gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
new SVV
Autor Wiadomość
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 9:59 pm   

To by sie dorobilo. Standardowe? Hmm... Myslalem, ze MAO stawia na funkjonalnosc a nie na ekstrawagancje.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 10:27 pm   

Gonzo napisał/a:
To by sie dorobilo. Standardowe? Hmm... Myslalem, ze MAO stawia na funkjonalnosc a nie na ekstrawagancje.


MAO moze i tak (choc pewnie tez nie), ale mi osobiscie takie cos nie odpowiada ;)

oto moj nowy projekt: http://www.kull.piwko.pl/
prosze o komentarze
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 10:40 pm   

Czołem!

Za szerokie, trzeba przewinąć w bok.
Kolorystyka mi nie odpowiada. Chociaż idzie się przyzwyczaić.
Menu widziałbym niższe u góry i również z lewej strony, ale takie bardziej szczegółowe (wąska kolumna). Np.: u góry - pliki, a z lewej - patche, dema, trailery itp.
Najnowsze węższe. Może by je podzielić na: recenzje, zapowiedzi, pliki inne txt? Dla każdej kategorii, powiedzmy 5 najnowszych, a najnowsze z obrazkiem.
Newsy - może by tak tylko tytuł, date dodania i autora (opcja), jedno/dwa zdania i link więcej??
Coś takiego mniej więcej jak na stronie CDP, tylko że inaczej ułożone. Nie chodzi mi o wygląd (jak już o nim mowa, to możnaby takie małe ikonki do newsów, żeby na ich podstawie można było poznać czego dotyczy news (txt, plik itp.))
 
Andrew_wojownik
Kapral


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 423
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 11:41 am   

Jeden problem!! To musi chodzić pod różnymi przeglądarkami! Muj kolega wszedł i miał wszystko rozjeczane (a używa chyba firefoxa). Coś czeba z tym zrobić.
 
 
Poziom: 19 HP   0%   0/798
   MP   100%   381/381
   EXP   12%   6/49
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 12:08 pm   

Andrew_wojownik napisał/a:
Jeden problem!! To musi chodzić pod różnymi przeglądarkami! Muj kolega wszedł i miał wszystko rozjeczane (a używa chyba firefoxa). Coś czeba z tym zrobić.


tam sa tylko tabelki z tlem. co to za przegladarka co nie wyswietla poprawnie tabelek ?? :) co prawda piwko wstawia mi tam skrypty do html, ale nait sadzi, ze to nie moze byc wina zle wyswietlanej stronki.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Andrew_wojownik
Kapral


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 423
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 2:20 pm   

Tyle ze to menu działa tylko pod IE A tekst przewijany po prawej w firefoxie sie nie przewija a w operze wogóle go tam nie ma. I coś czeba z tym zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Poziom: 19 HP   0%   0/798
   MP   100%   381/381
   EXP   12%   6/49
naitsabeSS
Gość
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 3:24 pm   

Czołem!

Myślałem, że to komentarz odnośnie projektu Kulla. Z obecną stroną to co innego. Trzeba to będzie zmienić. Jednak optymalizacja całości będzie pod IE6/5.5 bo takich przeglądarek używa większość odwiedzających. Mimo wszystko zadbamy, żeby również w pozostałych strona była przyzwoicie wyświetlana.
Właśnie przetestowałem naszą strone na operze (wersja 7.51 z javą; najnowsza wersja to bodajże 7.54). Wyniki: zablokowany dostęp do podstron (menu się nie rozwija), tekst przewijany jest (z lewej - tak jak powinno być, nie z prawej), ale nie przewija się i jest rozjechany. Podobnie jak i górna część strony. Za to jest jedna pozytywna rzecz: w tej przeglądarce jest odstęp między lewą a prawą kolumną z tekstem, tak jak powinno to być i w IE.
Wyniki z testów Mozilla Firefox (0.9.2; chyba najnowsza): Info sie nie przewija i rozjechane jest, Tak samo rozjechana jest góra strony, dodatkowo wszystko to co jest wypunktowane wyjeżdża na lewo, a i style nie za bardzo działają, ale odstęp między kolumnami jest :twisted:

Uwaga na przyszłość: Nie możemy zapominać o użytkownikach innych przeglądarek i systemów operacyjnych, więc pasowałoby od czasu do czasu sprawdzić naszą strone na różnych konfiguracjach.
Proponuje oprócz różnych odmian windy sprawdzić i linuksa, a i inne przeglądarki (Mozilla, Opera, Netscape) i nakładki na IE (MyIE - obecnie Maxthon, Avant Browser).
 
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 3:48 pm   

Dla mnie layout Kulla zbyt ciemny i ponury.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 5:25 pm   

Jakie zrobić menu? Ja myślę o menu głównym na górze, jako 3 lub 4 przyciski do głównych działów: GRY, MILITARIA, FORUM i SZTAB. Każdy z działów będzie zaś jakby osobnym serwisem z dodatkowym menu i wystrojem.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Andrew_wojownik
Kapral


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 423
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 7:00 pm   

Zgadzam się czytelne i wystrojowe i wyszczałowe itd. itp. ...
 
