gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 24
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jacy Polacy?
Filo

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4876

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Cze 24, 2005 3:12 pm   Temat: Jacy Polacy?
Przede wszystkim mamy ułańską fantazje :)
  Temat: Swiat Kozakow i American Conquest
Filo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 12545

PostForum: HQ of Cossacks Wars Veterans   Wysłany: Pią Maj 13, 2005 9:37 pm   Temat: Swiat Kozakow i American Conquest
Jest mozliwosc naprawy tylko 1 statku - Victorii , ale w europen wars chyba go nie ma .

Hippo na jakim nicku grasz w kozaków ?
  Temat: Opowieć Władca Piercieni
Filo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7639

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Mar 28, 2005 5:42 pm   Temat: Opowieć Władca Piercieni
Ghorrim - Krasnolud z Morii, wojownik , młody ok. 63 lata ,czarna broda ok. 13cm długości , kaftan , koszulka kolcza , trochę przyrdzewiały szyszak na głowie , obóręczny kolisty topór na bitwy , jednoręczny topór i okrągła okuta tarcza na codzień , czarne luźne jedwabne spodnie , jeździeckie buty (do kolan :) ) pas z srebrną klamrą w kształcie głowy smoka . Opisu tatuazy wam oszczędzie :)
  Temat: Smoki
Filo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6663

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Mar 28, 2005 5:25 pm   Temat: Smoki
A ja uważam że smoki mogły istnieć :) Wszystkie problemy z nimi zwiazane dało by się rozwiązać :

1. Latanie
Wystarczy smokowi powiększyć skrzydła z błony aby zwiększyć siłę nośną . Pozostaje problem startu , ale mogą go rozwiązać silne tylnie nogi za których pomoca odbijał by sie od ziemi na wysokośc z której mógłby już nabierać prędkości lotem szybowym . Nie musze wspominać chyba o kosciach pustych w środku i innych "bajerach" które mają ptaki .
2. Zianie ogniem
Smok taki musi posiadac coś co się spali :) świetny jest do tego celu biogaz który u smoka wydobywał by się nie przez odbyt ale przez pysk , oczywiście w kontrolowany sposób . Zostaje problem zapłonu . I tu mam 2 wersje :
a) Smoki były inteligętne i wykryły możliwość ziania ogniem , więc aby mieć czym go rozpalić gryzły np. krzemienie które utkwiły im w zębach i kiedy zgrzytały to powstawała iskra :)
b)Smok wykorzystywał w sposób podobny do węgoża elektrycznego energie elektryczną swojego ciała . Miał w pysku 2 "kabelki " które stykał i powstawała iskra :)
Zianie ogniem rozwiązane :wink:
Sposób walki prosty :
Leci nad przeciwnikiem i zionie w dół tak aby go opalic , lub atakuje jak jastrząb/orzeł .

Nie wiem jakie są jeszcze problemy ze smokami wszystko inne jest chyba oczywiste ?
  Temat: Nigdy wiecej?
Filo

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5734

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Mar 28, 2005 4:51 pm   Temat: Nigdy wiecej?
Nie pochodzimy wszyscy od Abrachama :wink: wczytaj się dokładniej .


Nie wiem czemu ale zdaje mi sie że jednak większość Polaków jest antysemitami :( i sie do tego przyznają :( (znam takich kilku ) .

Co do tej antyrosyjskości (czy jakoś tak ) i antygermańskości to jak byłem mniejszy troszke to najpopularniejszymi wyzwiskami były " ty szwabie " i "ty cioto ruska " :wink: A Żydów nie lubimy (ogólnie ) za to że są dla nas niewdzięczni - ilu Polaków zginęło za przechowywanie Żydów w domach lub pomoc dla Nich , a ty Żydzi trąbiąże jesteśmy antysemici i to wszystko nasza wina (czy coś takiego ) .

