gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 124
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mam pomysł!
Hipolit

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22008

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pon Lut 14, 2005 7:22 pm   Temat: Mam pomysł!
Zgadzam sie z Backsidem!

Strony tematyczne z serii Kozacy + American Conquest, organizowane jako serwisy informacyjne oraz miejsce organizowania lig dla graczy, cos w stylu luznego zwiazku osob zainteresowanych wspolna gra, pod egida sztabu ma przyszlosc.

W sumie nie wymaga to wiele, tylko stronke zrobiona w php oraz forum. Reszte da sie zalatwic w 2 jezykach, polskim oraz angieslkim bez problemu i calosc zacznie hulac!

Spolecznosci polskie o kozakach sa wielkie, mase osob zainteresowanych jest grami, american conquest jest silny na zachodzie, niedlugo wychodzi wspaniala gra kozacy 2... robionych jest niesamowicie duzo modow do tych gier.

Bedzie co o tym pisac, duzo naprawde sie dzieje i bedzie jeszcze dzialo w tej kwestii!

Ja i Backside mozemy taki servis poprowadzic pod egida sztabu.

Bardzo bysmy sie cieszyli gdyby ten pomysl znalazl poklask wsrod innych sztabowiczow! Liczymy na wasze wsparcie oraz pomoc w realizacji tego dziela!

Hipolit
  Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Hipolit

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4864

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lut 08, 2005 10:23 am   Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
@Gonzo:

Nie znalem tego tematu wczesniej ;) ale takiego typu numery sa w gruncie rzeczy dosc niebezpieczne...:P

A teraz inne nieco klimat...

W klasztorze nagle otwieraja sie drzwi i z rozpedem do srodka wpada mloda zakonnica.
Biegnie prosto do matki przelozonej:
- Matko przelozona, matko przelozona, zgwalcili mnie, co robic?
- Zjesc cytryne - odpowiada matka przelozona.
- Pomoze ?
- Pomoze, nie pomoze... ale przynajmniej ten usmiech zniknie.




W kuchni ze skrzypieniem otwieraja sie drzwi od lodówki.
Wychodzi z niej spasiona mysz w jednej lapie trzymajac prawie kilogramowy kawal zóltego sera, a druga ciagnac za soba wielkie peto kielbasy.
Idzie do pokoju skad rozlega sie potezne chrapanie
gospodarzy i taszczy ten caly majdan przez srodek izby w strone szafy, pod która ma wejscie do swojej norki.
Juz jest przed wejsciem gdy w swietle ksiezyca dostrzega
pulapke na myszy a na niej malutki kawaleczek sloninki. Mysz kreci z dezaprobata glowa i mruczy pod nosem:
- Jak dzieci, kurwwa , jak dzieci.


Serdecznie pozdrawia


Hipolit
  Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Hipolit

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4864

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 07, 2005 6:50 pm   Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Azeby sobie nabic nieco srednia postow na dzien postanowile rozbic swoja wiadomosc na dwie, gdyz tematycznie nie maja one z soba wiele wspolnego...

Prezentuje w tym miejscu zagadke... Zdanie w jezyku holenderskim mowi:


ZNAJDZ 3 ROZNICE POMIEDZY PREZENTOWANYMI OBRAZKAMI


http://members.home.nl/saen/Special/Zoeken.swf


Zapraszam do wspanialej zabawy :)

Hippo :wink:
  Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Hipolit

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4864

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 07, 2005 6:46 pm   Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
drAq napisał/a:
A może być takie cosik? :twisted:
...


A jasne, ze moze! A nawet musi!

:wink:

A co wy aby poruszyc teraz temat skokow narciarskich...


Nieznany dotąd nikomu zawodnik w skokach narciarskich Marcin Wajda z klubu Tornado PGR Czarnorzeki prezentuje światu nową sylwetkę opracowaną w Zakładzie Aerodynamiki Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Czarnorzekach. Sylwetka jest przeznaczona do lotów narciarskich na wielkiej krokwi, a charakteryzuje się niezwykłym kątem natarcia, zwiększeniem powierzchni nośnej poprzez usytuowanie rąk z przodu ciała oraz (co wydaje się nam dziwne) skrzyżowaniem nóg.
Na zdjęciu: Marcin Wajda w momencie wyjścia z progu:


http://mobile.org.pl/fun/wyjscie.jpg


Serdecznie pozdrawiam

Hippo

PS. mnie to rozwalilo...:P
  Temat: Ups :) a może Mozilla ?
Hipolit

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9943

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Lut 06, 2005 7:56 pm   Temat: Ups :) a może Mozilla ?
Czolem Blaster!

