gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 10
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Allied & Soviet European World War II
Advancer13

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5329

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Sie 30, 2012 1:30 pm   Temat: Allied & Soviet European World War II
Znaczenie Aliantów dla zakończenia wojny było ogromne, jednak umniejsza się je na wskutek działań Sowietów. Sowieci są uznawani za wyzwolicieli, którzy sami wyzwolili Europę od nazizmu, co szczerze mówiąc trochę mnie dziwi. Amerykanie walczyli na Oceanii, w Afryce Pół. razem z brytyjczykami, którzy walczyli również w bitwie o Anglię, we Włoszech, Francji i zachodnich Niemczech, a sowieci? Sowieci walczyli w ZSRR, przemaszerowali przez Polskę, potem uderzyli na wschodnie Niemcy. A poza tym, gdyby nie pomoc ze strony USA i Wlk. Brytanii, to co Sowieci by zrobili? Nie umniejszam w tym momencie roli ZSRR, ale sądzę, że obie te nacje jednakowo w sposób znaczący przyczyniły się do zakończenia II Wojny Światowej.
  Temat: Historia alternatywna cz.1
Advancer13

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5626

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Lip 21, 2012 9:56 pm   Temat: Historia alternatywna cz.1
Dzięki bardzo za wasze opinie. Jako że jest to mój pierwszy tekst tego typu, w przyszłych tekstach postaram się nie popełniać już takich błędów, jakie dzięki wam zauważyłem. Jeszcze raz dziękuję :smile:
  Temat: Historia alternatywna cz.1
Advancer13

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5626

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Lip 20, 2012 9:19 pm   Temat: Historia alternatywna cz.1
W październiku 1942 roku oddziały feldmarszałka Rommla zaczynaja otrzymywać więcej zaopatrzenia poprzez zwiększenie bezpieczeństwa konwojów z zaopatrzeniem, dzięki czemu odpierają brytyjskie natarcie zmuszając ich do odwrotu. Wraz z zaopatrzeniem dostarczanych jest coraz więcej samolotów przez co Luftwaffe stopniowo zdobywa kontrolę w powietrzu. Alam Halfa padło, a oddziały niemiecko-włoskie prą na północ, by odciąć brytyjczyków od zaopatrzenia. W międzyczasie kocioł pod Alamein zaczął się powoli zacieśniać, "linia Alamein" zaczęła pękać. Afrika Korps trzyma aliantów w szachu, dzięki czemu może uzupełnić zapasy. Hitler postanowił wynagrodzić sukcesy oddziałów Rommla i wysyła tam nowe, ciężkie Tygrysy. W połowie listopada El Alamejn kapituluje, a Montgommery dostaje się do niewoli.Droga do Kanału Suezkiego stoi otworem. Tydzień wcześniej do Maroka i Algierii zostały wysłane oddziały mające na celu osłonę Algierii i Maroka ze względu na spodziewaną inwazję.
Mam nadzieję, że się podobało. Prosiłbym o komentarz z waszej strony, gdyż bardzo zależy mi na waszym zdaniu odnośnie takich historii.
  Temat: Panzerkrieg Burning Horizon 2
Advancer13

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9040

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pią Lip 20, 2012 8:22 pm   Temat: Panzerkrieg Burning Horizon 2
No dobra, mimo wszystko dzięki :wink: . Zamykam temat.
  Temat: Panzerkrieg Burning Horizon 2
Advancer13

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9040

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Cze 23, 2012 5:53 pm   Temat: Panzerkrieg Burning Horizon 2
Zna ktoś tą grę? Podobno fajna. Chciałbym sobie ściągnąć polską wersję ale nie wiem skąd. Jeśli ktoś by znalazł polską wesję do ściągnięcia i dał link, byłbym wdzięczny...
  Temat: Superciężkie czołgi
Advancer13

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 18133

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 2:55 pm   Temat: Superciężkie czołgi
Superciężki czołg T28 był największym czołgiem ciężkim na potrzebę U.S. Army podczas II Wojny Światowej.Początkowo miano go użyć do sforsowania Linii Zygfryda, później planowano jego użycia podczas inwazji na Japonię.Nie posiadał on wieży, przez co miał wyjątkowo niską sylwetkę.Jego uzbrojenie stanowiła armata o kalibrze 105 mm i karabin maszynowy M2HB.Jego pancerz w zależności od umiejscowienia miał od 51 do 292 mm, co zapewniało mu ochronę nawet przed pociskami działa kal.88 mm.Posiadał silnik o mocy jedynie 410 KM, co zapewniało mu prędkość zaledwie 14 km/h.
  Temat: II Wojna Światowa z podręcznika - prawda czy fałsz?
Advancer13

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6679

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 3:47 pm   Temat: II Wojna Światowa z podręcznika - prawda czy fałsz?
Dziś 17 września.Rocznica napadu wojsk sowieckich na Polskę.Wszelkie pakty pokojowe z Polską zostały zerwane.Wydaje się, że po rozpoczęciu operacji "Barbarossa" zostały odnowione.Wydaje się tak aż do czasu rozpoczęcia Powstania Warszawsiego. Według podręczników do historii sowieci chcieli interweniować, tyle że Niemcy wysadzili mosty na Wiśle.Z opowieści mojego św.pamięci dziadka wynika zupełnie co innego.Dziadek, służący wówczas w Armii Czerwonej mówił, że sowieci mieli możliwość przejścia przez Wisłę, tyle, że dowódcy wydali rozkaz zatrzymania się przed nią.Żołnierze stali tylko i patrzyli się jak Warszawa się wykrwawia. Ci, którzy chcieli ją przekroczyć (w tym mój dziadek), nie mieli nic do powiedzenia.Skoro więc Stalin nie chciał interweniować, to może pozwoli to zrobić Aliantom Zachodnim?Pomarzyć sobie można.Z innych źródeł dowiedziałem się, że Alianci chcieli wspomóc powstańców swoim lotnictwem.Domagali się od Stalina możliwości lądowania na lotniskach radzieckich po prawej stronie Wisły.Stalin jednak odmówił, przez co w pewnym stopniu przyczynił się do zdławienia powstania.Taki "pies ogrodnika": nie zje i nikomu nie da.Chciał zrobić z siebie bohatera gromiącego Niemców.Powstanie Warszawskie to był dla niego nieoczekiwany incydent.Po prostu bał się ubrudzić sobie rąk.
  Temat: Próba sił: Panzer VI "Tiger" vs. M26 Pershing
Advancer13

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6181

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Cze 28, 2011 1:25 pm   Temat: Próba sił: Panzer VI "Tiger" vs. M26 Pershing
Do napisania tego tematu zainspirowała mnie gra Blitzkrieg: Pomruk Zagłady. Jak sądzicie? Który czołg zwyciężyłby w konfrontacji 1 na 1:Tygrys czy Pershing?
  Temat: W samo południe - myśliwiec w obronie
Advancer13

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6321

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Cze 27, 2011 10:00 pm   Temat: W samo południe - myśliwiec w obronie
Według mnie w takim myśliwcu najważniejsza jest wytrzymałość. Aby dopaść bombowiec myśliwiec musi jakoś uporać się z wrogą eskortą, a dopiero później zaatakować swój główny cel.To w pewnym stopniu też może być trudne, jeśli ten bombowiec posiada uzbrojenie obronne. W tym wypadku może się do niego zbliżyć na odległość skutecznego ognia i zestrzelić go.
  Temat: Blitzkrieg
Advancer13

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 11343

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 10:05 am   Temat: Blitzkrieg
Czy zna ktoś stronę z której mogę pobrać Blitzkriega 1 :?: :?:
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17