Problem widze w tym że np. My się zastanawiamy czy jesteśmy rasistami (co do murzynów ) , tymczasem prawie wszyscy murzyni są rasistami , nieoszukujmy się . Podobnie jest z Żydami - oni nas nielubią więc czemu my mamy ich lubić ?
  Temat: Rosja vs USA
Filo

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41147

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 28, 2005 4:14 pm   Temat: Rosja vs USA
Cytat:
skończyłoby się na tym, że bombardowali ją parę miesięcy albo znaleźli sojusznika (Chiny? ), który odwaliłby za nich brudną robotę.


I wtedy by było : "Niech żyje granica Polsko-Chińska na Uralu !!!" :)

Tak sobie pomyślałem o morale wojska - Amerykanie trąbią wszędzie jacy to oni silni są ile czego mają , i są to sumy wiarygodne (powiedzmy). Rosjanie czasem coś tam bąkną że mają "mnóstwo wszystkiego " , ale im nikt nie wierzy . Więc jeśli wybuchła by wojna , amerykańscy żołnierze dostali by informacje że Ruscy mają najwyżej połowe tego co mówią , z czego połowa niesprawna i wogule jak tylko ich zobaczą to sie poddają . I tacy pewni siebie (jak zwykle ) Amerykanie jadą na wojne , a gdy spotkają ostry opór Rosjan ( lub dostaną w dupe ) to chłopcy złapią doła (jak muj kolega który był pewny że wygra , po 5min przegrał i przez tydzien miał doła ) i nie będą myślec o żadnym zwycięstwie tylko "coby szybciej do domku wrócić " . Natomiast u Ruskich spora część armi to bezdomni zgarnięci z ulicy w dzieciństwie dla których opuszczenie armi to smierć z głodu - więc śmierci sie zabardzo nie boją , zresztą w razie wojny Ruscy mają "świerzych " weteranów choćby z gruzji . POzatym dostali by po flaszce i zrobili berserkra :wink:
  Temat: Bieda, panie, bieda...
Filo

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5267

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Mar 20, 2005 4:19 pm   Temat: Bieda, panie, bieda...
No i ten sam problem co koledzy :( Jak popatrze na biedniejszą część klasy to mi sie zdaje że jestem bogaty , ale jak spojże na reszte to mi sei zdaje że jestem biedny . Tak samo jest z naszym Narodem : jak sie porównamy powiedzmy do Rosjan to jesteśmy bogaci (mówie o ogóle ) ale jak spojżymy na niemców to jesteśmy biedaki . Tak to jest
  Temat: Kara śmierci
Filo

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 23001

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Mar 16, 2005 2:20 pm   Temat: Kara śmierci
Jeśli chodzi o kierowców to ani ja ,ani Raynale nie powiedzielismy że chodzi o tych pijanych - z nimi sprawa jest zupełnie inna i uważam że należy zaostrzyć prawo co do nich . Moze ja też się zagalopowałem z tym murażem , ale jego sytuacja(chodzi o takiego zwykłego który sobie spokojnie jedzie ) jest w podobnym położeniu .
Cytat:
Powiedz mi, tak na zdrowy rozum - skoro w wiezieniach jest tak dobrze, to dlaczego mamy tylu bezdomnych okupujacych lawki po parkach i dworcach, tylu biedakow zebrzacych po katach itp.?? Przeciez wystarczyloby, ze by pobili kolege z naprzeciwka, lekko poharatali nozem( tak by nie zrobic wiekszej krzywdy) przechodnia a mieliby, jak twierdzisz, darmowy wikt i opierunek w luksusowych warunkach...

Nie wiem . Może nie wiedzą że jest tam tak dobże ?:wimk:
Ale wrućmy do tematu który mówi o tym czy powinna być kara śmierci a nie kiedy ja stosować . Pijany sasiad na weselu wie że zrobił źle i prawdopodobnie nie będzie sie bił na weselu , a nawet może nie będzie pił .

