gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 68
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Lukas217

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10225

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Cze 03, 2007 6:11 pm   Temat: W samo południe - Słonie bojowe
po pierwsze nie słoń afrykański a afrykański leśny po drugie nie dzisiaj a 2 tysiące lat temu (jak każdy wie dawniej klimat był inny) analogicznie patrz koń a konik polski jaka to róznica wiem że słoń to może bardziej egzotyczne zwierze ale porównanie jest dobre :)

[ Dodano: Nie Cze 03, 2007 6:15 pm ]
i nie radze sie w kwestiach historycznych popierać wykipedia tylko np Polibiuszem a konkretnie jego utwór "dzieje" tam wzmianka na temat uzbrojenia armi Kartagińskiej :)

[ Dodano: Nie Cze 03, 2007 6:21 pm ]
i faktycznie z 1,50 przesadzielem mialy okolo 2 ale nie wiecej były prawie 2-krotnie mniejsze od indyjskich, kartagińczycy nie poradzili sobie z oswojeniem dużych słoni afrykańskich mieszkajacych na sawannie i dlatego wykorzystali te mieszkajace w lesie <lol>
  Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Lukas217

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10225

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Cze 03, 2007 12:30 am   Temat: W samo południe - Słonie bojowe
Witam!!! :mrgreen:
Zależy jakie słonie czy małe afrykańskie o wzroście do 1,50 m czy może duże indyjskie. Te pierwsze znane z drugiej wojny punickiej, mieszkające w afrykańskich lasach (proszę pamiętać że klimat w starożytności był nieco inny) a te drugie między innymi z wyprawy Aleksandra do Indii. :) :):)
  Temat: Polska ku upadkowi!!!
Lukas217

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8014

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 9:39 pm   Temat: Polska ku upadkowi!!!
Jest rok 1648 wybucha powstanie Chmielnickiego, mija w państwie Polskim parę lat pod znakiem ciągłych walk (Korsuń, Beresteczko, Zbaraż, Żółte wody) i w 1655 zalewa nas Potop Szwedów. Czemu wybuchło powstanie?? Czemu nastała wojna ze Szwecją?? I dlaczego w miedzy czasie do wszystkiego wmieszała się Rosja??
  Temat: Odkrycia hehe :)
Lukas217

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5416

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 9:28 pm   Temat: Odkrycia hehe :)
Co do wypowiedzi kolegi mande, moim zdaniem nauka wraz z historia jedynie zyskały.

Tigo napisał "Zaczął się też rozwijać kapitalizm" - raczej nie, to był wiek XVI (wielkie podboje, konkwista nowych ziem, rywalizacja kolonialna, przewrót w nauce, czas wielkich myślicieli itd). Kapitalizm to inne czasy :)

"Wschód przeżywał regres gospodarczy" - może i wschód był zacofany w stosunku do zachodu, ale jeśli by analizować historie tak było zawsze. Co do bogactwa, co powiesz o wielkiej carskiej Rosji :) A patrząc na Polskę większy wpływ miały powstania kozackie i potop a wcześniej ograniczenie władzy króla i rządy naszej mało inteligentnej szlachty niż odkrycia.
  Temat: Zagadka??
Lukas217

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5020

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 9:14 pm   Temat: Zagadka??
Co do książki owszem jest oparta na niepewnych materiałach, ale nie na fałszywych.

Oglądałeś program na Discovery, a czy wiesz że prace tą napisali ludzie którzy tworzyli filmy dokumentalne dla Discovery właśnie o tej tematyce :)

Historia nigdy nie jest pewna zawsze istnieje prawdopodobieństwo że jesteśmy okłamywani nawet coś co wydaje nam się pewne nie musi być prawdziwe :)
  Temat: Odkrycia hehe :)
Lukas217

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5416

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 7:19 pm   Temat: Odkrycia hehe :)
Jak wszyscy wiemy 12 października 1492 roku Krzysztof Kolumb odkrył San Salwador. W czasie drugiej wyprawy dopłyną do Haiti, Kuby i na Jamajkę, dał znak że nowy świat czeka na europejczyków. Portugalia oburzona postępami czynionymi przez Hiszpanie wysłała Vasco da Game, który 1498 roku dotarł do Indii. Co myślicie o odkryciach geograficznych?? Jakie miały znaczenie dla świata??
  Temat: Krucjaty!!!!
Lukas217

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7750

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 7:10 pm   Temat: Krucjaty!!!!
27 listopada 1095 roku Urban II wzywa do obrony ziemi świętej i rozpoczyna krwawy czas gdzie wiara w Boga jest popierana ilością ofiar. Papieża popierali miedzy innymi Gotfryd z Bouillon, Rajmund z Saint-Gilles i Hugon z Vermandois. Jakie były cele chrześcijaństwa?? Jaki mieli cel wielcy panowie z Europy??
  Temat: Zagadka??
Lukas217

