gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 1539
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
Klemens

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 23164

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Lis 07, 2013 7:34 am   Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
U mnie na podlaskiej wsi działa - czasem lepiej, czasem gorzej, ale działa. Dowodem jest właściwie cała moja weekendowa aktywność sieciowa.
  Temat: PS4 vs Xbox One
Klemens

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5578

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Paź 26, 2013 8:49 pm   Temat: PS4 vs Xbox One
Tegoroczni zjazdowicze wiedzą, iż noszę się z poważnym zamiarem zakupu konsoli na potrzeby mej wsi spokojnej, wsi wesołej, czyli miejsca, gdzie Internet dostępny jest właściwie tylko przez Aero (czyli z giermańskiego punktu widzenia - nie jest dostępny). To początkowo w ogóle więc wykluczało XBO, ale Microsoft ponoć nadrobił tutaj zaległości.

W związku z powyższym chciałbym spytać Was o Wasze opinie i uwagi odnośnie tego zakupu - co byście mi doradzali? Nadto - czy warto póki co wstrzymywać się z tym zakupem? Nie chodzi mi o cenę.
  Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
Klemens

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 23164

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Paź 22, 2013 12:14 pm   Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
hurtownia90 napisał/a:
a na jakieś wsi to uruchomiłeś ?


Tegorocznej zjazdowej - http://www.sztab.com/publ...d-XII,9989.html - i obecni tam sztabowicze świadkami, że działało.
  Temat: Wojna w Korei
Klemens

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5869

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 3:35 pm   Temat: Wojna w Korei
Heh, jak dla mnie sytuacja (chyba) się wyjaśniła - w poniedziałek miał miejsce doroczny zjazd północnokoreańskiego parlamentu, na którym przywrócono do łask byłego premiera opowiadającego się za rozluźnieniem gorsetu gospodarczego. Wcześniejsze wymachiwanie szabelką miało być w mej ocenie ochłapem rzuconym dla partyjnego "betonu", by łatwiej następnie przełknął on realne reformy.
  Temat: Wojna w Korei
Klemens

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5869

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 30, 2013 11:00 am   Temat: Wojna w Korei
Media od kilku(nastu) dni ekscytują się napięciem na Półwyspie Koreańskim, węsząc wojnę. Jak Wam się zdaje - dojdzie do zbrojnej konfrontacji na prawdziwą skalę? I jakie będą jej skutki?

Dla mnie jest niemal oczywiste - choć chyba chciałbym się mylić - że na prężeniu muskułów, jak zwykle, się skończy, Kim III tym razem jednak nie otrzyma pomocy humanitarnej, co osłabi go w potyczkach z wojskowymi aparatczykami w swoim kraju i tamtejsza dyktatura nieco przesunie się ku oligarchii.
  Temat: Konklawe
Klemens

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14441

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Mar 03, 2013 7:36 pm   Temat: Konklawe
Ajmdemen napisał/a:
Byle umiał serdecznie pozdrawiać Polaków ;)


A nie lepiej czule? ;)

Hunter napisał/a:
Aż miło byłoby oglądać tą wszechobecną panikę ludzi i mediów wszelkiego pokroju :mrgreen:


Świetny sposób na falę masowych nawróceń, czyż nie? :twisted:
  Temat: Konklawe
Klemens

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14441

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 02, 2013 9:27 am   Temat: Konklawe
Miast zakładać nowy wątek postanowiłem odkopać z przeszłości stosowny ku temu - Benedykt XVI jednak zapisze się na kartach historii w sposób wyróżniający się, a to dzięki odejściu na emeryturę, czyli zdarzeniu w epoce nowożytnej w przypadku papieży nieznanym.

Jak się zapatrujecie - są szanse na papieża spoza Europy, a nawet Murzyna? A może szykuje się powrót do przeszłości w osobie nominata z Włoch? Obchodzi Was to w ogóle w jakikolwiek sposób? :)
  Temat: Katolicyzm
Klemens

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27532

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lut 19, 2013 12:16 pm   Temat: Katolicyzm
Odgrzebując z przeszłości :)

Otóż w naszym kraju właśnie co podjęto próbę zarejestrowania Kościoła Pastafarian, czyli wyznawców Latającego Potwora Spaghetti. Organ rejestracyjny wystąpił do biegłych religioznawców o wydanie opinii w przedmiocie tego wyznania. Konkluzje? Następujące:

A zatem, w oparciu o posiadaną dokumentację, na postawione na początku pytanie, czy
Kościół Latającego Potwora Spaghetti można uznać za wspólnotę religijną, odpowiadamy:
a) w zakresie indywidualnym i prywatnym — tak (bo każdy może sobie uznać co mu się podoba, nawet jeśli to jest zupełnie absurdalne)
b) w zakresie oficjalnym, czyli urzędowym, kiedy chodzi o urząd państwowy a zwłaszcza Ministerstwo — nie (bo takie „uznanie” otrzymuje wówczas wymiar społeczny i państwowy a przede wszystkim posiada konsekwencje prawne); można też podejrzewać, iż wystąpienie wspomnianej grupy do instytucji państwowej z wnioskiem o uznanie jej za „wspólnotę religijną” jest dalszym ciągiem owej gry/zabawy w obszarze żartu i parodii.


