gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 69
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10901

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Maj 25, 2008 7:20 pm   Temat: Tłumaczenie nazw jednostek w Civilization IV
Szkoda, że nie odezwałeś się kiedy zaczynałem tłumaczenie, byłoby z kim podyskutować :smile: Z jednym na pewno się nie mogę zgodzić, zgadza się, że niektóre sylwetki są bardzo charakterystyczne ale konkretne nazwy F-16, Tygrys itp. rezerwował bym dla jednostek narodowych.
  Temat: Warhammer Mod
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8206

PostForum: Civilization   Wysłany: Czw Sie 02, 2007 4:12 pm   Temat: Warhammer Mod
Widzę, że nie było zbyt wielu chętnych :wink: Jeżeli przetłumaczyłbyś teksty zrobienie instalatora nie jest dla mnie problemem. Tylko najpierw wypadało by poprosić autorów o zgodę.
  Temat: spolszczenie do civ3 complete
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14911

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Lip 03, 2007 9:23 am   Temat: spolszczenie do civ3 complete
Adi Slowinski napisał/a:
Irek_z_Kowal napisał/a:
CivIII Complete to Civilization III + oba dodatki, ta wersja nigdy w naszym kraju się nie ukazała

Witam serdecznie :-) Oczywiście, że jest dostęna - Cenega wypuściła w ramach Kolekcji Klasyki: Civ III (1.29f) Złota Edycja i w tym Civ III: PtW oraz Civ III: Conquests [nośnik DVD] - całość po polsku i kosztuje niecałe 30 PLN :mrgreen:


Moja odpowiedź była z 5 września :smile:
  Temat: civ IV -gierka dla dzieci
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8077

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 12:39 pm   Temat: civ IV -gierka dla dzieci
Grę można komplikować do absurdu, wrzucić siedem tysięcy wskaźników, do wyboru 500 różnych jednostek wojskowych, możliwości budowy dróg polnych, utwardzanych, asfaltowych, dwupasmowych, autostrad betonowych i na estakadach (przyznaje się przesadzam trochę :wink: ) ale kto wtedy taką grę kupi. Nie oszukujmy się, producent liczy na zysk, ja uproszczeń w Civ4 nie widzę. To, że jednostka ma jeden wskaźnik siły a nie oddzielne na atak i obronę? Po prostu inne podejście do walki. Doszedł system sprawności dający możliwość robienia jednostek wyspecjalizowanych, nie nazwałbym tego uproszczeniem. Doszła religia, jednostki są pogrupowane i maja dodatkowe właściwości, drzewo technologii jest bardziej elastyczne, to także uproszczenie chyba nie jest. AI nie jest nadal najlepsze ale w porównaniu z CivIII i tu widać poprawę. Też początkowo podchodziłem do IV nieufnie, ale na szczęście gra nie została zabita wodotyskami tak jak swego czasu Settlers (trzeba znać pierwszą część żeby wiedzieć o czym mówię). Ponadto jest SDK a dla mniej wprawnych grzebanie w plikach lub chociażby tysiące modów w internecie, jeżeli ktoś ma ochote może dowolnie modyfikować grę, nic nie stoi na przeszkodzie. Nie znam innego produktu komercyjnego który daje takie możliwości.
  Temat: civ IV -gierka dla dzieci
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8077

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 2:19 pm   Temat: civ IV -gierka dla dzieci
Pomyśl jak skomplikowana byłaby taka gra. Civ4 to w sumie tylko gra nie symulator. Jednostki żyją po kilka setek lat, przepłyniecie z kontynentu na kontynent trwa kilkadziesiąt, Ty jako władca żyjesz kilka tysięcy. To co proponujesz to symulator rzeczywistości, rzecz niewykonalna tak jak zrobienie mapy królestwa w skali 1:1. Ale to dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy :smile:
  Temat: spolszczenie do civ3 complete
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 14911

