gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 68
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Lukas217

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29127

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 13, 2006 10:02 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
aciek_l napisał/a:
Antimatter: "Saviour", "Lights Out" (cudowna muzyka, polecam gorąco! Ciężko sklasyfikować, ale coś pięknego!)



Zapominasz jeszcze o "Going Nowhere"

Ja bym to nazwał muzyką uczuć, niesamowicie lekkie brzmienie, głos tej kobiety jest cudowny, przenika mnie nie pozwala odczuć znudzenia daje mi do zrozumienia że nie odzyskam bez nich tchnienia. Powietrza mi brakuje a oni lekko płyną, każda sekunda ich melodii moją sekundą życia.

Osobiście uwielbiam jeszcze Hansa Zimmera, Linki Park i wspaniałe U2.

aciek jestem u was juz we wtorek, dędziesz spał przed 12?
  Temat: Majowie - twórcy końca
Lukas217

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6077

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Lut 13, 2006 9:27 pm   Temat: Majowie - twórcy końca
Jeśli chodzi o datę 24 grudnia 2011 roku – poparł ją Michael D. Coe z Uniwersytetu Yale, wybitny znawca cywilizacji Majów. Odczytanie tego kalendarza jest niezwykle trudne (istnieją dwie rachuby liczenia czasu krótka i długa) a wiec mogą zdarzyć się błędy i nie możemy być pewni.

Gra o nazwie pelota nieco zbliżona do dzisiejszej piłki nożnej obowiązywała w obrządku religijnym Majów już od okresu formatywnego ( czyli przełom p.n.e. a n.e.) prawdopodobnie w okresie klasycznym (około 250-900 roku n.e.) została nieco zmodernizowana (to tylko przypuszczenia), wszystko wskazuje że to właśnie pelota jest początkiem piłki nożnej. Muszę jednak przyznać że ustalenie tego jest bardzo trudne :)
  Temat: Majowie - twórcy końca
Lukas217

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6077

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Lut 13, 2006 1:26 am   Temat: Majowie - twórcy końca
Początek cywilizacji Majów wyznacza się na 2 tysiąclecie p.n.e., koniec to symboliczna data 1518 (Juan de Grialva dopływa na wschodnie wybrzeże Jukatanu). Przez około 3500 tysiące lat Majowie przeżywali wzloty i upadki. Na początku okresu klasycznego ilość ludności to około 15 milionów w X wieku pozostało zaledwie kilkadziesiąt tysięcy osób. Żywili się głównie kukurydzą, istnieje wiele teorii o uprawie ziemi. Wynaleźli niezwykle skomplikowany kalendarz. Jurij Knorozow poświęcił lata na rozszyfrowanie pisma Majów (tajemnicze glify). Posiadali rozległą wiedze na temat astronomii, wyznaczyli dokładną datę końca świata 24 grudnia 2011 r., piłka nożna to ich pomysł, naukowcy nazywają to pelotą (był to obrządek o znaczeniu religijnym, przegraną drużynę składano w ofierze, Wisły za tą ligę mistrzów już dawno by nie było hehehe)
  Temat: Kreta wyspa nieznana
Lukas217

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4426

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Lut 12, 2006 7:51 pm   Temat: Kreta wyspa nieznana
„Jest pośrodku ciemnego jak wino morza ziemia niejaka” Homer „Odyseja”

Początki osadnictwa na Krecie sięgają VI tysiąclecia p.n.e., epoka brązu rozpoczęła się tam około 3500 roku p.n.e. Dzieje Krety dzielą się na trzy poctawowe okresy: wczesno- ,średnio- i późnominojski. Kim był Minos i jego poddani? Jak wyglądały plany ogromnych pałaców? Co wiemy o piśmie linearnym A? Skąd przybyła ludność na Kretę? Jakie przekazy mamy na temat talasokracji kreteńskiej? Co dały nam odkrycia Arthura Evansa? Czemu tak zawansowana cywilizacja upadła? Czekam na wasze teorie :)
  Temat: Geniusz Aleksandra Wielkiego?
Lukas217

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6620

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Lut 12, 2006 7:20 pm   Temat: Geniusz Aleksandra Wielkiego?
Prostując wypowiedź kolegi (mande) :)

Aleksander według Flawiusza Arriana umarł na febre, zdaniem Hammonda była to malaria czyli to samo hehe. Jeśli chodzi o śmierć Dariusza III, nie było to oszczędzenie wstydu lecz morderstwo dla tronu i ostatnia deska ratunku dla Persów. Po morderstwie triarę królewską założył Bessos, najpotężniejszy z dostojników Perskich. To właśnie on miał kontynuować walkę z Aleksandrem.

