gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 40
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: KOMU ZAWALIĆ
Daredevil

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6820

PostForum: HQ of Cossacks Wars Veterans   Wysłany: Wto Sie 07, 2007 10:54 pm   Temat: KOMU ZAWALIĆ
Jegomosc wogole reprezentuje poziom intelektualny zbyt niski zeby korzystac z tego forum, wystarczy przejrzec jego posty:
http://www.sztab.com/foru...uthors/vasili,0
  Temat: W samo południe - Łucznicy w zasadzce
Daredevil

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7234

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Sie 07, 2007 10:51 pm   Temat: W samo południe - Łucznicy w zasadzce
Pozwole sobie zauwazyc ze skoro nasi lucznicy sa srednio wyszkoleni to nie ryzykowalbym strzelania na zolnierzy juz znajdujacych sie w zwarciu. Nalezaloby ostrzelac wroga piechote przed dojsciem do potyczki z naszymi oddzialami, a nastepnie brac sie za lucznikow. Nawet gdy sie skoncza strzaly, dysponujemy nadal oddzialem, ktory moze miec duze znaczenie taktyczne, moze np. okrazyc przeciwnikow.
  Temat: Tibia
Daredevil

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 25459

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Wto Sie 07, 2007 10:46 pm   Temat: Tibia
Zgadzam sie z przedmowca, przejdzmy od slow do czynow... chcialem powiedziec kilka slow... na gre w Tibie namowil mnie kumpel. Gralem w nia chyba z tydzien czy dwa. Kiedy gralem z kumplem to bylo jeszcze spx, ale gdy wychodzil z gry i gralem sam to w pelni poznalem prymitywnosc swiata Tibii (nie samego swiata gry ale klimatu jaki tworza gracze). Przeciez to sie w glowie nie miesci! Kto gral w Ultime Online na porzadnych servach albo w Anarchy Online ten wie co to jest MMORPG i na czym polega gra. Polega na wczuwaniu sie w swiat i postac, na prowadzeniu banalnych ale i klimatycznych rozmow w tawernach. Na wspolnej zabawie bo to jest gra multiplayer. Kiedy spotykalem innych graczy w Tibie najczesciej witali mnie tekstem "mine" podczas walki z potworem. Czesto blokowali mnie w ciasnych korytarzach zebym nie mogl przejsc i zagrabic im terytoriow lowieckich. Spotkalem moze 2 normalnych graczy, z ktorymi dalo sie porozmawiac normalnie. Kiedy jA gralem nie bylo opcji handlu (nie wiem czy teraz jest) i czesto handel konczyl sie zgarnieciem kasy i przedmiotu handlu przez jedna osobe (jakis gosc kiedys zgarnal mi szable i wrzucil ja do rzeki, co bardzo go rozbawilo). Widywalem tez wyprawy na minotaury, ktore zawsze konczyly sie awantura ze ktos ukradl zbroje ktora mozna bylo zabrac po zabiciu bestii. Nie wiem jak mozna tak grac, zachowanie 90% graczy Tibii jest dla mnie nie do pomyslenia, chyba ze ktos ma 12 lat i taka lameriada bardzo mu odpowiada. O prymitywnej grafice i ograniczonych mozliwosciach juz nie pisze bo to i tak sprawa drugorzedna, ktora przyslania wszechobecne w Tibii lamerstwo.
  Temat: Seria Sacred czy Kultowy Diablo ?
Daredevil

