gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 40
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Daredevil

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 14032

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 7:00 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Drogi Backside'dzie, nie jestem pewien czy wiesz ale celibtat zostal wprowadzony dopiero w XI wieku bo papiez sobie tego zazyczyl. Wczesniej ksieza mogli sie zenic i utrzymywac fizyczne stosunki z malzonkami. Za przeproszeniem co mnie to obchodzi? A obchodzi i to duzo. Wcale nie mam ochoty zostac ksiedzem (przynajmniej w tej chwili nie odczuwam takiej potrzeby), ale uwazam ze celibat nie jest dobry. I nie wierze zeby wszyscy ksieza go przestrzegali bo to jest po prostu niemozliwe. Poza tym co zlego byc ksiedzem i miec rodzine? Wydaje mi sie ze to moze wyjsc ludziom tylko na dobre. A nawet jesli ksieza nie narzekaja to mysle ze czesc z nich czuje sie jednak samotna. Teraz mi wytlumacz dlaczego stan duchowny przeszkadza w posiadaniu wlasnej rodziny? Jestem Katolikiem, ale jest kilka rzeczy w ktorych sie z Kosciolem nie zgadzam.
Co sie tyczy Benedykta XVI to nigdy nie mowilem ze "nic nie wniesie i jest to pontyfikat przejsciowy". NIGDY! Jesli tak to odczytales to wybacz ale wroc do szkoly ;/ Po prostu jest tradycjonalista a nie rewolucjonista. I bedzie kontynuuowal polityke Jana Pawla II. I tylko i wylacznie o to mi chodzilo.
Poza tym uwazam Twoj ton za wielce wrogi i irytujacy, wiec prosze Cie... troche lagodniej.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Daredevil

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67825

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 12:41 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Ajmdemen napisał/a:


Tak na koniec: w sumie też cenię sobię historię naszego państwa i mimo pewnych nieciekawych epizodów ogólnie możemy być dumni z postaw naszych przodków, ale nie mówmy np: "czego się spodziewać po Francuzach, to przecież nie Polacy". Jest granica między dumą a arogancją. To tyle jeśli chodzi o mój pogląd na tę sprawę.


Nie bylo moim zamiarem umniejszanie zaslug czy obraza Francuzow. Po prostu Polacy, jak wszyscy Slowianie to bitny i dumny narod. Polacy mysleli w innych kategoriach niz Francuzi. My oddalismy wiele ludzkich istnien, dobra kultury i cale miasta (patrz Powstanie Warszawskie) byleby dokopac wrogom i uratowac honor. Francuzi zrobili odwrotnie, oddali honor by ratowac Paryz i ludzi. Nie wiem ktore rozwiazanie bylo sluszne, obawiam sie ze wiekszosc z Was bedzie popierac to co zrobila Francja, ale tu naprawde trzeba by sie bylo dlugo zastanawiac i szukac powodow tych postepowan w psychologii. Dlatego nie uwazam ze w tym miejscu zachowalem sie arogancko.
Masz oczywiscie racje ze nie wszyscy obywatele RFN sa zli. Nie mniej jednak mam do nich ogromny zal (wcale nie za II WŚ - a moze raczej - nie tylko za II WŚ) i stad moja "lekka" antypatia. Poza tym nie wiem czy ktos z Was jest z Warszawy, a tu sie ogolem mowiac naszych zachodnich sasiadow nienawidzi. W sumie nic dziwnego bo 60 lat to wcale nie tak wiele by zapomniec jak ucierpieli Warszawiacy. Niemniej jednak sa jednostki ktore wracaja mi wiare w narod niemiecki. Z mojej strony EOT dot. naruszania przez mnie 5. artykulu Regulaminu.
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Daredevil

