gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Petycja na stronie MTW 2.
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 7:29 pm   Petycja na stronie MTW 2.

Polski serwis Totalwar postanowił rozesłać newsletter z oddolną, forumową inicjatywą.

Rozchodzi się o to, że Polska, czy też jej Królestwo, będzie reprezentowane w grze Medieval II: Total War godło ... litewskiej Pogoni (jeździec z mieczem na koniu).

Bardziej zacietrzewieni mogą odebrać to zaniedbanie czy niewiedzę jako policzek - i trochę słusznie, bo jak mówi amerykańskie przysłowie "Poland, Holland - doesn't matter".

Oczywiście wielkość i pozycja naszego państwa w średniowiecznej Europie jest tu kompletnie bez znaczenia, zwłaszcza patrząc na sąsiadujące z nami i nadal dzialące się na coraz to drobniejsze struktury Cesarstwo Niemieckie.


Tak więc kto się poczuwa do sprawy, a to nic nie kosztuje :], zapraszam:
http://www.petitiononline...l/petition.html
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 9:02 pm   

A mnie troche wkurza fakt, ze kazda pomylke tworcow filmow czy gier od razu nazywa sie "jako policzek" Polski i polaków. No bez przesady. Co od petycji - a czy ktos z tego serwisu najpierw rozmawial z przedstawicielem dystrybutora czy producenta tej gry, aby naprawili błąd. Bo jeśli tak - a odpowiedz brzmiała jakby to powiedział prezydent Kaczyński "Spieprzaj dziadu" - to petycja ma sens. Jesli nie - petycje stosuje sie w przypadku gdy rozmowy nie przynosza skutku. Po trzecie pisanie petycja ma sens gdy sie pod nia mozna podpisac nie anonimowo tylko tak, zeby bylo wiadomo kto sie podpisal. Bo anonimowo i 100 razy BAckside moze sie podpisac. :)

EDIT: A co miales na mysli piszac w newsie, o "przedstawiania naszego kraju we właściwym, a nie tradycyjnie skrzywionym, świetle"? I prosilbym o konkretne przyklady gdy pisze sie o Polsce "w tradycyjne skrzywionym swiatle".
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 1:00 am   

A kto odebrał to jako policzek :) ? (i kto powiedział, że "każde")

Petycja idzie do CDP, który w sumie jest jedyną sensowną "osobą" mającą poważne kontakty i której mail nie zostanie od razu wrzucony do śmieci (co by w przypadku listu od graczy było do przewidzenia - zważając na zainteresowani Segi rynkiem PC).


A co do ostatniej prośby. Naprawdę koniecznie są dla Ciebie konkretne przykłady czy piszesz to tak dla przekory?
Pisząc to jednocześnie pokazujesz, że sprawa polska na arenie międzynardowej Cię nie interesuje :] i rzeczywiście nie widzisz tego problemu, że nasz kraj jest "mały i daleko".
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 1:23 am   

Nie odpowiedziales najwazniejsze pytanie: czy przed wystosowaniem tej petycji jej sygnatariusze kontaktowali sie z CD Projekt? A jesli tak jaka byla ich odpowiedz?

Backside napisał/a:
której mail nie zostanie od razu wrzucony do śmieci


Z kad wniosek, ze mail wyslany do firmy SEGA idzie od razu do smieci? A moze warto by bylo sie skontaktowac z producentem gry?

Backside napisał/a:
Pisząc to jednocześnie pokazujesz, że sprawa polska na arenie międzynardowej Cię nie interesuje


Nie wiem z kad nasunal Ci sie wniosek, ze sprawa polska na arenie miedzynarodowej mnie nie interesuje? Nadal prosze o przyklady podawania naszego kraju w "tradycyjnie skrzywionym, świetle".
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:18 am   

Wojman napisał/a:
Nie odpowiedziales najwazniejsze pytanie: czy przed wystosowaniem tej petycji jej sygnatariusze kontaktowali sie z CD Projekt? A jesli tak jaka byla ich odpowiedz?


Nie mam zielonego pojęcia :) . Pytanie to należałoby postawić na forum MTW albo do admina strony - Fraqa, który chyba stanie się jedną z głównych osób odpowiedzialnych za akcję.

