gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 341
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wojna w Gruzji
FifiCz

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 12928

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Sie 15, 2008 4:43 pm   Temat: Wojna w Gruzji
Defilada była piękna. Samolotów niestety nie było. Wojsk rakietowych też. Choć pokazano "spajki" i zestawy obrony przeciwlotniczej. Myślę, że w porównaniu z rokiem poprzednim mamy lepszy sprzęt. Nasza armia cały czas się unowocześnia.

Co do czołgów to naprawdę PT- 91 mamy około 200, trochę Leopardów a reszta to T-72(część zmodernizowano do standardów "Twardego").

Rosja raczej zaanektuje Abchazję i Osetię płd. , być może zmieni się tam rząd, ale szanse na aneksję całej Gruzji są bardzo małe.
  Temat: Igrzyska w Pekinie
FifiCz

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6673

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pią Sie 15, 2008 9:49 am   Temat: Igrzyska w Pekinie
A ja nie jestem poprawny politycznie i oglądam Igrzyska, nawet kibicuję uczestnikom :shock: . I dzisiaj dzień rozpoczął się dla nas dobrze. Polscy szpadziści awansowali do finału, czyli na złość mojej mamie będziemy mieli medal :wink: .
  Temat: Wojna w Gruzji
FifiCz

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 12928

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Sie 15, 2008 9:44 am   Temat: Wojna w Gruzji
Perkun napisał/a:
Czołem!

Jutro Święto Wojska Polskiego. Tegoroczna parada w Warszawie ma być ze dwa razy większa :shock: Może doczekamy czasów, gdy na ulicę wyjadą rakiety z głowicami nuklearnymi :wink: Drżyjcie Rosjanie :grin: Zatem zapraszam do oglądania i komentowania. Chyba, że bez komentarza :twisted:

Pozdrawiam!


A nasz Lechu ściąga na defiladę posiłki od sojuszników i z marszu rusza na Moskwę. :razz: :mrgreen:

A tak na serio, to myślicie, że Rosja pójdzie na Tbilisi? Ja w to nie wierzę, gdyż i tak osiągnęła cele które miała zdobyć. Chyba, że chodzi o zmianę rządu, przejęcie rurociągów lub aneksję.
  Temat: Wojna w Gruzji
FifiCz

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 12928

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 13, 2008 11:16 am   Temat: Wojna w Gruzji
Ruskie powinny zająć dla siebie Abchazję i Osetię. Denerwują mnie rosyjskie wypowiedzi, które wskazują, że to Gruzini są agresorami. Miedwiediew rozśmieszył mnie swoją wypowiedzią, tu cytat: "wojska agresora zostały wyparte z Osetii Płd. i zdezorganizowane". Czyli wszytko wskazuje na to, że Rosja przegrała :razz: .

Unia i NATO nie zrobią nic poza wezwaniami do pokoju. Podobnie ONZ. Jeśli Rosja zobaczy, że nie ma konkretnej reakcji na jej działania, to może posunąć się jeszcze dalej.

Jestem całym sercem z Gruzją, ale na prezydent niepotrzebnie atakuje Rosję( na szczęście tylko słownie). Boję się, że Rosja będzie jeszcze mniej dla nas przychylna niż dotychczas.
  Temat: Natarcie przez syberię?
FifiCz

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9247

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Sie 10, 2008 1:18 pm   Temat: Natarcie przez syberię?
W EU 2 zużycie jest mocno przesadzone i nierealne. Więc na Syberii to w ogóle jest katastrofa.
  Temat: Uzbrojenie dla WP
FifiCz

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 34435

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Sie 08, 2008 1:08 pm   Temat: Uzbrojenie dla WP
Ale ma za słaby pancerz i uzbrojenie. Jako transporter piechoty i wsparcie w walce lepiej sprawdza się "Rosomak".
  Temat: Uzbrojenie dla WP
FifiCz

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 34435

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Sie 08, 2008 10:12 am   Temat: Uzbrojenie dla WP
Do 2013 mamy dostać coś koło 650 takich pojazdów. Moim zdaniem to dobrze, jeśli byłoby ich jeszcze trochę więcej. "Rosomaki" są na pewno lepsze Hummerów, i dlatego powinniśmy w nie inwestować.
  Temat: Uzbrojenie dla WP
FifiCz

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 34435

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Sie 07, 2008 4:27 pm   Temat: Uzbrojenie dla WP
Ja bym zastanowił się też nad zakupem większej ilości "Rosomaków",ponoć w Afganistanie wspaniale się spisują, nie wiem czy są w Iraku.

:mrgreen:
  Temat: W samo południe - Jeep
FifiCz

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6205

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Sie 03, 2008 11:37 am   Temat: W samo południe - Jeep
Moim zdaniem najważniejsza jest szybkość i zachowanie w trudnym terenie jeśli to ma być tylko transporter na miejsce walki. Jeśli ma walczyć sam, to najważniejsze jest uzbrojenie i opancerzenie. Ja jednak zaznaczę szybkość, bo tutaj chyba chodzi o sam transport.
  Temat: Co proponujecie
FifiCz

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8227

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Sie 01, 2008 1:34 pm   Temat: Co proponujecie
Crusader Kings: Oj, też się dużo czasu straciło na tych wszystkich dynastiach. Ale to największa frajda przejąć Polską Koronę Czerskiem czy Anglię jakimś malutkim hrabstwem. I tak się zastanawiam, czy znowu nie pożyczyć tej gry od kumpla.
  Temat: Co proponujecie
FifiCz

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8227

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Lip 31, 2008 1:09 pm   Temat: Co proponujecie
HoI 2 to najlepsza gra Paradoxu i nie można temu zaprzeczyć.
  Temat: Co teraz czytasz?
FifiCz

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 21979

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Lip 30, 2008 11:53 am   Temat: Co teraz czytasz?
Ja czytam staroświecki "Potop" :razz: . Czytałem dwie pozostałe części "Trylogii" ale "Potopu" nigdy. Wbrew temu co twierdzą niektórzy, książka nie jest środkiem usypiającym :lol: .
  Temat: Co proponujecie
FifiCz

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8227

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 30, 2008 11:51 am   Temat: Co proponujecie
Ostatnio w CD- Action byli Kozacy II. Fajna gierka, tylko szkoda, że ma bardzo krótką kampanię (w porównaniu do jedynki) i słabo rozbudowany tryb map losowych.

EU2- Klasyk, super gra, polecam szczególnie grać na modzie My- Map.
  Temat: Sapere aude, homo interneticus!
FifiCz

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 15319

PostForum: O forum   Wysłany: Pon Lip 21, 2008 10:06 am   Temat: Sapere aude, homo interneticus!
Mój nick (wiem, wiem, że śmieszny) nie ma nic z nim wspólnego. Ten opis szczerze mówiąc mnie trochę zdenerwował i już zacząłem szukać jakiegoś cytatu żeby Klemensowi dokopać.

Co do "Sapere aude" to sam na początku nie wiedziałem co znaczy ale już to kiedyś widziałem ale w końcu to rozgryzłem.
  Temat: Szukam Victorii
FifiCz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4855

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Wto Lip 15, 2008 5:24 pm   Temat: Szukam Victorii
Może na Allegro ktoś kiedyś wystawi? Kurcze za późno się zorientowałem, że istnieje taka gra.
 
Strona 3 z 23
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16