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6164

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Lis 07, 2005 1:47 am   Temat: Seria Sacred czy Kultowy Diablo ?
Dla mnie Diablo zawsze bedzie numerem jeden. Moze dlatego ze to jedna z moich pierwszych gier i pierwsza w ktora ostro gralem po sieci (ach te rachunki za telefon - modem rox :P ). Klimat gry po prostu powala. Nawet teraz gdy odpale sobie gre po 10 latach moich doswiadczen z nia, odczuwam ten klimat. Muzyka, uklad korytarzy, bronie, postacie. Kazdy moze powiedziec ze to prymitywna gra. Polega na "klikaniu myszka" i to wszystko. To nie do konca prawda. Przeszedlem ta gre okolo 2000 razy (nie przesadzam, kiedys pamietalem DOKLADNIE ile razy przeszedlem :lol: ) i za kazdym razem bylo super. Gra niby prymitywna, ale wykonana tak ze wciaga i dostarcza wiele przyjemnosci z gry. Rowniez wymagajaca (na wyzszych poziomach trudnosci) myslenia i przyjecia jakies taktyki (nie tylko proste klikanie myszka). Gra na sieci to po prostu byla poezja, wzajemna wspolpraca, pomoc i podzial lupow - dla takich chwil warto zyc :) Niestety takie cos bylo jeszcze 2-3 lata temu, bo dzisiejszy BN to wylegarnia buractwa i chamstwa. Co do Sacred nie moge duzo powiedziec, chcialem zagrac i nawet udalo mi sie to przez kilka minut, ale potem gra mi wylatywala :( (wina systemu operacyjnego lub grafiki). Mam jednak nadzieje zagrac w te gre w niedalekiej przyszlosci i chetnie poczytam o Waszych odczuciach z nia zwiazanych.
  Temat: Morrowind
Daredevil

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 12591

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Lis 07, 2005 1:41 am   Temat: Morrowind
Morrowind byl swojego czasu najwieksza lokalizacja gry na jezyk polski (nie wiem jak teraz) wiec watpie zeby mozna bylo spolszczenie dograc.
  Temat: ROME: Total War
Daredevil

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9063

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Lis 07, 2005 1:39 am   Temat: ROME: Total War
jA chyba mam demo po polsku... zgarnalem na zeszlorocznym Warsaw Game Show :) Jak znajde to moge wyslac (poczta Polska lub wrzuce na FTP :) )
  Temat: Premiera Civilization IV w USA
Daredevil

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7796

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Lis 07, 2005 1:38 am   Temat: Premiera Civilization IV w USA
Niestety nie jest kompatybilna z Windows 98 :(
  Temat: Premiera Civilization IV w USA
Daredevil

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7796

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Lis 01, 2005 1:06 am   Temat: Premiera Civilization IV w USA
Podobno gra ma dzialac tylko pod Windows XP? Wie ktos cos na ten temat?
  Temat: Battlefield 1942
Daredevil

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6227

PostForum: Inne gry   Wysłany: Wto Lis 01, 2005 1:03 am   Temat: Battlefield 1942
irzu_14 napisał/a:
LOl smieszny jesteś cały opis zciągną a .... niemoge powiedzieć człowiek jak tak to wiesz ile było by odemnie postów o takim czymś ? <lol2>

Hm... smieszny moze i jestem, ale akurat nie chcialem byc w tym topicu... a opisu nie sciagnalem znikad tylko napisalem go wlasnymi palcami na klawiaturze, ktorymi kierowala glowa.
  Temat: Seria Gothic
Daredevil