Cytat:
Z kad wniosek, ze mail wyslany do firmy SEGA idzie od razu do smieci? A moze warto by bylo sie skontaktowac z producentem gry?


Skąd? Z autopsji :] (spytaj się Mao jak wyglądała korespondencja z LEM'em - mogę zdradzić też, że sami jego pracowanicy sobie robią jaja z olewania maili i nieodpisywania)

Wojman napisał/a:
Nie wiem z kad nasunal Ci sie wniosek, ze sprawa polska na arenie miedzynarodowej mnie nie interesuje? Nadal prosze o przyklady podawania naszego kraju w "tradycyjnie skrzywionym, świetle".


Bo jakby Cię naprawdę interesowała nie sądzę, abyś zadał takie pytanie (stąd moje pytanie o cel).

Ale proszę bardzo - słynny przykład z Codename Panzer, gdzie Polska rozpoczęła IIWŚ.

Dopiero w tym roku przyznano, że polski wywiad miał znaczący wkład w działania szpiegowskie na rzecz aliantów podczas IIWŚ. Przez lata sprawa przemilczana.

Wojsko polskie nie brało udziało w "paradzie zwyciężonych" ergo byliśmy przegrani i do dziś o wkładzie Francuzów (*pusty śmiech*) mówi się znacznie więcej niż o wkładzie Polski (4. największa armia aliancka), o której się właściwie w ogóle nie mówi.

A już mówiąc na sam koniec - jesteśmy krajem "małym i dalekim" i liczymy się dla zachodu tylko czasami, dlatego większość prztyczków w nos (słowa Chiraqua odnośnie obecności Polski w UE) musimy znosić albo wyżywać się na łamach ultraprawicowych gazet.
W każdym razie sporo osób jest przekonanych, że Bush w życiu by nie pomylił prezydenta Wielkiej Brytanii, z premierem - a gdyby tak się stało, zwykłe "sorry" by nie wystarczyło.
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 2:46 am   

Backside napisał/a:
Nie mam zielonego pojęcia :) . Pytanie to należałoby postawić na forum MTW albo do admina strony - Fraqa, który chyba stanie się jedną z głównych osób odpowiedzialnych za akcję.


A zapytam sie tego pana czy rozmawial z CDP czy nie. Bo jak wspomnialem najpierw sie rozmawia pozniej pisze petycje.

Backside napisał/a:
Skąd? Z autopsji :] (spytaj się Mao jak wyglądała korespondencja z LEM'em - mogę zdradzić też, że sami jego pracowanicy sobie robią jaja z olewania maili i nieodpisywania)


Firma LEM nie jest czescia firmy SEGA. Ze w LEMie nie odpowiadaja na maile nie znaczy to, ze firmie SEGA tak robia.

Backside napisał/a:
Ale proszę bardzo - słynny przykład z Codename Panzer, gdzie Polska rozpoczęła IIWŚ


Zle trafiony przyklad moj drogi Kolego. W tej grze uzyto AUTENTYCZNY rozkaz. Bo zapewne znasz bezposrednia przyczyne wybuchu II wojny swiatowej. Bylo to tak, ze Niemieccy zolnierze przebrani w Poslkie mundury zaatakowali niemiecka rozglosnie radiowa. A rozkaz o ktorym wspominasz brzmial mniej wiecej tak "W odpowiedzi na polska agresje...". Tak wiec w tym przypadku w "tradycyjnie skrzywionym, świetle" sa przedstawione fakty historyczne. A, ze rozkaz byl prawdziwy i na nim wzorowali sie autorzy gry to znaczy, ze chcialo im sie posiedziec w archiuwm i poczytac.

Wojman napisał/a:
Dopiero w tym roku przyznano, że polski wywiad miał znaczący wkład w działania szpiegowskie na rzecz aliantów podczas IIWŚ. Przez lata sprawa przemilczana.


Skoro jak mowisz prawda byla przemilczana to nie moglo dosc do sytauacji, ze Poslska byla przedstawiona w "tradycyjnie skrzywionym, świetle", bo o tym milczano. :) Znow zly przyklad.

Backside napisał/a:
A już mówiąc na sam koniec - jesteśmy krajem "małym i dalekim" i liczymy się dla zachodu tylko czasami, dlatego większość prztyczków w nos (słowa Chiraqua odnośnie obecności Polski w UE) musimy znosić albo wyżywać się na łamach ultraprawicowych gazet.


