gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Autor Wiadomość
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 9:50 am   

Klemens "tłumacząc" mnie ma w 90% racje:). Tak w trudnych sprawach moralnych kieruje się drogą wyznaczoną przez kościół....bo szczerze powiedziawszy poco mam rozważać i demagogizować na tematy bardzo skomplikowane takie jak invitro albo abrcja i inne jżeli mój osąd tych spraw jest zbieżny a może i nie ukrywam ukształtowany przez KK.
Wojman zarzucił coś o dogmatch daje wam tu link ja trzeba rozumieć dogamty:) i ja to zdanie podzielam:

http://www.opoka.org.pl/b...a/0203E_09.html

Jeśli chodzi o papieży....Nie byli idealni...niektórzy byli naet czasami pewnego rodzaju tyranami prawda. Papież JP2 przecież przerosił za błędy kościoła w tym także papiestwa oraz za czasem błędną choć w dobrej wierze zaślpioną na przymus prowadzoną ewangalizacje między innymi ameryk i afryki. Zresztą kościół docenił dobrych i szlachetnych papieży ogłaszając ich świętymi i błogosławionymi. Wprowadzono apropo również dogamt o nieomylności papieża choćby przynajmniej poto aby nie było niesnasek teologicznych a papież mógł przeciąć ostatatecznie konflikt: Może to być dobra decyzja lub zła ale zawsze ostateczna zresztą jeżeli wojman jest modernistą i bekside też to rozumie powiedzenie "wszstko jest względne" lub "dla jednych jest to dobre rozwiązanie dla innych nie" .Trudno! w kościele w sprawach najważniejszych nie ma WOLNEJ AMERYKANKI. Wolna amerykanka prowadzi do zguby jak widać na przykładzie kościołów protestanckich. Pastorzy i księza tych odłamów na gwał uciekają gdyż uważają dopuszaczane rzez ich kościoły kapłaństwo kobiet-księzy ,dopuszczenie homoseksualizmu,obłudę, zezwolenie na aborcje , klonowanie ZA WIAROŁOMSTWO i złą drogę. A najgorsze jest to że religja stała się towarem. Nie tak dawono widziałem relacje z kościoła dla wszstkich w lasvegas LUDZIE ani krzyża ani niczego tylko śpiewanie i tańczenie -porostu szoł! i jeszcze płatny....
Jeżeli nie wierzycie że tak się dzieje zapraszam do obejżenia retransmisji powtarazm retransmisji w trwam z EWTN. A tak apropo CZemu rydzyka się czepiacie a takiego EWTN nie??? czemu w ameryce istnieje rozgłośnia i televizja siostry bodajże andźeliki kótra od nadawania programu radja w GARAŻU na odlagłość 40 kilometrów rozwinęła się jak wy to mówicie "IMPERIUM (RYDZYKA) SIOSTRY ANDŻELIKI" . Tam ich słucha pond 30 milionów osób i gadają na wszstkie tematy...polityków też zapraszają...krytykują ustroje i wyrażają swoje opinie.

http://www.ewtn.com/ jej strona

Acha jeszcze jedno tak się zastanowiam jeżeli mówicie że kościówł jako kościół nie może wtrącać się do polityki. To powiedzcie dlaczego ksiądz jako obywatel nie może się identyfikować z jakąś partią lub opcją albo dlaczego watykan jako państwo nie może przedstawiać swojej koncepcji ładu politycznego w europie...reszta później:)
[/i]
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 10:53 am   

Nie wydaje mi się, abym gdzieś mówił o niewtrącaniu się w ogóle do polityki, tylko to co robi pan Rydzyk przekracza granice, bo jego radio zamienia się w jedną wielką koncepcję polityczną.

I dlaczego nie krytykujemy tego EWTN ? (swoją drogą pierwsze słyszę). Bo interesują nas przede wszystkim sprawy w Polsce, a nie za daleką granicą - sądzę, że to oczywiste.
Ostatnio zmieniony przez Backside Nie Lut 26, 2006 4:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 12:32 pm   

Kizik bez obrazy, ale Twoja argumentacja to ciąg uników i odwoływania się do truizmów. Jasne, że można na krytykę odpowiedzieć, że "zjawisko X jest jeszcze gorsze"- chwyt sprytny, bo dyskusja schodzi na temat tego czy rzeczywiście X jest gorsze, ale u nas to nie przejdzie :) - o siostrze Andżelice możesz założyć nowy topic, ale w tym trzymajmy się może tematu.

Klemens przedstawił Ci przykład niemoralnych technik stosowanych w RM- nie wypada Ci podejmować dykusji, nie ustosunkowując się do tego zarzutu- jeśli zaś uznajesz go za prawdziwy, to chyba ciężko dalej stawiać tezy o korzyściach płynących z działalności RM, prawda?

