gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 68
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: prawda a film
Lukas217

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4492

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Cze 08, 2007 10:51 pm   Temat: prawda a film
Asterix napisał/a:
Prawda napewno jest jak Spartanie wychowywali swe dzieci,ubiory, uzbrojenie ogolem wiekszosc faktow militarnych jest na dobrym poziomie...(jak nie na najlepszym)


Nie moge się zgodzić co do ubioru, np tarcza nie była taka np. miecz równierz, chełmy też nie taki rodzaj to chyba koryncki i pare wieków puzniej, i odsłonięta muskulatura (efekt filmowy spoko) w starożytnej sparcie niemozliwe. Co do dzieci - zabijanie wilka bajka!!! one zabijały na egzaminie helotów i to powinno być ukazane :)

Klemens napisał/a:
Zacznijmy od tego, że Spartiaci mieli dwóch królów (tzn. w tym samym czasie) jako zasadę ustrojową, co już czyni "swawolność" Leonidasa z "300" cokolwiek podejrzaną.

W ogóle to mógłbym owo dzieło (bo film sam w sobie jest niezły) punktować i punktować...


Masz racje, ale należy pamiętać zę rola tych 2 osób nie została jeszcze w historii określona więc można przyjąć teze że jeden z nich faktycznie miał ogromny wpływ na armie a drugi np na gospodarke i dyplomacje. I co ciekawsze historia udowodniła że ten jeden zostawał w Sparcie gdy drugi szedł wraz z armią w bój :)

[ Dodano: Pią Cze 08, 2007 10:54 pm ]
mówiąc o tarczy miałem na myśli ze one nie mogły być ze stali :)
  Temat: odkrycia
Lukas217

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Cze 08, 2007 10:40 pm   Temat: odkrycia
FifiCz napisał/a:
Moim zdaniem nie mógł zrobić tego wcześniej ze względu na strach przed nieznanym.


Możliwe że troszke w ty mracji jest ponieważ sam kościól stwarzal takie pozory by to zawsze itota najwyzsza była w centrum czyli Bóg, ale to nie jest jakis powód znaczący.

Klemens napisał/a:
Nam, czyli komu?


Nam czyli rasie ludzkiej - wymienie tylko kilka spraw: kartografia, gospodarka europejska, bardziej zaawansowana budowa statków, wyjscie z ciemnych wieków hehehe, powrot do literatury antyku i wiedzy tamtej epoki itd

Ajmdemen napisał/a:
Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że odkrycia nastąpiły wcześniej niż można by się tego spodziewać, choćby sugerując się istniejącymi technologiami


oj nie nie nie :) moglismy odkryć ameryke wczesniej i wszystko co do odkrycia bylo nakresle pare spraw - ptolemeusz i jego wiedza na temat śwaita nie tylko jego, Arystoteles i jego poglad na kulistość ziemi, kompas to nie byl wynalazek XVI wieku, mapy starozytnych byly 1000000-kroc dokladniejsze niż średniowieczne i jeszcze moge wymieniac i wymieniac
  Temat: odkrycia
Lukas217

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Cze 06, 2007 9:49 pm   Temat: odkrycia
kremuwa napisał/a:
Nie musieli i nie zrobili - odkrycia geograficzne zaczęły się sporo przed 1492 rokiem.. :)


Wiem że już Sumerwoie czy Egipcjanie odkrywali nowe tereny, ale raczej miałem na myśli te odkrycia przełomowe, które dały nam najwięcej.
  Temat: odkrycia
Lukas217

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 7876

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Cze 06, 2007 1:18 am   Temat: odkrycia
Jest wiek XVI, odkrywamy nowe lądy, nieznany świat. Czy można było tego dokonać wczesniej ?? Pamiętajmy że epoką, która królowała przez tysiąc lat było sredniowiecze. Wiem że wikingowie dopynali w 1000 roku do nowej funlandii, dokładnie chyba sefen eriksson, ale to pomińmy:) Zastanówcie się? Czy musieliśmy czekać aż do roku 1492?
  Temat: wojna rosyjsko-japońska
Lukas217

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5062

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Cze 06, 2007 12:54 am   Temat: wojna rosyjsko-japońska
chłopaki nie macie racji Japończycy wcale tak źle nie wyglądali na tle Rosjan, jeśli chodzi o uzbrojenie. Japonia szykowała się do tej wojny już od paru lat nawet sprowadziła oficerów z Prus by Ci mogli szkolić wojsko. Problemem jest raczej ilość dobrego sprzętu np rosjanie mieli wtedy 2-krotnie wiecej dział!!!
  Temat: wojna secesyjna
Lukas217

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5599

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Cze 06, 2007 12:50 am   Temat: wojna secesyjna
liczby są chyba troszke przesadzone stosunek niewolników nie wynosił 1:2 na południu to raczej było troszke ponad 20 %, a co do liczby ludności to nie jestem pewny ale też tak do końca to nie wyglądało.
  Temat: Zagadka??
Lukas217

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5020

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Cze 05, 2007 10:11 pm   Temat: Zagadka??
no wiesz niby że zdradziła go tradycja i stąd wszyscy myślą ze to on był ów panem mlodym, ale ja podobnie jak ty znawca tego tematu nie jestem, jadynie przeczytałem pare rzeczy i nigdy nie próbowałem przeprowadzać jakiegoś śledztwa.
  Temat: wojna rosyjsko-japońska
Lukas217

