gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 374
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Matis

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 13898

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Maj 10, 2007 4:02 pm   Temat: XVII wiek. Co zrobić by Polska ocalała?
Wojny raczej nie było, ale z czasem ta nasza słynna tolerancja tolerancja minęła. Pamiętacie chociażby o takim epizodzie jak wyrzucenie Arian z Polski? Były też jakieś nagonki na osiedla żydowskie, chyba tak miedzy XVIa XVII w.
  Temat: StarCraft MMO ??
Matis

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7000

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Maj 07, 2007 9:06 pm   Temat: StarCraft MMO ??
Zgadzam sie z przedmówcą. Jedną z głównych zalet WOW`a jest możliwość "normalnego" życia- budowanie domów, rozmowy, etc. W uniwersum Starcrafta raczej jedyną "rozrywką" poszczegónych ras jest wojna. W przypadku Terran esencją takiej gry byłaby zabawa typu "search and destroy" z Prostosami/Zergami. Już sensowniejszym pomysłem wydawałby się symulator jakiejś jednostki latającej - któż nie chciałby postrzelać sobie z działa typu Yamato...
  Temat: Jaka to gra?
Matis

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109684

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Maj 06, 2007 9:30 pm   Temat: Jaka to gra?
Ghost Master ;p
  Temat: Battlefield
Matis

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4633

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 7:04 pm   Temat: Battlefield
Witam!
Czy ktoś ze Sztabowiczów gra w Battlefielda 2142, ew. Battlefielda 2? Sam gram w obie części, (mam na składzie jeszcze 1942, i Vietnam), i zastanawiam się, czy ktoś z Was również dostrzegł urok tej wspaniałej gry.
  Temat: Co proponujecie
Matis

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8221

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 5:31 pm   Temat: Co proponujecie
Cytat:
Proponuję ci Amercan Concuest(nie wiem czy ją jeszcze gdzieś dostaniesz).


Widziałem w kioskach jakiś zestaw gier o Ameryce, PRAWDOPODOBNIE AC w nim był. Temat jest chyba nieaktualny, gdyż pytanie zadano 15 lipca ubiegłego roku, a Autor raczej już znalazł grę swoich snów, ew. zmodernizował komputer. Wydaje mi się, ze jednak lepiej odpowiadać, gdyż zawsze może się trafić ktoś z podobnym problemem.
  Temat: Uzbrojenie dla WP
Matis

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 34426

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 4:43 pm   Temat: Uzbrojenie dla WP
Spór Ak47- M16
Moim zdaniem Kałasznikow, tudzież jego pochodne są bronią ponadczasową, lepszą pod wieloma względami (niezawodność, moc obalająca) od amerykańskiego przeciwnika. Można z nimi zrobić praktycznie wszystko, poddawać skrajnym warunkom, po czym bez większych komplikacji oddać strzał. M16 w sumie jest bronią dobrą. Ma mniejszą moc obalającą niż AK 47, ale jego pociski bardzo "ładnie" koziołkują wewnątrz organizmu biorcy ołowiu powodując duże, często letalne obrażenia. Jeśli się nie mylę to "długa" wersja (chodzi mi o M16/A2, długa w znaczeniu nie będąca skróconą wersją typu M4, Colt Commando), nie ma możliwości prowadzenia ognia ciągłego, co najwyżej 3 nabojowe serie (co jest z jednej strony zaletą, a z drugiej wadą).
Moje typy:

G36- moim zdaniem bardzo dobra broń, nic dodać nic ujać.
Ak 47 i pochodne- klasyka
Broń boczna:
Skłaniał bym się w stronę jakiejś wariacji na temat Colta 1911 (np Para-Ordnance). Broń tego typu ma sporą siłę obalającą, i w przeciwieństwie do pierwowzoru znacznie poszerzony magazynek. W rezerwie Beretta 92F.
  Temat: W samo południe - Wyeliminowany czołg
Matis

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4336

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 12:42 am   Temat: W samo południe - Wyeliminowany czołg
Zgadzam się w 100% z przedmówcami- czołg owszem, można wykorzystać jako stanowisko artyleryjskie (jak to miało np. miejsce na przedpolach Caen, gdzie Niemcy zamaskowali swoje czołgi i zaatakowali oddziały brytyjskie), ale wymaga to przygotowań, ... W ferworze walki ciężko myśleć o użyciu palącej się kupy złomu jako broni -pierwszym rozkazem przeciętnego dowódcy pojazdu będzie skompletowanie resztek załogi, i zarządzenie odwrotu.
  Temat: Broń biała od A do Z
Matis

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7009

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pią Lut 02, 2007 2:49 am   Temat: Broń biała od A do Z
Cytat:

Możesz podać przykład PM-u do którego można montować bagnet??