Nieprawda. Do tej pory z szaczunkiem mowi sie na Zachodzie o Okraglym Stole, o Sierpniu 80, o Walesie o polski wklad w Iraku, o poparciu przez Polske Ukrainy. Czyli to co ultrapeawicowe gazety nazywaja "zdrada polski".

Backside napisał/a:
W każdym razie sporo osób jest przekonanych, że Bush w życiu by nie pomylił prezydenta Wielkiej Brytanii, z premierem - a gdyby tak się stało, zwykłe "sorry" by nie wystarczyło.


Mi dwa kaczory blizniaki tez sie myla caly czas. Pomijajac juz fakt, ze w Wielkiej Brytanii nie ma urzedu prezydenta. Ergo: znow zle trafiony przyklad.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 8:52 am   

Backside napisał/a:
(4. największa armia aliancka)


To nie do końca prawda, wynikająca wszakże z europocentryzmu:) Oczywiście oprócz Wielkiej Trójki "wyprzedzały" nas także Chiny. Ale o tym też się nie mówi:)

Ot, taka mała dygresja:)
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 4:46 pm   

Wojman napisał/a:

Firma LEM nie jest czescia firmy SEGA. Ze w LEMie nie odpowiadaja na maile nie znaczy to, ze firmie SEGA tak robia.


Ja tylko mówię o doświadczeniach własnych i wielu graczy - nie moja decyzja o takim sposobie zakomunikowania problemu :) .

Wojman napisał/a:

Zle trafiony przyklad moj drogi Kolego. W tej grze uzyto AUTENTYCZNY rozkaz. Bo zapewne znasz bezposrednia przyczyne wybuchu II wojny swiatowej. Bylo to tak, ze Niemieccy zolnierze przebrani w Poslkie mundury zaatakowali niemiecka rozglosnie radiowa. A rozkaz o ktorym wspominasz brzmial mniej wiecej tak "W odpowiedzi na polska agresje...". Tak wiec w tym przypadku w "tradycyjnie skrzywionym, świetle" sa przedstawione fakty historyczne. A, ze rozkaz byl prawdziwy i na nim wzorowali sie autorzy gry to znaczy, ze chcialo im sie posiedziec w archiuwm i poczytac.


W takim razie media komputerow niepotrzebnie rozdmuchały tę sprawę i mam złe informacje.


Wojman napisał/a:

Skoro jak mowisz prawda byla przemilczana to nie moglo dosc do sytauacji, ze Poslska byla przedstawiona w "tradycyjnie skrzywionym, świetle", bo o tym milczano. :) Znow zly przyklad.


Prawdę można powiedzieć wprost, przemilczeć albo skłamać. Dla mnie w sytuacji wojny milczenie nie jest wcale lepsze, a może i nawet gorsze, od kłamstwa.
Ty naprawdę nie widzisz problemu? Że nasza armia na wszystkich europejskich frontach wypruwała sobie żyły, by dostać figę z makiem - mało tego, nie jesteśmy absolutnie żadnymi bohaterami na zachodzie i w dodatku przez lata (a może i do dziś). mieliśmy opinię antysemitów. I nie chodzi tu o polityczną przeszłość II RP (ani dzisiejsze Radio Maryja), ale o "polskie obozy koncentracyjne".


Wojman napisał/a:

Nieprawda. Do tej pory z szaczunkiem mowi sie na Zachodzie o Okraglym Stole, o Sierpniu 80, o Walesie o polski wklad w Iraku, o poparciu przez Polske Ukrainy. Czyli to co ultrapeawicowe gazety nazywaja "zdrada polski".


Naprawdę uważasz, że na zachodzie wyrażają się o nas pochlebnie :) ? - to widzę właśnie jak śledzisz politykę.
Opozycyjna przeszłość PRL'u to inna bajka - Amerykanie szanują Wałęsę, bo to uosobienie american dream, Unia lubi transformację, bo udało nam się osiągnąć "socjal-kapitalizm", a Francuzi lubią zrywy robotnicze, bo to w myśl ich lewackich rewolucji.
Ot tyle sentymentów wobec Polski - naszą historię wcześniejszą i nasz kraj współcześnie mają serdecznie gdzie, o czym świadczą w/w słowa Chiraqua.


