gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 873
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Poradnik do ''Sea Dogs''
Hunter

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 136795

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Lip 26, 2011 1:08 am   Temat: Poradnik do ''Sea Dogs''
Cholera jasna. Człowiek nie odwiedza kilka dni tematu i już się bajzel robi.

sadako111 napisał/a:
Jeśli ktoś ma cracka do podobnej gry

bartekkita napisał/a:
masz tego cracka?


Jak wiadomo "crack" to powszechnie mówiąc obejście zabezpieczeń gry, w celu uruchomienia nielegalnej "kopii zapasowej" jak to się ładnie mówi w niektórych kręgach. Polecam zapoznać się z regulaminem - zabraniam rozmów na takie tematy publicznie na forum. Wymieńcie się mailami, numerami gadu-gadu czy czym tam jeszcze chcecie, ale jeżeli chociaż jeden post jeszcze będzie dotyczył piractwa - posypią się ostrzeżenia.
  Temat: Kreator gier przeglądarkowych
Hunter

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5944

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Lip 16, 2011 1:27 pm   Temat: Kreator gier przeglądarkowych
Achilles napisał/a:
Co sądzicie o pomyśle stworzenia takiego narzędzia jak i jego realizacji ?


Beznadziejny pomysł. Zawsze krytycznie patrzyłem na tego typu rzeczy, nie inaczej będzie tym razem.

Nie dość, że rynek zalewany jest przez powtarzające się produkcje na tym samym silniku to teraz będzie tego jeszcze więcej. Więcej gier = więcej wszelkiej maści niechcianego spamu.

A dlaczego samo narzędzie jest bez sensu? Powtarzam już na tym forum po raz kolejny - chcesz stworzyć grę? Naucz się programować. To samo tyczy się gier przeglądarkowych. Pojmij xHTMLa, PHP i systemy bazodanowe i wtedy zabieraj się za tworzenie gry. Takie narzędzia narzucają ogromne ograniczenia przy tworzeniu i kontroli projektu. Poza tym naprawdę ktoś uważa, że twórca/administrator takiej gry będzie dobrym administratorem nie mając zielonego pojęcia nawet o podstawach funkcjonowania sieci? Będzie potrafił pogrzebać w opcjach takiego programiku - i to wszystko. To jest wobec graczy podejście wyjątkowo niefajne i powiedziałbym wręcz, że olewające.
  Temat: Lineage 2 Awake - Polski Serwer Interlude Mid-rate x20 START
Hunter

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8536

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Lip 09, 2011 11:49 am   Temat: Lineage 2 Awake - Polski Serwer Interlude Mid-rate x20 START
Sytuacja powtarza się już po raz drugi więc ostrzegam - jeżeli jeszcze raz pojawi się jeden nad drugim temat stworzony przez nowe konto dotyczący reklamy tego samego serwera, zacznę banować wszystkie konta z nim powiązane i usunę wszystko co związane z samym serwerem.

Przymykamy oko na prywatne serwery choć są nie do końca legalne to uszanujcie to i nie zaśmiecajcie forum! Jeden temat w zupełności wystarczy.
  Temat: Dungeons już 15 lipca!
Hunter

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4819

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 06, 2011 7:43 pm   Temat: Dungeons już 15 lipca!
Dziadó napisał/a:
Dungeons Keeper 2


Ekhemn... http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=81 I była to bardzo dobra produkcja choć nie trzymała dusznego klimatu pierwszej części. Więc jeżeli już to Dungeon Keeper 3 ;) .

Tutaj nazwa nie ma jednak nic do rzeczy, poza tym nie mogli przyjąć nazwy DK3 bo to zupełnie inne studio. I to mnie właśnie niepokoi. Zupełnie inni ludzie, zupełnie inne studio, w dodatku małe doświadczenie. A gra może nadszarpnąć opinię o klasycznym "Keeperze" właśnie przez to, że reklamowana jest jako jej duchowy spadkobierca. Nie podoba mi się na pewno interfejs i klimat, który za bardzo poszedł w stronę klasycznych RPGów z klimatu D&D przynajmniej tak twierdzę po lochach. Nie widzę już tych ciemnych, wąskich korytarzy po których przechadzały się moje kochane stworki. No i najważniejsze - czytałem w zagranicznej recenzji (a te swoją drogą też nie oceniają gry najwyższymi notami), że zabrano opcję przejęcia kontroli nad stworkiem - a to sprawiało ogromną frajdę nawet wtedy gdy widok z pierwszej osoby oznaczał chodzenie po pikselach i uderzanie pikseli. Niemniej czekam z niecierpliwością by samemu grę przetestować.
  Temat: Dungeons już 15 lipca!
Hunter