Jeśli się nie mylę to do Stena można było zamontować bagnet.
  Temat: Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade
Matis

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7195

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Czw Sty 04, 2007 6:11 pm   Temat: Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade
Hunter12- Niekoniecznie, wypowiedzi orków i ich "dialekt" na długo zostaje w pamięci... Mi zwłaszcza utkwiły dialogi Gorgutza z Megapancernym Burszujem w Winter Assalut:D.
  Temat: Saddam Hussein (1937-2006)
Matis

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9121

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Sty 03, 2007 5:19 pm   Temat: Saddam Hussein (1937-2006)
Mam bardzo mieszane uczucie na ten temat. Z jednej strony faktycznie Saddam był ludobójcą, a z drugiej jego śmierć nie przywróci już życia jego ofiarom, a może rozjuszyć jego zwolenników. Z innego punktu widzenia, gdyby dali mu dożywocie, a kilka lat później USA wycofałoby się z Iraku (koniec ropy? :P ) to zawsze mógłby wrócić na swoje stanowisko (zakładając, ze przetrzymywano by go w Iraku). Kolejne spostrzeżenie- Amerykanie okryli go mianem mordercy, a kilka lat temu sami go wspomagali podczas wojny z Iranem. Teraz gdy przestał być potrzebny z bohatera przechrzczono go na ludobójcę.
  Temat: Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade
Matis

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7195

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Pon Sty 01, 2007 8:40 pm   Temat: Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade
Pamiętam... Zgon spowodowany nadmiarem ołowiu, tudzież jego pochodnych w organizmie:D
Postacie komisarzy dziwnie mi przypominają radzieckich oficerów politycznych w czasie drugiej wojny...
  Temat: Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade
Matis

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7195

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Gru 31, 2006 6:43 pm   Temat: Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade
Co nie zmienia faktu, ze poziom dyscypliny wśród gwardzistów nie jest zbyt wysoki-pamiętasz co się działo podczas ataku na kwaterę główną Gwardii? Wystarczyła śmierć komisarza by nie mający nad głową bata gwardziści zaatakowali własne pozycje...:D Ale muszę Ci przyznać racje - w większości przypadków dezercja=śmierć (zakładając ze w pobliżu znajduje się jakiś oficer)
  Temat: Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade
Matis

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 7195

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Gru 31, 2006 12:11 am   Temat: Warhammer 40.000: Dawn of War - Dark Crusade
Świetna recenzja... Mogłeś napisać wywiad z gwardzista imperialnym (bez żadnych ulepszeń:D). Na pytanie o bitwę odpowiedziałby, ze nie widział żadnej, gdyż zdezerterował po zobaczeniu dwóch pijanych orków i uciekł razem z resztą swojej kompani...
  Temat: ulubione gry :)
Matis

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32349

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Gru 29, 2006 2:36 pm   Temat: ulubione gry :)
Mój mały ranking
1) Bezapelacyjnie seria Close Combat (oprócz First to fight)
2) Warhammer 40K - DOW i wszystkie dodatki
3)Company of heroes (chociaż na moim komputerze to raczej Comapny of Lags, ew. Company of pixels)
4)Red Orchestra- Świetna i w miarę realistyczne gra online osadzona w realiach II wojny, Front Wschodni.
5)Operation Flashpoint- Ach ten realizm... :)
6)Kozacy II- Ciekawa pozycja, zwłaszcza w trybie Bitwy o Europę
6)Sniper Elite- Najlepiej wydane 19.90 na grę (Symulator snajpera, w realiach końca II wojny)
7) Madness Interactive -prosta gra we flashu, ale dobra w celach odprężających (zaraz mnie za jakiegoś neandertalczyka weźmiecie;) )
  Temat: Partyzancka broń
Matis

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5359

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 8:10 pm   Temat: Partyzancka broń
Do tej listy można by dorzucić jeszcze pistolet maszynowy "Błyskawica". W sumie można go opisać jako przeróbkę Stena, z gniazdem magazynka u dołu, i składaną kolbą. Wyprodukowano około 700 egzemplarzy.
 
Strona 24 z 25
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 16