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 14032

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 11:24 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Kosciol nie zacznie tracic wiernych... trzyma sie juz 2000 lat i to calkiem niezle. Wydaje mi sie ze Benedykt XVI jako konserwatysta nic nie zmieni, ale jego nastepca zniesie celibat (w tej kwestii Kosciol faktycznie jest przestarzaly). Mimo wszystko jA jestem gotow zaryzykowac stwierdzenie ze smierc Jana Pawla II przyniesie wiecej nawroconych niz takich ktorzy odwroca sie od Kosciola.
  Temat: Lek na raka - pomożesz??
Daredevil

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6531

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 11:19 pm   Temat: Lek na raka - pomożesz??
Pytanie: czy ten program dziala na FW i na czym dokladnie polega jego praca? Czy wysyla jakies dane do mojego komputera czy tylko odbiera? Jesli tez wysyla to nie jestem pewien czy wszystkie FW go przepuszcza.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Daredevil

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67825

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 11:14 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Klemens napisał/a:
Jakiej udręki?? Wygraliśmy wojnę z 1920, odwet został dopełniony.

Chodzilo mi o lata zycia w niewoli i walki z rusyfikacja. Pokolenie Kolumbow cechowal gleboki patriotyzm i pamiec o rozbiorach byla u nich zywa.
Klemens napisał/a:

Daredevil napisał/a:

To nie Polacy zeby sie tluc nieprzerwanie z ruskimi i niemcami 200 lat



Nieprzerwanie??!! Przecież na 123 lata zaborów powstania i inne rabacje łącznie trwały góra 5 lat!!


Nie mialem na mysli wylacznie walki zbrojnej. Przez caly ten czas Polacy walczyli z narastajacym procesem germanizacji i walczyli o przetrwanie. Przetrwanie poczucia narodowosci.
Klemens napisał/a:

Daredevil napisał/a:

Nie mam ochoty pisac nazwiska przywodcy nazistow z duzej litery ani jego narodu, wiec jesli to komus przeszkadza prosze potraktowac jako dysleksje


Wybacz ostre słowa, ale Ty chcesz być historykiem?? Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś więc się nauczyć nie są żadne daty etc., ale OBIEKTYWIZM. Gdy mówisz o faktach( a to jest zajęcie historyka, od "gdybania" są filozofowie i pisarze), to w żadnym razie nie mieszaj ich z ideologią!! Tak się właśnie fałszuje historię!!

Poza tym - jeśli byłbyś konsekwentny, to Polaków także powinieneś pisać "małą literą" - to, co zrobiliśmy Czechom dwukrotnie w ciągu 30 lat( mam na myśli lata 1938 i 1968) to HAŃBA!!


Tak Klemensie, chce byc historykiem. I to bardzo. To ze pisze nazwe wlasna z malej litery nie swiadczy o braku obiektywizmu, tak samo jak to ze wszystko co "Polskie" pisze duza litera. Nie wiem czy to Was cokolwiek interesuje, ale jestem patriota i akceptuje nasza historie taka jaka jest (lacznie z Targowica, Dzierzynskim i "interwencja" w 1968). Czy to ze pisze przymiotnik "Polski" wielka litera tez kwalifikuje sie pod art. 5 regulaminu? (to nie drwina, po prostu chce wiedziec). A do narodu niemieckiego czuje taki zal, ze po prostu nie chce im okazywac szacunku piszac poprawnie nazwe z duzej litery. By Was nie denerwowac bede po prostu unikal tego rzeczownika. I nadal uwazam ze to nie powoduje braku obiektywizmu, bo gdybym mial patrzec z perspektywy Rzeszy to pewnie uznalbym jej przywodce za wspanialego czlowieka, chcacego dla narodu jak najlepiej. Poza tym Klemensie uwazam ze kazdy historyk ma w sobie nutke subiektywizmu, chocby ledwie zauwazalnego ale jednak. Poza tym dlaczego uwazasz nasz udzial w rozbiorze Czechoslowacji w 1938 za hanbe? Odbilismy Zaolzie, ktore nam w 1919 wbrew postanowieniom Ligii Narodow zabrano. Co innego bylo w 1968, tu sie zgodze ze jest to raczej wydarzenie ktorego powinnismy sie wstydzic.