Milo ze wpadles... hehe... znaczy ze jednak ktos w te bannery klika :P

A co do mozilli to sam z wlasnego doswiadczenia wiem, ze strona na niej nie wyglada...:(

Ale nie bojta niczewo, w drodze ponoc jest nowa wspaniala wersja strony napisanej w 100% w php!

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do czestrzego nas odwiedzania!

[HWK]Hipolit ;)
  Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Hipolit

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4864

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Lut 04, 2005 7:12 pm   Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Opisy wypadków

Autentyczne wyjątki z opisów wypadków samochodowych sporządzonych przez kierowców w protokołach zgłoszeniowych PZU S.A.:

1. Wracając do domu podjechałem do złego domu i zderzyłem się z drzewem którego nie
2. mam. Inny samochód zderzył się z moim nie ostrzegając o swoich zamiarach.
3. Myślałem, że mam opuszczone okno jednak okazało się, że jest podniesione kiedy wystawiłem przez nie rękę.
4. Zderzyłem się ze stojącą ciężarówką nadjeżdżającą z drugiej strony.
5. Ciężarówka cofnęła się przez szybę prosto w twarz mojej żony.
6. Odholowałem swój samochód z jezdni, spojrzałem na teściową i uderzyłem w nasyp.
7. Przechodzień uderzył we mnie i przeszedł pod moim samochodem.
8. Facet był na całej drodze i wiele razy próbowałem go wyminąć zanim uderzyłem w niego.
9. Budka telefoniczna zbliżała się, kiedy próbowałem zjechać jej z drogi uderzyła w mój przód.
10. Nie chcąc zabić muchy wjechałem w budkę telefoniczną.
11. Prowadziłem samochód już czterdzieści lat, kiedy zasnąłem za kółkiem i miałem wypadek.
12. Broniąc się przed uderzeniem zderzaka samochodu przede mną uderzyłem przechodnia.
13. Mój samochód był legalnie zaparkowany kiedy wjechał w inny pojazd.
14. Mój samochód był prawidłowo zaparkowany w tyle innego samochodu.
15. Nagle znikąd pojawił się niewidoczny samochód, uderzył w mój samochód, po czym zniknął.
16. Byłem pewien, że ten stary człowiek nie dotrze na drugą stronę ulicy kiedy go stuknąłem.
17. Przechodzień nie miał żadnego pomysłu którędy uciekać, więc go przejechałem.
18. Nie pamiętam dokładnie okoliczności wypadku, ponieważ byłem kompletnie pijany. W celu uzyskania dalszych szczegółów proszę zwracać się do policji.
19. Kiedy wróciłam do samochodu to okazało się, że on umyślnie albo nieumyślnie zniknął.
20. Jechałem do lekarza z chorym kręgosłupem, kiedy wypadł mi dysk, powodując wypadek.
21. Nie wiedziałem, że po północy też obowiązuje ograniczenie prędkości.
22. Dałem sygnał klaksonem, ale nie działał, ponieważ został skradziony.
23. Pośrednią przyczyną wypadku był mały człowieczek w małym samochodzie z dużą b
24. uzią. Zdałem sobie sprawę, że może być nieciekawie. Golf jedzie nam w maskę. Spojrzałem na zegarek - była 7:05.
25. W pewnym momencie drzewo dostało się między kabinę ciężarówki i przyczepę.
26. Jechałem sobie spokojnie, a tu nagle zaatakował
27. a mnie wysepka tramwajowa. Cały dzień byłem na zakupach - kupowałem rośliny. Gdy wracałem do domu, to żywopłot wyrósł jak grzyb po deszczu, przysłaniając mi pole widzenia w taki sposób, że nie zobaczyłem nadjeżdżającego samochodu.
28. Mój samochód przeleciał przez barierkę i wylądował w kamieniołomie. Mam nadzieję, że spotka się to z państwa aprobatą.
29. Kiedy dojeżdżałem do skrzyżowania, nagle pojawił się znak drogowy w miejscu, gdzie nigdy przedtem się nie pojawiał i nie zdążyłem zahamować.
30. Wjeżdżając na parking, uderzyłem w ogromną, plastikową mysz.
31. Ubezpieczony nie zauważył końca mola i wjechał do morza.