Mozliwe że nawet przez kilkanaście -dziesiąt lat nie będze wykonywana kara śmierci . Możliwość otrzymania kary śmierci działa psychologicznie na przestępców . Liczy sie z tym że za to co zrobi może mieć odebrane życie .
Żeby nie było sprawdziłem to na sesji RPG :wink: Gracz który wie że jak zabije kogos to powieszą mu postać , jest o wiele ostrośniejszy , uważa co robi bo nie chce sie pożegnać ze swoją postacią . Jeśli najwyższą karą było więzienie ,to gracze sie nie przejmowali - posiedzą troche i znów będą grać dalej . Wiedzieli że "drużyna" na nich poczeka . Wiem że w RPG nie istnieje resocjalizacja ani nic takiego ,ale ktoś kto zabił kilkanaście osób z premedytacją ma nikłe jeśli nie żadne szanse na resocjalizacje .Ale nie chce sie kłucić o tą resocjalizacje bo sie nieznam poprostu :(

I takie moje prywatne pytanie które mnie nurtuje :
Jaki jest cel resocjalizacji osoby która jest skazana na dożywocie ? Przecież taka osoba nie wruci do społeczeństwa .
  Temat: W samo południe - najważniejszy element w grach RPG
Filo

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11198

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Sro Mar 16, 2005 1:12 pm   Temat: W samo południe - najważniejszy element w grach RPG
W grze RPG najważniejszy jest wolny wybór - postacie mogą robić co chcą i jak chcą - jeśli nie mamy klucza to możemy rozrąbac drzwi lub wyważyć :)
Właśnie możliwośćrobienia co sie chce jest według mnie najważniejszą cechą RPG .
A wy wciąż podajecie za przykłady cRPG :wink:
W cRPG natomiast najważniejsza jest przygoda , możliwie wielowątkowa i jak w każdej grze na kompa - grywalność .
  Temat: Strategie co do ogółu gier strategicznych
Filo

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6578

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Mar 16, 2005 1:00 pm   Temat: Strategie co do ogółu gier strategicznych
No właśnie mi o to chodzi że strzelcy są cały czas osłonięci przez piechote :)
Ale ta piechota nie atakuje ,tylko osłania strzelców ,którzy ostrzeliwuja wroga , jeśli mamy przewage szybkości to możemy sie wycofywać i szarpac wroga podjazdami . Ja w walce z przyjacielem przez 10min prowadziłem podjazdy (on zresztą też ) pod główne armie i tylko dzięki temu udało mi się wygrać .
  Temat: "Piszcie programy!!"
Filo

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6449

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Mar 15, 2005 10:13 pm   Temat: "Piszcie programy!!"
:)
Z pierwszym postulatem zgadzam sie nawet w 120% :) Ztym małym wyjątkiem ,że zdjął bym całkowicie podatki z małych i średnich przedsiębiorstw ,aby dac im rozwinąć skrzydła ,a zato nałożył bym podatki na wielki sieci supermarketów i inne zachodnie giganty . Bo pocóż zachęcać nam zachodniego inwestora ? nie lepiej stworzyc własnego ? ja w takim działaniu widze tylko zyski ponieważ jeśli "giganci" wycofali by się z rynku to zrobiło by sie miejsce dla nowych firm i zapewne zmniejszyło by się bezrobocie . Jeśli pozostali by na rynku to też by nie zaszkodziło bo płacili by ładniutkie podatki ( które jak sie teraz orientuje albo są bardzo małe ,albo płyna do państw z których pochodzą owe firmy ) .

