gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Kto bedzie prezydentem?

Na kogo oddasz glos w wyborach prezydenckich?
Marek Borowski
0%
 0%  [ 0 ]
Wlodzimierz Cimoszewicz
8%
 8%  [ 1 ]
Zbigniew Religa
8%
 8%  [ 1 ]
Stanislaw Tyminski
8%
 8%  [ 1 ]
Donald Tusk
41%
 41%  [ 5 ]
Lech Kaczynski
25%
 25%  [ 3 ]
Andrzej Lepper
8%
 8%  [ 1 ]
Maciej Giertych
0%
 0%  [ 0 ]
Jan Pyszk
0%
 0%  [ 0 ]
Zbigniew Rolinski
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lip 10, 2005 1:39 pm   

Wojman ---> a jakim cudem (i jakimi prawami) prezydent może uzdrowić państwo :]. To zadanie przede wszytskim parlamentu i rady ministrów z premierem na czele.
Czy ta propaganda Religi to nie jest przypadkiem czysta demagogia? Chociaż prezydent może zdziałać stosunkowo niewiele, to może nie każdy wyborca o tym wie, a Religa przedstawiający sie jako kandydat z poza "układów", wygląda na lepszego od partyjnych polityków (bo nie będzie afer, komisji, itd)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lip 10, 2005 3:05 pm   

Cytat:
Wojman ---> a jakim cudem (i jakimi prawami) prezydent może uzdrowić państwo :]. To zadanie przede wszytskim parlamentu i rady ministrów z premierem na czele.


No wiesz, tak tylko zażartowałem, bo w końcu Religa jest lekarzem. :) Moim skromnym zdaniem uzdrawianie panstwa lezy zarowno w kwestii parlamentu (polskiego, a nie europejskiego :) ), premiera, rządu jak i prezydenta. Czyli wszystkich najważniejszych osób w państwie.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 7:00 am   

Cimoszewicz odpada u mnie za kłamanie. I to publiczne!
No i ta jego nieudolność kiedy sprawował urząd Ministra Spraw Zagranicznych :|

Czemu wszyscy czepiają się Religi za to, że jest lekarzem?
Od kiedy to polityka jest zawodem?
Do tej pory sądziłem, że politycy są reprezentatami narodu i ich wczesniejszy zawód nie jest weżny. A jeżlei ktoś nadal będzie się upierał to wystarczy podać przykład Wałęsy :D
Elektryk..... he he he... ten to miał farta.
W przypadku Religi chodzi o jego zaplecze, które jest dosyć wątpliwe i to własnie temu `zapleczu` trzeba się przyjrzeć....



Jestem redykałem i uważam, że polską scenę polityczną można oczyścić tylko w jeden sposób... poprzez lincz.
Ludzie są już wściekli ale ciągle jeszcze mają nadzieję, ale gdy wybrany zostanie Kaczor, Giertych albo Lepper to nie ździerżą i wyjdą na ulicę aby wziąść sprawy w swoje ręce.
I to jest właśnie szansa dla Polski :D

Narazie nie oddaję swojego głosu nikomu... jeszcze się zastanawiam...
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Lip 22, 2005 7:17 pm   

Giertych ma poparcie marginalne, więc o niego się nie bój :].
Kaczyński z Lepperem mają szanse tuż po Cimoszewiczu. O ile Kaczyńskiego sie nie boje (pamiętajcie, że byłby TYLKO prezydentem, a nie premierem), to Leppera naturalnie tak, bo ten człowiek jest jeszcze bardziej nieobliczalny od Kaczora, jeszcze bardziej nieobeznany z polityką (a już z kontaktami międzynarodowymi, w tym z UE, na pewno),

Dziwi mnie w sumie to, że najwięcej "dymu" w mediach jest o prezydenta. Fakt, że to najbardziej prestiżowe stanowisko, w końcu głowa państwa, ale dużo bardziej powinnyśmy się obawiać tego, kto wygra wybory parlamentarne.



mande napisał/a:
Moim zdaniem najwłaściwszym wyborem byłby głos na Cimoszewicza, ze względu na jego doświadczenie w kontaktach międzynarodowych (a do tego w zasadzie urząd prezydenta w Polsce się sprowadza).


