gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 374
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Hearts of Iron 3 v1.1
Matis

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5353

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Mar 16, 2010 8:53 pm   Temat: Hearts of Iron 3 v1.1
Witaj!

Wydaje mi się, że te całe cyrki z poddawaniem się są efektem starej i zabugowanej jak kiepskiej klasy hotel wersji gry - uaktualnij ją i zacznij od nowa, i ciesz się wyższą stabilnością i większym komfortem gry. Nie wiem jak jest z kompatybilnością save`ów. Jeśli chodzi o bogate prowincje, to już sama instrukcja gry mówi o złożonym systemie czynników wpływających na buntowanie się danych sektorów - to chyba raczej nie jest bug ;)
  Temat: empire earth problem
Matis

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6940

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Mar 14, 2010 8:01 pm   Temat: empire earth problem
Na tym forum nie popieramy piractwa. Na allegro możesz dostać EE 1/2 za kilka złotych. Ściągając grę okradasz twórców i dostajesz takie babole gratis.
  Temat: Rekrutacja!!
Matis

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5191

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Mar 04, 2010 8:25 pm   Temat: Rekrutacja!!
Interesujesz się historią/wojskowością?
Chcesz rozwijać swoje zainteresowania w sympatycznym, młodym zespole?
Chciałbyś stać się unieśmiertelnić publikując na łamach naszego serwisu?
Ogłaszam nabór do działu "militaria" !
Swoje kandydatury wraz z próbką Waszych zdolności literackich możecie zgłaszać na adres: Matis@sztab.com
  Temat: hol 3 - wersja polska nie chodzi
Matis

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4324

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Sro Mar 03, 2010 6:04 pm   Temat: hol 3 - wersja polska nie chodzi
Ja miałem ten problem - zainstalowałeś patch (określony przez Ciebie jako "dodatek) do wersji angielskiej, koliduje on z wersją polską (taki mały ewenement). Pobierz ze strony Cenegi specjalny patch do wersji PL. :)
  Temat: Synchronizacja czasu w mulitplayer w doomdayu i HOI 3
Matis

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4195

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pon Lut 22, 2010 8:41 pm   Temat: Synchronizacja czasu w mulitplayer w doomdayu i HOI 3
Ciężko stwierdzić - jak będę miał chwilę to zainstaluje HOI 3 i sprawdzę. W kwestii HOI 2 - jedynym "lekarstwem" jest gra przez LAN - jeśli Ty albo kumpel macie choć jednego laptopa, router, odpowiedni kabel i dużo czasu wolnego, to jest najlepszym rozwiązaniem jest zaprosić kolegę do siebie albo samemu się doń wybrać :)
  Temat: Śmierć członka drużyny
Matis

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6694

PostForum: Gry fabularne   Wysłany: Pon Lut 15, 2010 11:16 pm   Temat: Śmierć członka drużyny
To może z moich doświadczeń jako MG - z przypadkiem "zabić czy nie" spotkałem się jak prowadziłem dla kolegów sesję Neuroshimy. Pierwszy raz grałem z tą ekipą, sesja trwała może z 2 h, kiedy jeden z osobników, zapominając o elementarnych zasadach bezpieczeństwa (mimo aluzji kolegów z drużyny) otworzył w ferworze walki drzwi bez sprawdzania co może być za nimi - i zarobił salwę z shotguna z praktycznie przyłożenia. Kostki nie były łaskawe i powinienem był go uśmiercić. Na szczęście rzucałem za ekranem, minimalnie zmieniłem wynik i gość przeżył. Długa rehabilitacja i grzanie tyłów w czasie kolejnych potyczek nauczyło go pokory i oduczyły szarżowania. Czyli mała metamorfoza psychiczna postaci, za sprawą traumy posturazowej :) Mimo, że "lekko" nagiąłem zasady, to jeszcze przy okazji dałem frajdę drugiemu koledze, który odgrywał lekarza i miał pacjenta do zabawy. Gdyby drugi raz próbował zgrywać Clinta, to już bym raczej nie majstrował kostkami.
  Temat: a w co grac po baldurs gate 2
Matis

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5563

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Lut 09, 2010 10:48 pm   Temat: a w co grac po baldurs gate 2
Seria Icewind Dale lub gry: Świątynia Pierwotnego Zła i Planescape: Torment :)
  Temat: Katolicyzm
Matis

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27565

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 08, 2010 11:53 pm   Temat: Katolicyzm
Ajmdemen napisał/a:
edit: Swoją drogą zastanawia mnie interpretacja tego artykułu o obowiązku bronienia ojczyzny w kontekście tego, że uznajemy obronę ojczyzny za co innego niż bronienie jej niepodległości. Czy w momencie wybuchu wojny obywatel nie powinien poczekać na orzeczenie TK czy ewentualna utrata niepodległości nie jest w interesie ojczyzny? A przykładowo taki 1. rozbiór Polski nie budziłby chyba żadnych wątpliwości?


