gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 873
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Problemy techniczne
Hunter

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6415

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lut 06, 2011 6:55 pm   Temat: Problemy techniczne
kariak97 napisał/a:
ale mam najnowszą (1,3)


W rzeczy samej EU III w wersji 1.3 jest najnowszą wersją.

kariak97 napisał/a:
Mam Norton Internet Security.


Dobrze, że masz antywirusa, ale wypadałoby zrobić pełny skan, żeby się upewnić czy nie ma żadnych wirusów. Współpracuj ;)

Cytat:
Przy dopasowywaniu zgodności do Visty wyskakuje mi okienko z napisem, że wykrył jakąś niezgodną aplikację.


"Jakąś niezgodną aplikację" ja również mogę wykryć. Miło by było gdybyś podał całą treść błędu. Współpracuj ;)

I tak jak mówiłem miło by było gdybyś sprawdził czy gra zadziała po wyłączeniu dodatkowych rdzeni procesora i po zaktualizowaniu sterowników do karty graficznej. Jeżeli już podaję przykładowe rozwiązania to dobrze by było gdybyś je wprowadzał w życie przed napisaniem postu bo tak siedząc z założonymi rękami nic nie zrobimy ;)
  Temat: Szukam gry na początek
Hunter

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4531

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lut 06, 2011 6:51 pm   Temat: Szukam gry na początek
Europa Universalis jest zdecydowanie zbyt "ciężka" jak dla początkującego, ale to nie znaczy, że trzeba rezygnować z tego silnika.
W kwestii gier z tej serii polecam Hearts of Iron II. Gra oferuje bardzo dużo możliwości, ale z drugiej strony jest na niższych poziomach trudności na tyle uproszczona, że można pomału wprowadzać się z niesamowitą mechanikę gry. Bardzo dobrze przygotowany został samouczek - jest to moim zdaniem pierwsza gra od Paradoxu, w której samouczek faktycznie wprowadza do gry i po jego skończeniu możemy ruszyć poniekąd "z kopyta".

Z bardziej skomplikowanych strategii historycznych polecam jeszcze gorąco Narodziny Ameryki. Bardzo miodna, a przy tym skomplikowana gra, sam spędziłem przy niej wiele fantastycznych godzin. No i posiada znak jakości Sztabu :) poniżej link do "żywego" dowodu ukazującego okładkę z naszym logo :) :

http://www.gry-online.pl/.../1711762000.jpg
  Temat: Problem z uruchomieniem Europy Universalis 2 na Win7.
Hunter

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 15868

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sob Lut 05, 2011 7:26 pm   Temat: Problem z uruchomieniem Europy Universalis 2 na Win7.
Nie tyle systemu co jego wersji - 64 bitowe procesory i 64 bitowe wersje systemu są bardzo problematyczne jeżeli chodzi o kompatybilność wsteczną i na to w wielu przypadkach trudno coś zaradzić.
Może spróbuj na wirutlanej maszynie z postawionym XP
  Temat: Problemy techniczne
Hunter

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6415

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sob Lut 05, 2011 3:14 pm   Temat: Problemy techniczne
Przede wszystkim zaktualizuj grę do najnowszej wersji przypuszczam, że powinno to rozwiązać problemy. Jeżeli tak się zaś niestanie zrób tak jak poleciłem - wyłącz w menadżerze zadań wsyzstkie proceosry prócz pierwszego (CPU0) i wtedy uruchom - jak dalej nie będzie działać to będziemy myśleć dalej :)

Ps. Masz antywirusa? komputer jest czysty?

Wygląda mi to jeszcze na problemy z grafiką, tym bardziej, że to ATI (one są niestety dość problemowe) - masz najnowsze sterowniki do karty graficznej?
  Temat: Star Wars Battlefront 3
Hunter

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7885

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Lut 05, 2011 3:12 pm   Temat: Star Wars Battlefront 3
Z tego co się orientuje Star Wars Battlefront 3 (jeszcze) się nie ukazało. Napisałem w nawiasie "jeszcze" ponieważ gra miała wyjść pod koniec ubiegłego roku, ale sprawa ucichła i niewiadome są jej losy.
Dwie poprzednie części zaś można zakupić na Allegro.
  Temat: Szukam gry na początek
Hunter

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4531

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Lut 03, 2011 11:00 am   Temat: Szukam gry na początek
Egzorcist napisał/a:
markovg@o2.pl, a nie lepiej zacząć od AoE3?