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4819

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 06, 2011 2:12 pm   Temat: Dungeons już 15 lipca!
A ja jestem jednak odmiennego zdania i nieco się obawiam tej produkcji :) Jestem wielkim fanem Dungeon Keepera i jak schrzanią ten tytuł to osobiście powystrzelam twórców :mrgreen:
  Temat: europa euniversalis2 mod AoI
Hunter

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6079

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sro Lip 06, 2011 11:50 am   Temat: europa euniversalis2 mod AoI
Pomoże pewnie aktualizacja gry do najnowszego patcha. Jeżeli nie pomoże to znaczy, że masz starą wersję moda i jest zbugowana i trzeba będzie zassać nową. Innego rozwiązania nie ma :)
  Temat: europa euniversalis2 mod AoI
Hunter

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6079

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Wto Lip 05, 2011 5:50 pm   Temat: europa euniversalis2 mod AoI
Google nie bolą.

http://wayofwar.org/archive/index.php/t-8383.html

Pierwszy wynik przy zapytaniu i kilka postów instrukcji instalacji.
  Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Hunter

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 82418

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pon Lip 04, 2011 8:01 pm   Temat: EU2 - Rozmowa Ogólna
Nic nie poradzisz. Linki zostały, ale plików już po prostu nie ma na serwerze. Poszukaj gdzieś indziej, niestety nie jesteśmy odpowiedzialni za to co dzieje się w koalicji sztabowej, oni tam mają własnych administratorów.
  Temat: [YT] Serie Let's Play - Drakensang i inne
Hunter

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5599

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Cze 30, 2011 11:14 am   Temat: [YT] Serie Let's Play - Drakensang i inne
MazzirPL napisał/a:
Proszę o oceny dobre, jak i krytykę. Jeśli ktoś zauważył jakieś niedociągnięcia, których jest na pewno ogrom


Nie chcę być w żadnym wypadku niemiły, ale całokształt tych nagrań - a przynajmniej oglądanego przeze mnie Darkensanga - zasługuje na krytykę. Dlaczego? Cóż.

1. Footage jest kiepski, wybrany przez Ciebie fragment jest nudny i nie pokazuje tak naprawdę wiele w rozgrywki. Wątpię w to, że istnieje duża społeczność graczy chcących koniecznie wchodzić na YT i oglądać gameplaye od tak z niczego - jeżeli ktoś to robi to po to by sprawdzić czy gra mu się spodoba, a z tego przydługawego filmiku nie wyniesie nic.

2. Komentarze. Są zupełnie nieprofesjonalne. Czepiam się tu przede wszystkim drętwych "żartów" (tak je przynajmniej zinterpretowałem) takich jak motyw z oswojeniem "wilczka". Musisz odróżnić dwie rzeczy - to idzie do oglądania przez publikę, to nie jest sytuacja, w której siedzisz sam w pokoju przed monitorem i sobie mówisz jakieś proste komentarze sam do siebie, gdy oglądam footage to chcę, aby denne komentarze mi nie przeszkadzały, a jak już są to niech przedstawiają pewne aspekty/mechanizmy/ciekawostki dotyczące gry zaś gdy przychodzi mi podczas footage'a słuchać "pójdziemy sobie... nie tu... o tu", "naucz mnie tego i tego i tyle", "o podniesiemy sobie to i to", to pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to wyłączenie youtube'a, a druga to popełnienie brutalnej zbrodni na autorze filmu.

Jak już chcesz koniecznie się w to bawić to zmień podejście, nie mówię, żeby to była od razu video recenzja, ale jak chcesz już koniecznie komentować footage to mów o mechanizmach gry czy wymieniaj plusy i minusy np. tego co aktualnie znajduje się na ekranie. W dodatku urozmaić jakoś tego footage'a. Przykładem może być tu sytuacja, w której chciałbyś robić gameplay z popularnego WoWa - głupim posunięciem byłoby nagranie jednego kawałka, w którym przez 10 minut farmisz albo biegasz z miejsca na miejsce zupełnie bez sensu. Powinieneś pokazać ciekawe fragmenty - walki z bossami, jakieś quick time events jeżeli są, jakiś system craftingu jeżeli jest obecny, tworzenie bohatera czy zdobywanie poziomu, ewentualnie krótki fragment na jakiś kilkunastu - kilkudziesięciu sekundowy fragment animacji - to ludzie właśnie chcą oglądać.

Do tego popracuj nad dykcją i głosem. Głos wydawał się być stremowany, brzmiał tak jakbyś mówił sam do siebie, a nie do ludzi, dla których do nagrywasz. W dodatku słowa były zbyt ciche i niewyraźne, nie dało się wiele zrozumieć.