Postawiłeś też tezę o tym, że interwencjonizm nie jest marnotrastwem pieniędzy, po czym nie odpowiedziałeś na dość proste pytania nie będące jeszcze nawet krytyką, a tylko rozwijające temat- czyli rzucasz na razie hasła w próżnię (czy może znowu po prostu przepisujesz je zdając się na autorytet autora).

I wytłumacz mi, czemu uważasz, że należy zabronić parom homoseksualnym prawa do małżeństwa i adopcji. Przecież zawarcie małżeństwa przez homoseksualistów na Twoją sytuację nie wpłynie. Natomiast fakt, że dziecko będzie wychowywane przez 2 osoby tej samej płci, które jednak obdarzą go miłością, ubiorą i nakarmią nie byłby chyba gorszym losem od życia w domu dziecka albo na ulicy- bo taką alternatywę tutaj mamy. Nie byłoby problemu, gdyby przeciwnicy prawa homoseksualistów do adopcji sami adoptowali te dzieci- czy nie widzisz tu pewnej hipokryzji?
Ostatnio zmieniony przez Ajmdemen Pon Lut 27, 2006 7:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 6:16 pm   

ciekawe... truizmów ja pisze jak mysle.
Mówiłem o EWTN dlatego że jest to odpowiednik RM w Amerykach! I tam nik ich nie krytykuje że się odnoszą do tamtej żeczywistości traktują to medium jako konkurencje a nie wroga publicznego numer jeden ...to troche mi przypomina powiedzenie komunistycze (ta krytyka w polsce RM) że AK tu RM jest zaplutym karłem reakcji. DObrze walczcie z nim ale odciągając ludzi ofertą programową, a to że nie moga dobrać się do tak wielkiego "rynku" jakimi są ludzie 50-80 latkowie to pozdro... a może te "zaplute mohery reakcji" są mądrzejsze i bardziej doświadczone niż oni "młodzi" i wiedzą ku czemu zmierza świat....ale to jest subiektywna ocena

Odpowiemn ci dlkaczego sprzeciwiam się adopcji przez te pary, i homoseksualizmowi.
Odp brzmi: Bo kościół tak uważa i ja tak uważam i to nie jest naturalne. Moja mama jest psychologiem z 20 kilkuletnim starzem i mówiła mi że zawsze jeżeli ktoś ma takie skłonności to jest to choropba związana z patologiami w rodzinie lub lękami przed...kontaktami z ludźmi.
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 7:04 pm   

I tu sprowadziłeś radiomaryjnych na drogę bohaterów, szykanowanych obrońców prawdy.
To mi przypomina jak ostatnio Wasserman, po "aferze z jakuzzi" porównał się do ks. Popiełuszki...

Zresztą zrobiłeś z RM biedną mniejszość, a nie wiem czy nie gromadzi ono największej politycznej społeczności (bo tam nie ma głównie elektoratu centrowego, a elektorat nie ma alternatywy) - przypominam tylko, że rząd jest pro-radiomaryjny !

I ponownie odchodzisz od tematu zamiast odpowiedzieć precyzyjnie na postawione Ci problemy.

A "zaplutych moherowych reakcji" (to Twoja nazwa) w życiu nie uznałbym za mądrzejszych z prostej przyczyny, którą pisałm na górze strony nr 3. Bo tam nie ma ludzi skłonnych do debaty z ludźmi o odmiennych poglądach. Są "My", czyli osoby zgadzające się z Rydzykiem oraz "Oni", cała reszta obcych, a przykłady tego nieraz słyszałem z tatą na antenie.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 7:15 pm   

Wojman napisał/a:
Nie ma problemu - przejrze moje zapiski i odnajde ow wers o ktorym wspomnialem.


Czekam z niecierpliwością. I przypominam także o pozostałych prośbach o źródła.

Wojman napisał/a:
To tak jakby dzielic królów polskch na takich dawnych (Bolesław Chrobry) i takich bliższych naszych czasów (np. Zygmunt III Waza).


Śmieję się głośno i bez zahamowań! :lol: A to z tej prostej przyczyny, iż co historyk ustrojów państwowych, to wyróżnia całe mnóstwo typów monarchii ze wskazaniem na występujące między nimi różnic. Tak naprawdę wskazanych przez Ciebie królów łączył tylko tytuł "rex". Wiem, co mówię, bo wszystkich tych typologii musiałem się uczyć do jednego z głównych egzaminów na pierwszym roku. Kulą o płot!

Wojman napisał/a:

Klemens napisał/a:

Dogmat ów, ogłoszony w postaci konstytucji apostolskiej, nie miał mocy wstecznej i odnosi się tylko do kwestii wiary i moralności.


Więc wszyscy papieze przed Soborem Watykanskim I byli nieomylni, ten ktory eksomunikowal swojego poprzednika tez.


Jeszcze raz, spokojnie - czy rozumiesz sformułowanie: "nie miał mocy wstecznej"?

Wojman napisał/a:
Nie wiem dlaczego Janowi Pawłowi II jakoś nie przeszkadzało, że jego przemówienia bez zbędnych zabiegów mógł drukować Urban


Podaj mi przykład choćby jednej pozycji autorstwa naszego papieża wydrukowanej przez Urbana.