Ajmdemen napisał/a:



Na niektóre wypowiedzi w tym wątku (głównie Daredevila, ale również wypowiedź Menajev o tchórzliwości narodu francuskiego mnie zirytowała- odwaga przejawia się nie tylko na polu bitwy i po rezultatach armii francuskiej nikt nie ma prawa mówić o odwadze lub jej braku u poszczególnych ludzi, a tym bardziej całego narodu) muszę odpowiedzieć: %$#$%$# (mam nadzieję, że przekaz jest jasny ) - wiem, że w szkołach uczą na historii jakimi to byliśmy bohaterami, ale chlubna czy niechlubna historia to nie powód do arogancji. Co byś zrobił gdybyś urodził się Niemcem, popełnił samobójstwo? Czy też nauczyłbyś się odpowiedniej wersji historii, w której to Niemcy są bohaterami. Wiem, wiem- przesadzam, ale to Ty zacząłeś, więc to Ty powinieneś skończyć.


Wybacz ale nie do konca rozumiem w czym Cie urazilem :/ Swoje posty staram sie pisac w sposob klarowny i przejrzysty, a przede wszystkim tak zeby nikogo nie obrazic... A gdybym urodzil sie po lewej stronie Odry to pewnie bym Polakow nie lubil a wielbil historie swojej ojczyzny. I nie rozumiem co zaczalem i mam skonczyc :/ Az mi glupio ze nie dostrzegam swojej arogancji, wiec prosze wyjasnij mi.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Daredevil

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67825

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 1:46 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Klemens napisał/a:


Jak to Hitler( panowie, nazwiska, nawet największych zbrodniarzy, piszemy "dużą literą") nie byłby skłonny?? A niby na czym polegał pakt Ribbentrop-Mołotow, jak nie na oddaniu Sowietom właśnie wschodniej Polski??:)) To nie jest kwestia "gdybania", lecz zagadnienie faktów!:))


Nie mam ochoty pisac nazwiska przywodcy nazistow z duzej litery ani jego narodu, wiec jesli to komus przeszkadza prosze potraktowac jako dysleksje :P
Oferta sojuszu Polsko-niemieckiego byla przed paktem Ribbentrop-Mołotow, jeszcze chyba nawet wczesniej niz gwarancja Wlk. Brytanii. A jak napisal Spider, fuhrer nie oddalby by wtedy kresow wschodnich ZSRR.

Klemens napisał/a:



Nic z tych rzeczy. Rzesza zaczęła mieć problemy z liczbą rekrutów dopiero gdzieś około 1943, my zaś mówmy tutaj o końcówce lat 40. minionego wieku!! To najczęstszy błąd przy "gdybaniu" - mieszanie okoliczności z różnych okresów...


Nic nie myle. Po prostu znowu wypowiedzialem sie ogolnikiem. W 1940 Luftwaffe potrzebowalo pilotow. Na gwalt. Chyba jeszcze bardziej niz RAF. Asy z Deblina moglyby z powodzeniem dokonac wielu akcji w BFkach.
Natomiast zgodze sie ze dopiero w 1943 zaczely sie wykrwawiac niemieckie wojska ladowe.

Klemens napisał/a:



Zdeterminowanych?? Niby do czego?? Znowu mylisz związki przyczynowo-skutkowe. Czym innym jest obrona świętej ojczyzny, tak z dawna oczekiwanej, wytęsknionej( właśnie dzięki owym morale byliśmy w stanie bronić się przez kilka tygodni, dlatego Hel upadł dopiero po tygodniu), a czym innym zwykła wojna najeźdźcza na odległe i obce terytoria Rusi - myślisz że skąd taka różnica w postawie Armii Czerwonej w wojnie z Finlandią, a później zupełnie nie do poznania jej straceńczy opór przy Barbarossie?? Akurat nasi rodacy byliby bardzo podatni na demoralizację, jak Amerykanie w Wietnamie, Niemcom przynajmniej towarzyszyło poczucie dziejowej, rasowej misji...

