gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 374
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Matis

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14095

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 7:48 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Lisowczycy honorowi i rycerscy może i nie byli, ale jeśli potraktować ich jako jednostkę eksperymentalną (wojna podjazdowa na tyłach wroga, taktyka terroru) i ekonomiczno-innowacyjną (w gruncie rzeczy sami wypłacali sobie żołd) to byli niczego sobie. Nie licząc drobnego faktu, że nie robiło im różnicy kogo rabują, ale kto się przejmuje takimi drobnostkami ;)
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Matis

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14095

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 7:25 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Wg mnie takie porównania są lekko bezsensowne, gdyż każda formacja była dobra w czymś innym, miała swoje określone cele.Np taka husaria była stosowana do uderzeń przełamujących, w tym sprawdzała się najlepiej, a taki powiedzmy Specnaz ma za zadanie prowadzenie akcji dywersyjno-terrorystycznych na tyłach wroga. Poza tym trochę ciężko jest porównywać siły na przestrzeni wieków- kwestia technologiczna. Gdyby hipotetycznie umieścić na przeciw siebie janczarów i Rangerów wynik byłby chyba oczywisty...
Gdybym musiał już wybierać ową formację postawiłbym na wojowników spartańskich-wojna była całym ich życiem.
  Temat: warhammer 40000 Dawn of War: Dark Crusade ulubiona nacja
Matis

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13141

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Gru 24, 2006 2:25 am   Temat: warhammer 40000 Dawn of War: Dark Crusade ulubiona nacja
Cóż, w podstawce Dowa najlepiej mi się grało Space Marines. Po wyjściu Winter Assalut zdałem sobie sprawę że czerpię satysfakcję z gry każdą stroną konfliktu. Podobnie jest w Dark
Crusade... Każda strona jest na swój sposób wyjątkowa i wymaga zastosowania innego podejścia.
P.S A tak żeby nie zakładać osobnego wątku... Jaka jest wasza ulubiona jednostka? Osobisćie mam sentyment do Dreadnoughta... Szkoda że twórcy nie uwzględnili faktu, iż (jeśli dobrze pamiętam, ) w świecie WH:40K maszyny te nie są produkowane od wielu lat... Ich załogę stanowią bowiem wielcy bohaterowie Space Marines, którzy po odniesieniu ciężkich ran zostali podłączeni do maszyn podtrzymujących życie i umieszczeni w Dreadnoughtach. Tym co mnie zawsze dołuje jest fakt możliwości posiadania przez gracza w DOW kilku "Czcigodnych". Na każdy Chapter przypada bardzo niewielka liczba maszyn, często nie przekraczająca jednego, dwóch Dreadów.
Biorąc pod uwagę, ze głównym zadaniem Dawn Of War nie jest poszerzenie wiedzy na temat WH:40K, tylko zapewnienie graczowi dobrej rozrywki, pozycje z tej serii wywiązują się z niego znakomicie.
  Temat: Wigilia w SZtabie VVeteranow
Matis

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10081

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Gru 24, 2006 2:21 am   Temat: Wigilia w SZtabie VVeteranow
Ostatnimi czasy strasznie zaniedbałem Sztab. Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro. Na wigilii będę na 90%. Do 1 stycznie nadrobię wszystkie zaległości. Przepraszam i Pozdrawiam.

Errata
Istnieje możliwość że się spóźnię.
  Temat: Mundury II wojny światowej
Matis

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6997

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Nie Paź 01, 2006 8:32 pm   Temat: Mundury II wojny światowej
Jakiś czas temu na łamach Sztabu pojawił się artykuł zatytułowany "Mundury II wojny światowej ". Jak widze jest on systematycznie poszerzany o nowe przykłady oporządzenia. Niestety dopatrzyłem się kilku nieprawidłowości. Nie licząc błędów interpunkcyjnych najbardziej zraziłlo mnie stwierdzenie "Wiele akcji opisywanej (autorowi chodziło o 101PD) Dywizji jest ukazane w filmach: Szeregowiec Ryan, Cienka czerwona linia, Kompania braci.".Moim zdaniem nie powinno sie podawać filmów fabularnych jako przykładów operacji wojskowych. Produkcje tego typu służą przede wszystkim dobrej zabawie, nie dba sie w nich o fakty. A tak na marginesie nie przypominam sobie aby w Cienkiej Czerwonej Linii (zarówno książce jak i filmie) przewinęła się 101 dywizja. Poza tym nie widzę sensu aby na stronie o umundurowaniu dawać dane techniczne broni."Żołnierz pokazany na ilustracji na prawym ramieniu niesie karabin maszynowy MG 42 kalibru 7,92 mm (długość całkowita: 1220 mm. Długość lufy: 533 mm. Masa: 11,5kg. Prędkość początkowa pocisku: 755 m/s. Szybkostrzelność: 1550 strz./min. Zasilanie: taśma amunicyjna na 50 naboi)". Nie lepiej było dać link do naszego sztabowego opisu MG42 (autorstwa Scorpinora)? Proszę o przemyślenie moich spostrzeżeń.
  Temat: BiteFight
Matis

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8410

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sob Wrz 30, 2006 8:45 am   Temat: BiteFight
Może ktoś mnie oświecić-co ten "tytuł" robi w dziale "gry strategiczne-RTS"?. Ja bym go zakwalfikował do pseudo rpg...A tak na marginesie uważam że tego typu gry stanowią tylko uzależniający pożeracz czasu.Marny na dodatek. Ale może to tylko moja opinia
  Temat: Zabawa w skojarzenia
Matis

