gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Spolszczenie Cenegi
Autor Wiadomość
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 7:31 am   Spolszczenie Cenegi

Ze strony Cenegi można już pobrać patch polonizujący Civilization IV. Bardzo prosze o opinię na temat jego jakości.
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
Gość

Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 9:49 am   

1. patch nie jest zgodny z wersją 1.61
2. patch nie jest zgodny z polskimi modami
3. patch nie jest zgodny wogóle z wiekszoscią bardziej popularnych modów. typu EE.
4. Zmieniono czcionke na ARIAL . BRRRRRRRRRRRRRRRRRR
5. w sieci raczej sobie z tym spolsczeniem nie pogramy. albo inaczej. wogóle nie pogramy
tak wiec jest to patch dla zupelnie początkujących graczy. którrzy chcąc z robic z civką cos wiecej są skazani na angieslką wersje
 
   
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 10:12 am   

Gość napisał/a:
w sieci raczej sobie z tym spolsczeniem nie pogramy.


W sumie masz racje - patch dziala poprawnie jedynie z oryginalna wersja gry, a nie piracka kopia.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Gość

Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 3:41 pm   

hahaahha, a kto to Ci powiedział !!!! czy pirat czy legalna wersja nie ma róznicy
 
   
Gość

Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 7:41 pm   

no akto powiedział ze go nie mam, jestem człowiekiem który wie co pisze. i daje tylko Tobie znać iż patch działa równie dobrze na obu typach nośników. Niestety zabezpieczeń nie ma żadnych
 
   
gość
Gość
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 11:26 am   

Łatka jest kiepska,gra się zawiesza.Mogli się dogadać z fachowcami.Współczuję tym którzy kupili "polską wersję" , nie wiem czy po przeróbce angielska wersja chodzi prawidłowo (po zainstalowaniu polskiej wersji ). Nie ma to jak amatorzy tzn fachowcy.Zainstalowałem wszystko od nowa, i nie żałuje że kupiłem gierke wcześniej.Kupiłem ją tylko dlatego że pokazała się łatka "amatorska"Jeżeli poradnik też pewnie jest taki sam jak łatka Cenegi,to serdecznie współczuje.
 
   
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Pon Maj 01, 2006 1:38 pm   

Jeżeli Ci sie zawiesza to nie z powodu spolszczenia. W spolszczeniu mamy tylko pliki xml w których bład objawiał by się odpowiednim komunikatem przy starcie, lub brakiem/błędnymi napisami w trakcie gry, oraz pliki czcionek, które gdyby były uszkodzone po prostu by się nie wyświetlały. Nie słyszałem aby spolszczenie powodowało komukolwiek zawieszanie się gry, przyczyna musiała być jakaś inna.
Ostatnio zmieniony przez Klemens Sro Maj 03, 2006 10:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
Gość

Wysłany: Pon Maj 01, 2006 3:04 pm   

no od strony technicznej jest dobre, no co do gramatyki i stylu języka mają do tego pewnie mase ludzi. wiec nic dziwnego ze spelnia normy, ale co do zawartości merytorycznej mzona miec zastrzezenia. aha a w sieci gra sie tylko na 1.61 !!!.
 
   
Gość

Wysłany: Wto Maj 02, 2006 1:56 pm   

U mnie po zainstalowaniu
literki stały się rozmazane/niewyrazne ( miejscami wprost nieczytelne)
w angielskiej wersji nie było takiego problemu

Czy mozna to jakos poprawic
 
   
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 4:18 pm   

Problem polega prawdopodobnie w antyaliasingu, musisz go zredukować lub wyłączyć.
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
Azazell
Gość
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 8:14 am   

albo i masz zle ustawione odswieżanie monitora

bo czy antyaliasing by to powodował ? zastanawialbym sie:)
 
   
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 8:44 am   

Wyłączyłem wygładzanie czcionek w Windows, zredukowałem antyaliasing -- niestety widocznych efektów to nie dało. Postaram się przygotować lepszą czcionkę. Jeżeli nie wynikną jakieś nieprzewidziane trudności wrzucę ją na stronę jutro.
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
Gość

Wysłany: Czw Maj 04, 2006 5:42 pm   

Zaisntalowałem oba patche i niestety ten nieoficjalny jest lepszy z kilku powodów, dla mnie najważniejszym jest w sumie czytelna i wyraźna czcionka która niestety w oficjalu jest źle wykonana i męczy strasznie wzrok, następnie rożnica w interpretacji niektórych nazw i ostatnie niekompatybilność z patchem 1.61 (rozrywka sieciowa odpada). Niestety Cenega pokazała swoją klasę i na jakim poziomie pracują tam niektóre osoby.

ps.
spróbujcie poczytać sobie dłużej za pomocą oficjalnego tłumaczenia same drzewka i opisy zobaczymy ile wytrzymacie mój rekord to 20 min
 
   
Irek_z_Kowal
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 69
Skąd: Kowale
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 7:21 pm   

Poprawiona czcionka już dostępna na stronie http://www.civilization.sztab.com/
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   25%   4/16
Gagarin
Gość
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 3:05 pm   gra cenegi w 1.61

Mam pytanie, czy jezeli kupie gre wydana przez cenege i ja zainstaluje (bez instalacji spolszczenia zamieszczonego na osobnej plytce) to czy bede mogl w tenczas zainstalowac sciagnietego z neta patcha 1.61 i doinstalowac spolszczenie sciagniete ze strony civ.org.pl? Czy wowczas wszystko bedzie chodzilo tak jak nalezy? dzieki
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16