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5822

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Lis 01, 2005 1:00 am   Temat: Seria Gothic
Ciezko mi powiedziec ktora z czesci jest najlepsza... wszystkie sa rewelacyjne, lecz nie pozbawione wad.
Gothic I. Byl pierwszy. Na poczatku nie moglem sie do niego przekonac. Probowalem 3 razy. W koncu sie udalo. Pomimo niezbyt wygodnego interfejsu, postanowilem sprobowac swych sil w Swiecie Bariery. Na poczatku spodobal mi sie wyglad swiata i szczegolowosc - porozrzucane deski, opuszczona kopalnia itd. Szoku doznalem gdy dotarlem do Starego Obozu. Kiedy zobaczylem ze ta lokacja po prostu ZYJE to stwierdzilem ze to bylaby idealna gra internetowa. Ktos przybija deske do domu, inny gra na lutni, 3 ludzi siedzi przy ognisku i rozmawia, jeszcze inny cwiczy sztuke fechtunku. Po prostu bomba. Gothic wciagnal mnie jak ruchome piaski i nie oderwalem sie dopoki go nie skonczylem. Duzym plusem gry bylo rowniez to ze rozne mogly byc drogi dojscia do konca gry (chociazby przez wybor obozu). Mimo takich denerwujacych bledow i bugow jak sztuczki z akrobatyka, czy zabijanie potwora przez 2 kombinacje klawiszy gra byla SUPER. Do tego stopnia ze jak skonczylem Gothic II to czekajac na Noc Kruka zaczalem grac w Jedynke ;)
Gothic II. Wieza Xardasa. Tak! Stary dobry Gothic! Ulepszony interfejs i poprawiona grafika. Uwazam jednak ze tworcy troche poszli na latwizne, "obdarowujac" naszego bohatera amnezja, przez co stracil wszystkie umiejetnosci. No ale coz... wiadomo ze trzeba zaczac od zera. Fabula G II do oryginalnych nie nalezy, ale nie przejalem sie tym zbytnio. Z radoscia rozpoczalem eksploracje duzego swiata, zwiedzac miasta itp. W sumie Gothic II wzial wszystko co najlepsze ze swego Poprzednika, rozwinal to i dodal pare nowych mozliwosci. Efekt byl piorunujacy, gdyz przyciagal mnie do monitora do godzin poznonocnych czy tez wrecz wczesnorannych :lol: Doszlo jednak pare nowych, denerwujacych bugow (np. ze zmienianiem broni i zapadaniem sie w sciany), mimo wszystko gre skonczylem i bardzo milo wspominam przygode z tym cRPGiem.
Gothic II: Noc Kruka. Czekalem na to z niecierpliwoscia. Pierwsza rzecz ktora rzucila sie w oczy to oczywiscie kilka nowych postaci. Reszta wyglada podobnie, nagle jednak pojawia sie Wodny Krag i nowy watek. Ale zaraz zaraz... dlaczego majac wysoki dosc dobra bron nie moge zabic glupiego wilka? Niestety tworcy znowu idac na latwizne postanowili nieco podrasowac okoliczne potwory ;) Na poczatku rzecz bardzo denerwujaca, z czasem jednak, gdy bohater rosnie w sile, bez wiekszego znaczenia. Powoduje to jednak pewien kryzys (przynajmniej w moim wypadku) w srodku gry. Chamstwem jednak jest wzrost kosztu umiejetnosci. Praktycznie na nic nie starcza punktow. Dobrze ze magiczne tabliczki jakos to rekompensuja. Nowa lokacja urzadzona jest bardzo ciekawie, z dobra muzyka. Niestety malo jest nowych potworow (a te nowe oryginalnoscia nie zachwycaja), a swiat ten szybko sie odkrywa w calosci. W sumie uwazam ze Noc Kruka to za malo jak na dodatek i na pewno nie powinien kosztowac tyle ile rzadzali za ten tytul tworcy (co nie znaczy ze moze nie jest tych pieniedzy wart :P ). W kazdym razie gralo sie przyjemnie, i te wersje rowniez skonczylem.
Reasumujac gry z serii Gothic mimo iz nasycone wadami, zachwycaja wielkoscia i roznorodnoscia swiata, wciagajacym rozwojem akcji i rewelacyjna muzyka. Mnie chyba najbardziej wciagnal jednak Gothic II i uwazam ze jest to najlepszy cRPG.
  Temat: ROME: Total War
Daredevil

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9063

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lis 01, 2005 12:35 am   Temat: ROME: Total War
No jA ostatnio dorwalem sie do tej gry i po prostu niesamowicie mnie wciagnela. Bardzo dobra strategia osadzona w realiach fascynujacej Republiki Rzymskiej to gra idealna dla mnie ;) Moze ktos podzielilby sie swoimi wrazeniami, spotstrzezaniami i dal pare dobrych rad, gdyz dopiero zaczynam zabawe w Rome Total War a juz wychodzi moja slabosc ekonomiczna :wink:
  Temat: Witam
Daredevil