Wojman napisał/a:
Co do wydawnictw o nieposzlakowanej opini, ktore to powinny wydawac takie rzeczy... coz ja bardzo zlosliwie wspomne o katolickich wydawnictwach zwiazanych z Radiem Maryja.


Patrz wyżej( z odpowiednią modyfikacją).

Wojman napisał/a:
Cóż w tym roku w kościele byłem raz. Poprzednio... w lipcu 2004 roku.


Wojmanie, z ręką na sercu mi powiedz - czy taka wypowiedź nie dyskwalifikuje Cię jako katolika? Bo dla owego prawdziwego( i nie mam na myśli radiomaryjnego) niedziela to jest jednak wielkie święto.

Wojman napisał/a:
jestem malutkim katoliczkiem, ktory jest na tyle wbrew kosciolowi, ze jest czlonkiem Platformy Obywatelskiej, ogląda telewizje TVN i czyta Harrego Pottera.


Bycie członkiem PO etc. nie jest byciem "wbrew" Kościołowi. Kościół nie opowiada się za konkretną opcją polityczną( a takowe insynuacje Rydzyka są jego wielkim kłamstwem), jeżeli uosabiasz go z ludźmy spod moherowego herbu, to popełniasz ten sam błąd, co owi uosabiający ludzi z innymi poglądami z wszelkim złem na świecie. Właśnie to chcę Ci uświadomić!

Wojman napisał/a:
Na przyklad stwierdzil, ze nie bedzie prowadzil mszy, ktore zaczynaja proces beatyfikacyjny jakiejs osoby.


Wielki LOL, w ten bowiem sposób "dowaliłeś" bowiem także JP2, który zazwyczaj także tego nie czynił:)).

Wojman napisał/a:
Albo na swoja pierwsza pielgrzymke udal sie do... Niemiec.


Nie do Niemiec, a Kolonii, jest pewna różnica. Bowiem już od kilku lat było wiadomo, że tam w sierpniu odbędą się Światowe Dni Młodzieży i od dawna było zapowiadane, iż przyjedzie tam papież. Miał nie pojechać?

I secundo - ponownie bramka samobójcza strzelona JP2 - wszak pierwszą wybraną przez niego pielgrzymką( wcześniejszy Meksyk bowiem był "zakontraktowany" przez jego poprzednika - tak jak Kolonia w przypadku Ratzingera) była Polska! Ojczyzna i ojczyzna!

Wojman napisał/a:
Wystarcza mi na codzien Wielcy Katolicy.


Widzę, iż masz jakiś uraz. Co ma piernik do wiatraka?

Wojman napisał/a:
Ale wiedz jedno - ja nie uwazam, ze jak ktos ma takie poglady jak wiekszosc Wielkich Katolikow to ja z gory go przekreslam.


Ale uosabiasz RM z Kościołem, a to niewybaczalne nadużycie! To tak samo, jak powiedzieć, iż wszyscy liberałowie to zwolennicy eutanazji i agenci cudzych wywiadów.

Kizik napisał/a:
bo szczerze powiedziawszy poco mam rozważać i demagogizować na tematy bardzo skomplikowane takie jak invitro albo abrcja i inne


Bo Bóg Stwórca dał nam rozum, byśmy z niego korzystali.

Kizik napisał/a:
Wolna amerykanka prowadzi do zguby jak widać na przykładzie kościołów protestanckich.


Dla twej informacji - kościoły protestanckie należą do najszybciej obecnie się rozwijających, w protestanckich Stanach chodzi do kościoła( zborów) więcej osób, niż w Polsce, gdzie współczynnik ten akurat dość mocno spada( ostatnio tylko 40% Polaków zadeklarowało uczęszczanie do kościoła).

Jak więc widzisz to nie protestantom raczej grozi zguba.

Kizik napisał/a:
Pastorzy i księza tych odłamów na gwał uciekają gdyż uważają dopuszaczane rzez ich kościoły kapłaństwo kobiet-księzy ,dopuszczenie homoseksualizmu,obłudę, zezwolenie na aborcje , klonowanie ZA WIAROŁOMSTWO i złą drogę.


A skąd taka informacja? I pragnę przypomnieć, że w zeszłym roku zamknięto najstarszy zakon w Szwajcarii( tak jest, tej Szwajcarii, z której pochodzą papiescy gwardziści), a to ze względu na kompletny brak powołań.

Kizik napisał/a:
A najgorsze jest to że religja stała się towarem. Nie tak dawono widziałem relacje z kościoła dla wszstkich w lasvegas LUDZIE ani krzyża ani niczego tylko śpiewanie i tańczenie -porostu szoł! i jeszcze płatny...


Przypomnij sobie, co się u nas działo po śmierci Jana Pawła. I nie mam bynajmniej na myśli różnych mszy czy białych marszy...

Kizik napisał/a:
A tak apropo CZemu rydzyka się czepiacie a takiego EWTN nie???