Co do działań Polski w Iraku - z tymi pochwałami to chyba jakiś żart. UE potępiła nasze wystąpienie, a USA odwdzięczyło się nam kilkoma drobnymi transakcjami - a Turcja dostała miliardy za udostępnienie przestrzeni powietrznej i lotnisk.

A jeśli chodzi o Ukrainę to znowu pod słowem "zachód" mieszasz UE i USA. O ile pamiętam kraje zachodniej Europy były wybitnie niezadowolone z działań Polski (na początku "pomarańczowej rewolucji"). Ukraina jest od dawna strefą wpływów Rosji/ZSRR, a zachód prowadzi politykę wybitnie ugodową wobec Rosji - dlatego ta "rewolucja" i mieszanie się do niej bezpośrednio kraju UE było wielu krajom nie w smak.
Dopiero potem okazało się, że "wolność, demokracja" i było słusznie. Natomiast nie jestem zupełnie przekonany, aby jakiekąkolwiek chwałę przypisano Polsce tylko indywidualnie Wałęsie i Kwaśniewskiemu.


Wojman napisał/a:

Mi dwa kaczory blizniaki tez sie myla caly czas. Pomijajac juz fakt, ze w Wielkiej Brytanii nie ma urzedu prezydenta. Ergo: znow zle trafiony przyklad.


Bez obrazy, ale jakie ma znaczenie to kto się Tobie myli :) . Mówimy o prezydencie mocarstwa, jakimi są Stany Zjednoczone, osobie odpowiedzialnej za politykę zagraniczną tego kraju. Z prezydentem WB głupia pomyłka.


I na koniec gratuluję Twoich logicznych wniosków "ergo: znow zle trafiony przyklad" - ponieważ Ty uznałeś za niesłuszny ergo jest niesłuszny. Powiem Ci, że niemiło mi się dyskutuje - stwierdzenia typu powyższe czy "moj drogi Kolego" są w tym momencie szydercze.


Klemens napisał/a:
Backside napisał/a:
(4. największa armia aliancka)

To nie do końca prawda, wynikająca wszakże z europocentryzmu:) Oczywiście oprócz Wielkiej Trójki "wyprzedzały" nas także Chiny. Ale o tym też się nie mówi:)

Ot, taka mała dygresja:)


Dziękuję za zwórcenie uwagi :) - natomiast jestem ciekaw czy armia chińska przewyższała nas liczebnością armii w koszarach czy na froncie? Bo to jest różnica.
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 5:40 pm   

Backside napisał/a:
(4. największa armia aliancka), o której się właściwie w ogóle nie mówi.

Klemens napisał/a:
Oczywiście oprócz Wielkiej Trójki "wyprzedzały" nas także Chiny. Ale o tym też się nie mówi:)


Ściślej mówiąc, Polska miała 3. armię w Europie (pod względem liczebności). Przynajmniej tak określono to kiedyś w programie na Discovery. Problem w tym, że wojsko to skłądało się w głównej mierze z piechoty rodem z I WŚ, przez co jej wartość bojowa była bardzo niska.

Backside napisał/a:
Dla mnie w sytuacji wojny milczenie nie jest wcale lepsze, a może i nawet gorsze, od kłamstwa.


Zgadzam się. Milczenie moze być odebrane jednocześnie jako aprobata i jako odmowa (bądź potwierdzenie i zaprzeczenie). Kłamstwo jednoznacznie określa nasze zdanie.
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 6:16 pm   

mande napisał/a:
głównej mierze z piechoty rodem z I WŚ,

I kawalerii :)
PS: Proponował bym przenieść ten tamat do działu historia :wink:
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 7:15 pm   

Backside napisał/a:
W takim razie media komputerow niepotrzebnie rozdmuchały tę sprawę i mam złe informacje.


Afere rozpoczal "Glos Szczecinski". A, ze dziennikarzom nie chcialo sie w gre pograc i zobaczyc na wlasne oczy tylko opierac sie na plotce to inna sprawa. Choc faktycznie afera byla szeroko komentowana w prasie branzowej i portalach internetowych. W jednym nawet Codename: Panzers II otrzymała... 0 % za antyposlskie treści. Dziwne kryterium oceny gry swoją drogą.