Biurokracje oczywiście trzeba zmniejszyć , ale tylko tą zbędną i ( nie wiem jak jeszcze ) zwalczyc korupcje . Po poprzednim systemie ludzie sa przyzwyczajeni że wszystko da się "załatwić" :(

Co do "palestry" to bym się jej pozbył bardzo prostym sposobem :
Senator/poseł zarabiał nie (poprawcie jeśli sie myle ) 10,000 zł ale średnią krajową , czyli powiedzmy 1000zł . Przy takiej stawce podejżewam że stara ekipa by zrezygnowała z tej fuchy :) I nie siedzieli by tam dla kasy . Inną sprawą jest to że dostają mocno w łape (zapewne ) ale to by sie dało ukrucić przez kontrole stanów kont ludzi "u władzy " . Mieli by zakaz posiadania dodatkowych dochodów (wiem że jakoś by to ktoś obszedł :( ) , ale może by to coś dało .
Pozatym dało by to jakieś 4-5 mln zł oszczędności rocznie , jeśli nie więcej .

Oj sędziów by się przydało :) Tym bardziej że jest (Jak zwykle jak mi sie zdaje ) duże bezrobocie wśród śedziów . Podwyższył bym tez koszt spraw zakładanych np. przeciwko sasiadowi , bo one istnie zapychają sądy.

Co do służby zdrowia niestety nie moge się z tobą zgodzić . Jeśli państwo sie tym nie zajmie to kto ? Jeśli zostanie sprywatyzowana , to ceny leczenia znacznie wzrosną . Zresztą kto kupi zadłurzone szpitale ?
Nie wiem jak ten problem rozwiązać . Wytłumacz mi prosze twoją koncepcje .

Pozdrawiam
  Temat: Kara śmierci
Filo

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 23001

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Mar 15, 2005 8:36 pm   Temat: Kara śmierci
Cytat:
. Gruntem dla takiej argumentacji jest przekonanie o róznej wartosci zycia: zycie jednego człowieka jest mniej warte niz innego. Takie uproszczenie jest esencją rasizmu, hitleryzmu, komunizmu (walka klas).
Poza tym (o czym juz zresztą tu pisano) uniewaznia wszystkie chlubne systemy etyczne/religijne (poprawa, resocjalizacja, pokuta).


Osoby która zabiła z premedytacją (IMHO) nie da sie zresocjalizować .Ktoś kto raz zabił traci szacunek dla cudzego życia , dla niego zabicie człowieka nie jest (prawdopodobnie , dokładnie nie wiem bo nie zabiłem nikogo , naszczęście ) czymś strasznym , dla niego staje sie to zwykłą czynnością .
Nie uważam ze jego życie jest mniej warte - poprostu jego życie może kosztować życie innych ludzi . Ja osobiście wole żeby zginął zabujca niż miał dalej zabijać . Pewnie powiesz że można go zamknąć , ale ja nie uważam że takie więzienia jakie są to odpowiednia kara dla nich . Nie dość że będzie miał dobre warunki to jeszcze będzie sie domagał gazety , telewizji (oczywiście pełne pakiety telwizji cyfrowej ) i może jeszcze dostępu do internetu . Jeśli dano by im ciężką prace i podstawowe warunki do życia to był bym przeciwko karze śmierci ,ale przy warunkach jakie są obecnie to powinno sie wnieść kare śmierci .

Cytat:
Na koniec (aby polepszyc Ci nastrój, Filo) dwa postulaty:
1) zlikwidujmy wiezienia, zainwestujmy w szubienice, gilotyny, krzesła elektryczne i komory gazowe;

prawie ci sie udało polepszyć mi nastrój :wink: ale zamiast szubienic i gilotyn zainwestujmy w obozy pracy i zróbmy może małą piramidke :wink:

Cytat:
2) tak na wszelki wypadek zlikwidujmy i posiadaczy prawa jazdy, bo zapewne - jak rokrocznie - znowu zabiją miliony niewinnych istot...Inne konsekwencje Twojego toku myslenia - pozwolisz - juz sobie daruje...