Bo EWTN to inicjatywa jednego z kościołów protestanckich, bynajmniej nie roszczącego pretensji do uniwersalności.

EDIT: jak się okazało źle zrozumiałem słowa Kizika, EWTN to rzecz jasna inicjatywa katolicka. Najlepsze są wszakże opinie, także mi wskazane przez Kizika, o tej rozgłośni: "Duch „oblężonej twierdzy” podtrzymywany jest jednak nadal.", "Niemal w każdej parafii istnieją grupy zwolenników telewizji, krytykujących współczesny Kościół i donoszący na „nierzymskokatolickich” księży i biskupów.", "prezentowana przez EWTN katolicka (czy jeszcze katolicka?) religijność nie harmonizuje z Chrystusową Dobrą Nowiną" - coś nam to przypomina? Dzięki za kolejny argument!

RM mieni się "katolickim głosem w Twoim domu", nie mając od tego oficjalnego pozwolenia od władz kościelnych( a konkretnie Konferencji Episkopatu Polski), jak i przytłaczającej większości katolików - i jako takowy mówię "non possumus".

I jeszcze jedno - ta Twa wypowiedź rażąco mi przypomina "a u Was biją Murzynów!" Co ma piernik do wiatraka?

Kizik napisał/a:
To powiedzcie dlaczego ksiądz jako obywatel nie może się identyfikować z jakąś partią lub opcją


Oczywiście że może. Tyle że niech nie przedstawia swej opinii jako jedynej słusznej i zgodnej z nauką Kościoła. Zwłaszcza gdy w sposób jaskrawy tak nie jest.

Kizik napisał/a:
przypomina powiedzenie komunistycze (ta krytyka w polsce RM) że AK tu RM jest zaplutym karłem reakcji.


A co powiesz na ostatnie oficjalne upomnienie RM przez biskupów?

I co powiesz na kazus wskazany Ci przeze mnie, gdy RM wyraźnie i WYRACHOWANIE mijało się z prawdą?


I na koniec - poproszę o odpowiedź na wszystkie pytania Ci postawione przeze mnie i Ajma, bo, jak widzisz, metoda przemilczenia nie przejdzie, podobnie jak omijanie problemu vide EWTN.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 11:39 pm   

sprawdziłem to było tylko prezydjum biskupów czyli liczba ich było 3 a nie kilkudziesięciu
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 7:38 pm   

Kizik napisał/a:

Odpowiem ci dlaczego sprzeciwiam się adopcji przez te pary, i homoseksualizmowi.
Odp brzmi: Bo kościół tak uważa i ja tak uważam


To już wcześniej wiedziałem :)

Kizik napisał/a:

i to nie jest naturalne.


A co jest "naturalne"? Czy "naturalne" są zaawansowane technicznie zabegi medyczne i lekarstwa ratujące życie ludziom? Jeśli nie, to może należy ich zabronić? Czy kwestia "naturalności" będzie stosowana przy ocenie każdego zjawiska czy akurat tych, przy których będzie przydatna? I kto będzie oceniał co jest "naturalne", a co nie?

Kizik napisał/a:

Moja mama jest psychologiem z 20 kilkuletnim stażem i mówiła mi, że zawsze jeżeli ktoś ma takie skłonności, to jest to choroba związana z patologiami w rodzinie


Cóż, Twoja mama może mieć taką opinię, wielu ludzi ją podziela (również nie wykluczałbym tej możliwości)- wielu innych uważa jednak, że homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie. Są zapewne jeszcze inne teorie, ale poprzestańmy na tym, że środowiska naukowe nie mają wyłącznie jednej opinii w tej kwestii, więc Twoje odwołanie się do autorytetu nie kończy dyskusji. Dziwi mnie zresztą, że psycholog stwierdza, że jakieś zjawisko ZAWSZE ma źródło w jednej konkretnej rzeczy- a już wskazywanie jako niej patologii w rodzinie przypomina mi Freuda, który bez wątpienia był wybitnym myślicielem, ale od jego czasu nauka ruszyła się jednak trochę do przodu.

Kizik napisał/a:
lub lękami przed...kontaktami z ludźmi.


Cóż, ja powiedziałbym, że to raczej lęk przed kontaktami z ludźmi możemy jednoznacznie nazwać chorobą, bo wszak od początku swego istnienia człowiek żyje w społeczeństwie. Tylko nie wiem czy ten lęk przed kontaktem oznaczałby chorobę społeczeństwa czy owej obawiającej się jednostki :)
Natomiast odnośnie powiązania z homoseksualizmem- jakoś mi to nie pasuje, bo wszak, bojąc się kontaktów, unikalby ich, a wówczas ciężko byłoby im znaleźć partnera, obojętnie jakiej płci. A wszak homoseksualistę utożsamiamy z osobą takowego partnera posiadającą :)