Na pewno morale i determinacja Polakow nie moglyby byc tak wysokie jak podczas obrony ojczyzny, wystarczajace by chciec odwetu za tyle lat udreki.
Klemens napisał/a:


Przeszkolonych?? Gdy wielu z nich wcześniej nie miało broni w rękach?? Gdy nasze dowództwo prezentowało doktrynę identyczną, jak Francuzi?? Bez żartów...


Napisalem zbyt ogolnikowo, chodzilo mi glownie o wojska lotnicze i marynarke. Pilotow mielismy najlepszych w Europie, z tymze latali na beznadziejnych Karasiach... A marynarka... dobrze wyszkolona ale nie miala czym plywac :P

Klemens napisał/a:

Daredevil napisał/a:
(taka ciekawstka: wg autorow BF 1942 i dodatki Road To Rome pod Monte Cassino tlukli sie niemcy z .... Francuzami :P ).


Bo to prawda??:))))) Francuzi przed Polakami dokonali kilka szturmów.


Wydawalo mi sie ze na to byc umiescic ich w tej grze na Monte Cassino bardziej zasluguja Brytyjczycy... ale moge sie mylic.
Klemens napisał/a:

Menajev napisał/a:
francuzi byli , i mniemam, że nadal są, narodem bardzo tchórzliwym


Niesamowita dawka stereotypowego nacjonalizmu!!:))

A pomyślałeś o tym, drogi Menajevie, że Francuzi ledwo dwadzieścia lat wcześniej stracili większość swej młodzieży w bezsensownej, niesamowicie okrutnej wojnie i jakoś nie za śpieszno im było na kolejną pozbawioną uzasadnienia wojaczkę?? Ginąć za Polaków, obcy naród?? Cenienie krwi swych obywateli nazywasz "tchórzostwem"??


Faktycznie przesadzono troche z opinia o Francuzach. Co by nie mowic byli jednak zupelnie zrezgynowani w II WŚ, no ale sa usprawiedliwieni przez ogromne straty jakie im przyniosla I WŚ. (To nie Polacy zeby sie tluc nieprzerwanie z ruskimi i niemcami 200 lat :P )
Klemens napisał/a:

Daredevil napisał/a:
Polscy Piloci w Bitwie o Anglie (osobiscie uwazam ze bez nich Anglicy by sie nie obronili)


Przesada. Jakby nie było Polaków, to znaleźliby gdzie indziej równie dobrych pilotów. Narody są obdarzone talentami po równo, dalsze różnice powstają tylko w wyniku selekcji, umiejętności wyławiania i rozwijania talentów. A w tym Brytyjczycy zawsze byli dobrzy...

Zadna przesada. Nigdzie nie znalezliby pilotow. Chyba ze w USA. A jesli mnie pamiec nie myli Amerykanie wtedy nie brali udzialu w wojnie. W dodatku Polskie Dywizjony Lotnicze calkowicie zrewolucjonizowaly "ksiazkowy" styl walk powietrznych Brytyjczykow. Polscy piloci stanowili 20% kadry lotniczej RAFu. Poza tym zaloczyli ok 30% wszystkich stracen.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Daredevil

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67825

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 10:55 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Backside napisał/a:


Poza tym nie wiem dlaczego ZSRR'owi miało by sie mieć z pyszna? Pakt antykominternowski został w sumie zerwany przez pakt Ribbentrop-Mołotov, a nie wiem czy Niemcy, dla pokoju ze Związkiem, nie byłyby skłonne oddać wschodniej części Polski...