Backside napisał/a:
Że nasza armia na wszystkich europejskich frontach wypruwała sobie żyły, by dostać figę z makiem - mało tego, nie jesteśmy absolutnie żadnymi bohaterami na zachodzie


Zyly sobie wypruwalismy, fakt. Walczylismy na wszystkich frontach tez fakt. Ale wspomne tylko, ze Polska - co prawda za namowa ZSRR - zrezygnowala z reparacji wojennych. I zwroc uwage na fakt, ze wbrew temu co mowisz na zachodzie z podziwem mowi sie m.in. o polskich lotnikach.

Backside napisał/a:
dodatku przez lata (a może i do dziś). mieliśmy opinię antysemitów.


Na taka opinie w pelni sobie zaluzylismy. Bo jak cos sie zle dzieje to wina tych wrednych Żydów. Widzisz Backside tak sie sklada, ze wiem jak polacy sie wyrazaja o zydach, bo czesto uczestnicze w zbieraniu podpisow czy rozmow z wyborcami na ulicy. Do tego wystarczy poczytac Nasz Dziennik (www.naszdziennik.pl) i posluchac Radia Maryja, zeby sie dowiedziec co Katolickie Media sadza o zydach.

Backside napisał/a:
I nie chodzi tu o polityczną przeszłość II RP (ani dzisiejsze Radio Maryja), ale o "polskie obozy koncentracyjne".


Sprawa polskich obozow koncentracyjnych byla przedstawiana juz wielokrotnie na spotkaniach przywodcow. I wielu politykow zagranicznych stwierdzilo, ze pod pojeciem "polskie obozy koncentracyjne" maja na mysli niemieckieobozy, ktore byly na polskich ziemiach zalozone przez Niemcow.

Backside napisał/a:
Opozycyjna przeszłość PRL'u to inna bajka - Amerykanie szanują Wałęsę, bo to uosobienie american dream, Unia lubi transformację, bo udało nam się osiągnąć "socjal-kapitalizm", a Francuzi lubią zrywy robotnicze, bo to w myśl ich lewackich rewolucji.


Bo oczywiscie PRL to nie była Polska, wiec mozna o niej mowic w superlatywach. Zauwaz prosze, ze gdyby nie Walesa, Okragly Stol nie byloby dzis wolnej Polski. Kolejna sprawa. Najpierw mowisz, ze Polska jest przedstawiana w "tradycyjnym niekorzystnym swietle". Ale jak udowadniam, ze tak nie jest to Ty zaczynasz mowic "ale to inna bajka", "Walesa to ametykanski sen" etc. Czyli inaczej mowiac fajnie jest narzekac, ze o Polsce sie mowi zle. Zle jest tez gdy o Polsce mowi sie dobrze.

Backside napisał/a:
t tyle sentymentów wobec Polski - naszą historię wcześniejszą i nasz kraj współcześnie mają serdecznie gdzie, o czym świadczą w/w słowa Chiraqua.


Slowa Chiraqua byly godne potepienia i zostaly potepione zarowno przez owczesnych rzadzacych w Polsce jaki owczesna opozycje. A ze jakis kretyn tak sie wypowiedzial nie znaczy to wcale, ze wszyscy tak na Zachodzie mysla.

Backside napisał/a:
Bez obrazy, ale jakie ma znaczenie to kto się Tobie myli


A takie, ze jestem polakiem a prezydenta od premiera nie rozrozniam. To co dopiero ma zrobic prezydent USA. Owszem Bushowi zdarzaja sie pomylki, ktore wytykaja jego przeciwnicy. Co wiecej prezydent USA przeprosil za pomylke, ale oczywiscie "zwykle sorry nie wystarczy".

Backside napisał/a:
USA odwdzięczyło się nam kilkoma drobnymi transakcjami


Oczywiscie lepiej by bylo gdyby prezydent USA powiedzial "thank you Poland" i zeby amerykanie nie robili w Polsce zadnych inwestycji. Zapomniasz jednak o pewnej drobnej sprawie jaka sa wizy. W nowej ustawie emigracyjnej pojawil sie zapis, ktory praktycznie jest korzystny tylko i wylacznie dla... Polski. A mowi on o zniesieniu wiz dla krajow, ktore nie sa na czarnej liscie krajow poprierajacych terroryzm, do Iraku wyslali przynajmniej 300 zolnierzy. Bylo tam jeszcze kilka zapisow, ktore spelnic moglismy tylko my. Ale to tylko dorbnostka.

