gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 341
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Katolicyzm
FifiCz

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27502

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Gru 31, 2009 1:09 pm   Temat: Katolicyzm
Ajmdemen napisał/a:
Ale przechodząc do meritum: nie rozumiem sensu krzyży w instytucjach publicznych.


A ja rozumiem ;)

Ajmdemen napisał/a:
eśli obecność krzyży w instytucjach publicznych jest odzwierciedleniem "prawa większości", a ich ewentualne zdjęcie byłoby "narzuceniem swojej woli przez (obrzydliwą satanistyczno-ateistyczną) mniejszość" jak twierdzą PiS-owscy "pobożni socjaliści"


A ja widzę tutaj sytuację odwrotną: 'zła, katolicka, nietolerancyjna, ciemna, despotyczna większość nie pozwala żyć mniejszości, która jest cacy'.

Ajmdemen napisał/a:
Tylko jak to jest z tą dobrowolnością- czy to nie jest czasem dobrowolność rodziców, a nie zainteresowanych?


Do 18 roku życia jest się chyba pod opieką rodziców/opiekunów i to oni decydują.

Ajmdemen napisał/a:
Idea "wszechobecności" religii kłóci się z zasadą rozdziału państwa od Kościoła, co może nie implikuje automatycznie konieczności zdjęcia symboli religijnych, skoro już są.


Państwo jest od kościoła rozdzielone, ale katolicy mogą chyba swobodnie wyznawać swoją religię i jeśli jest taka wola zamieszczać swoje symbole religijne.

Roman Dmowski powiedział:

'Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznym stopniu stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.'

Ajmdemen napisał/a:
Czy wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti dostaną pzowolenie na zamieszczenie swoich symboli religijnych?


Jeśli będą stanowić większość w państwie- czemu nie?
  Temat: Bieda w telewizji
FifiCz

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13117

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Gru 31, 2009 12:54 pm   Temat: Bieda w telewizji
House, house, oglądnąłem kiedyś pare odcinków, i zbieram się, żeby oglądnąć całość, ale zebrać się nie mogę ;) Wie ktoś, gdzie mogę dostać wszystkie odcinki?
  Temat: Amerykanizacja Polaków
FifiCz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6790

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Gru 31, 2009 12:48 pm   Temat: Amerykanizacja Polaków
micro napisał/a:
Ciekawe czy w Polsce też będziemy mieli niedługo problem z otyłością


Heh, ten problem już narasta. Może jeszcze tego nie widać, ale duża część młodzieży, zamiast wyjść na dwór, pograć w piłkę, pobiegać, (już nie mówię o siłowni) po szkole praktycznie siedzi w domu przed telewizorem, kompem, często opychając się słodyczami, chipsami czy też napojami gazowanymi.

micro napisał/a:
Ale poza świętami to otrzymaliśmy od Amerykanów wspaniałe fasssst foody.


Rzeczywiście, jedzenie z fast foodów mi smakuje, ale jem je od wielkiego dzwonu(wycieczka szkolna). I to wcale nie wina Ameryki, tylko świadomości społeczeństwa. Jakby ludzie chcieli jeść zdrowo, to by jedli ;)

micro napisał/a:
Bo na razie chyba nie jest źle? Prawda?


Jeszcze nie...

micro napisał/a:
Szkoda, że nie ma takiego obrzędu jak w "Dziadach" Mickiewicza ; ]
To by było dopiero fajne :mrgreen:


Nie wydaje mi się, że igranie z duchami i śmiercią jest dobre.

spiderlo napisał/a:
Może za kilka lat będziemy obchodzić Dzień Zakupów albo Święto Supermarketu?


No chyba świat nie zdurniał jeszcze do końca ;)

spiderlo napisał/a:
Zauważyliście, że te tradycje które nie opierały się głównie na kupowaniu, zostały zepchnięte w dalsze plan?
_________________


Chyba nie chodzi o samo kupowanie, ale raczej o komercjalizację świąt i wyciąganie z nich zysków.
  Temat: tolerancja
FifiCz

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8346

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 4:30 pm   Temat: tolerancja
Egzorcist napisał/a:
Czy ludzie młodzi (wiek od 10-20 lat) tolerują siebie nawzajem?


Słuchaj, mówi Ci to 13- latek.

Podam przykład mojej klasy. Przekleństwa na porządku dziennym, ktoś kogoś popchnie ktoś kogoś uderzy. I wszystko ze śmiechem na ustach. Mimo iż to gimnazjum o wysokim poziomie.

Ciągłe przytyki: ty taki ten taki. Przyklejanie etykietek. Na szczęście mam paru kumpli z którymi mogę wymieniać poglądy i rozmawiać swobodnie.