Pamiętaj o czymś takim jak układy. Nasze kochane komisje wykazały jednak, że tu i ówdzie postać "prezia" tudzież jego żony, przewija się w różnych aferach. Prezydent zawsze ma jakieś mocne kontakty. Może łączyć jedne z drugimi ułatwiając różne machlojki.
Akurat SLD wiedzie prym w tych aferach i nie można mieć do nich za grosz zaufania.
Inaczej prezentuje się nielubiany przez ciebie Kaczyński, jako praworządny.

mande napisał/a:
W grę wchodzi jeszcze ew. Borowski i Kaczyński, ale co do tego drugiego, to boję się, że jak wygra wybory, to Polsce grozi Kaczyzm ...


Zanim cokolwiek zacznę mówić, bo już to przewiduję, to tylko spytam - co rozumiesz pod tym dziwnym pojęciem "kaczyzmu" i dlaczego grozi on Polsce?

BTW - to, że Warszawa kuleje finansowo, to są pewnie argumenty schlebiających Cimoszewiczowi gazet (takich tam różnych Gazet.pl :twisted: - nie będę wymieniał).
A jest to oczywiście nieprawdą. Akurat to wiem, bo ktoś z rodziny pracuje w urzędzie dzielnicy, które trzyma się bardzo dobrze, nie można narzekać na wynagrodzenia, a prace zarówno zewnętrzne-miejskie, jak i wewnętrzne-strukturalne samych instytutów idą do przodu.
A budowa metra idzie coraz szybciej... etc.
Ostatnio zmieniony przez Backside Sob Lip 23, 2005 2:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob Lip 23, 2005 4:46 pm   

Backside napisał/a:
co rozumiesz pod tym dziwnym pojęciem "kaczyzmu" i dlaczego grozi on Polsce?


Więc odpowiadam: pojęcie to zostało użyte w sejmie przez posłankę Joannę Senyszyn i określa sposób rządzenia krajem przez Kaczyńskich. Ale ponieważ PiS jeszcze nie objął władzy, a Lech K. nie został prezydentem, to w zasadzie sprowadza się to do tego, że bracia obejmą dwa najważniejsze stanowiska w państwie. Więcej w Wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaczyzm

I jeszcze sprostowanie: Ludzie są tylko ludźmi. A PO i PiS to pogrobowcy AWSu i nie wiadomo, czy "dawne instynkty" się w nich nie odezwą. Nie posądzam nikogo o złe intencje, wręcz uważam, że należy dawać ludziom szansę na poprawę (zawsze). Ale na dzień dzisiejszy nie ma chyba liczącej się partii, która nie byłaby w jakikolwiek sposób związana z łamaniem prawa (czy to korupcja, czy wysypywanie zboża :D ), tak więc kryterium machlojek i nieuczciwości odłożyłbym na bok. A należy pamiętać, że odsetek nieuczciwych jest stosunkowo mały, więc czasem kilku ludzi o złej reputacji potrafi zepsuć życie kilku tysiącom.
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 12:06 am   

W tej wikipedii jest niezadużo. Chciałbym wiedzieć co TY przez pojęcie "kaczyzmu" rozumiesz i co będzie wynikiem objęcia stanowiska prezydenta przez Lecha Kaczyńskiego (o wyborach parlamentarnych nie mówimy)

I sam termin "kaczyzm" jest wytłumaczony tylko po łebkach. Uznanie za faszyzującą partie tylko dlatego, że jest za karę śmierci i okazała się nietolerancyjna dla parady równości (a swoje powody do tego mieli !!!), jest śmieszne.

I chciałbym ci przypomnieć, że to właśnie Kaczyńscy odcięli się od AWS'u na początku lat '90, widząc co tam "koledzy" wyprawiają. Więc nie wiem jakie "instynkty mają się odezwać".
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 12:34 am   

Backside napisał/a:
I chciałbym ci przypomnieć, że to właśnie Kaczyńscy odcięli się od AWS'u na początku lat '90, widząc co tam "koledzy" wyprawiają.


Chciałbym zwrócić uwagę, że na początku lat 90 nie było AWSu, tylko kilka mniejszych partii. A to jest róźnica.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 11:08 am   

Rzeczywiście - pomyłka.
Jednakże nie zmienia to faktu, że Kaczyńscy wcześniej odcięli się od partii/ruchów z których potem powstał AWS.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Lip 28, 2005 9:33 am   

Kahzad napisał/a:
Cimoszewicz odpada u mnie za kłamanie. I to publiczne!


