gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 374
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Matis

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7291

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 29, 2013 4:05 pm   Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Czyli w zasadzie się zgadzamy ;) Pierwsza wersja Ferdynanda co prawda miała karabin maszynowy, ale jego miejsce było w przedziale bojowym, więc rzadko kiedy chyba z niego skorzystano. Warto zauważyć inny problem. Czołgi jako pojazdy miewają usterki mechaniczne, czy uszkodzenia, które wymagają jedynie drobnych napraw. W czasie II Wojny Światowej często odholowywano lekko uszkodzone pojazdy na tyły, by po jakimś czasie mogły wrócić na pierwszą linię. I weź takiego gada jak Ferdynand odholuj. Już Tygrysy miewały lekkie problemy z holowaniem (często musiały się holować nawzajem, bo nie było innych wystarczająco "mocnych" pojazdów w pobliżu), a Ferdynand to prawie 10 ton więcej. Problemem bywały też mosty, już dla Tygrysów trzeba było je niekiedy wzmacniać ;)
  Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Matis

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7291

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Lut 23, 2013 3:04 pm   Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Dzięki za uprzedzenie mojej odpowiedzi Ajm ;)

@Sadsoldier
A jaka jest Twoja opinia o tym pojeździe?
  Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Matis

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7291

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Lut 18, 2013 10:09 pm   Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Ferdinand to sytuacja sui generis. Niemcy posiadali kilkadziesiąt podwozi "Tygrysa Porsche" i trzeba było coś z nimi zrobić, wybudowano więc kolosalne działo pancerne. Jeśli chodzi o dane techniczne to mamy:

a) genialne działo, o świetnych właściwościach balistycznych
b) bardzo gruby pancerz przedni
c) niską prędkość
d) jeśli mówimy o wersji Ferdinand, to jeden karabin maszynowy przechowywany WEWNĄTRZ przedziału bojowego do obrony własnej załogi.

Oraz rzeczy, jakich nie znajdziemy w danych stricte technicznych - problemy z zawieszeniem, spowodowane między innymi zbyt dużą wagą opancerzenia i chyba zawodność silnika jeśli dobrze pamiętam.

Ferdinandy nie nadają się na pojazdy przełamania z racji zawodności, słabej manewrowości. Stanowiły dobry środek defensywny, taki ruchomy bunkier. Były swoistym odpadem produkcyjnym, który sprawił się dobrze, ale biorąc pod uwagę potencjalne koszta produkcji i różne problemy jakie generował (weź to odholuj, mało który wóz zabezpieczenia technicznego jest w stanie to zrobić) dobrze dla Niemców, że nie był produkowany masowo.
  Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Matis

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7291

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 01, 2012 2:19 pm   Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Sadsoldier, numeracja wersji czołgów nie zawsze była alfabetyczna, i pierwszą wersją produkcyjną Pantery była ausf. D.
  Temat: Dungeons już 15 lipca!
Matis

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4822

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 06, 2011 2:18 pm   Temat: Dungeons już 15 lipca!
Już niedługo będzie można sprawdzić to samemu - ja tam nie mogę się doczekać :)
  Temat: Próba sił: Panzer VI "Tiger" vs. M26 Pershing
Matis

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6160

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Cze 28, 2011 12:50 pm   Temat: Próba sił: Panzer VI "Tiger" vs. M26 Pershing
Nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Przy pojedynku pancernym efekt końcowy zależy od wielu czynników - ukształtowanie terenu, wyszkolenie załogi. Prócz rzeczy tak widocznych jak działo i pancerz ważne są jeszcze takie "drobiazgi" jak systemy obserwacyjne, łącznościowe i celownicze. Czasami wystarczy jeden strzał aby zakończyć pancerną potyczkę, zanim jeszcze przeciwnik zda sobie sprawę z obecności wroga w okolicy.

Jeśli chcesz w miarę szczegółowych informacji, to daj mi czas do soboty-niedzieli - w czwartek mam ostatni egzamin, zagłębie się w literaturę i spróbuję dokonać w miarę rzetelnego porównania obu konstrukcji - bo o ile w kwestiach "Tygrysich" orientuje się dobrze, to historię "pancerki" amerykańskiej dopiero zgłębiam.

Pozdrawiam!
  Temat: Gry ze stajni EA dostępne na Good Old Games
Matis

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6508

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Cze 02, 2011 10:06 pm   Temat: Gry ze stajni EA dostępne na Good Old Games
To jest news dnia :)

Moim skrytym marzeniem jest to, aby podmiot, który dysponuje prawami autorskimi do System Shock II (co ciekawe nawet fani nie są do końca pewni któraż to osoba prawna) umożliwił jego zakup na np. GOGu - na chwilę obecną dostanie Systemu granicy wręcz z cudem i wiąże się najczęściej ze sporymi kosztami...
  Temat: Chce ktoś Crusader Kings Complete za darmo?
Matis

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5410

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Maj 26, 2011 4:43 pm   Temat: Chce ktoś Crusader Kings Complete za darmo?
Ok, dziękuję :)
  Temat: Chce ktoś Crusader Kings Complete za darmo?
Matis