Nie bylyby sklonne bo hitler nie chcial pokoju z ZSRR. Plan hitlera po zajeciu Polski i Francji zakladal uderzenie w tzw "Serce Swiata" czyli najbardziej zaludniona czesc Azji i Europy. Nie pamietam juz gdzie jest ta granica, ale hitler na pewno nie oddalby Polski ZSRR (tym bardziej ze mielismy byc niewolnikami rzeszy). Poza tym fuhrer musialby sie z nami liczyc... dlaczego? Dlatego ze w miare jak wojna postepowala to niemcy mieli kupe sprzetu a nie mieli komu go przydzielac. Na to czekaloby poltora miliona Polskich zolnierzy, w wiekszosci zdeterminowanych i swietnie przeszkolonych. Problem mogl by powstac po Wojnie, wtedy nie wiadomo jakie by bylo stanowisko niemiec... bardzo jednak prawdopodobne ze aneksja Slaska, Pomorza i Kujaw. W Wielkopolsce bylo jednak zbyt duze poczucie narodowosci i patriotyzmu, nie udaloby sie przylaczyc jej do rzeszy bez rozlewu krwi. Swoja droga uwazam ze Polska lepiej by wyszla na sojuszu z niemcami. Tyle ze tu jeszcze szlo o honor... o zasady... nie bedziemy paktowac z wrogiem, ktory tak wielce skrzywdzil Narod. Poza tym nasz rzad byl swiecie przekonany o tym ze Anglia i Francja udziela pomocy. Prawdziwym szokiem byl dla Polakow upadek Francji. Mysleli oni ze Francuzi maja najsilniejsza armie w Europie i bez problemu stawia opor wilczurowi. No ale bledne bylo to mniemanie...
Taka mala dygresja jesli chodzi o Monte Cassino. W zeszlym roku Polska Scena Battlefield1942 swietowala rocznice tej bitwy na jednym z Polskich serwerow. Po prostu gralismy ta mapke caly dzien, niezla byla zabawa ;) Nie wiedziec czemu nikt nie chcial byc po stronie niemiec :P (taka ciekawstka: wg autorow BF 1942 i dodatki Road To Rome pod Monte Cassino tlukli sie niemcy z .... Francuzami :P ).
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Daredevil

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67825

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 6:52 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Menajev napisał/a:

Ku ich zgubie przyczyniła się też na pewno w dużym stopniu POLSKA partyzantka

Nie tyle Polska Partyzantka, ile Polskie Wojska walczace na wszystkich frontach II WŚ (ok 500 tys chlopa, 4. co do liczebnosci Armia aliancka). Niekwestionowana role odegrali Polscy Piloci w Bitwie o Anglie (osobiscie uwazam ze bez nich Anglicy by sie nie obronili). General Maczek i I Polska Dywizja Pancerna uczestniczyly w operacji Overlord w Normandii. Drugi Korpus Polski pod dowództwem Generala Andersa dokonal okupionego ciezkimi stratami ataku na wzgorze Monte Cassino, ktory umozliwil Brytyjczykom wyparcie niemcow z dolnej jego czesci. Zaslugi Polakow dla sprawy II WŚ sa wrecz ogromne, szkoda tylko ze nikt nie docenil i nie docenia.
BTW Zastanawia mnie scenariusz przymierza z niemcami (w koncu Polska otrzymala taka oferte). Wydaje mi sie ze ZSRR mialo by sie z pyszna a panstwa zachodnie nie spieszyly by komunistom z pomoca...
  Temat: Zdajesz maturke?? To wyraź swoje smutki i żale!
Daredevil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7483

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 12:54 am   Temat: Zdajesz maturke?? To wyraź swoje smutki i żale!
Dla mnie latwiejsza jest rozszerzona, nie wymaga tyle wiedzy co podstawa :D
  Temat: Zdajesz maturke?? To wyraź swoje smutki i żale!
Daredevil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7483

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 8:24 pm   Temat: Zdajesz maturke?? To wyraź swoje smutki i żale!
Backside napisał/a:

CZy ktos będzie tu zdawał historię rozszerzoną ?

