gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 179
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zabawa w skojarzenia
Krzak

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 14620

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 7:30 pm   Temat: Zabawa w skojarzenia
kobiałki -> truskawki ;P
  Temat: Książka zażaleń
Krzak

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12932

PostForum: O forum   Wysłany: Sob Wrz 23, 2006 7:25 pm   Temat: Książka zażaleń
Backside napisał/a:
Niestety, ale system profilu nie działa poprawnie.

A dokładniej - nie mogę wprowadzić w nim żadnych drobnych zmian.
Powód? "Pole oznaczone * wymagają uzupełnienia".

Tak więc bez względu na to czy wpiszę stare hasło, stare i potwierdzone hasło czy stare, nowe i potwierdzone hasło, nic się nie da zmienić :neutral:


Hej!
Ja też ostatnio się z tym przez sekundę męczyłem ostatnio, po czym zauważyłem, że nie mam wprowadzonej płci - gdy to zmieniłem wszystko zaczęło działać poprawnie, zresztą system mnie o tym powiadomił za pomocą czerwonej gwiazdki przy tym polu, wystarczyło tylko trochę lepiej sie przypatrzyć formularzowi :wink:
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Krzak

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61554

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Cze 21, 2005 10:42 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
ha! (okrzyk wywołany radością pisania znowu posta na forum Sztabu)
moje plany na wakacje się radykalnie zmieniły.
cały lipiec pracuję w łodzi, urlopu nie dostanę, po czym wyjeżdżam na kujawsko-pomorskie (wczesniej być moze do gliwic) i wracam jakos 18 sierpnia.dopiero wtedy będę mógł gdizekolwiek wyjechać.
Pozdrawiam
Krzak - z nienacka z zaświatów ;P
  Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
Krzak

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12261

PostForum: O forum   Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 11:53 am   Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
Moim zdaniem powinny zostać obecne odznaczenia. Ja osobiscie na avatary i tak nigdy nie zwracam uwagi, tylko czytam ksywki, tymbardziej, ze czesto sie zdarza, ze kilka osob ma ten sam avatar, badz bardzo podobny. Poza tym odznaczenia mówią o stopniu jaki posiada osoba się wypowiadająca, co w pewnym stopniu daje informacje o wiarygodnosci, czy tez ... hmm ... brakuje mi slowa, wiec przyklad:
Powiedzmy, ze osoba nie bedaca Sztabowiczem wchodzi na forum i widzi dwie wypowiedzi na jeden temat. Pierwsza powiedzmy od Andrew_wojownika, a druga od Klemensa. Jezeli zalozymy, ze mamy awatarki, to dla naszego goscia te dwie wypowiedzi bede "rownowazne", a jezeli teraz zostaniemy przy odznaczeniach, to od razu wiadomo, kogo nalezy sie sluchac :D
Mam nadzieje ze to troszke rozjasnia moja idee. Sorki rowniez za uzycie autentycznych nickow, ale jest to znacznie bardziej oddzialywujace, niz gdybym mial wymyslac i opowiadac o dwoch "wirtualnych" uzytkownikach.
  Temat: Błąd
Krzak

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26578

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Mar 18, 2005 7:16 pm   Temat: Błąd
No i żeby nie przeklnąć - fuck!! :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!:
Rzadko mi sie zdarza byc zirytowanym, ale cos takiego mnie poprostu doprowadza do szalu.
Ciezko ostatnio u mnie z czasem, ale dla Sztabu zawsze gdzies cos wygospodaruje, jesli nawet nie pisze w zadnym temacie, to zawsze sie staram wszystkie czytac. Staram sie, bo ku$@$@ nie zawsze moge ze wzgledu na ten wkur%# blad, ktory zdaje sie kiedys raportowalem.
Otoz wszedlem sobie na strone Klubu Sztabu, czytam o kontach, bazgrnalem cos, poczym klikam na link, zeby wyjsc oczko wyzej, patrze a tam wszystko oznaczone jako przeczytane, wychodze kolejne oczko wyzej i sie okazuje, ze niby przeczytalem juz wszystko!
Ehh... gdybym byl na biezaco, to zapewne nie mialbym problemu z wytropieniem ostatnich wypowiedzi, ale w mojej sytuacji, to jest to praktycznie niemozliwe - musialbym przegladac wszystkie tematy i czytac od poczatku, zeby sobie przypomniec, czy juz je czytalem, czy tez nie - paranoja!!!
Musialem sie wyzalic, bo mnie to strasznie zirytowalo, mam nadzieje, ze ktos bedzie w stanie sie z tym uporac i poprawi ten blad. Moze gdy sie w koncu sam naucze PHP, to sam go wytropie, ale w tej chwili mam naprawde zapchany kalendarzyk (choc nauka PHP jest w nim zawarta, ale jest dosc daleko na liscie priorytetow) i raczej szybko to sie nie stanie.
  Temat: Rosja vs USA
Krzak

