gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 27
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rosja vs USA
El Cid

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41219

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Maj 21, 2005 5:36 pm   Temat: Rosja vs USA
Nie wiem czy USA udałoby się zająć Rosję gdyby doszło do wojny. Natomiast Rosji nie udałoby się zająć USA. Bowiem:
1) Ze względu na amerykańskie systemy wczesnego ostrzegania nie istnieje możliwość aby jakakolwiek duża grupa żołnierzy przedostała się niewykryta do USA. Ale załóżmy że Rosji by się udało przedostać żołnierzy do USA. Wtedy:
2) Rosyjscy żołnierzy musieliby się przedostać żywi na amerykański stały ląd. Mając za przeciwnika najlepsze siły powietrzne na świecie i najlepszą marynarkę wojenną na świecie przedostanie nawet 50% żołnierzy na amerykański stały ląd byłoby osiągnięciem. Ale załóżmy że Rosja przedostałaby wszystkich swoich żołnierzy na amerykański stały ląd. Wtedy:
3) Musieliby pokonać amerykańskie siły lądowe i United States Marine Corps wspierane przez United States Air Forces.
4) Duże obszary zurbanizowane. Patrzcie, jak armia amerykańska męczyła się w małej Falludży. Niech Rosjanie spróbują zająć DC, NYC, Boston, Filadelfię, LA, San Francisco, San Jose, San Diego, Las Vegas, Oklahoma City, Detroit, etc. słabszą armią.
  Temat: Wasze propozycje
El Cid

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11205

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pią Mar 25, 2005 12:26 pm   Temat: Wasze propozycje
Jakiś czas temu tematem numeru była seria Settlers. Może następnym tematem numeru uczynić serię AOE? Albo Europa Universalis?
  Temat: Iran - nowa potega atomowa??
El Cid

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11001

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 25, 2005 12:18 pm   Temat: Re: Iran - nowa potega atomowa??
Klemens napisał/a:
Czy Waszym zdaniem zagrozenie ze strony Iranu jest realne i tak powazne, jak to powszechnie sie wskazuje?
Tak, bo Rosja dysponuje arsenałem nuklearnym i poza tym chyba chętnie wspomoże swojego sojusznika w walce z USA
Klemens napisał/a:

Czy Izrael ma prawo przeprowadzic takowa operacje, czy tez byloby to Waszym zdaniem naruszenie jakichs zasad itp.? Co o tym myslicie?

Czy ma prawo - nie mam jeszcze zdania na ten temat, ale pewne jest że nawet gdyby tak zrobił to nikt (oprócz arabskich terrorystów) by mu za to nie podskoczył.
  Temat: W samo południe - czołg
El Cid

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15303

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Mar 25, 2005 10:58 am   Temat: W samo południe - czołg
Oddałem głos na niezawodność techniczną. Jeżeli bowiem czołg się zepsuje, to nic po szybkości, nic po dziale i nic po pancerzu.
  Temat: World War III
El Cid

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6932

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pią Mar 25, 2005 10:45 am   Temat: World War III
Grał ktoś może w World War III? (Szkoda że nie mam juz tej gry, bo może bym sobie pograł w multiplayera na Sieci) Jeżeli ktoś grał, niech się podzieli swoją opinią nt. tej gry.

Ja uważam że to dobra gra. Poziom trudności trochę wysoki, ale gra ta ma takie zalety jak fabuła, kompleksowość rozgrywki (np. trzeba dbać o zaopatrywanie jednostek w amunicję), odzywki żołnierzy, teksty briefingów i głosy do nich podłożone, teksty rozkazów i dobra w momencie premiery grafika.
  Temat: Katyń
El Cid

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8046

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 25, 2005 10:38 am   Temat: Katyń
Ajmdemen napisał/a:


Odnośnie ustawy- na czym miałaby polegać? Jaką treść proponujesz?
Sejm polski potępiałby w tej ustawie zdecydowanie zsyłki Polaków (i nie tylko) do łagrów i wezwałby władze rosyjskie do przekazania IPNowi wszystkich dokumentów (a na pewno takie są) związanych ze zbrodniami łagrowymi. Domagałby się też od Rosji przeprosin za te wszystkie krzywdy.