Tutaj jest całość tekstu (nieco ponad 7 stron) - http://kosciol-spaghetti.pl/pliki/ekspertyza.pdf
  Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
Klemens

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 23164

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Lut 08, 2013 8:30 pm   Temat: Bezpłatny dostęp do Internetu
Nastała wiekopomna chwila - udało mi się uruchomić Aero na mej wsi! Teraz więc właściwie sprawnego dostępu do Sieci będę pozbawiony tylko w czasach podróży ;)
  Temat: Książki o Templariuszach
Klemens

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10435

PostForum: Książki   Wysłany: Sro Lis 07, 2012 9:52 pm   Temat: Książki o Templariuszach
Jeśli idzie o książki fabularne, to mnie stosunkowo ujął "Baudolino" pióra Umberto Eco.
  Temat: Ciekawostką rzuć :)
Klemens

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12717

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Paź 29, 2012 6:55 pm   Temat: Ciekawostką rzuć :)
To ja polecam ten filmik:

http://www.joemonster.org...rzejscie_Mario_

Masakra jakaś, ale jeśli się nie mylę, koleś mógł zbić ten wynik jeszcze o jedną stówkę. Ale raz jeszcze to napiszę - masakra jakaś.

EDIT: cofam to co napisałem, dopiero teraz zobaczyłem, jak ta jedna niechorągiewkowa stówka powstała - po prostu klękajcie narody.
  Temat: Euro 2012
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13609

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Wto Cze 19, 2012 10:58 am   Temat: Euro 2012
Dowcip:

- Kto ustala skład reprezentacji Włoch?
- Prokurator.
  Temat: Euro 2012
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13609

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pon Cze 18, 2012 6:25 pm   Temat: Euro 2012
Dziadó napisał/a:
dlaczego, ach dlaczego ROSJANIE DALI PRZEJŚĆ GREKOM?!


Dali? Moim zdaniem odpadnięcie Rosjan możemy traktować w kategoriach własnego sukcesu :wink:

Ajmdemen napisał/a:
Na marginesie: ciekawe czy Lato złoży rezygnację zgodnie ze swą obietnicą sprzed kilku miesięcy


Ajm, polską piłką zacząłeś się interesować wspomnianych kilka miesięcy temu? :razz:
  Temat: Euro 2012
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13609

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Wto Cze 12, 2012 7:47 pm   Temat: Euro 2012
Na godzinę przed mały instruktaż...;)
  Temat: Euro 2012
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13609

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Nie Cze 10, 2012 12:54 pm   Temat: Euro 2012
Ajmdemen napisał/a:
No cóż, występ z Duńczykami bardzo słaby i ciężko oczekiwać po czymś takim nagłego skoku jakościowego potrzebnego do wyjścia z grupy


A ja wbrew pozorom nie byłbym taki surowy dla Oranje - byli po prostu nieziemsko nieskuteczni. Gdyby RVP czy Huntelaar wykorzystali co trzecią bramkową sytuację, którą mieli (a to nie są wysokie wymagania dla nich, w odróżnieniu od takiego Robbena), to mecz mógłby się skończyć wynikiem podobnym co w meczu Rosja-Dania. Sneijder co się napodawał (swoją drogą - konflikt z RVP chyba jest przeszłością), to jego i sądzę, że powtórzy to też z takimi Niemcami. Czy brak skuteczności był jednorazowym wyskokiem, czy też trwałą przywarą - dowiemy się właśnie wtedy.

Ajmdemen napisał/a:
Jeszcze warto wspomnieć o Rosjanach - prezentują się naprawdę nieźle jako drużyna, choć nie wiem czy byliby w stanie przejść taką Portugalię choćby.


To był na razie jeden mecz i prawdą jest, że Rosjanie zdobyli pierwsze swe trzy bramki po kontrach, a tylne formacje tej drużyny w grze obronnej nie zaimponowały. Nie sądzę, by nasi piłkarze byli w stanie to wykorzystać, ale inni - choćby już tacy Portugalczycy - już jak najbardziej.
 
Strona 2 z 103
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 16