Eee, możliwe że masz rację, ja zaś coś przegapiłem - jaką konkretnie sytuację masz na myśli??

Kahzad napisał/a:
No i ta jego nieudolność kiedy sprawował urząd Ministra Spraw Zagranicznych


A konkretnie? Ja osobiście uważam, że urząd MSZ to chyba jedyny w III RP. który zawsze był sprawowany dobrze i to przez ludzi kompetentnych...


Backside napisał/a:
O ile Kaczyńskiego sie nie boje (pamiętajcie, że byłby TYLKO prezydentem, a nie premierem)


Kaczyński premier także nie jest wykluczony:))

I pamiętaj, iż prezydent ma jedną liczącą się kompetencję - weto ustwodawcze. Lech już zapowiedział, że korzystałby z niego często, a ta groźba oznacza, iż nie przeszłaby( w dotychczasowej historii weto udało się przełamać bodajże tylko jeden raz) żadna ustawa nie podobająca się PiSowi, nawet gdyby to PO wygrałoby wybory - wtedy moglibyśmy zapomnieć o jakiejkolwiek liberalizacji gospodarki etc.

Backside napisał/a:
Inaczej prezentuje się nielubiany przez ciebie Kaczyński, jako praworządny.


Człowiek, który bezprawnie zakazał Paradę Równości, tudzież niedawno został( na razie nieprawomocnie, gdyż się odwołał, ale i tak przegra) skazany za przestępstwo kryminalne?

Backside napisał/a:
BTW - to, że Warszawa kuleje finansowo, to są pewnie argumenty schlebiających Cimoszewiczowi gazet


Nie - Warszawa od lat jest najzamożniejszym polskim miastem, problem w tym, że obecnie jej dochody są mniejsze, niż przed kilkoma laty. Jeszcze niedawno Wawa była najszybciej rozwijającym się miastem w Europie, obecnie okupuje 17 pozycję...

Backside napisał/a:
a swoje powody do tego mieli !!!


"Swoje" - czyli prywatne, w tym przypadku polityczne. A liderzy partii mającej "Prawo" w nazwie chyba winni mieć na celu coś innego, nieprawdaż?

Backside napisał/a:
Jednakże nie zmienia to faktu, że Kaczyńscy wcześniej odcięli się od partii/ruchów z których potem powstał AWS


Sprawowanie urzędu ministra sprawiedliwości w mniejszościowym rządzie AWSu nazywasz "odcięciem się"??
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
drAq 
Pułkownik


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 140
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 4:25 pm   

Ja odpowiem krótko, bez podawania przyczyn :] Zagłosuję na Kaczyńskiego. :-)
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Atronach
Szeregowy


Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 3
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 7:40 pm   

A ja na Tuska, bo to najlepszy z dostępnych kandydatów - lepper zbyt szalony a cimoszewicz to postkomunista i za duzo kradnie. A kaczor jakos tak mi sie nei widzi jako prezydent.
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 12:29 am   

Myślę, że już czas zakończyć ankietę. Wynik sondażu wskazuje, że na Donalda Tuska bedzie glosowac 41% polaków. W takim przypadku zmierzyłby się w drugiej turze wyborów z Lechem Kaczyśnkim, na którego głos chciałoby oddać 25% polaków. Na Andrzeja Leppera, Stanisława Tymińskiego, Zbigniewa Religi i Włodzimierza Cimoszewicza głosowałoby po 8% polaków. Dziękuje za wzięcie udziału w ankiecie.
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 2:32 pm   

Koniec ankiety to koniec ankiety, a debata trwa :].

Muszę jeszcze Klemensowi na kilka rzecyz odpowiedzieć :D
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 2:38 pm   

Backside napisał/a:
Muszę jeszcze Klemensowi na kilka rzecyz odpowiedzieć


Odpowiadaj, ja watka nie zamykam, bo po co? Sam jestem ciekaw Waszych komentarzy na temat wynikow. :)
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 5:31 am   

Backside napisał/a:
Muszę jeszcze Klemensowi na kilka rzecyz odpowiedzieć


Czekam z niecierpliwością! Pamiętaj - nierychliwie, ale jeśli zaistnieje potrzeba, zawsze odpowiem!:))
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16