Dzięki za poparcie mojej tezy o geniuszu Aleksandra :)
Filmu jeszcze nie oglądałem ,ale wszystko w swoim czasie hehe.

[ Dodano: Pią Lut 24, 2006 1:32 am ]
334 rok p.n.e. Aleksander dociera nad rzekę Granik, jego szanse na zwycięstw są znikome. Persowie zdołali zająć bardzo korzystne stanowisko na lekkim wzniesieniu, posiadają liczebna przewagę (między innymi sławna konnica), ich łucznicy są świetnie ustawieni.
Aleksander rozkazuje przeprawę – rusza prawe skrzydło (pierwszy wyrywa się szwadron Sokratesa). Wódz wojsk greckich kieruje przeprawą umiejętnie, lekko poddając się prądowi, Persowie muszą rozciągnąć swoje szyki. Wcześniej wspomniane prawe skrzydło absorbuje wojsko perski, Aleksander wydaje rozkaz do natarcia – rusza lewe skrzydło na czele z Parmenionem i ciężka piechota. Prawe skrzydło pod dowództwem Aleksandra spisuje się dzielnie i utrzymuje swoją pozycje na brzegu, lewe skrzydło wraz z macedońską falangą miażdży konnice perską (do przewidzenia na tak małej przestrzeni nie mogli uderzyć z odpowiednią siłą). W walce ginie szwagier Dariusza III (ranił go Aleksander, Dariusz na tej bitwie był nieobecny), armia perska zaczyna się wycofywać. Aleksander rozbija jeszcze oddziały najemników greckich i jest po bitwie.

Nic dodać nic ująć – geniusz i błędy persów :D :D :D
  Temat: Starożytny Sumer, zagadka dla przyszlości?
Lukas217

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4506

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Lut 11, 2006 2:16 am   Temat: Starożytny Sumer, zagadka dla przyszlości?
VI tysiąclecie p.n.e. – małe osady, wylewy rzek Eufrat i Tygrys i w końcu stworzenie irygacji a teraz troszeczkę do przodu – pierwsze miasta-państwa były rządzone przez kapłanów (nadawano im tytuły, kierowali oni wojskiem, administracją i posiadali władze sądowniczą). Z okresu wczesnodynastycznego (2900-2340) znamy nazwiska pierwszych władców (Gilgamesz z Ur czy Mebaragesi z Lagasz). Przeskoczmy parę lat Sargon I jednoczy Sumer, ale to państwo jest za słabe by przetrwać. Następuje odrodzenie, przebudowa świątyń, wprowadzenie kodeksu prawnego. Wszystko kiedyś musi się skończyć, pod koniec II tysiąclecia świetność Sumeru kończy się na III dynastii z Ur. Co nie pozwalało scentralizować państwa? Jak Toczyło się życie w miastach Uruk, Ur czy Nippur? Jak wyglądało ich pismo?
  Temat: Wiślanie i ich państwo
Lukas217

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4229

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Lut 11, 2006 1:29 am   Temat: Wiślanie i ich państwo
Co wiemy o Wiślanach???? żródła jakie posiadamy to jedynie Geograf Bawarski z 844 roku, Żywot św. Metodego i przekaz Ibrachima ibn Jakuba z podróży do Europy, jeszcze po drodze napotykamy na źródło arabskie Al-Masudiego. Niezwykle trudny temat a przecież to nasi przodkowie.
  Temat: Geniusz Aleksandra Wielkiego?
Lukas217

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6620

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Lut 11, 2006 12:40 am   Temat: Geniusz Aleksandra Wielkiego?
Czy nie sądzicie że jest to godny temat do dyskusji? Aleksander ruszył na Persje mając 32 tyś. piechoty i 5 tyś. jazdy. To jego myśl taktyczna poprowadziła greków do zwycięstwa 1 października 331 roku p.n.e. pod Gaugamellą (między innymi). Świetna ocena szans, niesamowity przegląd sytuacji na polu bitwy, korzystanie z dokonań ojca (Filip wstępnie przygotował Grecje do wyprawy na Persje tuż przed śmiercią), charyzma, odwaga, nutka szaleństwa, zasady. Czekam na wasze zdanie :)
 
Strona 5 z 5
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16