Wydaje mi się, że samo pojęcie "obrona ojczyzny" dotyczy tylko służby wojskowej - kolejne ustępy art. 85. mówią o obowiązku służby wojskowej. Art. 85.1. bez ustępu 2 można by było próbować interpretować szerzej - niestety, ustępy 2 i 3 na to nie pozwalają.
  Temat: Katolicyzm
Matis

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27565

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 08, 2010 5:12 pm   Temat: Katolicyzm
Art.8 ust.1 jednoznacznie stwierdza fakt, że Konstytucja ma status najwyższego prawa w RP. Prawodawca w art. 9. założył obowiązywanie norm prawa pochodzącego spoza polskiego systemu prawa. Relację pomiędzy tymi artykułami w kontekście zasady prymatu prawa wspólnotowego wyraża fragment orzeczenia TK K18/04:

Zasada ta (prymatu prawa wspólnotowego - przyp. Matis) stanowi niewątpliwie wyraz dążeń do zagwarantowania jednolitego stosowania i egzekucji prawa europejskiego.
Nie ona jednak – na zasadzie wyłączności – determinuje ostateczne decyzje podejmowane przez suwerenne państwa członkowskie w warunkach hipotetycznej kolizji pomiędzy wspólnotowym porządkiem prawnym a regulacją konstytucyjną. W polskim systemie prawnym decyzje tego typu winny być podejmowane zawsze z uwzględnieniem treści art. 8 ust. 1 Konstytucji. Zgodnie z art. 8 ust. 1 Konstytucji pozostaje ona najwyższym prawem
Rzeczypospolitej. Dorzucając do tego jeszcze art. 91 ust.3, można wywnioskować, że w przypadku kolizji

Czyli reasumując - RP przestrzega wiążących ją umów międzynarodowych, akceptuje zasadę prymatu prawa wspólnotowego, ale nie kosztem ustawy zasadniczej - w przypadku kolizji normy krajowej z unijną winna ona być rozpatrywana przez pryzmat 8. ust. 1 Konstytucji. Dorzucając do tego jeszcze art. 91 ust.3, można wywnioskować, że w przypadku kolizji aktu unijnego (np. rozporządzenia) z prawem krajowym, to prawo unijne (wydawane na podstawie umowy międzynarodowej z art. 91) ma pierwszeństwo. Idąc tym tokiem - zasada prymatu prawa wspólnotowego obowiązuje, dopóki nie ma kolizji z Konstytucją. W przypadku kolizji z ustawą zasadniczą należałoby albo zmienić Konstytucję, ale pożegnać się z UE. Przykładem takiej kolizji był np. problem z Europejskim Nakazem Aresztowania - skończyło się zmianą art.55. Trochę chyba namieszałem, więc mam nadzieję, że mnie poprawisz ;)
  Temat: Katolicyzm
Matis

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27565

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 08, 2010 3:43 pm   Temat: Katolicyzm
Ajmdemen napisał/a:
Czy już nie ignorowaliśmy (/reinterpretowaliśmy) przepisów konstytucji w przeszłości? Np. artykuł o obowiązku bronienia niepodległości Polski raczej stoi w sprzeczności z wstępowaniem do UE.

Wybaczcie, że wtrącę się do dyskusji, ale od kiedy Konstytucja RP z 2 kwietnia 1997 zawiera taki artykuł? Chodziło Ci chyba o art.85 ust.1 , który mówi: "Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.", a to zgoła co innego niż obowiązek bronienia niepodległości. Z tego co pamiętam, to obecna Konstytucja pisana była w taki sposób, by możliwe było dołączenie do UE bez większych zmian (nie licząc małego problemu z Art.8 ust.1).
  Temat: eu rome - jak uruchomić grę przez lan
Matis

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5098

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Sty 24, 2010 9:23 pm   Temat: eu rome - jak uruchomić grę przez lan
Jak grałem po LANie z kolegami w Hearts of Iron 2 - czyli de facto też grę Paradoxu i o dość podobnym systemie, to musieliśmy się bawić w tworzenie "grupy roboczej" w środowisku Windows. Było to chyba skutek tego, że ja miałem Vistę a koledzy XP, ale możesz spróbować - tylko nie będę mógł Ci chyba bardziej pomóc bo nie pamiętam detali konfiguracji. Nie biorę także odpowiedzialności za potencjalne problemy ;)
  Temat: Gra wojenna/startegiczna dla początkującego emeryta
Matis

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7381

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Gru 13, 2009 8:08 pm   Temat: Gra wojenna/startegiczna dla początkującego emeryta
Patch dostępny jest na stronie wydawcy, wraz z patchem 1.1 - http://www.cenega.pl/pliki.php?Typ=2&Lit=H
P.S - Świetny wybór, w razie jakichkolwiek pytań o grę wal śmiało, spędziłem przy niej dużo czasu ;)
  Temat: Ksiązki Warcraft
Matis

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6205

PostForum: Książki   Wysłany: Sro Gru 02, 2009 7:30 pm   Temat: Ksiązki Warcraft
Ściągnąć je możesz - z półki sklepowej do koszyka. W każdym Empiku. Piractwa, które jest przestępstwem, nie popieramy. Swoją drogą, wg. wielu opinii książki te są bardzo niskich lotów - jednakże są gusta, i guściki...

Temacik do kasacji.
  Temat: Tarcza, której nie było
Matis

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6166

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Lis 27, 2009 1:25 pm   Temat: Tarcza, której nie było
Masz więc źródło oficjalne - http://www.wp.mil.pl/pl/strona/206/LG_54_181
  Temat: Wietnam
Matis

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10693

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Lis 26, 2009 5:51 pm   Temat: Wietnam
Filmy AKCJI o których piszesz nie mają na celu odtwarzania/fałszowania historii, tylko zapewnienie przeciętnemu widzowi rozrywki w postaci oglądania na ekranie działania One Man Army - w postaci chociażby Stevena S...
 
Strona 3 z 25
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16