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4947

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lis 01, 2005 12:31 am   Temat: Witam
Mam nadzieje ze temat ten nie zostanie zle odebrany przez innych uzytkownikow :oops: Jakis czas bawilem tutaj i stosunkowo czesto odwiedzialem forum, starajac sie tez wnosic jak najbardziej interesujace posty... Teraz po dlugiej przerwie znowu wciagnely mnie strategie i stwierdzilem ze czas wrocic... Moze niektorzy mnie jeszcze pamietaja :) jA niestety pamietam tylko Klemensa, wiec witam sie z nim oraz innymi Uzytkownikami :lol:
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Daredevil

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13975

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 10:10 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Wobec tego jakis papiez 1000 lat temu zlamal 1000 letnia tradycje :) Chyba jej nie szanowal :lol:
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Daredevil

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13975

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 9:00 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Oczywiscie zgadzam sie z Toba... w pewnym stopniu. Ale jesli dac ksiezom prawo zakladania rodziny... to jesli prawda jest co mowisz, niektorzy stwierdza ze im to nie jest potrzebne i poswieca sie calkowicie Bogu, inny stwierdzi ze potrzebuje towarzyszki zycia, ktora bedzie mu pomagac na drodze Slugi Bozego. Ogolnie mowiac kazdy moze miec swoje zdanie, a jA uwazam ze celibat jest niepotrzebny (no chyba ze chodzi np. o wyzsze godnosci - biskupow np.).
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Daredevil

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67675

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 8:34 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Wybacz Klemensie ze nie bede Cie czytowal ale to zbyt czasochlonne by bylo :)
Zaczne od Zaolzia... plebiscyt nie zostal tam przeprowadzony, ale wczesniej Czesi dogadali sie z Polakami w sprawie podzialu tego terenu. Rzad czeski jednak to zignorowal i wkroczyl do Zaolzia... kiedy? Kiedy Polska ostatkiem sil bronila Warszawy przez sowieckim najazdem. To nie jest hanbiace dla nich? Oczywiscie 20 lat pozniej my nie zachowalismy sie lepiej.
Co sie tyczy pokolenia Kolumbow... widzisz moja Babcia sie z niego wywodzi i posiada wiedze ktorej nie znajde w zadnej ksiazce. Mozesz mi wiec wierzyc ze pamiec o przeszlosci byla zywa. Mimo to Kolumbowie nie byli ksenofobami.
Jesli chodzi o Powstanie Warszawskie... tu juz nie tak latwo. To nie byla walka wylacznie o honor. Byla to walka przede wszystkim z ZSRR. Co by nie mowic to byla desperacja Rzadu Londynskiego, ktory nie chcial dopuscic do wladzy komunistow w Polsce. Poza tym sa dwie strony monety... tak samo jak sa 2 strony Powstania. Rownie dobrze moglbys powiedziec ze Powstanie Listopadowe i Styczniowe tez byly niepotrzebne... tutaj zdania zawsze sa podzielone. I zawsze beda. Tutaj po prostu stopniujemy co wydaje sie lepsze. jA nie jestem w stanie zajac stanowiska jesli chodzi o Powstanie Warszawskie... ale zawsze sie nad tym zastanawiam gdy widze dziury po kulach na Pradze. A to nieprawda ze nie mam pojecia o przedwojennej Warszawie :/ A wierz mi ze zabojstwa ojca/matki/babci/dziadka/pra... wcale sie tak latwo i szybko nie wybacza.
Co do mojej antypatii wzgledem zachodnich sasiadow to zostanie to tajemnica. To sa osobiste sprawy o ktorych na forum publicznym nie chce mowic (I zaznaczam: nie chodzi o historie! Nie jestem kurcze blade ksenofobem).
Zgadzam sie natomiast ze zbyt czesto uzywam ogolnikow, zwykle z pospiechu. Musze sie tego oduczyc. Ale musze chyba poszukac definicji slowa "obiektywizm" skoro ciagle nieobiektywnie sie zachowuje ;/
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16