 
Poziom: 19 HP   0%   0/798
   MP   100%   381/381
   EXP   12%   6/49
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 7:59 pm   

Cytat:
Jakie zrobić menu? Ja myślę o menu głównym na górze, jako 3 lub 4 przyciski do głównych działów: GRY, MILITARIA, FORUM i SZTAB. Każdy z działów będzie zaś jakby osobnym serwisem z dodatkowym menu i wystrojem.


Jestem za.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Simonek
Gość
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 3:35 pm   

No ja tez jestem za.
I BTW przygotowalem cos wlasnego. Nie patrzcie na grafike, tylko na szablon... m.w. cos takiego.
No i fajnie jakby kazdy poddzial - recenzje, zapowiedzi itp mial tez wlasna barwe...
Nie zrobilem tego w html (za duzo roboty, zreszta musialbym sobie odswieyzc) ale w JPG, gorzej sie prezentuje no ale chodzi o wzor badz podpowiedz http://mrsimon.fm.interia.pl/newsvv.html
czekam na opinie...

[niestety nie moge zmienić autora na zarejestrowanego, ale za to nazwe gościa bez problemu :twisted: ]
 
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 4:10 pm   

Anonymous napisał/a:
No ja tez jestem za.
I BTW przygotowalem cos wlasnego. Nie patrzcie na grafike, tylko na szablon... m.w. cos takiego.
No i fajnie jakby kazdy poddzial - recenzje, zapowiedzi ntp mial tez wlasna barwe...
Nie zrobilem tego w html (za duzo roboty, zreszta musialbym sobie odswieyzc) ale w JPG, gorzej sie prezentuje no ale chodzi o wzor badz podpowiedz http://mrsimon.fm.interia.pl/newsvv.html
czekam na opinie...


SImon nie zapominaj sie logowac :) .
Projekt ogolnie spoko, ale trzeba brac pod uwage fakt, ze trzeba zrobic tam miejsca na bannery i chyba za duzo dales tych menu. A co do projektu w postaci rysunkow to robcie takie i podawajcie linki, trzeba sie wspierac pomyslami.
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 4:32 pm   Strona Internetowa Sztabu Weteranów

Czołem Sztabowicze!

Korzystając z wolnego czasu postanowiłem również wrzucić w ów temat swoje trzy grosze:) Jest to moja propozycja, a czy z niej skorzystacie, co wybierzecie, to już wasza sprawa. Jest to propozycja raczej niezależnego obserwatora, niż aktywnego członka waszej społeczności. Zacznę może od układu Strony Głównej. Nazwa Sztab Weteranów powinna być oczywiście umieszczona na górze, centralnie. Charakter liter powinien troszkę nawiązywać do klimatów średniowiecznych, nie takie sztywne prostokąty. Oczywiście obie nazwy z dużej litery. Wypełnienie liter-proponuję kolory maskujące, spotykane na wozach bojowych czy samolotach. Tło Strony i podstron proponuję czarne, ale sama nazwa nazwa Sztab Weteranów może być na tle przedstawiającym bądź jakieś uzbrojenie-czołgi czy samoloty, mogą być rycerze bądź jakieś budowle historyczne-ale tło nie rozpraszające uwagi. Teraz układ Menu. Proponuję, aby Menu nie było rozwijane ale stałe. Najlepiej z lewej strony widoku w pozycji pionowej(ta opcja wydaje się najbardziej odpowiednia ze względu na możliwość rozbudowy Menu w dół). Co w tym Menu? Na pewno :Strona Główna, Download, Forum Dyskusyjne, Recenzje Gier, Solucje, Publicystyka Gamblerowa, Militaria, Kadra, Rada, Mapa, Karykatury, Archiwum Maili, Regulamin, Sztab w Action+, Off Topic, Historia, Historia SVV, Wyróżnienia, Księga Gości, Chat.
Kolor tego Menu-może być np. khaki, a kolor liter złoty albo biały.

Jaka kolejność układu pionowego?:

Strona Główna
Historia SVV
Regulamin
Kadra
Rada
Recenzje gier
Solucje
Publicystyka Gamblerowa
Historia
Militaria
Forum Dyskusyjne
Chat
Zapisz się(o ile będzie funkcjonować lista dyskusyjna)
Download
Mapa
Archiwum Maili
Sztab w Action+
Wyróżnienia
Karykatury
Off Topic

To jest moja propozycja.

Układ pionowy pozwala na dodanie kolejnych pozycji, które być może stworzone zostaną w przyszłości np:

Katalog Polskich Stron Strategicznych
Archiwum Sztabowiczów
Humor Wojskowy

Pod układem menu winien być dział Info-takie informacje o życiu Sztabu z datami np. Sztabowiczem Miesiąca został taki a taki, Sztabowiczem Roku taki a taki, przyznano awanse, medale, odbył się Zjazd Sztabu, dostaliśmy wyróżnienie itd.

A pod działem Info oczywiście buttony z licznikami w stosownych ramkach.