I wybieraj ciekawsze pozycje. Darkensang to średniak, portal 2 może i jest dobrą grą, ale zupełnie nie nadaje się na ciekawego gameplaya.
  Temat: Meta Patch dla MOO3PL
Hunter

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11761

PostForum: Master of Orion   Wysłany: Sro Cze 15, 2011 5:23 pm   Temat: Meta Patch dla MOO3PL
Mały Dyzio napisał/a:
nie wiem, czy kupić polską czy angielską wersję


Angielską.
W swojej karierze CD Projekt zaliczył 4 duże, naprawdę ogromne wpadki w kategorii lokalizacji - podaję nie chronologicznie.
Tony Hawk's Pro Skater 4 - Jeden z trików specjalnych był źle przetłumaczony przez co nie możliwym było wykonanie zadania albowiem w zadaniu widniał jako inny trik. Grę dało się ukończyć, ale nie na 100% - Nigdy nie wyszedł oficjalny patch.
Tony Hawk's American Wasteland - Przez błąd w tłumaczeniu jednego triku nie dało się popchnąć fabularnie gry do przodu - łatka wyszła, ale kasowała wszystkie zapisane stany gry.
Wizardy 8 - legendarna już wpadka na całego! nieczytelne czcionki, błędy zamiast dialogów jednym słowem koszmar, gra była w polskiej wersji zupełnie niegrywalna, patch wyszedł po długim okresie oczekiwania z wyrazami przeprosin od CDP.
Master Of Orion 3 - Gra nie jest w pełni przetłumaczona, poza tym raz po razem wywala do pulpitu bez podania przyczyny. Z błędów kosmetycznych - przetłumaczone nazwy brzmią bynajmniej dziwnie i niezbyt realistycznie. Dodatkowo nie wiedzieć czemu AI uległo "drobnemu" uszkodzeniu i nie funkcjonuje prawidłowo - oficjalna łatka poprawiające te błędy nigdy się nie ukazała.

Odpowiedź na to pytanie nasuwa się więc sama :)
  Temat: Proszę o pomoc
Hunter

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5206

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Cze 11, 2011 10:08 pm   Temat: Proszę o pomoc
Spellforce nie był polską grą. Nie dostawało się tam też rycerza, a samemu tworzyło avatara. No i "magiczne kruki"? Coś nie kojarzę :)

Ja bym raczej stawiał na drugą część Polanów:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1058
  Temat: Europa Universalis Gold w oknie.
Hunter

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5455

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sob Cze 11, 2011 10:05 pm   Temat: Europa Universalis Gold w oknie.
To nic nie da. Nawet jeżeli grę uruchomisz w oknie to jeżeli będziesz miał obok tego np. w oknie przeglądarkę włączoną to jeżeli przełączysz aktywne okno na przeglądarkę to mimo że gra nadal będzie w oknie to będzie traktowana jako nieaktywne okno czyli tak jakby była zminimalizowana.
  Temat: Nagranie z Jagged Alliance: BiA
Hunter

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5230

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Cze 10, 2011 6:42 pm   Temat: Nagranie z Jagged Alliance: BiA
lukasamd napisał/a:
dla gry z dosyć niszowego segmentu.


Nie zgodzę się z tym. Jagged Aliance było swego czasu niesamowicie popularną grą w naszym kraju i do dzisiaj jest grom ludzi zagrywających się w niego więc taka niszowa znowu nie jest. Jedyne z czym mogę się zgodzić to z faktem, że twórcy cierpią na jakąś marketingową ułomność bo mogliby to "głośniej" wypromować ;)
  Temat: Gorky 21 - polska legenda powraca!
Hunter

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5494

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Cze 07, 2011 7:50 pm   Temat: Gorky 21 - polska legenda powraca!
Przysięgam. Przysięgam, że jak to schrzanią to powieszę za pewną część ciała za to że skopali moją ulubioną grę turową ^^
  Temat: Program do tworzenia gier strategicznych
Hunter

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 17263

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Cze 06, 2011 12:39 am   Temat: Program do tworzenia gier strategicznych
Wracamy jednak do punktu wyjścia. Vassal jest sprytnym połączeniem programów a'la RPG Game Maker i zwykłych silników do gier. Jest oparty na Javie więc gry, które stworzymy będą również oparte na Javie tyle, że... no właśnie jak już mówiłem wracamy do punktu wyjścia. Program nakłada nam ograniczenia. Co prawda modułów jest dużo i możliwości rozszerzenia projektu też są nie małe ale ograniczenia nie znikają, jeżeli nie umiemy programować, nie znamy języka to nie stworzymy nic godnego uwagi, zaś jeżeli będziemy chcieli zrobić coś nowego to nic nie trzyma nas by dopisać nowy moduł w Javie, tyle że odpowiedzmy sobie wtedy na pytanie: czy nie lepiej się już w owym momencie wziąć konkretnie za swoją wiedzę i przejść na zwykły silnik do gier, taki jak np jMonkey Engine?
 
Strona 3 z 59
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16