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41213

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 11, 2005 3:17 am   Temat: Rosja vs USA
Ja, podobnie jak Ajmdemen uważam, że obecnie lepszym dla USA rywalem bylyby Chiny. Tam, podobnie jak w Rosji na wojsko kasa zawsze jest. Chinska armia jest liczna. Co prawda dokladnych (pradziwych) liczb pewnie nikt nie zna, ale sądze, że jest liczniejsza jeszcze od rosyjskiej. O technologii używanej w wojsku chinskim nie wiem praktycznie nic, ale sadzac po tym, ze Chiny maja obecnie juz swoja wlasna agencje kosmiczna i wysylaja ludzi w kosmos na wlasna reke (na co do niedawna bylo stac tylko amerykanow), bron masowego razenia tez maja.
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Krzak

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61554

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Mar 10, 2005 4:01 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
1. Czy przybyl(a)bym na Zjazd, gdyby mial miejsce w( do uzupelnienia przy kazdym podpunkcie: tak, nie, nie wiem):
a) Warszawie TAK
b) Poznaniu TAK
c) Wroclawiu TAK
d) Krakowie? TAK
2. Ile dni powinien trwac Zjazd( do wyboru: 1 dzien tudziez 2 dni)? 1
3. Czy przybyl(a)bym na Zjazd, gdyby ten odbyl sie w( do uzupelnienia przy kazdym podpunkcie: tak, nie, nie wiem, ewentualnie jakies bardziej
szczegolowe uwagi):

Cytat:
W tej chwili nie mam jeszcze zielonego pojęcia, jak wyglądać będą moje tegoroczne wakacje - być może wyjadę na zarobek do Irlandii, a być może, że będę spędzał czas w towarzystwie gości z Microsoftu uczeszczając na różne szkolenia, a może też nic nie będę robił ciekawego - i wtedy napewno przyjadę.


Wyklarowly sie moje plany na wakacje - poczatek sierpnia 4-15 jestem niedostepny (ITC Summer Meeting Lodz; takie wydarzenie z BEStu - www.BEST.eu.org) wczesniej jakies 2 tygodnie tez raczej ciezko - jako organizator bede troche zajety, ale na jeden dzien - spokojnie. Nie wiem jednak dokladnie, bo pewnie bede tez chcial wyjechac gdzies, ale to pewnie juz po tym.

4. Czy mial(a)bym jakies problemy ze zorganizowaniem srodkow finansowych na Zjazd( do wyboru: tak, nie, nie wiem)? RACZEJ NIE
5. Czy w razie odleglego miejsca Zjazdu moge sie obawiac negatywnej reakcji rodzicow( to nic wstydliwego) etc.( do wyoru: tak, nie, nie wiem)? NIE, raczej powstrzymają mnie zbyt wysokie koszty podróży.
6. Na ile procent oceniasz prawdopodobienstwo Twego przyjazdu na Zjazd( zalezne od determinacji, ewentualnych planow wakacyjnych itp.)?
Cytat:
33% - 50%
zmienilo sie do50-100%
7. Jak Twoim zdaniem powinien przebiegac ow zjazd, w jakiej formie powinnismy spedzic ow czas, jakies szczegolne propozycje( vide np. rozegranie meczy pilki noznej etc.)?
Jestem przeciwny wszelkim wysiłkom fizycznym - to będzie lato, należy więc się spodziewać upałów, do tego wozić ze sobą cały ten "sprzęt" na jeden dzień - zbyt duże niewygody, a do tego mało strategiczne :)
8. Uwagi ogolne -
Cytat:
Jeżeli o mnie chodzi, to naprawde nie mam pojęcia, jak będą wyglądać moje wakacje w tym roku, może być przeróżnie, ale jeśli tylko nadarzy się możliwość, to z pewnością z niej skorzystam.

Juz jako takie pojecie mam, wiec tymbardziej z checia przyjade.[/quote]
  Temat: Projekt Strategii Idealnej
Krzak

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9216

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Sro Mar 09, 2005 2:50 am   Temat: Projekt Strategii Idealnej
no widzisz, ja dokładnie tak samo to widze :)
i w momencie, kiedy t owszystko byloby OK, moznaby bylo dodawac magie :) (ewentualnie nie dodawac wcale, ale moim zdaniem to wprowadza multum nowych mozliwosci, ktore ogromnie wzbogacalyby rozr(g)rywke)
  Temat: Projekt Strategii Idealnej
Krzak