Co teraz w środku widoku Strony Głównej? Ramki czy tam okienka:)

Górne okienko poświęcone powitaniu, takie ogólne, na całą szerokość widoku, ale tak, aby zajmowało gdzieś połowę długości ekranu, aby widać pod spodem było dwa kolejne okienka: Newsy Strategiczne po lewej oraz Najnowsze Materiały po prawej. Tytuły okienek złotymi literami, sama treść newsów bądź materiałów-złote bądź białe litery na tle koloru khaki. Oczywiście w tle może być jakiś motyw np. SVV, ale nie rozpraszający uwagi. Obecna kolorystyka okienek jest również dobra i komponuje się idealnie z czarnym tłem ogólnym strony. I taka sama winna być kolorystyka z każdą publikacją na stronie, każdym okienkiem. I w każdym widoku Strony z tekstem, publikacjami, winno być takie samo Menu, Info, Buttony.
Oczywiście treść Newsów strategicznych i Najnowszych Materiałów ze stosownymi linkami, krótką treścią i małymi zdjęciami-o ile takowe są.
Co w newsach strategicznych-wiadomo-gry strategiczne, militaria, historia.
Co do publikowanych materiałów na Stronie-niechaj głównie oscylują też wokół trójcy-Strategie-Militaria-Historia.

A teraz po kolei:

Historia SVV-wiadomo, forma bez zmian, jak jest konieczny link, to niech będzie, jakieś zdjęcia przedstawiające Sztab jako zgraną pakę, ale to musi być aktualizowane:)czyli musi być wyznaczona osoba odpowiedzialna za tą działkę-Sztabowy Kronikarz.

Regulamin-cóż, być może należy go na nowo przeanalizować, coś dodać, coś ująć..kwestia do rozpatrzenia

Kadra-taki układ, jaki jest, jest dobry. Trzeba tylko pilnować, czy aby funkcje są aktualne i oczywiście stopnie:)
Co do aktywnych Sztabowiczów(te pochodnie)-to jest zbędne i powiem szczerze-niebezpieczne:) Ciągle trzeba tego pilnować. Nie po to tylu zapomnianych Sztabowiczów ładowaliśmy...:)Ale to wasza sprawa.

Rada-tak jak jest, jest dobrze...chociaż...o ile by funkcjonowała, jej kompetnecje winny być rozszerzone i bardziej jasne, sprecyzowane...

Recenzje gier-bez podziału na inne i MAO. Układ taki, jaki jest.

Solucje-podobnie, bez podziału

Publicystyka Gamblerowa-bez zmian

Historia-bez zmian

Militaria-kochani, tu następujące działy: Pojazdy, Samoloty, Okręty, Rakiety, Broń Ręczna. Układ może być taki, jak w Download, z krótkim opisem

Forum Dyskusyjne-może tylko tyle-wszystkie działy winny być wyeksponowane. Kolejność:

Gry Strategiczne-turowe
Gry Strategiczne-RTS
RPG
Managery
Inne Gry
Historia
Militaria
Off Topic
Sztab Weteranów-Strona
O Forum
Klub Sztabu Weteranów

Download-układ bez zmian

Księga Gości-do wyboru, do koloru

Zapisz się na listę-do wyboru, do koloru...choć...powinno być po polsku, albo objaśnione, jak to uczynić:)

Mapa-ta ma raczej wymiar symboliczny, historyczny, ale niech pozostanie. Ktoś się może jeszcze zmieści:)

Archiwum maili-układ bez zmian tylko na miłość boską-aktualizacja-Sztabowy Archiwista

Sztab w Action+-bez zmian

Wyróżnienia-wiadomo, buttony z krótkim opisem, ale też teksty recenzentów Strony

Karykatury-bez zmian

Off Topic-bez zmian

Chat-do wyboru, do koloru

Może na koniec krótko o opcjonalnych:

Katalog Polskich Stron Strategicznych-obecny układ dobry, tylko zbędna ocena(a jakie kryteria? Dlaczego 50% a nie np. 55%?)
Nacisk położyć na opis.

Archiwum Sztabowiczów-w stosownych ramkach, co do zawartości-ściąga w Kwestionariuszu. Ewentualne zdjęcie-wskazane, ale nie konieczne:) Oczywiście aktualizacja na bieżąco-Sztabowy Archiwista



To by było na tyle. Czy skorzystacie-wasza decyzja i wola.


Pozdrawiam!
Perkun



Sztab Weteranów


Menu Powitanie


Info Newsy strategiczne Najnowsze materiały


Buttony
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
kull 
Generał


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 313
Skąd: NY
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 5:22 pm   

Perkun witam, Ty jak zawsze masz sporo do powiedzenia :) . Musze tego posta jeszcze kilka razy przeczytac bos sie napisal profesjonalnie :) . no wlasnie uklad menu. Osobiscie proponuje tak jak pisalem podzial na 4 glowne dzialy, choc na stronie glownej nie zabraknie odnosnikow do wazniejszych podstron (download, itd.).

Jak macie jakies fajne pomysly co do menu i samej stronki to piszcie, nawet takie dlugie posty jak Perkun ;) ,

btw: wlasnie pracuje nad kolejnym layutem ;) . moze kiedys sie Wam spodoba jakis moj projekt !! :)
 
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   53%   21/39
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15