32. Jechałem powoli, usiłując dosięgnąć szmatki, aby wytrzeć okno, która zaczepiła się o fotel. Kiedy ją pociągnąłem, uderzyłem się w twarz, straciłem kontrolę nad kierownicą i wjechałem do rowu. Gdy przyjechałem z powrotem z pomocą drogową, moje radio zniknęło.
33. Ostrożnie przyhamowałem, aby ta kobieta upadła jak najdelikatniej.
34. Zatrąbiłam na pieszego, ale on tylko się na mnie gapił, więc go przejechałam.
35. Te
36. n pieszy strasznie latał po szosie, musiałem kilka razy wykręcać, zanim na niego wpadłem. Źle osądziłem kobietę przechodzącą przez jezdnię.
37. Kierowca, który przejechał człowieka: "Podszedłem do leżącego pieszego i stwierdziłem, że jest bardziej pijany ode
38. mnie". Poszkodowany przeze mnie obywatel jest teraz w szpitalu i nie chowa urazy. Powiedział, że mogę korzystać z jego samochodu i wziąć jego żonę aż do czasu, kiedy wyjdzie ze szpitala.
39. Zobaczyłem wolno poruszającego się starszego pana o smutnej twarzy, jak odbił się od dachu mojego samochodu.
40. Motornicza tramwaju potrącona przez samochód podczas przestawiania zwrotnicy: "Zostałam uderzona w tył mojej osoby i wywróciłam się na jezdnię".
41. Świadek potrącenia pieszego: "Zobaczyłem, że w powietrzu na wysoko
42. ści 2 do 3 metrów leci, znany mi osobiście, mieszkaniec Orzechowa". Piesza potrącona przez samochód: "Stwierdziłam, że nie mam butów na nogach. Okazało się, że jeden but jest za kioskiem Ruchu, a drugi na dachu kiosku".
43. Potrąciłam tego mężczyznę, który przyznał, że to jego wina, ponieważ już poprzednio był poszkodowany.
44. Świadek potrącenia pieszego: "Usłyszałem jak Przemek krzyknął do głuchoniemego Tokarczuka: STÓJ".
45. Samochód przede mną potrącił przechodnia, który jednak wstał, więc też na niego wjechałe
46. m. Pytanie: "Czy próbował pan dać ostrzeżenie?"
Odpowiedź ubezpieczonego : "Tak, klaksonem"
Pytanie: "Czy druga strona próbowała dać ostrzeżenie?"
Odpowiedź ubezpieczonego: "Tak. Zrobiła muuuuuu"
47. Tego byka chyba ugryzła osa, bo rzucił się na moje auto.
48. Szczury rozmyślnie pożarły tapicerkę mojego wozu.
49. W moim samochodzie zaczęły się bić dwie osy i zostałem ukąszony, przez co wjechałem w auto przede mną.
50. Wyrzuciło mnie z samochodu, kiedy zjechał z szosy. Dopiero potem znalazły mnie w rowie dwie zabłąkane
51. krowy. Usiłując zabić muchę, wjechałem na słup telegraficzny.
52. Na samochód wpadła krowa. Później dowiedziałem się, że była trochę przygłupia.
53. Ubezpieczony zostawił auto na polu. Kiedy wrócił, samochód zaatakowały owce.
54. Wiedziałam, że pies jest zazdrosny o samochód, ale gdybym myślała, że coś się stanie, nie prosiłabym go, żeby prowadził.
55. Doberman zjadł wnętrze samochodu, kiedy byłem w sklepie.
56. Kiedy jechałem przez park safari, mój samochód otoczyły małe, brązowe, zezowate małpy. Gruba małpa zaczęła kręcić się na antenie mojego samochodu zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Pomimo moich usilnych starań nie chciała zaprzestać i mniej więcej w trzy minuty później zniknęła w poszyciu leśnym z anteną w pysku.
57. Sprawca wypadku: "To jest
58. niemożliwe, żebym jechał na piątym biegu. Jechałem na pewno na czwartym albo na piątym biegu". Ten pan jest bezstronnym świadkiem na moją korzyść.
59. Jedynym świadkiem była pewna córa Koryntu, która tam stała w bramie, ale ona nie chciała podać swoich pers
60. onaliów. Dziewczyna w samochodzie obok wystawiła na widok swoje piersi i wtedy wjechałem w auto przede mną.
61. Powiedziałem policjantce, że nic mi nie jest, ale kiedy zdjąłem kapelusz, stwierdziła, że mam pękniętą czaszkę.
62. Co mogłem zrobić, aby zapobiec wypadkowi? Jechać autobusem?