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9216

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Wto Mar 08, 2005 11:26 pm   Temat: Projekt Strategii Idealnej
Nie jest to może artykuł, ale właśnie mi się coś przypomniało i postanowiłem, że nie moge tego tak po prostu zostawić, dlatego postanowiłem napisac wszystko za pamięci.
Otóż, jak łatwo sie domyslic chodzi o "Projekt S.I.". Chyba czas najwyższy wrócić do tego szczytnego pomysłu i go wskrzesić. Jakby nie patrzeć jestem obiecującym kandydatem na informatyka-programistę i nie mogę tak zwyczajnie zostawić. Musimy to zrobić! Choćby za pare lat, ale w końcu nam sie uda, albo nie jestem Krzak ;) .
Nie wszyscy są tutaj informatykami, nie musza więc tego wiedzieć, ale bardzo (przez duże BAAAAAAARDZO) ważną fazą każdego projektu jest część projektowa (heh, chyba się powtarzam ciut). W każdym bądź razie musimy najpierw wszystko bardzo dokładnie przemyśleć, opracować i zaplanować. Dobry plan to absolutna podstawa rozpoczęcia jakiegolwiek kodowania, zaś błąd popełniony w projekcie kosztuje mnóstwo i na ogól jest już niemal niemożliwy do naprawienia.

O.K. Koniec już tego gadania o niczym, przejdźmy do rzeczy.
Powinniśmy zacząć od ogólników. Oto moje propozycje:
- ściśle określona rola gracza (albo jest się królem, albo dowódcą armii, albo oficerem, albo gubernatorem, ale nie wszystkim na raz)
- świat fantasy na modłę AD&D, ale początkowo bez magii, którą można by póżniej dodać (mozna początkowo projektować wszystko bez magii, powiedzmy coś jak średniowiecze, ale z różnymi rasami)
- realne rozprzestrzenianie sie informacji - odpowiednie opóźnienia, realny czas na przejście wiadomości, różne systemy ich przekazywania
- dokładnie zaplanowany i odwzorowany sposób zachowanie się wojska - morale, zaopatrzenie, wpływ dowódców (charyzma) na zachowanie wojska, wpływ aktualnej sytuacji, ... krótko mówiąc chciałbym, aby w grze było widać wszystko to, o czym pisze Sun tzu w swej książce.
Są to wszystko moje propozycje możliwie ogólne, które chciałbym poddać dyskusji. Oczywiście oczekuje również na Wasze pomysły i kontrpropozycje.
Krok po kroku do wszystkiego dojdziemy

W oczekiwaniu na oficjalną odpowiedź mianuje się samozwańczym koordynatorem tego projektu i jedyną osobą uprawnioną do podejmowania wiążycych decyzji (oczywiście oprócz MAO), jednak wyższy rangą mogą to zawsze zmienić ;)
  Temat: "hirosy" 3
Krzak

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 18679

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Lut 02, 2005 10:41 pm   Temat: "hirosy" 3
LoL, Andrew, you're a noob. If you don't know what's that than see this.
Sorry for the spam guys, but I couldn't stop it.
  Temat: Rome: Total War
Krzak

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8597

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Lut 02, 2005 10:31 pm   Temat: Rome: Total War
Kizik napisał/a:
Ja krótko. Raczej uważam ,że to jest rts z elementami turówki.


Warto by było, byś uzasadnił swoje zdanie. W ten sposób właściwie nic nie wnosisz do dyskusji.
  Temat: problemy z forum?
Krzak

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7029

PostForum: O forum   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 3:10 pm   Temat: problemy z forum?
O, jeszcze do tego mnie wylogowało!
  Temat: America's Army
Krzak

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8348

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 1:44 am   Temat: America's Army
Ja daję grę maksymalną note jakąś się da. Powód? Jest to moim zdaniem najlepsza gra w swym gatunku i naprawdę nie wierzę w to, że może się nudzić. Ja od jakieś 1.5 roku z duzymi przerwami grywam non-stop na jednej (czasem i dwóch) mapie i do tej pory mi się nie nudzi (plansza, a co dopiero gra). Gra ma świetny engine (pozwalał spokojnie grać na WinXP postawionym na Duron 850Mhz, Geforce 2MX32MB, 256MB RAM przy srednich ustawieniach i rozdzielczosci 800x600), dopracowaną fizykę, dużo serwerów, dobrą ochroną anty-czitową, no i przede wszystkim zabójczy realizm, a do tego jest kompletnie za darmo (FREE). Czego chcieć więcej?
Jeżeli czasem chcesz się oderwać na chwile od strategii i rozluźnić przy czymś mniej wymagającym, a Quake i UT to dla Ciebie obraza wszelkeij integliencji, to szybko instaluj AA - nigdy już nie wrócisz do CS'a.
  Temat: Gry roku 2004!!
Krzak

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6010

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 1:34 am   Temat: Gry roku 2004!!
A kiedy wyszedł Rome? jeśli jeszcze w 2004 to ja oddaje swój głos na niego. Wszystkie głosy, bo w innych grach już kompletnie się nie orientuje. Ewentualnie na Americas Army jeszcze.
  Temat: Książka zażaleń
Krzak

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12932

PostForum: O forum   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 1:32 am   Temat: Książka zażaleń
A ja chciałbym złożyć zażalenie na adminów, że jeszcze tego wątku nie usunęli. Bezsensu zostawiać coś takiego na forum
 
Strona 1 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16