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5020

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 6:55 pm   Temat: Zagadka??
Poruszyłem sprawę w ankiecie o zakonach a wiec teraz kontynuacja :) :):)

Oglądaliście film "Kod Leonarda...." i pewnie czytaliście książkę, jest tam wzmianka o zakonie róży, który chronił tajemnic zdobytych przez Templariuszy. Co myślicie o tej największej tajemnicy a mianowicie chodzi mi tutaj o śmierć Jezusa i jego potomków ??

Ten temat to nie fikcja zachęcam do przeczytania książki "Święty Graal, święta krew"

Jeśli uraziłem kogoś uczucia religijne to przepraszam :)
  Temat: Geniusz Aleksandra Wielkiego?
Lukas217

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6626

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 22, 2007 6:44 pm   Temat: Geniusz Aleksandra Wielkiego?
Jeśli tam była rzeka to musi być bitwa nad granikiem i raczej tam nie było takich stosunków 5:1. Nigdy nie było takiej przewagi armii perskiej, ukryte oddziały to piechota która czekała w rezerwie. Co do pijaka hmhm a kto w tamtych czasach pijakiem nie był, te zagadnienie trzeba traktować raczej jako norma społeczna w wojsku greckim po zwycięstwie:)
  Temat: Geniusz Aleksandra Wielkiego?
Lukas217

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6626

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Sty 20, 2007 1:48 pm   Temat: Geniusz Aleksandra Wielkiego?
Tym który zabił Dariusza był Bessos (jak już napisałem zrobił to dla tronu), Dariusz był tchórzem a Aleksander zlikwidował jego straż przyboczną z czystej sympatii dla jego rodziny (przetrzymywał ja jako zakładników) i dla swoich przekonań (tak go wychował Arystoteles hehe). To może zajmijmy się inną sprawą, czemu wszyscy go znienawidzili? Czemu zabijał swoich przyjaciół?
  Temat: Najpotężniejszy zakon rycerski
Lukas217

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5101

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Sty 20, 2007 1:36 pm   Temat: Najpotężniejszy zakon rycerski
Zaznaczyłem Templariusze i nie wiem czy dobrze zrobiłem ponieważ wiem o pewnym odłamie, który zwał się zakonem róży. Wywodzili się oni od Templariuszy, ale mieli zadanie chronić tajemnic a nie wojować. Czyli rozpatrując to na zasadzie hasła wiedza jest bogactwem i potęgą to raczej oni są najpotężniejsi :)
  Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Lukas217

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 14734

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Sty 20, 2007 1:26 pm   Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
jak dla mnie to Termopile, Tenochtitlan, Beresteczko, Grunwald i wszystkie z kampanii Aleksandra Wielkiego :) :):)
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Lukas217

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14092

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Sty 20, 2007 1:14 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Jako fanatyk greckiej armii wybrałem hoplitów :)
  Temat: pływające miasto:)
Lukas217

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6304

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Sty 20, 2007 12:54 pm   Temat: pływające miasto:)
witam wszystkich po bardzo długiej przerwie :) !!!

Chciałbym zacząć od tematu niezwykle zawiłego gdzie spotkały sie dwa różne światy a mianowicie chodzi mi o podboj miasta Tenochtitlan w 1521 roku przez załoge Corteza. jesli ktos ma linki do dokładnego planu miasta na wodzie (tak określano Tenochtitlan) to bardzo prosze. Pytanie, które mnie nurtuje od pewnego czasu i nie daje spac po nocach brzmi co by było gdyby Cortez przegrał? To bardziej sprawa fikcji historycznej, ale miło pomarzyć:):):)
  Temat: Ziemie nasze na przełomie wieków???
Lukas217

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4384

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 23, 2006 3:48 pm   Temat: Ziemie nasze na przełomie wieków???
Od Mieszka po teraz.

Chciałbym poruszyć temat zdobyczy terytorialnych, poczynając od Piastów (Mieszko I zaczynał od Wielkopolski a swoje rządy zakończył mając w orbicie wpływów Mazowsze, Pomorze, Śląsk i Małopolskę, co do tego ostatniego istnieje spór) a kończąc na dzisiaj (Każdy wie jak wygląda nasze państwo, czy tak też powinno ono wyglądać?). Oczywiście poruszymy nie tylko teren Polski należy napomnieć o Rusi, Czechach itd.

A więc niech dyskusja się zacznie hehe :wink:
 
Strona 3 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16