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5062

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:54 pm   Temat: wojna rosyjsko-japońska
Masz racje to faktycznie jeden z czynników, ale rosjanie dysponowali większą ilością dział i ludzi w czasie gdy wojna sie rozpoczeła i jednak zdołali przetransportować armie, teren znali dobrze tak samo jak Japończycy. Problem tkwi może w wyszkoleniu, zbytniej pewności siebie i dowodzeniu???
  Temat: wojna secesyjna
Lukas217

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5599

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:11 pm   Temat: wojna secesyjna
no tak tylz że gdy wojna się zaczynała to wszyscy popadali w smiech i stwierdzali że południe wyskoczy w samych butach i kołnieżykach bo wszystko inne było produkowane na północy :D jeśli chodzi o niecywilizowane chciałem podkreślić ich zacofanie

[ Dodano: Pon Cze 04, 2007 10:12 pm ]
i jak to ujać na północy tania siła robocza to raczej najemnicy a nie niewolnicy !!!
  Temat: Zagadka??
Lukas217

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5020

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:08 pm   Temat: Zagadka??
no raczej mylisz się bo to wesele to fakt w kanie galilejskim kilka dni przed ostatnią wieczerzą ;/ wiec nie rozumim Cie ??? Pytania apostołów na długo przed ostatnią wieczerzą ;/ no zle wszystko zrozumiałeś to nie interpretacja a fakty czyste fakty zapisane w piśmie świętym
  Temat: Zagadka??
Lukas217

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5020

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Cze 03, 2007 10:40 pm   Temat: Zagadka??
Może sama powieść tak jeśli patrzymy na nią od strony historycznej, ale faktem jest że sam Jezus mówi do apostołów o całowaniu się z św. Magdaleną hehe kolejnym faktem jest że na weselu to Jezus dba o wino a w religi żydowskiej to pan młody donosi alkohol. Czyli nasza religia nie jest tak pewna i możliwe że kryje się jeszcze wiele zagadek, wiecie co templariusze mieli znaleźć w Jerozolimie? Pod świątynią miały się znajdować groby potomków Jezusa. Więcej tu zagadki niż faktu, ale fajnie tak czasem pomyśleć, co by było gdyby nasza wiara nie była tak doskonała hehehe
  Temat: Krucjaty!!!!
Lukas217

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7750

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Cze 03, 2007 10:30 pm   Temat: Krucjaty!!!!
Ja również stanę w obronie wiary, może ktoś kto nie miał ziemi lub był skazany na krucjatę wędrował tam z myślą zarobku ale wielcy panowie moim zdaniem chcieli ziemi świętej na własność utożsamiali się z wiarą chrześcijańską, wierzyli w to że tam jest skrywana prawda. Sądzę że biedota szła z myślą wielkich sukcesów finansowych lub była w pewien sposób zmuszana do krucjaty przez brak miejsca w przeludnionej Europie.
  Temat: prawda a film
Lukas217

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4492

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Cze 03, 2007 7:00 pm   Temat: prawda a film
Wiem że ten film to praktycznie komiks hehehe ale wszyscy pewnie się zastanawiali jak było naprawde czy chociaż część tego co ekranizacja przedstawiła było prawdą ??? Mam na myśli 300 i prawdziwą Sparte (wojne z kserksesem, jego armie, bitwe w wąwozie i autentycznego spartiate)

Tak na marginesie film jest świetny :)

Moim zdaniem wiele w tym filmie to prawda oczywiście przedstawienie niektórych sytuacji ubiory, techniki walki, uzbrojenie, czy nawet pogoda (kręcili to w jednym pokoju) jest bajeczne , ale np rada w sparcie tak mogła wyglądać, eforowie to fakt, przedstawienie geograficzne wawozu też zgadza się, długość włóczni (sarissa) jest ok, i świetna falanga :)

Śmieszny Kserkses i jego armia, tutaj chciałem podyskutować jak naprawde jego armia wyglądała :)
  Temat: wojna rosyjsko-japońska
Lukas217

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5062

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Cze 03, 2007 6:47 pm   Temat: wojna rosyjsko-japońska
Pewnie znana wam postać generała Kuropatkina to on dowodził armią rosyjską w mandżurii, miał wiekszą armie, więcej dział, uzbrojenie żołnierzy było podobne a i nawet sam car Mikołaj II stwierdził że ta wojna to dobra rzecz i pewnie podniesie jego prestiż. Czemu rosjanie przegrali ? Co było nie tak ?
  Temat: wojna secesyjna
Lukas217

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5599

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Cze 03, 2007 6:36 pm   Temat: wojna secesyjna
W 1860 roku Abraham Lincoln porzeprowadził dość prężną kampanie, oczywiście jak każdy wie wygrał. Na początku nowego roku i tak kruchy most pomiędzy północą a południem zawalił się , kolejno z Uni występują Karolina płd, Missisipi, Floryda, Alabama i inne stany. Rozpoczyna się krwawa wojna miedzy ucywilizowaną północą a barbarzyńskim południem. Nastału trudne czasy dla ameryki te 4 lata wstrząsną całym światem (nawet biedny Aleksander II musiał szukać bawełny w innych rejonach świata). Jak ów 4 lata wyglądały???
 
Strona 2 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16