I jeszcze jedno- może jestem teraz trochę nachalny, ale odpowiadając na moje pytanie zignorowałeś argument, że dla dzieci, które zostałyby adoptowane oznaczałoby to poprawę losu, czyli de facto obie ZAINTERESOWANE (adoptujący i adoptowani) strony będą zadowolone z sytuacji. Nie wiem czemu to pozostała część ma decydować- w gruncie rzeczy powinni być zadowoleni, bo zmniejszyłyby się koszty utrzymania domów dziecka.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Mar 05, 2006 2:42 pm   

Jako że tydzień mija, a odpowiedzi na postawione przez nas pytania ja, Ajmdemen i Backside nie możemy się doczekać, a że wierzę w dobre intencje i kulturę dyskusji naszych dysputantów, wnoszę, iż ich brak wynika po prostu z ich zbyt wielkiego rozrzucenia, takoż powodowany czystym altruizmem postanowiłem zebrać i wypunktować je w jednym wątku, by z nadzieją patrzeć w najbliższą przyszłość bogatą we wszechobjaśniające odpowiedzi:

Kizik:

1. Jakie są Twe poglądy w poszczególnych( tzn. wymienionych w pierwszym poście wątku) kwestiach?
2. Czy wykluczasz zakorzenienia w kulturze łacińsko-greckiej poglądów z gruntu ateistycznych?
3. Spytam absolutnie poważnie( choć to wręcz temat na inny wątek) - co rozumiesz pod pojęciem "patriotyzmu"? Co słowo to znaczy na początku XXI wieku?
4. Trzy minuty wystarczyły, bym złapał Radio na trzech kłamstwach(...) - jaką statystykę więc można przedstawić innym audycjom "społecznym"?
5. I jeszcze jedno - ja dysponuję dość szeroką wiedzą historyczną, więc połapałem się w hochsztaplerstwie. Ale co z moją babcią i jej podobnymi?
6. RM mieni się "katolickim głosem" - na jakiej podstawie?
7. Co rozumiesz przez "silne" państwo? Które państwo określiłbyś jako silne - Wielką Brytanię czy też Szwecję?
8. Co znaczu "ubek"?
9. W jaki sposób państwo ma być zdolnym wspomagać gospodarkę?
10. Skąd w obecnej sytuacji, wiedząc, jak wygląda budżet AD 2006( dziura na ponad 30 mld złotych) wziąłbyś pieniądze na roboty publiczne?
11. Czy widziałeś kiedyś zwykłe polskie więzienie na własne oczy?
12. Czy myślisz, że jest jakaś różnica pomiędzy karą 12 a 15 lat więzienia?
13. Ciężkie roboty - a gdyby więzień odmówił?
14. Jak się ma kara śmierci do V przykazania?
15. Co, Twym zdaniem, przy stosownym pozbawieniu tzw. związków partnerskich prawa adopcji, stoi na przeszkodzie wspólnemu rozliczaniu się z podatków i prawie dziedziczenia po sobie? Dlaczego nie?
16. Czy uważasz, że moralniejsze byłoby pozostawienie Irakijczyków pod dyktatem Saddama i wszystkich związanych z tym "rozrywek"?
17. Nie uważasz zwodzenia Turcji co do członkostwa w UE za zwykłe OSZUSTWO?
18. Jak godzisz opowiedzenie się za ścieżką zawodową nauczania już od liceum z zajęciami katechezy?
19. Rozumiesz przez to( tzn. ścieżkę zawodową od liceum) obowiązek wybrania określonego profilu w liceum, który będzie nas przygotowywał do konkretnej pracy?
20. Czy powinna zostać utrzymana niezależność NBP i RPP ?
21. Czy należy wprowadzić podatek obrotowy?
22. Czy zgadzasz się z tezą, że państwo marnotrawi dużą część środków pozostających w jego dyspozycji?
23. Czy możliwe Twoim zdaniem jest zapewnienie jednocześnie wysokiego poziomu wzrostu gospodarczego i pomniejszenie różnic w dochodach obywateli?
24. Czy uważasz, że polityka gospodarcza PiS jest dobra (jak rozumiem nie- skoro nie realizują programu robót publicznych, ale czekam na Twoją odpowiedź)?
25. Klemens przedstawił Ci przykład niemoralnych technik stosowanych w RM- nie wypada Ci podejmować dykusji, nie ustosunkowując się do tego zarzutu- jeśli zaś uznajesz go za prawdziwy, to chyba ciężko dalej stawiać tezy o korzyściach płynących z działalności RM, prawda?
26. Nie byłoby problemu, gdyby przeciwnicy prawa homoseksualistów do adopcji sami adoptowali te dzieci- czy nie widzisz tu pewnej hipokryzji?
27. A skąd taka informacja( odnośnie masowego wycofywania się pastorów z życia swych kościołów)?
28. Czy "naturalne" są zaawansowane technicznie zabegi medyczne i lekarstwa ratujące życie ludziom?

I jeszcze jedno, które wcześniej mi uciekło - czy fakt, iż w prezydium Episkopatu Polski zasiada "tylko kilku biskupów" czyni jego komunikaty mniej ważnymi i pozwala przechodzić nad nimi do porządku dziennego?

