gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 11
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Dezydery

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10321

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Gru 14, 2010 8:42 am   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Matis napisał/a:
Jest to niemiecki pojemnik na maskę przeciwgazową, ładnie zachowany ;)

Poważnie? Wydawało mi się, że na coś innego - nigdy nie stawiałbym na maskę. :oops: A ten mały pojemniczek pod pokrywą? Co się tam znajdowało - może zapasowe wkłady filtrujące?

Matis napisał/a:
Zdjęcie jest pod specyficznym kątem, ale wydaje mi się, że jest to wersja "dłuższa" przeznacozna dla jednostek liniowych. Ma jakieś sygnatury? Jak tak, to możemy pobawić się w detektywów online i dowiedzieć się o niej coś więcej.

Niestety nie ma sygnatur. Miałem też identyczny model, ale bardzo zniszczony i z odbitym orzełkiem nad hakenkreuzem. Tam pewnie są jakieś sygnatury. Na długość ma ok. 27cm - czyli dłuższa? :)

Cytat:
P.S Nie jest to raczej okaz "wykopkowy", wygląda bardziej jak "strychowiec" - co jest zdecydowaną zaletą.

Zgadza się. A dokładnie szopowiec. :razz:

Dzięki.
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Dezydery

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10321

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Gru 13, 2010 8:00 pm   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Спасибо большое, Пак!

Miałbym pytanie przy okazji - niby wiem co to jest, ale nie do końca jestem przekonany. Jeśli się wygłupiać, to czemu nie tu. :roll: Pytam więc: was ist das?



  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Dezydery

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10321

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Gru 05, 2010 10:19 am   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Świetna wiadomość! Dziękuję za pamięć i pomoc, PAKu.

Ciekaw jestem zasad i specyfiki rozgrywki. Najważniejsze - nie grałem od bardzo długiego czasu w żadne gry - czy ten silnik sprzyja żółtodziobom, czy raczej wymaga zjedzenia zębów na Steel Panthersach i ciągłego bycia w formie? :neutral:

Pozdrowienia.
  Temat: Nebelwerfer
Dezydery

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5638

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 3:31 pm   Temat: Nebelwerfer
Dziękuję - doceniam pomoc i styl.
Informacja o zasięgu wynoszącym prawie 7 km to chyba jakiś chochlik. :shock: A jeśli nie, to warto było bawić się w produkcję tej broni.

Schade, Ich sprache deutch nicht. :)
Pozdrawiam.
  Temat: Nebelwerfer
Dezydery

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5638

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 8:38 pm   Temat: Nebelwerfer
Ktoś rozwiałby moje rozterki? Dzięki z góry... :wink:
  Temat: Nebelwerfer
Dezydery

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5638

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 7:26 pm   Temat: Nebelwerfer
Witajcie.

Rozmyślam sobie nad popularnością Miotacza Mgły i nie mogę zrozumieć, co oprócz niewątpliwej mobilności złożyło się na sukces tej broni.

Czy nie chodziło o to, że Niemcy uzyskali bardzo mobilne, tanie w produkcji i łatwe w obsłudze coś do ostrzału artyleryjskiego? Jak wielkie zniszczenia mogła rodzić Mimi Krzykaczka? Czy ta wyrzutnia była skuteczna, czy jej rola sprowadzała się jedynie do zasiania zamętu/terroru i zniszczeniu "co-popadnie"?

Wszelkie soczyste wypowiedzi sprawią mi przyjemność, gdyż-jakobyż-jakorzekłem-zielony jestem w temacie. :cool: :lol:

P.S. Jaki był zasięg i typ użytych podczas ostrzału Warszawy?
  Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
Dezydery

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 9412

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 16, 2009 11:45 am   Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
Klemens napisał/a:
Tak prawie było do 1914 roku:) A że niestety nasi rodacy w okresie międzywojnia nowych dróg nie pobudowali etc., to Rosjanie w 1941 roku mieli aktualne mapy właściwie aż do Poznania.

Muszę się zgodzić co do zasięgu. ;) Swoją drogą warto przeczytać porównanie planów budowy autostrad na PB. :neutral:
  Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
Dezydery

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 9412

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Mar 15, 2009 2:33 pm   Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
Klemens napisał/a:
Byli słabo wyszkoleni i mieli kiepsko rozpoznany teren w czasie wojny zimowej. Teraz zaś dobrze rozpoznany mieli (ale wyszkolenie wciąż pozostało mizerne) podczas wojny ojczyźnianej - trudno, żeby nie znać terytorium własnego państwa. :wink:

Z Twojej wypowiedzi wynika, że terytorium Rosji była Europa od wschodu aż do Berlina. Otóż Wielka Wojna Ojczyźniana (Великая Отечественная война) to rosyjska nazwa działań sowietów w czasach WWII łącznie z rajdem na Berlin. :wink: Miałeś na myśli wojnę domową? (Гражданская война).

Pozdrowienia.
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Dezydery

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10321

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Mar 09, 2009 4:57 pm   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
PAK napisał/a:
Jest trochę scenariuszy poświęconych rosyjskiej wojnie domowej do Steel Panthers World at War (wersja Matrixa).

Super. Dzięki. Czy te scenariusze są już standardowo w grze, czy trzeba je pobierać i dodawać?

A może ktoś zna mody traktujące o tej tematyce do którejś ze strategii? W sumie też by mnie to urządzało. :)
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Dezydery

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10321

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Mar 03, 2009 5:21 pm   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Klemens napisał/a:
Jest kilka takich gier, czy to komputerowych, czy to planszowych, ale ich jakość i dostępność to inna bajka:

Dziękuję!

Kurcze, z namiarami/informacjami na temat Reds! się spotkałem, ale interesuje mnie tylko coś komputerowego (single-player). :neutral: Chyba rzeczywiście bieda straszna panuje w tym temacie jeśli chodzi o strategie. :sad:

[naiwne mrzonki]A jakaś gra, w której choćby ćwierć kampanii którejś ze stron działaby się w tamtych realiach?[/naiwne mrzonki]

Pozdrawiam.
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Dezydery

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10321

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Mar 03, 2009 3:23 pm   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Kłaniam się, oficerowie.

Szukam od dłuższego czasu strategi dziejącej się w realiach Wojny Domowej w Rosji - Biali kontra czerwoni - zarówno turowej jak i RTSa. O ile produkcji z samymi krasnoarmiejcami jest pełno ku uciesze dzieciaków z sierpem i młotem na koszulce to nie potrafię znaleźć gry, która dałaby możliwość zagrania po stronie Białych.

Pomóżcie. :smile:
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16