Słusznie sobie darowałas (jeśli sie pomyliłem to wybacz ) inne konsekwencje mojego toku myślenia ,bo chyba ciut z niego zeszłaś .
Kierowca zazwyczaj nie wyjerzdża na droge aby rozjerzdżać ludzi ,bądź rozbijać inne samochody . To są wypadki i nikt ich nie chce , ci kierowcy nie są zabójcami , a ich chyba dotyczy ten topic , czyż nie ? Jeśli murażowi spadnie cegła podczas budowy i uderzy kogoś w głowe w niku czego ta osoba umrze , to czy ten muraż jest zabujcą ? naturalnie należy go osądzić ale nie za zabujstwo . Zabardzo sie zagalopowałaś .
  Temat: Strategie co do ogółu gier strategicznych
Filo

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6578

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Mar 15, 2005 8:00 pm   Temat: Strategie co do ogółu gier strategicznych
Oczywiście że istnieją :D Są pewne żeczy które sie sprawdzają w każdej strategii . Np.:
- jeśli jesteś pewien że nikt cie nie zaatakuje przez pewien czas to wykorzystaj ten czas na rozbudowe głównie gospodarki
-najpierw atakój jednostkami strzelającymi , piechoty używaj do ich osłony , tudzież sztórmów (ale nie zawsze ) , jazdą staraj sie atakować nieosłoniete jednostki strzelajace wroga
-jeśli wróg ma artylerie bądź jednostki atakójące obszar to ustawiaj swoje oddziały w rozproszeniu
- jeśli wróg zagęści swoje jednostki , ostrzelaj je swojimi które działają na obszar
- jeśli możesz szukaj sojuszników którzy przez mozliwie najdłurzszy czas mają takie plany jak ty , ale nie będą z twojimi kolidować
- pamiętaj by zwiększać swoje dochody i nie pozwalać na ich zwiększenie wrogowi -gospodarka to pół sukcesu

To chyba na tyle porad odemnie . Jeśli nie o takie rady ci chodziło to powiedz może coś innego wymyśle .
  Temat: W samo południe - Autonomiczna jednostka bojowa
Filo

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4416

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Mar 13, 2005 2:24 pm   Temat: W samo południe - Autonomiczna jednostka bojowa
Pająkowaty z bronią w korpusie - właściwie to inwersalny - nadaje sie do walk w trudnym terenie , dżungli , gruzach miast , bagnach , lasach , równinach .
Jeśli by odpowiednio ułożono kończyny to uzyskiwałby dość spore szybkości (powiedzmy że takie jak koń ) na lądzie wygrywał by z każdym innym rodzajem wojsk . Humanoidy byłyby w sumie jak zwykła piechota - tyle że mniej mobilna i prawdopodobnie łatwiejsza do "uszkodzenia" . Pajęczak z chwytnymi rękami byłby użteczny do utraty pewnej liczby rąk bo potem nie miał by na czym chodzić :) Czołg mi sie zdaje że jest za wolny - łatwo go zaskoczyć nie mówiąc jużo walce w warunkach gdzie mugł by ugrząść .
Pajęczaki opanują świat :wink:
  Temat: Projekt Strategii Idealnej
Filo

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9198

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Mar 13, 2005 2:07 pm   Temat: Projekt Strategii Idealnej
Trzeba jeszcze pomyśleć nad tym czy będzie tryb multiplayer . Bo jeżeli tak to niestety trzeba by zrezygnować z części urealnień , bo wtedy gra stała by sie alb oczasochłonna , albo nudna , albo wymagała by takiego sprzętu i łącza że niewielu by sobie pograło . Ja myślałem żeby robić (grafike ) bardzie tradycyjnie , tzn w rzucie izometrycznym , z możliwościąobracania kamery .
Muwiliście najpierw o świecia fantasy , a teraz słysze że podzielić na prowincje - bedziemy tworzyc wlasny świat czy skorzystamy z gotowca ?




Ja bym nastawiał gre na typowo multiplayerową ,bo prawdziwe wyzwanie stawia dopiero gra z człowiekiem , a pozatym chyba wszyscy wiedzą że do gier online należy przyszłość .
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 17