Backside napisał/a:
Dopiero potem okazało się, że "wolność, demokracja" i było słusznie. Natomiast nie jestem zupełnie przekonany, aby jakiekąkolwiek chwałę przypisano Polsce tylko indywidualnie Wałęsie i Kwaśniewskiemu.


Kwasniewski byl w tym okresie prezydentem Polski i otwarcie sie mowilo o polskim wkladzie w szerzeniu demokracji na Ukrainie.

Backside napisał/a:
Powiem Ci, że niemiło mi się dyskutuje - stwierdzenia typu powyższe czy "moj drogi Kolego" są w tym momencie szydercze.


W zadnym wypadku i nigdy nie mialem powodu, zeby z Ciebie szydzic i nigdy nie szydzilem. Podales przyklad, ktory zupelnie nijak mial sie do rzeczywistosci, ja chcialem Ci jedynie pokazac, ze jest on bledny. A co wiecej, ze afera dawno sie zakonczyla. I wiesz troche denerwuje mnie fakt, ze chce kultutalnie rozmawiac, ze podkerslam poprzez pisanie wyrazu "kolego" z duzej litery, a ty mi zarzucasz w tym momencie szyderstwo i zle knowania.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 10:33 am   

Wojman napisał/a:
Zyly sobie wypruwalismy, fakt. Walczylismy na wszystkich frontach tez fakt. Ale wspomne tylko, ze Polska - co prawda za namowa ZSRR - zrezygnowala z reparacji wojennych. I zwroc uwage na fakt, ze wbrew temu co mowisz na zachodzie z podziwem mowi sie m.in. o polskich lotnikach.


Tych lotnikach, których potem odesłano do Stalina? Poprosiłbym o inny przykład powszechnego uznanania chociaż jednego zachodniego kraju dla naszego wysiłku.

Wojman napisał/a:
Backside napisał/a:
dodatku przez lata (a może i do dziś). mieliśmy opinię antysemitów. I nie chodzi tu o polityczną przeszłość II RP (ani dzisiejsze Radio Maryja), ale o "polskie obozy koncentracyjne"


Na taka opinie w pelni sobie zaluzylismy. Bo jak cos sie zle dzieje to wina tych wrednych Żydów. Widzisz Backside tak sie sklada, ze wiem jak polacy sie wyrazaja o zydach, bo czesto uczestnicze w zbieraniu podpisow czy rozmow z wyborcami na ulicy. Do tego wystarczy poczytac Nasz Dziennik (www.naszdziennik.pl) i posluchac Radia Maryja, zeby sie dowiedziec co Katolickie Media sadza o zydach.

Sprawa polskich obozow koncentracyjnych byla przedstawiana juz wielokrotnie na spotkaniach przywodcow. I wielu politykow zagranicznych stwierdzilo, ze pod pojeciem "polskie obozy koncentracyjne" maja na mysli niemieckieobozy, ktore byly na polskich ziemiach zalozone przez Niemcow.


No widzisz, pisze wyraźnie, że nie o RM mi chodzi, a Ty swoje. A kto na zachodzie słyszał o Naszym Dzienniku czy jakichś Faktach i Mitach? A sprawa RM staje się popularno dopiero od jakiegoś roku.
Opinię antysemitów mieliśmy właśnie z tego powodu, że gros ludzi rozumiała, iż w obozach położonych w Polsce mordowaniem Żydów zajmowali się Polacy.
To, że sprawa została wyjaśnionana, nie zmieni całkowitego stosunku do nas.

I tak na przykład w "Liście Schindlera" Polacy są przedstawieni jako antyżydowscy agitatorzy, a po odkryciu zbrodni w Jedwabnem Izrael podniósł niesamowity krzyk - jestem przekonany, że nikt nie zdaje sobie sprawy jak wielu Polaków ukrywało Żydów i jak wiele życzliwości im okazali.

