gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 341
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
FifiCz

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13925

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 11, 2007 2:23 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Wojen religijnych w Polsce nie było,ale niewiele to pomogło w ratowaniu RP.W krajach gdzie toczyły się wojny religijne zaraz po nich rozpoczynają się procesy dążące do monarchi absolutnej i centralizacji władzy.W Polsce stało się inaczej(nie będę powtarzał historii upadku Polski jeszcze raz,bo wszyscy doskonale ją znamy).
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
FifiCz

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13925

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Maj 09, 2007 3:32 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Tak,Polska w dziedzinie tolerancji rozkwitała.Ale chcę jeszcze wrócić do wojen.Na początku chodziło o to że Polska walczyła z Rosją i Szwecją,aby pozyskać je dla wiary katolickiej.Później powstanie Chmielnickiego a następnie "potop" szwedzki i najazd Rosji.W drugiej połowie XVII wieku kiedy Polska osłabła zaczeły się wielkie wojny z Turcją i Tatarami.W czasie zawieruchy Wojny Północnej Rzeczpospolita została dobita przez Szwecję.Szlachta i magnaci szerzyli wtedy hasło,że "Polska nierządem stoi".Polegało ono na tym,że słaba Rzeczpospolita nikomu grozić nie może,i wtedy nikt nie będzie jej chciał atakować.Później rozpoczęły się rozpaczliwe próby ratowania Polski.
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
FifiCz

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13925

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Maj 06, 2007 9:49 am   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Warto zauważyć,że dzięki artykułom Henryka Walezego Polska nie podzieliła losu wielu krajów zachodnioeuropejskich np.Francji bo nie była targana wojnami religijnymi.
  Temat: Akcja "Wisła"
FifiCz

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4675

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Maj 06, 2007 9:41 am   Temat: Akcja "Wisła"
Tigo napisał/a:
Debata na ten temat, mogłaby również dotyczyć "Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" Hitlera!


To może warto stworzyć taki temat(jeśli nie istnieje)?
  Temat: Codename Panzers Faza1-Taktyka spalonej ziemi.
FifiCz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5539

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Maj 05, 2007 2:20 pm   Temat: Codename Panzers Faza1-Taktyka spalonej ziemi.
Ja grałem na najłatwiejszym poziomie.Trochę popróbóje i na pewno uda mi się to przejść,w końcu dla chcącego nic trudnego.
  Temat: Jak poznaliście sztab?
FifiCz

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8359

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Maj 05, 2007 2:17 pm   Temat: Jak poznaliście sztab?
Ja trafiłem na tą stronę przez to,że polecił mi ją kolega.Później wszedłem na forum i zarejestrowałem się.
  Temat: Akcja "Wisła"
FifiCz

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4675

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 8:08 am   Temat: Akcja "Wisła"
Ci ludzie byli niewinni.Moim zdaniem przeciwko partyzantom wystarczyłaby tylko interwencja zbrojna.
  Temat: Akcja "Wisła"
FifiCz

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4675

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 3:54 pm   Temat: Akcja "Wisła"
Wczoraj(28 kwietnia) obchodziliśmy 60 rocznicę rozpoczęcia akcji "Wisła.Polegała na przesiedleniu z kresów wschodnich 150 tysięcy ukraińców i łemków,aby nie pomagali ukraińskiej partyzantce dążącej do niepodległości Ukrainy.Akcja ta do dziś budzi kontrowersje.Więc czy akcja była słuszna?Czy nie wystarczyłaby operacja wojskowa przeciwko partyzantom?
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
FifiCz

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13925

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 3:42 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
W końcach XVI wieku Polska była jeszcze silna,ale potem było już tylko gorzej.
  Temat: W samo południe - Neutralne jednostki
FifiCz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4864

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 5:05 pm   Temat: W samo południe - Neutralne jednostki
Neutralne jednostki są dobre bo znacznie uroamaicają grę.Czasami fajnie jest z nimi powalczyć.
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
FifiCz

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13925

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 1:59 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Chodziło mi o Pacta Conventa i artykuły Henrykowskie,które czyniły szlachtę wolną od "posłuszeństwa i wiary" i dawały szlachcie prawo do organizowania rokoszów przeciwko królowi(z tego prawa skorzysta już na początku XVII wieku).Szlachta i magnaci zdobyli monopol zarządzania państwem.
  Temat: Wojny Punickie.
FifiCz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4852

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 1:52 pm   Temat: Wojny Punickie.
Przepraszam za pomyłkę.Ale warto przypomnieć,że na początku I wojny punickiej prawie nie mieli floty,posiadali tylko małe okręty.Wykazali się więc dużą organizacją.Później stworzyli silne legiony (każdypo 4200 piechoty i 300 jezdnych).W początkach II wojny punickiej powołano pod broń 23 legiony(nie jestem pewien czy to ta liczba).
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
FifiCz

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13925

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 1:49 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Jescze w pierwszym 20-leciu XVII wieku Polska była potęgą później zaczyna słabnąć.Przyczyn tego można szukać w końcu XVI wieku.Po pierwszej elekcji Henryk Walezy moim zdaniem niepotrzebnie uległ szlachcie.Już kilka lat później został zerwany pierwszy sejm.Rzeczpospolita już wtedy wykazywała pierwsze znamiona rozkładu.
  Temat: Wojny Punickie.
FifiCz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4852

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 9:36 am   Temat: Wojny Punickie.
III Wojny Punickie toczone między Rzymem i Kartaginą,zakończyły się całkowitym zniszczeniem Kartaginy przez Rzym.Przeanalizujmy sytuacje w tamtych czasach i zastanówmy się czy Kartagina miała szanse na zwycięstwo.Jak potoczyłyby się losy Kartaginy gdyby Hannibal dostawał wsparcie od rządu Kartaginy?Podobno Kartagińczycy bali się że Hannibal chce zostać królem Kartaginy po powrocie z Italii.
  Temat: W samo południe - Ulubione tło
FifiCz

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4483

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 9:26 am   Temat: W samo południe - Ulubione tło
Dobra jest seria Europa Universalis,która przeprowadza gracza przez różne okresy historii.
Na przykład w EU2 gramy od roku 1419 do 1820 a w kolejnej grze z tej serii II Wojnie Światowej(Hearts of Iron) od roku 1936 do 1948.W EU1,EU3 i HoI2 jeszcze nie grałem postaram się to nadrobić w przyszłości.
 
Strona 21 z 23
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16