O tolerancję w dzisiejszych czasach raczej trudno.
  Temat: Cyberstarter z orkiem na karcie sim
FifiCz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4984

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 4:26 pm   Temat: Cyberstarter z orkiem na karcie sim
Też to mam(z CDA), wie ktoś do kiedy to jest ważne?
  Temat: Homoseksualizm
FifiCz

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 16885

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 3:36 pm   Temat: Homoseksualizm
Klemens napisał/a:
Ja zaś podziwiam Twą próbę uchylenia się od pytania, niemniej o nie poproszę :wink:


Słuchaj, muszę jeszcze raz wszystko przemyśleć i dam Ci odpowiedź. :razz:

Klemens napisał/a:
Na początku dziękuję za komplement - bo tak odczytałem ostatnie zdanie.

A co do meritum - nie bój się posiadać własnego zdania i nie bój się go bronić, ale też i nie wahaj zmienić pod wpływem sensownych argumentów - to Twoje święte prawo! Poglądy zaś kształtuj pod wpływem empirii, nie na odwrót. Zawsze dobrze jest spróbować spojrzeć na rzecz oczami drugiej strony.

Ot, takie klemensowe moralizatorstwo :smile:


Dlatego jeśli mam jakiś problem staram się spojrzeć na to wszystko chłodnym okiem obserwatora. :wink:
  Temat: Pochodzenie Polaków
FifiCz

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4639

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 4:09 pm   Temat: Pochodzenie Polaków
Wg tajnych informacji wydobytych z szafy lesiaka i archiwów WSI, słowianie pochodzą od szlachetnego plemienia Kaczorów zyjacego w krainie mlekiem i miodem płynacej, słyneli oni z konserwatywnych poglądów i nieskalanej moralnosci i uczyciwosci. Zyli oni w solidarnym plemieniu i mieli trzy miliony mieszkan. Jednak z owych ziem zostali wyparci przez oszukanczy i obłudne plemie Masonów, którym poparcia udzielili Żydzi.
Plemie Kaczorów przybyło na obecnie zamieszkiwane tereny, jednak dobrzu Kaczorowie zostali omamieni przez plemie zwące sie Układem. Układ zaprosił na ziemie Kaczorów plemiona Liberałów, Masonów, Żydów, Wykształciuchów, Komuchów i Zomowców. Miało to na celu zniszczenie idealnych genów Kaczorów. Matactwo Układu udało sie i wrogie plemiona wymiszały sie z Kaczorami tworzac cos co nazwano Polakami. Jednak pozostało na owej ziemi kilka ludów które nigdy nie skalały sie złymi genami. Były to rody zwące sie Kaczynskimi, Kurskimi i Gosiewskimi. Oni to pogardzani przez "ciemny lud (TM)" zyli i przez wieki obiecywali ze zemszcza sie za krzywdy dokonane przez plemie Układu na ich narodzie.
Te szlachetne rody zjednoczyły sie z nie tak szlachetnymi genami, ale szlachetnymi czynami rodami Lepperów i Giertychów by obalic tyranie Układu i jego pachołków Liberałów itd.

Oto nowa wersja historii wczesnych słowian, zaaprobowana przez Ministra Edukacji Narodowej jaka od przyszłego roku szkolengo będzie obowiązywac wszystkich uczniów.
Minister w wywiadzie dla radia ZET dodał, że zastanawia sie nad dodaniem do programu nauczania wiadomosci o Liberalnych korzeniach Targowicy, Hitlera i Stalina.
- Myslimy także - powiedział minister - nad dodaniem tematu maturalnego "Walka szlachetnych rodów Kaczyńskich, Gosieskich i Kurskich z Układem na przestrzeni wieków".To bardzo ciekawy temat, mało kto wie, ale nie na przykład ród Tusków miał duży wpływ na wygnanie Mieszka II i bezwględnie popierał ządy uzurpatora Sieciecha.- wyjasniał minister.

Z eufi. Temat o pochodzeniu Słowian. Może już nieaktualne, ale ja się nieźle uśmiałem.

:grin: :grin:
  Temat: Homoseksualizm
FifiCz

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 16885

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:16 pm   Temat: Homoseksualizm
Hunter napisał/a:
Uno - To nie jest choroba -.-, Amerykańczycy z dnia na dzień coraz bardziej mnie dobijają...

Secundo - Wierz dalej mediom... :mrgreen:


To skąd mam czerpać informacje? Jeździć po świecie? No tak, muszę oglądać Fakty i Wiadomości(które z kolei mnie coraz bardziej mnie dobijają) i zdystansować się do podawanych tam informacji.

Słuchajcie. Mam 13 lat. Dopiero wchodzę w okres dojrzewania. Nie mam jeszcze dokładnie ukształtowanych poglądów na świat i innych ludzi. Nie wymagajcie ode mnie tak fachowego podejścia do sprawy jakie prezentują tutaj Klemens i Ajmdemen.
  Temat: Homoseksualizm
FifiCz

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 16885

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 6:03 pm   Temat: Homoseksualizm
Klemens napisał/a:
Mam więc proste pytanie - czy akceptowałbyś oficjalne zawarcie związku małżeńskiego w Polsce (z prawem dziedziczenia z mocy ustawy i wspólnego rozliczania się z podatków) pary, która tam w żadnych Paradach Równości nie maszeruje?