Wojman napisał/a:
Bo oczywiscie PRL to nie była Polska, wiec mozna o niej mowic w superlatywach. Zauwaz prosze, ze gdyby nie Walesa, Okragly Stol nie byloby dzis wolnej Polski. Kolejna sprawa. Najpierw mowisz, ze Polska jest przedstawiana w "tradycyjnym niekorzystnym swietle". Ale jak udowadniam, ze tak nie jest to Ty zaczynasz mowic "ale to inna bajka", "Walesa to ametykanski sen" etc. Czyli inaczej mowiac fajnie jest narzekac, ze o Polsce sie mowi zle. Zle jest tez gdy o Polsce mowi sie dobrze.


A czy ja tutaj tępię Wałęsę i Okrągły Stół?
Poza tym wydawało mi się, że pokazałem kogo i za co zachód tak naprawdę szanuje.
Zresztą przejrzyj posty wstecz i przypomnij sobie w kontekście czego to było pisane, zamiast bulwersować się nie na temat.

Chciałbym jeszcze przypomnieć, że dopiero niedawno zaczęto sobie przypominać o np. "Trójmieście", bo przez lata najważniejszą ikoną był "mur berliński" (tak jak do dziś ikoną europejskich działań podziemnych podczas IIWŚ jest francuskie Resistance).

Backside napisał/a:
Slowa Chiraqua byly godne potepienia i zostaly potepione zarowno przez owczesnych rzadzacych w Polsce jaki owczesna opozycje. A ze jakis kretyn tak sie wypowiedzial nie znaczy to wcale, ze wszyscy tak na Zachodzie mysla.


Z pewnością, choć jestem przekonany, że dla wielu osóbp oparło by słowa Chiraqua, bo Polska jest czasami partnerem niewygodnym, który nie chce podporządkować się wszystkim normom mentalnym zachodu i w dodatku nie lubi Rosji.


Wojman napisał/a:

A takie, ze jestem polakiem a prezydenta od premiera nie rozrozniam. To co dopiero ma zrobic prezydent USA. Owszem Bushowi zdarzaja sie pomylki, ktore wytykaja jego przeciwnicy. Co wiecej prezydent USA przeprosil za pomylke, ale oczywiscie "zwykle sorry nie wystarczy".


No tak, Kwaśniewski i Leszek Miller czy Marek Belka wyglądają identycznie.


Wojman napisał/a:
Oczywiscie lepiej by bylo gdyby prezydent USA powiedzial "thank you Poland" i zeby amerykanie nie robili w Polsce zadnych inwestycji. Zapomniasz jednak o pewnej drobnej sprawie jaka sa wizy. W nowej ustawie emigracyjnej pojawil sie zapis, ktory praktycznie jest korzystny tylko i wylacznie dla... Polski. A mowi on o zniesieniu wiz dla krajow, ktore nie sa na czarnej liscie krajow poprierajacych terroryzm, do Iraku wyslali przynajmniej 300 zolnierzy. Bylo tam jeszcze kilka zapisow, ktore spelnic moglismy tylko my. Ale to tylko dorbnostka.


Ale Ty uwielbiasz stosować ad absurdum.
A tematu wiz specjalnie nie poruszał. Po pierwsze prezydent nie ma prawie żadnego wpływu na tą kwestię, a po drugie i tak ich nie mamy, bo zbyt wielu rodaków przyjeżdza do USA pracować na czarno i przez to kongres nie jest skory to udostępnienia nam wolnego wjazdu.

Wojman napisał/a:
Kwasniewski byl w tym okresie prezydentem Polski i otwarcie sie mowilo o polskim wkladzie w szerzeniu demokracji na Ukrainie.


W takim razie zgoda - ale przypominam jak wyglądały początki naszego "szerzenia demokracji".



I na koniec chciałbym ustosunkować się jeszcze do zarzutu tego, że zawsze będę niezadowolony (w sumie taka polska cecha).
Otóż cieszę się, gdy widzę Polskę tu i tam, ale nie mam zamiaru pokornie mówić dziękuję, bo wydaje mi się, że należy nam się jak każdemu szacunek, a także szczególne uznanie za większość działań w trakcie IIWŚ
Nie mówię, że jesteśmy jedynym narodem pokrzywdzonym i nie chcę stać się megalomanii, ale sadzę, że powinniśmy upominać się czy nawet krzyczeć o swoje prawa (a w każdym razie nie "siedzieć cicho" jak nam ktoś sugerował) - i nie mówię tu o takiej głupocie jak pomyłka popełniona przez Busha.
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 11:41 am   

Backside napisał/a:
natomiast jestem ciekaw czy armia chińska przewyższała nas liczebnością armii w koszarach czy na froncie?


