gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Polska gromi, czyli słów kilka o eliminacjach do MŚ
Autor Wiadomość
Radeo
Szeregowy


Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 15
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 4:18 am   

Klemens napisał/a:
Tak wiec czekam na konkrety - gdzie waszym zdaniem Janas popelnia bledy?? Konkrety!!

Konkret 1: Rasiak - na dzień dzisiejszy jestem w stanie wymienic tuzin napastnikow bedacych w wyzszej formie od niego, w dodatku Rasiak byl powolywany, gdy od paru miesiecy nie gral w pilke!
Konkret 2: Kuszczak - w poważnej drużynie nie do pomyślenia jest sytuacja, kiedy w kadrze znajduje się zawodnik, którego ligowe występy w dorosłym futbolu można policzyć na palcach jednej ręki! Przykład angielski - uchodzący za talent Kirkland, który wydaje się nie być gorszym zawodnikiem niż taki Robinson, nie jest nawet trzecim bramkarzem. Powód? Nie gra w swojej drużynie klubowej (hmm teraz juz gra, wiec zobaczymy).
Konkret 3: inne kontrowensyjne decyzje kadrowe: Lewandowski, sprawa Frankowskiego, brak walki o Zdebela (tak, zrezygnowal z reprezentacji, ale podobnie bylo z Hajtą)

Tyle o błędach. Kiedy znajde czas wypowiem sie o reszcie...
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 9:23 am   

Na poczatku witam z powrotem!:))

Radeo napisał/a:
Konkret 1: Rasiak - na dzień dzisiejszy jestem w stanie wymienic tuzin napastnikow bedacych w wyzszej formie od niego, w dodatku Rasiak byl powolywany, gdy od paru miesiecy nie gral w pilke!


Coz, nie jestem milosnikiem Rasiaka, aczkolwiek nie zgodze sie z jego tak druzgocaca krytyka, jaka obserwujemy ostatnimi czasy na roznych forach itp. Na jego umiejetnosci po zeszlorocznych jesiennych meczach naszej kadry czy Groclinu jakos nikt nie narzekal...

Co do braku wystepow - a co powiesz chocby o dwoch ostatnich meczach Kaluznego? Jak dla mnie jeden z najbardziej wyrozniajacych sie pilkarzy naszej kadry przeciwko Austrii... Kosowski takze zle nie zagral...

Radeo napisał/a:
Konkret 2: Kuszczak - w poważnej drużynie nie do pomyślenia jest sytuacja, kiedy w kadrze znajduje się zawodnik, którego ligowe występy w dorosłym futbolu można policzyć na palcach jednej ręki!


Ok, i kto teraz jest "drugim" naszej reprezentacji? Boruc z Legii.

Radeo napisał/a:
Konkret 3: inne kontrowensyjne decyzje kadrowe: Lewandowski, sprawa Frankowskiego, brak walki o Zdebela (tak, zrezygnowal z reprezentacji, ale podobnie bylo z Hajtą)


Braku Zdebela jakos nasza kadra drastycznie nie odczuwa, tym bardziej ze nigdy to nie byl jej kluczowy pilkarz. A porownanie z Hajto, ktory nieprzerwanie od lat gra w bylo nie bylo Bundeslidze, gdzie zbiera naprawde przyzwoite oceny, to chyba przesada...
Lewandowski - to jest pilkarz pasujacy przede wszystkim do jednego ustawienia - gra pomoca przez skrzydla, gdy srodkowi spelniaja glownie defensywne role. Tak jest np. w Szachtarze, tak bylo przy okazji meczow z Wlochami czy Jugoslawia, gdzie wraz z Kukielka zebral bardzo pozytywne oceny...
Sprawa Frankowskiego - powiem szczerze, ze wislak jakos nigdy mnie nie przekonywal, z Francja prawdopodobnie wyjdzie w pierwszym skladzie, to zobaczymy... Zgodze sie, ze wzbudza to kontrowersje. Ale badzmy takze sprawiedliwi - choc nie jestem milosnikiem talentu Wlodarczyka, to nie otrzymal on ani jednego takiego podania, co Franek w ciagu 20 minut...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 1:26 pm   

No zebrali się dwaj miłośnicy realistycznej piłki, a patrząc na wcześniejsze dyskusje, to to trochę potrwa - choć dział o managerach- zapraszam do rozmów także na temat prawdziwych kopaczy.: :D

A swoją drogą, to ja wole jednak pofantazjować w CeeMie.;)
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Radeo
Szeregowy


Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 15
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 4:35 pm   

Klemens napisał/a:
Coz, nie jestem milosnikiem Rasiaka, aczkolwiek nie zgodze sie z jego tak druzgocaca krytyka, jaka obserwujemy ostatnimi czasy na roznych forach itp. Na jego umiejetnosci po zeszlorocznych jesiennych meczach naszej kadry czy Groclinu jakos nikt nie narzekal...

No własnie, po zeszłorocznych... Wtedy grał w klubie (dla mnie i tak srednio, ale zawsze to cos) i cos tam pokazywal w reprezentacji (zreszta chyba tylko z Wegrami). Od kwietnia czy tam maja Rasiak byl w zupelnie innej sytuacji...

Klemens napisał/a:
Co do braku wystepow - a co powiesz chocby o dwoch ostatnich meczach Kaluznego? Jak dla mnie jeden z najbardziej wyrozniajacych sie pilkarzy naszej kadry przeciwko Austrii... Kosowski takze zle nie zagral...
Przyjmijmy ze tak bylo. Masz wiec odpowiedz: Oni cos umieja zagrac i cos tam pokazuja mimo braku gry w klubie, a Rasiak nie pokazal w reprezentacji nic tak gdzies od roku.