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 14653

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Wrz 24, 2006 5:00 pm   Temat: Zabawa w skojarzenia
Truskawki--->chemiczne środki ochrony roślin
  Temat: Trasport jednostek
Matis

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5527

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Sie 22, 2006 10:10 pm   Temat: Trasport jednostek
Asterix napisał/a:
poprostu chodzi tu o realia w grze im bardziej realistyczna tym lepiej przyciaga widzów(graczy)

Tu można by polemizować.Osobiscie lubie gry realistyczne, ale duży odsetek graczy ceni w grach prostote. Jeśli przeciętny zjadacz "komputerowego chleba" urochomi produkt pełen tabelek,wykresów i cyferek prawdopodobnie po kilku minutach użyje magicznego skrótu Alt+F4.A jeśli chodzi o problem transporu jednostek, to uważam,że przedewszystkim powinny być pewne ograniczenia.Nie będziemy przecież na pokładzie helikoptera(mowa o przeciętnym helikopterze transportowym , weźmy np. UH64 Blackhawk) przewoźić pojazdów.Gdy gracza najdzie kaprys,powiedzmy przetransportowania drogą morską swoich sił zbrojnych, twórcy mogliby zastosować proporcje.Załóżmy, że przeciętny marine waży 70kg i to możnaby przyjąć za jedną jednostkę.Anologicznie hummer który waży około 3198kg miałby w zaokrągleniu 45 jednostek a Challenger II (62500) 893 jednostki.Teraz wystarczy ustalić ładowność przeciętnego statku transportowego, i po kłopocie. Jest to system uproszczony , gdyż nie bierze pod uwagę np. załóg pojazdów, które też muszą gdzieś spać(niekoniecznie w pojazdach),oraz faktu ,że generalnie na okrętach jest pewna ograniczona przestrzeń na powiedzmy pojazdy-nie trzyma sie ich przecież w kajutach....
  Temat: W co obecnie gracie?
Matis

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65161

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Sie 20, 2006 8:49 pm   Temat: W co obecnie gracie?
Aktualnie gram w:
Age Of Pirates(gra bardzo ciekawa , ale troche niedopracowana i monotonna),Kozaków 2(wszystko jasne) i czasami w Call of Cthulhu.Wcześniej przeszedłem Fable.
  Temat: Disciples II Mroczne Proroctwo oraz Bunt Elfów
Matis

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9910

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Sie 20, 2006 4:29 pm   Temat: Disciples II Mroczne Proroctwo oraz Bunt Elfów
Przy"Mrocznym Proroctwie" spędziłem sporo czasu.Najbardziej przypadł mi do gustu oferujący sporo możliwości system rozwoju jednostek, jednak po pewnym czasie stał sie monotonny. Jeśli chodzi o ulubioną strone konfliktu to grało mi sie dobrze wszystkim oprócz Górskich Klanów. A jeśli wziąć pod uwagę pojedyńcze jednostki to za najciekawsze uważam (to moje subiektywne zdanie) Czempiona Szkieletów,Włodarza(Overlord) i Doppelgangera.Nie podobało mi się polskie tłumaczenie nazw jednostek uważam,że lepiej brzmiały w oryginale.
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Matis

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29157

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Sie 20, 2006 4:04 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Jeśli chodzi o preferencje muzyczne to słucham praktycznie wszystkiego-nic mnie nie ogranicza.Więc w moich głośnikach można usłyszeć zarówno Metallice, jak i Enye,wszelkie odmiany rocka, soundtracki filmowe, chór Aleksandrowa,muzyke klasyczną i utwory Jacka Kaczmarskiego-istny miszmasz.
  Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Matis

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 14737

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Cze 18, 2006 11:38 pm   Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Do tej listy można chyba jeszcze dorzucić operacje Overlord , choćby za jej ogrom i spektakularność , bitwę pod La Drang , misję Irene w czasie operacji "Przywrócić Nadzieję"-lekcję walki w terenie zurbanizowanym , sprezentowaną Rangerosm i Delcie przez ludność Mogadiszu , oraz Dien Bien Phu które , nauczyło francuzów , ze należy doceniać każdego przeciwnika.
  Temat: Historia na wesoło.
Matis

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 11127

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Cze 17, 2006 7:54 pm   Temat: Historia na wesoło.
Rok 1939 , okres "dziwnej wojny". Pewien angielski pilot lecący nad terytorium Niemiec z misją zrzucenia ulotek antyfaszystowskich z roztargnienia zrzucił je razem ze skrzynką. W bazie RAF otrzymał naganę , ponieważ spadająca skrzynka mogła zabić , albo poturbować jakiegoś niemieckiego żołnierza...

Stalin do Berii - Spisek! , Spisek Towarzyszu , ktoś ukradł moją fajke. Na drugi dzień Beria do Stalina- Towarzyszu - Spisek rozwiązany , winni sie przyznali , 1000 osób rozstrzelano , 2000 na Syberii. Stalin-To dobrze , ale znalazłem fajke...
  Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Matis

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 14737

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Cze 17, 2006 7:46 pm   Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Witam po długiej nieobecności , z przyczyn niezależnych odemnie. Chciałem dowiedzieć się jaka jest Waszym zdaniem najciekawsza bitwa stoczona na kartach historii... Jak dla mnie na pierwszym miejscu znajduje się bitwa o Termopile , będąca jednym z największych przykładów heroizmu , odwagi i poświecenia.
Pozdrawiam
 
Strona 25 z 25
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16