Wojman:

1. Proszę o źródło informacji o papieskim błogosławieństwie dla "niemców, hitlerowców". ( nota bene pragnę przypomnieć, iż nazwy narodów piszemy dużą literą). [ ponoć "nie ma problemu"]
2. Poproszę o źródło informacji odnośnie fałszowania przez Kościół Biblii.
3. Która księga i które przypisy( odnośnie wykreślonego fragmentu o chrzcie)?
4. Jak sądzisz, ile niemieckich dzieci wtedy( tj. między 1937 a 1945 r.) nie było członkami HJ?
5. Podaj mi przykład choćby jednej pozycji autorstwa naszego papieża wydrukowanej przez Urbana, ewentualnie wydawnictwa związane ze środowiskiem RM.
6. Nie do Niemiec, a Kolonii, jest pewna różnica. Bowiem już od kilku lat było wiadomo, że tam w sierpniu odbędą się Światowe Dni Młodzieży i od dawna było zapowiadane, iż przyjedzie tam papież. Miał nie pojechać?
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 8:17 pm   

niedługo odpowiem teraz nie teraz robie texty do gier
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 9:39 pm   

Kizik napisał/a:
niedługo odpowiem teraz nie teraz robie texty do gier


pomijając ten długi tekst o Szczuce :]
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 5:59 pm   

Przpraszam ze nie pokoloji:): na pytania Klemensa:

2) hmm to dość skomplikowane pytanie. Nie wykluczam istnienia ale uważam osobiście że wiele myśli tyczących się założeń natury etycznej, szczególnie związanych z hedonizmem i innymi pokrewnymi ,takimi jak nichilizm,materializm,komunizm, modernizm i postmodernizm, faszyzm, niczeanizm,realtywizm moralny...i innymi formami bądź jakimiś konstrukcjami filozoficznymi.Wszstko to zakładało i zakłada że Boga nie ma a więc owsiakowe rubta co chceta albo jak kto woli ludowe kota nie ma myszy harcują. Myśle a raczej jestem przekonany że te drogi doporwadzają do degradacji człowieka Ale jest też druga strona medalu. Nie neguje wartości takich dróg jak choćby w dużym znaczeniu stoicyzm lub epikurizm które w wielkim stopniu odbiły się pozytywnie na chrześcijnaństwie a nawet tak nam odległe acz mądre powiedzenia konfucjusza ,czy niekture powiedzenia buddy, a nawet filozofia sznowania natury przez indian( Konfucjusz sam był na tamten sposób rozumowania "ateistą" ale zaraz jego charakterystyczne zdanie wyjaśnia ten problem cytat:" Bagów szanuj acz trzymaj się od nich zdaleka"). Odpowiedziałem tak jak potrafie. W skrócie. Neguje systemy ideoligi te które nie są oparte przynajmniej o naturalne prawa każdej jednostki i tak zwane prawa naturalne. Np prawo do życia, prawo do gondej śmierci.


3)Dzisiejszy patriotyzm to według mnie to jest uczciwa praca dla siebie i dla kraju bez względu na to że są przciwności takie jak korupcja. Pracować wbrew pozorom dla kraju możesz za granicą tylko powinineś wrócić do kraju i tu budować lub inwestować lub żyć dalej.(taka powiem szczerze bez ogródek praca organiczna, pozytywistyczna praca u podstaw), płacenie podatków, uczęszczenie czynne a jak ktoś ma zacięcie i chce coś dobrego zrobić to i bierne w wyborach, kultywowanie tradycji przynajmniej jeśli chodzi o miasta to pamięci historycznej (zapewniam was że amnezja historyczna nie jest drogą do rozwoju społeczeństwa jak ktoś dobrze powiedział bez fundamentów przeszłości, nie da się patrzeć jasno w przyszłość). Dla katolika, chrześcijańina jest patriotyzmem również to aby przekazać wiare naszych ojców i dziadów ale nie bycie chrześcijaninem nie wyklucza wpajania dobrych wartości swoim dzieciom.
To tyle. Ale nie daj Bóg jakby było trzeba brać za broń to ja sam niewiem co bym zrobił...to jest problem szeroki jak rzeka ale trzebabyłoby bronić naszej sprawy to bym poszedł bić się za kraj nie dezertwrował. Przynajmniej przed bitwą jeżeli bym dożył:D

4)tu się nie kłuce i nie zrozum mnie opacznie. Powiem tak inne środowiska też przekłamują żeczywistość a może inaczej WIDZĄ RZECZYWISTOŚĆ w odmienny sposób. trzeba być jak to powiedzieć hmm rozważnym i dobierać informacje z różnych źródeł. Trzeba być świadomym konsumentem mediów również i uważnie słuchać i myśleć. Psłuchać 2 stron sporu i wyważyć gdzie jest więcej prawdy bo nigdzie (porócz prau miejsc i zdań) nie ma całości prawdy. Trzba zadawać sobie pytanie Dlaczego, Poco itd....ALE TEŻ RZYMSKIE KTO NA TYM ZYSKA:)