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Wrz 05, 2006 10:03 am   Temat: spolszczenie do civ3 complete
Owszem CivIII w polskiej wersji wyszła, ale CivIII Complete to Civilization III + oba dodatki, ta wersja nigdy w naszym kraju się nie ukazała. Play the World i Conquests osobno jako dodatki też nigdy nie zostały oficjalnie przetłumaczone. Można ściągnąć odemnie ze strony nieoficjalne tłumaczenia i zainstalować je na CivIII Complete, będzie działać.
  Temat: Problem z Civilizacją IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7951

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Sie 15, 2006 4:10 pm   Temat: Problem z Civilizacją IV
Automatycznie??? jakiś komunikat jest czy coś podobnego?
  Temat: Problemy z CIV IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9962

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Maj 28, 2006 6:19 am   Temat: Problemy z CIV IV
d3dx9_26.dll możesz pobrać z tej strony, http://www.dll-files.com/....shtml?d3dx9_26 wgraj go do folderu system32 i zobacz czy zadziała.
Jeżeli nie to:
- odinstalowujesz Civ4
- usuwasz folder gry
- usuwasz c:\windows\system32\d3dx9_26.dll jeżeli istnieje
- restart
- instalacja Civ4 od początku

Daj znać jaki wynik.
  Temat: Spolszczenie Cenegi dostosowane do v1.61 Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12262

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Maj 24, 2006 8:48 pm   Temat: Spolszczenie Cenegi dostosowane do v1.61 Civilization IV
Proszę tutaj o wszelkie uwagi. Naprawdę wszelkie.
  Temat: Spolszczenie Cenegi
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14317

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Maj 07, 2006 7:27 pm   Temat: Spolszczenie Cenegi
Najkrótsza świecie odpowiedź.

Tak.
  Temat: Spolszczenie Cenegi
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14317

PostForum: Civilization   Wysłany: Czw Maj 04, 2006 7:21 pm   Temat: Spolszczenie Cenegi
Poprawiona czcionka już dostępna na stronie http://www.civilization.sztab.com/
  Temat: Patch 1.61 do Civilization IV
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 19591

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Maj 03, 2006 8:27 pm   Temat: Patch 1.61 do Civilization IV
Trzeba poczekać, niestety Spolszczenie Cenegi z 1.61 nie będzie działać poprawnie. Wysłałem do nich mejla z pytaniem czy zamierzają wydać spolszczenie do 1.61, zobaczymy co odpowiedzą jeżeli odpowiedzą.
  Temat: Spolszczenie Cenegi
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14317

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Maj 03, 2006 8:44 am   Temat: Spolszczenie Cenegi
Wyłączyłem wygładzanie czcionek w Windows, zredukowałem antyaliasing -- niestety widocznych efektów to nie dało. Postaram się przygotować lepszą czcionkę. Jeżeli nie wynikną jakieś nieprzewidziane trudności wrzucę ją na stronę jutro.
  Temat: Spolszczenie Cenegi
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14317

PostForum: Civilization   Wysłany: Wto Maj 02, 2006 4:18 pm   Temat: Spolszczenie Cenegi
Problem polega prawdopodobnie w antyaliasingu, musisz go zredukować lub wyłączyć.
  Temat: Spolszczenie Cenegi
Irek_z_Kowal

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14317

PostForum: Civilization   Wysłany: Pon Maj 01, 2006 1:38 pm   Temat: Spolszczenie Cenegi
Jeżeli Ci sie zawiesza to nie z powodu spolszczenia. W spolszczeniu mamy tylko pliki xml w których bład objawiał by się odpowiednim komunikatem przy starcie, lub brakiem/błędnymi napisami w trakcie gry, oraz pliki czcionek, które gdyby były uszkodzone po prostu by się nie wyświetlały. Nie słyszałem aby spolszczenie powodowało komukolwiek zawieszanie się gry, przyczyna musiała być jakaś inna.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16