Nie. Sama gra jest wątpliwej jakości, a poziom SI jest znacznie niższy od tego w części drugiej.
Od Siebie natomiast polecę gry Blizzarda, serię Starcraft i Warcraft. Obie świetnie wprowadzają gracza w świat RTSów, posiadają fantastycznie ułożone kampanie gdzie poziom trudności jest bardzo wyrównany i regularnie podnosi się poprzeczka, gracz zaczyna od prostych misji, kończąc na naprawdę ciężkich starciach. Z moich wspomnień i obserwacji najlepiej wypadł w tym kontekście Warcraft II oraz Starcraft ;) Do dzisiaj pamiętam epickie wojny w dalszych rozdziałach opowieści o wojnie pomiędzy ludźmi, a zielonoskórymi i do dzisiaj to piekło wspominam z wypiekami na twarzy ;)
  Temat: Problemy techniczne
Hunter

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6415

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sro Lut 02, 2011 10:50 pm   Temat: Problemy techniczne
Panowie - różne procesory, różne problemy. Oczywiście eu3 powinno działać bezproblemu na wielordzeniówce, ale na wszelki wypadek wyłącz pozostałe proceosory (robi się do w menadżerze zadań) i spróbuj uruchomić grę. To nam pozwoli wyeliminować jedną z przyczyn.
Jeżeli nie będzie działać w dalszym ciągu to odpowiedz na poniższe pytania, postaram się pomóc:
1. Dokładna spefycikacja komputera wraz z systemem (informacje dokładne m.in. ilu bitowy procesory i ilu bitowy system bo to bardzo ważne).
2. Rodzaj błędu jaki się pojawia przy uruchamianiu gry.
3. Gra jest oryginalna? Jeżeli tak to czy aktualizowana?

Co do drugiego pytania - na Viście będzie problem, na Sevenie 32 bitowym powinna chodzić jak najbardziej po uprzednim ustaleniu zgodności ze starszymi systemami. W razie czego, z tego co się orientuje wyszły nieoficjalne łatki zrobione przez fanów.
  Temat: Pomocy!Pilnie szukam gry.
Hunter

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4378

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sty 31, 2011 12:34 am   Temat: Pomocy!Pilnie szukam gry.
Osz fuck... faktycznie to zdecydowanie chodzi o Original War i jestem tego pewien na 101%, grałem w nią długo długo długo, polecam :) (Nie wiem swoją drogą skąd mi się wzięło to Another xP)
  Temat: Pomocy!Pilnie szukam gry.
Hunter

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4378

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sty 30, 2011 3:51 pm   Temat: Pomocy!Pilnie szukam gry.
Another War :P ?
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Hunter

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10393

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Gru 06, 2010 6:48 pm   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
PAK, akurat odnosiłem się bezpośrednio do SP nie wkraczając na nieznany mi temat Ageod ;)
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Hunter

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10393

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Gru 05, 2010 12:54 pm   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Steel Panthers jest dosyć skomplikowaną grą, ale zarazem nie tak skomplikowaną jak tytuły pokroju "War Plan Orange". Zapraszam na stronę do zapoznania się z moimi recenzjami obu tytułów, ja Steel Panthers szczerze polecam bo uważam to za jedną z najlepszych gier strategicznych jakie kiedykolwiek powstały i z pewnością jest warta nawet kilku pierwszych godzin spędzonych na uczeniu się jej :)
  Temat: Empire Earth 2
Hunter

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 16951

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Lis 20, 2010 9:24 pm   Temat: Empire Earth 2
Na pewno masz jakiegoś znajomego z SP2. Sprawdź u niego.

No poszukaj czy jakiś program nie daje oznak życia przy minimalizacji gry.

RAM i HDD nie mają nic do rzeczy. A to czy miałeś Home Edition wcześniej byłoby bardzo przydatną informacją.
  Temat: Empire Earth 2
Hunter

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 16951

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Lis 20, 2010 7:33 pm   Temat: Empire Earth 2
Więc zostają następujące wyjścia:

1) Jak masz dostęp do komputera z SP2 to sprawdź grę na nim - SP3 wprowadziło wiele, ale niekoniecznie wiele dobrego, przez SP3 XP stał się pod względem kompatybilności bliższy Viście.

2) Nie chyba - sprawdź to bo może to być wina innego programu niekoniecznie Twojej gry.

BTW - na pewno zassałeś najnowsze i oryginalne sterowniki ze strony nvidii? W między czasie nie dokonywałeś żadnych modernizacji komputera?

No i jeszcze jedno ważne pytanko, które przyszło mi na myśl - spróbuj Sobie przypomnieć czy poprzednim razem nie grałeś na XP Home Edition :)
  Temat: Empire Earth 2
Hunter

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 16951

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Lis 20, 2010 6:44 pm   Temat: Empire Earth 2
1) Przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusa.
2) Grę masz z tego samego źródła? Tzn. tą samą kopię gry instalowałeś kiedyś?
3) Zaktualizuj sterowniki graficzne.
4) XP z service packiem 2 czy z service packiem 3?
5) Sprawdź czy gra się minimalizuje sama. Może sytuacja wygląda tak, że jakiś program się "upomina o uwagę" i wywołuje sam Siebie.
  Temat: Empire Earth 2
Hunter

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 16951

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sob Lis 20, 2010 4:20 pm   Temat: Empire Earth 2
To ja poproszę o inf. dot. Twojego systemu operacyjnego ;)
 
Strona 5 z 59
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 16