Tak, jA :) Uwielbiam historie i chcialbym ja studiowac. Zasadzam sie na specjalizacje: "Historia Wojen i wojskowosci" :)
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Daredevil

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82655

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 7:25 pm   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
s2nto napisał/a:
Czekaj, czekaj nie odpuszczaj sobie tak łatwo!! Mod jest warta by mu poświecic chwile czasu, a więc tak postępuj wg. instrukcji tutaj zawartch a później na to zainstaluj ten mod który ściągnąłeś
Wymagania QPM 333MHz 128MB RAM 50MB HDD, jeśli to spełniasz to QPM będzie Ci chodzic z płynnością :)

Chodzi o to ze to kwestia systemu... od pol roku nie robilem formatu i moj win 98 juz zdycha. Wiekszosc gier juz mi nie chce chodzic, albo musze resetowac kompa po uruchomieniu jednej jesli chce zagrac w druga :>
Przejrzalem wszystkie te czynniki o ktorych mowiles, no i tak jak myslalem to po prostu oszustwo komputra ;p Szkoda ze tylko na tym polega wyzszy poziom trudnosci.
  Temat: Zdajesz maturke?? To wyraź swoje smutki i żale!
Daredevil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7483

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 7:19 pm   Temat: Zdajesz maturke?? To wyraź swoje smutki i żale!
Agent napisał/a:


Coz matma owszem jest latwiejsza.

O ktorej matmie mowisz? Jesli o podstawowej to faktycznie banal, do zrobienia w 50 minut. Jesli o rozszerzonej to chyba patrzyles na zla mature O_o. Rozszerzona matma jest zarabiscie trudna, co przyznaja nawet nauczyciele w LO.
  Temat: Zdajesz maturke?? To wyraź swoje smutki i żale!
Daredevil

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7483

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 11:24 am   Temat: Zdajesz maturke?? To wyraź swoje smutki i żale!
Hahah :lol: n1 topic :P jA zdaje, jestem juz po angielskim ustnym i tylko boje sie polskiego ktory mam w srode :cry:
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Daredevil

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82655

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 12:35 am   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Sciagnalem moda, zainstalowalem i bardzo bylem ciekaw jak to wyglada bo zapowiadal sie fajnie. Niestety nie dane mi bylo sie dowiedziec bo moj "wspanialy" komputer wiesza sie kiedy chce uruchomic scenariusz Wielkiej Kampanii :/ No coz, jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma... W kazdym razie dzieki.
Pogralem troche na patchu 1.08 (przyznaje sie, wczesniej na nim nie gralem, noob ze mnie :oops: ). Troche mi przeszkadza ze trzeba sie teraz niezle natrudzic zeby kolonie zalozyc :) No ale zniknely te bunty nie wiadomo skad o ktorych pisalem wczesniej. Niestety nadal moje armie przegrywaja latwe na pozor potyczki podczas wojny ;/ Podczas gdy jA mam 28 poziom technologii ladowej a moj przeciwnik 22, rzucam na niego 18 tys piechoty i 10 tys kawalerii na jego 12 tys piechoty... niestety przegrywam :) No ale trudno, wiadomo ze komputer nie mysli to musi czasem oszukac :) Uprzedzajac pytania: nie, teren nie byl lasem, nie dawal bonusow do obrony :P
  Temat: Lao Che - Powstanie Warszawskie (Muzyka)
Daredevil

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4352

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 12:11 am   Temat: Lao Che - Powstanie Warszawskie (Muzyka)
Chcialbym zaproponowac Wam Drodzy Sztabowicze najnowszy album grupy Lao Che pt "Powstanie Warszawskie". Jak sama nazwa wskazuje album dotyczy Powstania 1944. Muzycy, jak sami pisza, chcieli pokazac atmosfere, nastroje, ducha walki Polakow, jednym slowem wszystko co mialo miejsce w czasie walk o Warszawe. Jesli chodzi o gatunek muzyki to nie mozna go nazwac, jest to po prostu cross over (laczenie roznych gatunkow). Dla mnie kilka z nich to polaczenie jakby Raegge i Punk Rocka. Najbardziej godnym uwagi elementem sa oczywiscie texty. Oto strona glowna zespolu, skad mozna pobrac kilka pelnych mp3 oraz probki utworow:
http://www.laoche.art.pl/index.php
a tu wszystko o samym albumie "Powstanie Warszawskie":
http://www.laoche.art.pl/index.php?opcja=powstanie
 
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16