Uff... jakos trzeba ten jeden post dziennie przynajmniej wyslac :P

Hippo
8)
  Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Hipolit

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4864

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Lut 03, 2005 4:30 pm   Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Azeby nadac jakiejs ciaglosci temu tematowi zapodaje kolejnego posta z ciezkim gatunkowo kawalem... o blondynkach :)

Z dedykacja dla "teskniacego za mna MAO" :roll:

Czym się różni blondynka od *dzika*?
Zasadniczo to niczym- i to i to zwykło łykać żołędzie...


Jesli znasz cos porownywalnie glupiego pusc tu!

Serdecznie pozdrawaim

Hippo
  Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Hipolit

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4864

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lut 01, 2005 9:15 pm   Temat: Smieszne, ciezkie, przegiete, glupie...
Czesc!

Postanowilem zalozyc topic z glupimy tekstami, co czasem przemkna przez gadu :)

Oto pierwszy z nich:

Pewien młody mężczyzna miał 3 przyjaciółki, po pewnym czasie musiał się zdecydować, którą w końcu poślubi. Dlatego zrobił test: Każdej dał po 2.000 EURO.
Pierwsza przyjaciółka poszła do sklepu, kupiła sobie suknie, buty, piękny kapelusz. Poszła do fryzjera. Przyszła z powrotem do gołścia i mówi:
Chce być najładniejsza dla Ciebie, ponieważ Cię kocham.
Druga przyjaciółka poszła do sklepu. Kupiła strój piłkarski, telewizor, wideo i 1000 puszek piwa. Przyszła z powrotem do gościa i mółwi:
To są moje prezenty dla Ciebie, ponieważ Cię kocham.
Trzecia przyjaciółka pomyślała ostro, wzięła te pieniądze i wpakowała w inwestycje, z której po krótkim czasie wyciągnęła podwójny wkład. Potem wzięła te pieniądze i wpakowała je w inna inwestycje, która również pięknie prosperowała. I potem znowu to samo i znowu to samo, tak że po pewnym czasie z tych 2.000 EURO zrobiła majątek.
Przyszła z powrotem do gościa i mówi:
Ja z tych pieniędzy bardzo dużo zarobiłam na nasza wspólną przyszłość, ponieważ Cię kocham. Młody mężczyzna był zachwycony wszystkimi przyjaciółkami, przemyślał wszystkie
odpowiedzi....
i ożenił się z tą .....
...która miała największe cycki ...
MORAŁ: MĘŻCZYŹNI - W PRZECIWNIEŃSTWIE DO KOBIET - NIE LECĄ NA KASĘ


Pozdrawia...

Hipolit
  Temat: Kto udziela sie na innym forum ?
Hipolit

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4835

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 7:35 pm   Temat: Kto udziela sie na innym forum ?
Eh... problem jest taki ze banner jest w jezyku polskim, strona w ponad 99% tez...

Osobiscie udzielam sie przewaznie na zagramnicznych forach...

Tam tez zamieszcze baner.

Z reszta postaram sie znalesc sobie jakies potulne polskie forum :)

Serdecznie pozdrawaim

Hippo

Puki co link jest na forum:

1). kozacy.in4
http://www.in4.pl/cgi-bin...23e35ea4ae1805e
2). valkiria
http://v4.valkiria.net/forum/index.php
  Temat: Chwale sie oraz... Problem z linkiem do forum
Hipolit

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7001

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Czw Sty 27, 2005 3:01 pm   Temat: Chwale sie oraz... Problem z linkiem do forum
Linki sa lub beda na nastepujacych stronach:

1).
http://www.mastersofthefield.com/ w katalogu links, czyli tu: http://www.mastersofthefield.com/links_page.htm

2).
http://www.cossackers.net...newlang=english patrz lista rankingowa

3).
www.thegameheaven.com

Tu link bedzie ale pierw dostarczcie mi logo SZTABU!