Klemens napisał/a:
Ok, i kto teraz jest "drugim" naszej reprezentacji? Boruc z Legii.
Kolega zartuje ze mnie?
Kuszczak rozegral w zyciu 3 mecze (ligowy i chyba 2 w pucharze - wszystko w WBA) nie liczac paru gierek w mlodziezowce.
Boruc w Legii rozegral juz ponad 60 spotkan i jest uznawany za najlepszego bramkarza w polskiej lidze. Co najwazniejsze: gra w pierwszym skladzie i gra dobrze. Gdyby to ode mnie zalezalo, to o role dublera z Borucem walczylby bordowo-granatowy Majdan...

Klemens napisał/a:
Braku Zdebela jakos nasza kadra drastycznie nie odczuwa, tym bardziej ze nigdy to nie byl jej kluczowy pilkarz. A porownanie z Hajto, ktory nieprzerwanie od lat gra w bylo nie bylo Bundeslidze, gdzie zbiera naprawde przyzwoite oceny, to chyba przesada...

Sęk w tym, ze w ostatnim sezonie to Zdebel zbieral lepsze oceny niz Hajto... Zdebel tez gra nieprzerwanie - Belgia czy Turcja to nie pilkarskie odludzie.
Klemens napisał/a:
Lewandowski - to jest pilkarz pasujacy przede wszystkim do jednego ustawienia - gra pomoca przez skrzydla, gdy srodkowi spelniaja glownie defensywne role. Tak jest np. w Szachtarze, tak bylo przy okazji meczow z Wlochami czy Jugoslawia, gdzie wraz z Kukielka zebral bardzo pozytywne oceny...

W szachtarze od roku gra jako stoper, a mecz z Wlochami byl pojedynczym wyczynem Lewandowskiego. Juz nawet Kukielka jest lepszy...
Klemens napisał/a:
Sprawa Frankowskiego - powiem szczerze, ze wislak jakos nigdy mnie nie przekonywal, z Francja prawdopodobnie wyjdzie w pierwszym skladzie, to zobaczymy... Zgodze sie, ze wzbudza to kontrowersje.

Co jest najwazniejsze, to to, ze Frankowski przy takiej formie powienienbyl dostac szanse wczesniej, duzo wczesniej. Teraz zagral i pokazal, ze zasluzyl na powolanie.
Klemens napisał/a:
Ale badzmy takze sprawiedliwi - choc nie jestem milosnikiem talentu Wlodarczyka, to nie otrzymal on ani jednego takiego podania, co Franek w ciagu 20 minut...

:lol: haha! To ci dobre! Franka to wina! Dostaje podanie to strzela, a jego sytuacja z ktorej zdobyl gola przeciw Walijczykom - wystarczylo mu tylko noge dostawic, prawda? :lol:

Moglbym zarzucic Janasowi jeszcze wiele, ale i tak uwazam, ze jest wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym miejscu. Mam nadzieje, ze sie poprawi :wink: na pewno jest 10 razy lepszy niz Boniek. Szkoda jednak, ze Engela nie zostawiono po MS.
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Paź 17, 2004 9:53 pm   

Radeo napisał/a:
Przyjmijmy ze tak bylo. Masz wiec odpowiedz: Oni cos umieja zagrac i cos tam pokazuja mimo braku gry w klubie, a Rasiak nie pokazal w reprezentacji nic tak gdzies od roku.


A Kaluzny do meczu z Austria pokazal?:))). Ale ogolnie sie zgadzam.


Radeo napisał/a:
Kolega zartuje ze mnie?


Gdzie niby? Przeciez zasadniczo przyznalem Ci racje:))).

Radeo napisał/a:
W szachtarze od roku gra jako stoper, a mecz z Wlochami byl pojedynczym wyczynem Lewandowskiego. Juz nawet Kukielka jest lepszy...


No ale mial na koncie ow "wyczyn", wiec chyba trudno sie dziwic Janasowi, ze jeszcze przez pewien czas probowal tego zawodnika?

Klemens napisał/a:
Sprawa Frankowskiego - powiem szczerze, ze wislak jakos nigdy mnie nie przekonywal, z Francja prawdopodobnie wyjdzie w pierwszym skladzie, to zobaczymy... Zgodze sie, ze wzbudza to kontrowersje.

Co jest najwazniejsze, to to, ze Frankowski przy takiej formie powienienbyl dostac szanse wczesniej, duzo wczesniej. Teraz zagral i pokazal, ze zasluzyl na powolanie.
[quote="Radeo"]To ci dobre! Franka to wina! Dostaje podanie to strzela, a jego sytuacja z ktorej zdobyl gola przeciw Walijczykom - wystarczylo mu tylko noge dostawic, prawda?

Nie przeinaczaj, prosze! Pragne zwrocic uwage, iz nie mamy ZADNEGO pojecia, jak Ci zawodnicy wypadaja np. na treningach itp., jaka maja tam skutecznosc w akcjach 1x1 itp. Nigdzie nie napisalem, ze Franek jest slabym zawodnikiem tudziez niezaslugujacym na gre w pierwszej jedenastce!

Radeo napisał/a:
Moglbym zarzucic Janasowi jeszcze wiele, ale i tak uwazam, ze jest wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym miejscu. Mam nadzieje, ze sie poprawi na pewno jest 10 razy lepszy niz Boniek. Szkoda jednak, ze Engela nie zostawiono po MS.


Nic dodac, nic ujac.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14