Oczywiście Rosja by tych żądań nie spełniła, ale sejm polski przynajmniej wykazałby się użytecznością i zdolnością do uchwalenia porządnej ustawy oraz wykazałby się niezłomną postawą sprzeciwu wobec rosyjskich kłamstw. Innymi słowy miałoby to znaczenie moralne. A to też chyba jest ważne, nie?
  Temat: Katyń
El Cid

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8046

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 25, 2005 9:47 am   Temat: Katyń
Niemców to alianci potrafili karać, jasne, ale Rosjan to już w ogóle nie potrafili. Pomijam już fakt, że polski sejm powinien jeszcze przyjąć ustawę w sprawie radzieckich łagrów (o ile jeszcze tego nie zrobił), w których też zginęło wielu Polaków.
  Temat: Rosja vs USA
El Cid

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41219

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Mar 24, 2005 3:33 pm   Temat: Rosja vs USA
Kwestia skrajności - zależy dla kogo. Państwa takie jak Rosja, Korea Pn. czy Chiny, nie liczące się ze zdaniem opinii międzynarodowej i ONZ nie cofnęłyby się pewnie przed użyciem broni jądrowej. Natomiast USA na pewno by inaczej postąpiło, skoro nawet sama wojna konwecjonalna w Iraku wywołała na świecie wielkie oburzenie.
  Temat: Katyń
El Cid

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8046

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Mar 24, 2005 11:33 am   Temat: Katyń
W 1990 władze radzieckie przyznały się do dokonanych mordów ALE nie przeprosiły.
Moim zdaniem przyznanie się do czegoś z jednoczesnym nieprzeproszeniem za to jest gorsze niż nieprzyznanie się w ogóle do tego, bo wtedy winowajca pokazuje że nie ma sobie tego za złe.
A teraz jeszcze ofiary nie otrzymają akt dotyczących popełnionych wobec nic zbrodni.
  Temat: Rosja vs USA
El Cid

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41219

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Mar 24, 2005 11:28 am   Temat: Rosja vs USA
Ajmdemen napisał/a:
też tak sądzę- choć może w razie wojny na terenie państwa trzeciego ograniczono by się do użycia broni konwencjonalnej i wtedy można by dyskutować o ewentualnym zwycięzcy- stawiam tu zdecydowanie na USA, które ma lepsze siły morskie i powietrzne (przewaga w powietrzu jest obecnie BARDZO ważnym czynnikiem- przykładem choćby Pustynna Burza), a armia lądowa choć mniej liczna jest lepiej wyposażona, wyszkolona i dowodzona. Zresztą armia rosyjska od np saddamowej jest lepsza właściwie tylko w liczbach. Jeśli miałbym wybierać jakiegoś prawdziwego przeciwnika dla USA to byłyby to Chiny- tu i liczby większe, a nie wiem czy technologia nie lepsza niż u ruskich.

Jeżeli chodzi o wojnę atomową, może i faktycznie nikt by nie wygrał, choć USA ma więcej pocisków jądrowych. Rosja może nie mieć wystarczająco dużo pocisków do zniszczenia CAŁYCH Stanów.
Jeżeli chodzi o wojnę konwencjonalną, przewaga USA jest bezapelacyjna - praktycznie w każdej dziedzinie USA jest lepsze (organizacja, czołgi, BWP, jeepy, lotnictwo, marynarka wojenna, you name it).
Chiny też takie mocne nie są - liczby znacznie większe ale technologia... to mam wątpliwości. Bo np. Chiny kupiły sobie w Rosji licencję na produkcję J-11 (pewnej odmiany Su-27 czy Su-30) - jak się dowiedziałem z Nowej Techniki Wojskowej, "jakość wykonania w zakładach w Shenyangu pierwszych dwóch była tak niska, że trzeba je było rozebrać i zmontować na nowo z udziałem Rosjan".
  Temat: Wojna w Iraku
El Cid

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4488

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Mar 24, 2005 11:17 am   Temat: Wojna w Iraku
Czy uważacie wszczęcie wojny przez USA za słuszne (koniecznie uzasadnijcie swoją opinię)? I jak myślicie, czy USA osiągną cele, które sobie postawiły w tej wojnie, czy przegrają jak w Wietnamie?
  Temat: Strategie co do ogółu gier strategicznych
El Cid

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6593

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Mar 15, 2005 5:40 pm   Temat: Strategie co do ogółu gier strategicznych
Mam takie pytanie (może lamerskie): czy waszym zdaniem istnieją takie porady (takie jakby "ogólne, nie związane tylko z 1 szczególnym problemem występującym w konkretnej grze), które można zastosować do wszystkich (lub większości) strategii?
 
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16