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5410

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Maj 26, 2011 4:31 pm   Temat: Chce ktoś Crusader Kings Complete za darmo?
Jeśli nie ma innych chętnych ja się skuszę ;)
  Temat: Europa Universalis 1 - czy można to ściągnąć z sieci
Matis

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6559

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 5:42 pm   Temat: Europa Universalis 1 - czy można to ściągnąć z sieci
http://allegro.pl/europa-...1544987760.html

LUB

http://allegro.pl/europa-...1558916817.html

LUB

http://allegro.pl/europa-...1585614079.html

Jeśli się nie mylę to to - zapłać Panu który sprzedaje i dostaniesz oryginalną wersję. Forum nie popiera piractwa tym bardziej czerpania z niego korzyści - i jedno i drugie grozi sankcjami karnymi :)
  Temat: Hearts of Iron
Matis

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4957

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Mar 02, 2011 10:39 pm   Temat: Hearts of Iron
Warto zaopatrzyć się w Hearts of Iron II z dwoma pierwszymi dodatkami - świetna gra, nadal wspierana przez fanów i twórców. Co ciekawe w wyniku upadku pierwszej serii Kolekcji Klasyki można ów zestaw znaleźć za 7-10 PLN w supermarketach czy na allegro. Mam Windowsa 7 i działa bez zastrzeżeń.
  Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Matis

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7291

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lut 09, 2011 8:43 pm   Temat: Bitwa na Łuku Kurskim
Po kolei :)
a) Ważną rolę odegrała tu siatka wywiadowcza aliantów, dzięki której Rosjanie na talerzu podane mieli miejsce ataku i jego dokładne plany - toteż zdążyli się solidnie przygotować
b) Sam sens operacji Cytadela był z militarnego punktu widzenia był trochę wątpliwy - celem operacji było udowodnienie, że Niemcy są w stanie kontratakować, była to operacja medialna potępiana przez sporą część OKW
c) Problem Panter - Pantera to jeden z najlepszych czołgów II Wojny. Niestety, wersja bodajże "D", czyli pierwsza produkcyjna cierpiała, jak to przewidział chyba Guderian, na "problemy wieku młodzieńczego" - masa cyrków z zawieszeniem i silnikiem i nie tylko. Czekanie więc , na pierwszą serię nieprzetestowanego dobrze czołgu zdecydowanie nie było najmądrzejszym pomysłem. Podobnie wrzucenie na pole bitwy będących swoistymi "odpadami ubocznymi" Ferdynandów, które były maszynami tak specyficznymi, że nie było do końca wiadomo jak ich używać ;)

Pozdrawiam!
  Temat: Su - Mig
Matis

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6256

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Sty 23, 2011 1:08 pm   Temat: Su - Mig
Różnią się nazwą, ponieważ pochodzą od dwóch różnych firm. Nie jest to zjawisko wyjątkowe, od dawien dawna różne firmy w tym samym kraju konkurują ze sobą, co daje dobre efekty i motywuje do projektowania lepszych maszyn, z których najlepsze zostają (powinny zostać) wybrane w fachowym przetargu. Mamy też kwestię swoistym specjalizacji. Jeśli się nie mylę (co jest możliwe, gdyż nie jestem znawcą tematyki lotniczej) MiG specjalizuje się w samolotach myśliwskich, a SU ma trochę większy wachlarz produkcyjny. Odpowiadając na pytanie które są lepsze - wydaje mi się, że są po prostu inne ;)
Pozdrawiam

P.S
Radzę poczekać, może później wypowie się ktoś bardziej oblatany w temacie.
  Temat: Polecam gre Full PVP w Multiplayer
Matis

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5431

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Gru 18, 2010 10:06 pm   Temat: Polecam gre Full PVP w Multiplayer
Ten post jest merytoryczny, więc go zostawię. Resztę usuwam, nikt nie lubi nachalnej reklamy przy pomocy swojego linka referencyjnego.
Witamy na forum ;)
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Matis

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10330

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Gru 17, 2010 1:34 pm   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Dezydery napisał/a:
Poważnie? Wydawało mi się, że na coś innego - nigdy nie stawiałbym na maskę. :oops: A ten mały pojemniczek pod pokrywą? Co się tam znajdowało - może zapasowe wkłady filtrujące?


Z tego co czytałem było to miejsce na specjalne szkiełka przeciwpotne.

Dezydery napisał/a:
Niestety nie ma sygnatur. Miałem też identyczny model, ale bardzo zniszczony i z odbitym orzełkiem nad hakenkreuzem. Tam pewnie są jakieś sygnatury. Na długość ma ok. 27cm - czyli dłuższa? :)


Zdecydowanie dłuższa ;)

Zamiast udzielić obiecanej wyczerpującej wypowiedzi podrzucam link do forum rekonstrukcyjnego - masz tam tonę informacji o tych właśnie pojemnikach.

http://panzerlehr.mojefor...der=asc&start=0

W razie pytań strategiczno - militarnych zapraszamy na forum i do dyskusji w innych działach :)

Pozdrawiam i przepraszam za opóźnienie
 
Strona 1 z 25
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16