gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 2
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
2pac

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7648

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:48 pm   Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
ja chce bitwy, nie chce tylko sterować jednostkami, jedynie wydać rozkazy, np. tak jak pokazuje się w Empre Earth graczowi z naszej drużyny, przebieg koordynowanego ataku

w grach heksowych brak ekonomi chodź minimalnie zbliżonej do gier typu Empire Earth czy dowolnego innego RTS'a
chce dbać o surowce naturalne, budować budynki

obecnie z RTS pasuje mi jedynie Supreme Comander i przerobiłem ją na "Tower Defense" :P AI jest na tyle inteligentny, że cały czas atakuje i puszcza czasem nawet jednostki specjalne - utrzymanie pozycji przy kilku atakujących AI jest naprawdę trudne
  Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
2pac

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7648

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Paź 13, 2012 1:08 pm   Temat: Prawdziwa "strategia RTS"
Podzielam podgląd autora tematu: http://www.sztab.com/foru...9f29585bbb19ac9

cyber2hot napisał/a:
Z (pseudo) stratega - czyli 'rts-owego' kolesia zapamiętującego w której sekundzie zbudować budynek, klikający mnóstwo ikonek w jak najkrótszym czasie by zmiażdżyć przeciwnika dawno mi się znudziło.
Szukałem mnóstwo tytułów gier strategicznych RTS - znalazłem owszem (na pudełku różne cuda pisali autorzy) - jednak wszystko sprowadzało się do tego by jak najszybciej postawić budynek, jednostkę i w miarę dobrze poprowadzić oddziały na przeciwnika (a przede wszystkim rewelacyjnie sterować myszką na blacie ;) ). Jednym słowem takie gry są zbyt agresywne i spontaniczne dla mnie.


Mam dość "strategi" zręcznościowych. Chciałbym zagrać w strategię, gdzie przez cały czas przed oczyma nie mam wyłącznie mapy i ważnym aspektem jest dyplomacja, a sterowanie polega na przesuwaniu suwaków.

Coś np. w stylu Settlersów jeżeli chodzi o ekonomię (w serii Anno trochę za dużo uwagi trzeba poświęcać ekonomi, lekki błąd i wszystko się nagle rujnuje), czy Empire Earth jeżeli chodzi o podział na sektory i minimum dyplomacji. Sam system walki powinien być natomiast jak w prawdziwych strategiach, wysyłam wojsko i nie interesuje mnie nic, a już na pewno sterowanie pojedynczymi jednostkami.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16