A to wtedy zalatwie i wiecej.

aha.... kandyduje do rady ^^ tak na marginesie.

Na stronie glownej nie dziala link do forum.

Hippo

PS. w sumie nie zdziwil bym sie gdyby to byly pomysly mojego genialnego komputra, ale uprzedzam.
  Temat: Nigdy wiecej?
Hipolit

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5752

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sty 25, 2005 9:28 pm   Temat: Nigdy wiecej?
Ah.. do ortografi sie czepiac bedzie.

Zyd (z duzej litery pisany) - czlonek narodu zydowskiego z grupy narodow semickich, a zyd (mala litera) - wyznawca judaizmu, religii zydowskiej, tak jak katolik lub muzulmanin albo mormon. Jasne prawnik ;) ...?

Zaskoczyles mnie tym swoim dochodzeniem ortograficznym Klemiensie :)

Na zakonczenie powiem, ja jako Polak nie uwazam siebie oraz swoich rodakow za antysemitow.

Gdyby nie Polacy oraz Wegrzy, losy narodu zydowskiego byly by przesadzone, gdyz nigdzie poza naszymi panstwami nie mogli by rozwijac swojej kultury. Jest to zdanie wypowiedziane przez kilku moich przyjaciol zydow (...i Zydow dla scislosci zaznacze specjalnie dla Klemensa :P ).

Najwazniejsze to starac sie dostrzec w drugim czlowieku czlowieka, jego wady, zalety. A zabawe w narodowosci i religie zostawic urzedom statystycznym i prawnikom :]...

Serdecznie pozdrawiam

Hipolit
  Temat: Nigdy wiecej?
Hipolit

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5752

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sty 25, 2005 5:18 pm   Temat: Nigdy wiecej?
Ja zadam pytanie inaczej Klemensie.

Czy TY jestes antysemita?

Co to jest antysemityzm?

Czemu zadales to pytanie?

Odpowiedz prosze na te pytania.

Nie biore udzialu w twojej ankiecie gdyz uwazam ze zawiera ona blad popelniony u podstaw. A mianowicie pytanie jest zle sformulowane. Ujete w sposob nazbyt dzis medialny.

Czym jest antysemityzm... slowo dzis na rowni popularne jak tolerancja. Jak wiemy np. arabowie tez sa posadzani o antysemityzm, co zawiera w sobie sprzecznosc, gdyz sugeruje ze sa oni anty w stosunku do siebie samych gdyz tez sa semitami...

A wracajac na nasz grunt uwazam, ze stwierdzenie Polacy sa antysemitami, nic dla mnie nie znaczy. Rownie dobrze moglbym stwierdzic ze semici sa antypolakami. Dla mnie nie istnieja takowe sztuczne, jak to juz podkreslilem medialne podzialy, na tych biednych semitow, oraz cala reszte antysemitow, oraz zagubionego w tej calej terminologii przypadkowego przechodnia.

Wszyscy wiemy ze i wsrod Polakow, jak i Niemcow, zydow i tak dalej, mozna natrafic na ludzi dobrych zlych, hamow oraz serdecznych obywateli. Jaki jest wiec sens bawic sie w generalizacie typu: polak = antysemita, zyd = ofiara holokaustu...

Jest to zjawisko wysoce szkodliwe. Efekty tego mieszania sa widoczne dzis.

W kolo rzucana sa hasla zarowno z jednej jak i z drugiej strony... obie strony sa tak samo w bledzie jak i maja tez swoje racje.

Nie staram sie tu bynajmniej rozmyc odpowiedzialnosci za przeszlosc ale spojrzmy.

Dzis druga wojna na zachodzie czy nawet i u nas kojarzona jest z mordowaniem zydow. Ofiary totalitaryzmow europejskich z XX wieku zostali podzieleni na wazniejszych, tych o ktorych nie wolno zapomniec, czyli ofiary holocaustu oraz na cala reszte... czy to ofiary polskie, rosyjskie, ofiary komunizmu oraz wszelkie inne zycia ludzkie zabrane przedwczesnie z tego padolu...