Oczywiscie na froncie - bo ow po prostu przebiegal przez ichniejsze terytorium, wojna zas trwala dwa lata( co najmniej) dluzej, niz w Europie.
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Wrz 06, 2006 4:11 am   

Backside napisał/a:

Tych lotnikach, których potem odesłano do Stalina? Poprosiłbym o inny przykład powszechnego uznanania chociaż jednego zachodniego kraju dla naszego wysiłku.


Sprawa urzadzenia Enigma. Fakt, faktem, ze do niedawna nawet w Oxfordzkiej encyklopedii byl blad, ktory mowil o tym, ze to Anglicy roszyfrowali kod Enigmy. Niemniej jednak od paru lat brytyjczycy (i nie tylko oni) mowia z podziwem o polskich matematykach, ktorzy rozwiazali ten szyfr.

Backside napisał/a:
sadzę, że powinniśmy upominać się czy nawet krzyczeć o swoje prawa


Oczywiscie, ze powinnismy sie upominac o prawde historyczna czy o swoje prawa. Ale jak sie upominamy o prawde to nie ma co sie oburzac, ze tworcy gry wykorzystali autentyczny rozkaz, ktory mowil o "odpowiedzi na polska agresje", bo to byl prawdziwy rozkaz armii Niemieckiej. Nie ma tez sensu gdy tworcy innej gry popelnia blad w herbie danego narodu i od razu mowic o pokazywaniu Polski "w trydycyjnie niekorzystnym swietle" i od razu nie organizowac petycji. Tylko wyslac maile kolejno do producenta gry, swiatowego wydawcy, a na koncu polskiego dystrybutora z wytlumaczeniem co jest zle i dlaczego powinno byc inaczej oraz prosba, aby to poprawic. A dopiero jak w jakims sensownym przedziale czasu nie bedzie odpowiedz od zadnego z adresatow maili to organizowac petycje.

Ja tez jestem Polakiem i z wielu osiagniec mojego narodu jestem dumny. Sam tez czesto narzekam na rzadzacych, na rodakow, na Jedynie Slusznych Katolikow z Rozglosni Niesklamanej. Co wiecej tez mnie oburzaja wystapienia takich politykow jak prezydenta Francji mowiace o tym, zebysmy lepiej siedzieli cicho. Po prostu takie zachowania trzeba pietnowac. Daleki natomiast jestem od tego i bede zawsze goracym przeciwnikiem zasady, ze co powstaje w Polsce to Wielkie i Ważne jest, więc trzeba obejrzeć, kupić czy pograć. Na niektórych forach internetowych spotkałem się z czymś takim: "Frater powstaje w Polsce, co prawda gry na oczy nie widzialem, ale ponieważ jest robiony przez polakow juz dzis daje 8/10".
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Wrz 07, 2006 11:14 am   

Wojman napisał/a:
Sprawa urzadzenia Enigma. Fakt, faktem, ze do niedawna nawet w Oxfordzkiej encyklopedii byl blad, ktory mowil o tym, ze to Anglicy roszyfrowali kod Enigmy. Niemniej jednak od paru lat brytyjczycy (i nie tylko oni) mowia z podziwem o polskich matematykach, ktorzy rozwiazali ten szyfr.


I to jest właśnie uznanie, które nam się po latach należało :]


A co do sprawy samego herbu - jak juz gdzieś mówiłem, pisanie petycji brzmii istotnie poważnie, ale nie w przypadku, gry jest to petycja internetowa - minuta roboty i zero oficjalności :) . Nie wiem dlaczego userzy wybrali akurat taką formę zasygnalizowania problemu, ale i tak okazała się skuteczną, bo CDP zapowiedziało reakcję u SEGI.

Sprawa jest o tyle dziwne, że poprzednie TW jako tako współgrały z historycznymi faktami i nagle ktoś robi głupi błąd przy niemałym średniowiecznym państwie :] - a w każdym razie fani serii, zwłaszcza Ci odpowiedzialni za historyczne mody, zareagowali "po polsku".

Nie też napisałem "niekorzystne", ale "skrzywione", bo nie chciałem by brzmiało to jakoś przeraźliwie ujmująco :) .


A więc causa finita :]?
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14