5) Nie odpowiem na to pytanie. Ael stwierdze że starszym się nalezy szacunek i nawet jak nie akceptujesz ich koncepcji świata to najlepiej to przemilczeć. JA osobiście umiem przeknowyać swoich ....to trzeba wiedziec jak:)

6) już się nie mieni a jak co to bardzo rzatko i to raczej słuchacze to mówią. Wierz bo mam to prawie na codzień:) Też Zgoda mnie to denerwowało. "Katolickim głosem " czyli takim co wypowiada się w sprawie stanowiska całego kościoła jest Papież i tylko on (no i sobór)
Jestem samokrytyczny więc powiem ci coś jednego moze pamiętasz taką pieśn "rodzino radia maryja zaśpiewaj Panu pieśń" . To też jest nie zgodne z doktryną kościoła ale naszcęście już przestali.

7)hmm sam wiesz jest wiele szkół rozumowania co to jest silne państwo Jest szkoła liberalna, konserwatywna, i różne mixy i odmiany inne. Ja myśle okalrownych zasadach jakkolwiek cały ADM ma wyglądać, państwo a obywatel i odwrotnie. Że jeżeli państwo przekroczy jasną zasadę ponosi konsekfencje a jeżeli obywatel złamie to również. Należy się również szacunek dla organów państwa. to temat również rozległy

8) funkcjonariusz SB i innych aparatów bezpieczeństwa. Moim zdaniem apropo lustracji to najpierw trzeba ich ujawinić a potem zabrać się za inwigilowanych i TW

9) Poprzez roboty ubliczne ale czekaj czekaj:D Ale by było harmidru ile jąków:D wprowadzić obowiązkowe roboty dla bezrobotnych. Ale na takiej zasadzie że jeżeli będziesz tam pracował to dostaniesz zasiłek. Policja by takich spod przysłowiowej butki z piwem ściagała tak jak do poboru w wojsku. Ich rodziny by dostawały (jak ich nie będzie pieniądze) a oni sami dostawali by jedzenie i sapnie ewentualnie jakieś kieszonkowe. Zaletą takiego rozwiązania by było że by się ujawnili którzy tak naprawdę nie pracują:D. to też ciekawy temat godny uwagi późniejszej

10)Odpowiedź prosta. Ludzie by dostawali i tak im należny zasiłek a by pracowali. Acha ja bym wogóle inczej dysponował pieniędzmi na socjal, żeby nie były przpite i przpalone i zmarnowane. Wprowadziłbym (to byłoby trudniejsze dla pracowników socjalu ale możliwe) że będą tylko wydwać zmówione rzeczy. To by było na zasadzie bonu towaroego który tylko osbiście członek na niego przpisany lub z potwierdzniem że się ta osoba zgadza przychodził i wybierał przydatne rzeczy za ten bon np pieluszki dla dzieci lub niwiem choćby nawet radio czy telewizor ( musiałbym dobracowac pare koncepcji ale to jest ogólne rozmuwanie moje). Acha na rzeczy które będą w większych ilościach zużywane rozpisałbym coroczne przetargi.

11)NIE:) ale oni też mogli by pracować choćby szyć ubrania,długopisy, czy inne zwykła rzeczy dla Bezrobtonych i biednych ((tooo to jest dobry pomysł))

12) 3 dłuuuugich lat temat rzeka

13) niech umrze z głodu i pragnienia on by się sam zabił to jest sprawiedliwa śmierć nie chciał pracować. 7 dni bym go pytał czy chce pracować czy nie po tym czasie zaglądałbymm raz na 2 dni (następny tydzień) później wcale. Albo inaczej dałbym mu guzik że jeżeli go naciśnie to znaczy że chce pracować. Nakarmią go ubiorą oprządzą , wysdobrzeje a jeżeli odmówi znów będzie myślał że nie będzie pracować to go drugi raz wrzucą do izolatki i zapomną na ament. (można procedure dopracować). Okrótne ale powiedzenie kto nie pracuyje nich nie je set tu adykwatne

14) Sam się zabije z głodu bo nie pracuje.

15) tu nic bo moim zdaniem nie trzeba być gejem żeby żyć razem w jednym mieszkaniu z innym męszczyzną lub kobieta z kobietą . Może są to jeszcze oznaki bardzo dawnej antycznej wartości już zapomnianej prawie całkowicie
wartości przyjaźni...ale wątpie że to są częste wypadki

16) UWażam że pomimo zamachów dziś w iraku jest lepiej niż za sadama

17)Tak to jest oszustwo mam mieszane oczucia do tej sprawy czy wpuszczać czy nie ja osobiście bym nie wpuszaczał.
18) Dekalracją czy ktoś chce chodzić czy nie. Jeżeli tak to 1 z religijni nie dopuszcza go dalej. Dla reszty Obowiązkowa Etyka.
19)Nie ,raczej uważam że potrzebne takie ukierunkowanie. Chodzi mi naprzykład o klarowne i jasne oraz rozszerzone programy z duża ilościa godzin adykwatnych dla tych 3 dróg choć nie pomijając np po 1,2 w ciągu tygodnia innych a)humanistyczny b) mateamtyczny a nawet wg mnie niektórzy powinni praktycznie skupić się na c) Sportowym.