To jest dla mnie dziwne... czemu nastapil podzial ofiar, skoro smierc z rak niemcow w czarnych mundurach dla kazdego byla rowna, tak samo bezsensowna i niepottrzeba oraz okrutna. To pytam czemu pamiec o ofiarach jest zroznicowana, czemu o jednych mowi sie wiecej, o innych mniej, czemu do dzis ktos stara sie kosztem tamtych ofiar cos dla siebie wygrac w sposob bardzo perfidny, poprzez sklucanie dzisiaj zyjacych? Pytam czemu badz komu takie drapanie ran, wzbudzanie kolejnych nikomu niepotrzebnych scysji ma sluzyc?

Odpowiedzi na powyzsze pytania nie znam...

Wracajac do tego cos powiedzial Klemensie. Uwazam osobiscie ze nalezy mowic kto to byli nazisci, hitlerowcy, ze to byli niemcy, ludzie tacy jak ja, jak ty, jak kazdy inny. Ze nie wzieli sie oni z nikad. Ze to samo i dzis moze sie zdarzyc, bo to jest w ludziach... moze dzis uspane, ale jest. to nie marsjanie ci hitlerowcy, to byli ojcowie, matki, synowie, studenci.... To byli ludzie! Nie maszyny do zabijania. A ich ofiarami byli przede wszystkim inni ludzie, a nie ofiary holucaustu.... Takie nadawanie patetycznych metaforycznych nazw, w stylu nazista, jest zle.. oddala to od nas rzeczywistosc, usypia nasza czujnosci i powoduje zbedne emocje.... tracimy poczucie rzeczy istotnej...

Serdecznie pozdrawaim

Hippo
  Temat: Mam pomysł!
Hipolit

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22008

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pon Sty 24, 2005 7:11 pm   Temat: Mam pomysł!
MAO napisał/a:
Tak wiec po kolei.

1. Stona po angielsku.

Pomysl super. Pytanie - jak bedzie z jego wykonaniem. Bo prawde mowiac to z nasza polska strona jest juz dosc roboty, a ludzi chetnych do pracy zawsze brakuje, albo nie dotrzymuja terminow i na czczych obietnicach sie konczy.

By jednak nie zaczynac od snucia pesymistycznych wizji mam pomysl prosty- na poczatek zrobimy wylacznie angielski index i angielskie forum. Bedziemy wrzucac angielskie newsy i informoawac jakie teksty sie u nas pojawily po polsku. Wszystkich chetnych ich przeczytania po angilesku bedziemy kierowac na nasze angielskie forum i tam w razie potrzeby ktos mily i przyjazny dla tekiego obcokrajowca fragmenty przetlumaczy.

Jesli zdobrzeimy choc troche odwiedzajacych anglojezycznych, bedziemy z czasem to rozszerzac.
Tak wiec kto zrobi nasz index po angielsku ?

Sprawa druga – dalszy rozwoj strony

Z dystrybutorami mam juz w miare dobre kontakty i zrezlizowalismy kilka konkursow i niezlymi nagrodami. Ja ich nieustatnie mecze o nowe gry i np. z Playit dostajemy je regularnie (na czym skorzystal chociazby Kazik ktory wszystkie gry przejal :) .
W chwili obecnej Sztab jest juz na tyle popularny ze kazdy dystrybutor musi sie z nami liczyc. Jak tylko skonczymy reformowac strone, przystapie do natarcia :)

Kolejnym planem ktory bedziemy realizowac jest hosting stron tematycznych o grach strategicznych (udostepnimy im miejsce na serwerze i adres www.gra.sztab.com . Jesli widzieliscie wiec w sieci jakas dobra strone tematyczna, prosze ja zglaszac w osobnym watku na forum.
.


witam

Z checia i zapalem deklaruje sie do spraw z jezykiem angielskim zwiazanych.

Moge zadbac o niowsy, nagonic nieco ludu wiernego w slusznej idei. Osob anglojezycznych z przyrodzenia ze sie tak wyraze, co umozliwi nam publikowanie prac i wiesci w jezyku angielskim bez wiekszych stylistycznych wpadek...