Zagiąłeś mnie mistrzu niczym Sokrates swoich rozmówców. :wink:

Klemens napisał/a:
Pytanie do Huntera i FifiCza - homoseksualizm to coś wrodzonego (jak choroba genetyczna czy kolor oczu), czy też nabytego od społeczeństwa (jak kultura języka czy religia)?


Ciężko powiedzieć. Nie zapoznałem się z żadnymi teoriami i hipotezami dotyczących tej sprawy. Podobno jednak ktoś w USA zaczął leczyć homoseksualistów i... ogłosił że kilku zostało wyleczonych.
  Temat: Homoseksualizm
FifiCz

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 16885

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 6:46 pm   Temat: Homoseksualizm
Klemens napisał/a:
Pomińmy spójnik "i" - czy pozwoliłbyś homoseksualistom na zawieranie małżeństw (czy związków partnerskich wedle nowomowy) bez możliwości adopcji dzieci?


Najlepiej, żeby zlikwidowano Urzędy Stanu Cywilnego i przekazano zawieranie małżeństw w ręce kościołów(mówię to o wszystkich religiach , nie tylko o KRK czy o samym chrześcijaństwie, tak dla jasności). Tylko gdzie ateiści zawieraliby małżeństwa?

Adoptowane dzieci homoseksualistów- przecież jeśli powiedziałyby komuś o swoich rodzicach, to zostałyby wyśmiane, wyzywane i najprawdopobniej prędzej czy później pobite.

Żeby sprawa była jasna- nie chcę zabijać homoseksualistów(to na nk już wykasowałem, z skrajnie prawicowego warhoła zmieniłem opcję polityczną na centroprawicę), dopóki nie wchodzą z buciorami w moje życie niech taki człowiek żyje, może być nawet moim kumplem, ale tylko dopóki nie zacznie mi się narzucać ze swoją orientacją(a może zboczeniem???Nie wiem, czy tak to nazwać wypada.). Podobnie działa to w druga stronę.
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
FifiCz

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5743

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 5:20 pm   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
Po kupieniu CDA i zainstalowaniu gry nawet mi się spodobała(grałem w CM: Afrika Corps) ale jest jeden problem. W ogóle nie widać przeciwnika. Nie wiadomo gdzie jest, nawet jego gdy strzela z 3 metrów od mojego wojska nie widać go.

Ktoś wie o co chodzi?
  Temat: Odkrywcy i Konkwistadorzy
FifiCz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8551

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 5:17 pm   Temat: Odkrywcy i Konkwistadorzy
Ja już nie pamiętam jak to się robiło. Może sobie przypomnę bo to trzeba było chyba gdzieś indziej zmienić.
  Temat: L2 Valinor
FifiCz

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8515

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 5:10 pm   Temat: L2 Valinor
Hunter- trafiłeś w sedno sprawy. Homoś( :wink: ) ma prawo do życia, pracy, nauki. Nikt mu tego nie odbierze. Homoseksualista ma prawo do miłości, bo przecież tez jest człowiekiem.

Ale dlaczego ma wychowywać dzieci i zawierać małżeństwo? Przecież Homoseksualista dzieci mieć nie może i faworyzowanie ich(jak robi to UE) prowadzi do wyginięcia ludzkości. Dzieci zaadoptowane przez parę homo najprawdopodobniej też tacy będą.

Hippisi- podobno już ich nie ma :wink: .
  Temat: L2 Valinor
FifiCz

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8515

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 12:32 pm   Temat: L2 Valinor
Hunter napisał/a:
Nikogo nie ganiam ani nikogo nie ganię. Co prawda niektóre twoje wypowiedzi jak i poglądy (w szczególności mogę się czepiać nietolerancji dla homoseksualistów i hipisów co jest moim zdaniem karygodne) są z deka irytujące to z pewnością Cię nie ganię czy też nie ganiam.


Tak samo jak twoje.

Z tą nietolerancją to przesadziłem, ale nie chcę tutaj rozpoczynać jakiejkolwiek dyskusji, gdyż pewnie będę tutaj uważany za "brutalnego homofoba, przeciwstawiającego się rewolucji obyczajowej '68".
  Temat: Odkrywcy i Konkwistadorzy
FifiCz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8551

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 12:29 pm   Temat: Odkrywcy i Konkwistadorzy
Ja tez tak miałem, musiałem "zamrozić" suwaki w technologiach. Wtedy przestało tak przeskakiwać.
 
Strona 1 z 23
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16