20)W mojej opini NIC NIE JEST NIEZALEŻNE każdy jest zależny od czegoś czy kogos a jeżeli ktoś jest niby nie zależny znaczy że prowadzi politykę odrębną od państwa (rpp i nbp). Ja w tej sprawie i wielu innych przeprowadziłbym ogólnonarodowe referndum i postąpiłbym tak jak ludzi chcą osobiście jestem za większą rotacyjnością w niniejszych zarządach
21) Nie chyba rze w zamian za vat al moja opinia może się zminić
22) Tak marnotrawi. Poprzez nieducznie przeżnie i korupcje urzędników którzy często pracują w tych urzędach już kilkadziesiąt lat i są zjeszcz z prl niewspominając już o układach pół mafijnych czy koleżeńskich. Ale z roku na rok moim zdaniem się poprawia zdaje się być to zjawisko mniejsze z większą świadomością ludzka
23) Bardzo trudne pytanie. Może jutro napisze:)
24) tu się zgadzam:( masz racje zarzucili roboty publiczne. Ale odpowiadam ci już po 9 miesiącach pisu. To nie jest tak źle:) Ocenie jako wyborca przy następnych wyborach parlametarnych
25) doprycyzować jeżeli już nie odpowiedziałem na to pytanie

27) Niedziela, Opoka, Wiadomości różne nawet rmffm jak pamiętam. Jest to dość znaczący ruch.
28) Karzdy środek ratujący żeycie jest dobryu jeżeli nie jest sprzeczny (to jest moje zdanie i katolków uznających w CAŁOŚCI NAUCZNIE KOŚCIOŁA) z nauką kościoła.
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 7:08 pm   

Kizik napisał/a:
owsiakowe rubta co chceta


Sugerowałbym dokładniej zapoznać się z całością tego zdania, a nie tylko urywkiem, którym tak chętnie jest wykorzystywany do manipulacji (z RM na czele jak sądzę).
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 3:00 pm   

Kiziku, przeraża mnie rysowana przez Ciebie wizja- głównie dlatego, że od praktykowanego u nas w latach 1945-89 wiele się ona nie różni- talony na towary, państwo decydujące co ma być produkowane w jakich ilościach i odgórna "eliminacja bezrobocia", dodatkowo proponujesz jeszcze przekształcenie więzień w obozy pracy czyli "ulepszyłbyś" ten system do bliższego ZSRR czy III Rzeszy.

Zastanawia mnie przy tym czemu chciałbyś tak ostro rozprawić się z funkcjonariuszami SB, TW, etc skoro stali oni na straży tak wspaniałego systemu, co jeśli nie czynili tego dla korzyści materialnych tylko wierzyli, że przyczyniają się do czeynienia dobra- tutaj nie patrzymy na intencję tak jak przy Radiu Maryja?

Odnośnie niezależności NBP i RPP- mówisz, że nic nie jest niezależne i trudno się nie zgodzić. Jednak główny cel tych organów- zwalczanie inflacji stoi w sprzeczności z doraźnymi interesami prawie wszystkich innych podmiotów, z tego też powodu zapewniono im niezależność. Dziwi mnie też proponowanie przez Ciebie referendum- czy w katolicyzmie kwestie dogmatów też powinny być rozwiązywane przez referendum? Czy stanowiska duchownych powinny również być poddane większej rotacji? Jeśli przedstawiasz jakieś sugestie oczekiwałbym również UZASADNIENIA.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 3:55 pm   

pytanie a czy system gospodarczy 3 rzeszy nie był wydajny? Abstrachując ot tego czy był moralny. Przez prace przymusową a ja mówie nie precy przymusowej przcierz nikt nie musi pracować. Jednak nikt niech też nie dostaje kasy za darmo! Przeicerz taki bezrobotny to przecierz może być zagospodarowany jako sprzątacz, rowy umie kopać, pomagać niewiem w hospicjach itd...Trzeba ich pooragnizować korzystając zarówno z pomocy i inicjatyw oddolnych jak i odgórnych. Jak nie chce pracować to nie dostanie zasiłku. A jak się rozkręci przy tej pracy to jeszcze będzie wdzięczny (oczywiście po jakimś czasie protestu lenistwa),że dano mu się odbić od dna. Nie neguje i pochwalam też akcej taki jak chocby UE robi szkoląc pracowników i ich aktywizując zgoda!,racja!

Co do tych talonów i kartek OWszem ale tylko dla ludzi korzystających z pomocy biednych nie dla ogółu społeczeństwa.
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14