Co do stron tematycznych:

- proponuje strone o kozakach 2 w polaczeniu z poprzednimi produkcjami, jak kozacy wszystkie 3 czesci, american conquest, wraz z wydzielonym forum w stylu "world of cossacks"...przyklad bombowej strony: www.cossacks2-net.de

- druga sprawa to gry z serii Total War, z romem jako przewodnikiem na czele.

Deklaruje sie ze moglbym sie tym zajac (oczywiscie nie sam...)

Serdecznie pozdrawiam

(sz)Czekam na odpowiedz

Hippo

PS. dodalem strone do przegladarek google.com, yahoo, mail.ru, netvision-net.il, to powinno pomoc w popularnosci :)
  Temat: Mam pomysł!
Hipolit

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22008

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sob Sty 22, 2005 5:27 pm   Temat: Mam pomysł!
Osobiscie uwazam, ze jak juz szalec to szalec.

Jestem za otwarciem na dobry poczatek tematycznych stron o grach ale w dwoch jezykach, polskim oraz angielskim. Wiazalo by sie to rzecz jasna z odpowiednim wydzielonym forum dla tych pragnacych dyskutowac po angielsku, ktorym moglibysmy sie podejrzewam bez trudu wszyscy zajac.

Jesli ruszyla by jakas stronka lub moze i nawet cala strona sztabu po angielsku to przydaly by sie tez niowsy i recenzje wraz z zapowiedziami po angielsku, co podejrzewam nie bylo by dla nas wiekszym problemem. :wink: 8)

Sam osobiscie uwazam, ze pomysl tematycznych podstron, lub stron w polaczeniu z osobnym forum dyskusyjnym, ma przed soba przyszlosc. Przeksztalcenie sztabu w forme darmowego online czasopisma o girach jest dobrym pomyslem. Stwarzac to moze duze mozliwosci. Zawsze bedzie mozna sprobowac pogadac czy to z cenega badz innymi zagranicznymi dystrybutorami gier czy nie sa zainteresowani taka to forma reklamy ich produktow w zamian za... i tu free our minds :) darmowe materialy, gry pc itp.

W koncu dalo by sie od czasu do czasu naciagnac ich na jakies pierdulki za ktore mozna by zorganizowac jakis konkurs w ramach sztabu dla odwiedzajacych - zawsze przyciaga lud spragniony chleba i igrzysk.

Ale do konkretow:

1. jestem za wprowadzeniem latwiejszego sposobu umieszczania postow na strone glownej (w jezyku plskim jak i angielskim)

2. strona angielska oraz recenzje w jezyku angielskim musza pojawic sie w tym roku jako standard.

Co moge sam zaoferowac?

1. pisanie recenzji w jezyku angielskim badz polskim;
2. tlumaczenia z jezykow angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego;
3. pomoc w organizacji strony angielskiej;
4. kontrola anglojezycznego forum wraz z naganianiem gosci z zagramanicy.

Co chce w zamian?

Dobrej zabawy :)

Serdecznie pozdrawiam

Hippo
  Temat: Sztab RPG is dead?
Hipolit

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6971

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Czw Sty 13, 2005 9:00 pm   Temat: Sztab RPG is dead?
A mnie sie wydaje, ze:

ad. 1. wyszukiwarki: nalezalo by dodac strone sztabu do katalogow wyszukiwarek; google. yahoo, onet, itd...

ad. 2. forum: malo sie dzieje, recenzji nie przybywa a i sesja gesty trup wsrod milosnikow strategii sciele...

ad. 3. jak to zmienic: poczekac na powrot wodza, niech sie sam przestraszy, a wtedy moze da nam nieco wiecej swobody dzialania i wiele pomyslow przejdzie.

Moim zdaniem nadchodzace miesiaca sa czasem wkroczenia na rynki swiatowe, otwarcie strony po angiesku :) Zglaszam sie na ochotnika do pomocy.

ale najpierw bysmy nie skonczyli jak ZSRR, zalatwmy sprawy na lokalnym rynku, potrzebne sa zmiany, wiecej recenzji, niowsow, a no i ad. 1.


Pozdrawiam

Hippo

PS. o kontakt pod adres: hipolit@cossacks2-net.de
 
Strona 8 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16