/a:
podobnie zresztą jak np. sagi wiedźmińskiej...

Bo to klasyka i każdy ją zna :P Wiedźmin to marka, która broni się sama :)
 
 
   
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   100%   14/14
Regis 
Szeregowy
Warchief of Fordon


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Sty 10, 2010 12:16 am   

Każdy będący w mao sztabie nie oznacza bezwzględnie każdego zaznajomionego z fantastyką.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   40%   8/20
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15