gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 113
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Menajev

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67828

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Kwi 26, 2005 8:59 am   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Klemens napisał/a:
Menajev napisał/a:

Przyznasz sam, że czegoś takiego przejawem heroizmu nazwać nie można



Przejawem heroizmu jest dla Ciebie zupełnie niepotrzebny, bardzo krwawo okupiony szturm na Monte Cassino tudzież Powstanie Warszawskie??

Wiesz, jakbym to ja był na wojnie, to wolałbym, żeby mój dowódca wyżej cenił me życie, niż swą czy swego kraju chwałę i heroizm( dlatego np. niezbyt lubię Pattona). Między odwagą a GŁUPOTĄ jest bardzo cienka granica...

Głupotą napewno jest atrakować kogoś (lub stawiać opór komuś) kto jest od nas zdecydowanie silniejszy i opór napewno zostanie złamany i w dodaktu okupiony wielkimi stratami, ale co innego, gdy Francuzi mogli wygrać z Niemcami. I chyba nie zaprzeczysz, że gdyby Francuzi mieli tyle odwagi co Polacy lub Niemcy, wojna skończyłaby się w tym samym roku co zaczęła i prawdopodobnie nikt w Polsce nie wiedziałby jak żyje się w komunistycznym państwie
Ajmdemen napisał/a:
Co byś zrobił gdybyś urodził się Niemcem, popełnił samobójstwo? Czy też nauczyłbyś się odpowiedniej wersji historii, w której to Niemcy są bohaterami.

Nie jestem pewny, czy te słowa były skierowane do mnie, ale się wypowiem.
Ja nawet teraz uważam Niemców za bohaterów (oczywiście z wykluczeniem Hitlera i innych nie do końca zdrowych [bo chyba nienawiś do żydów można nazwać chorobą?]), bo nawet w końcowym okresie wojny byli w stanie stawiać opór przyważającym liczebnie wojskom
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Menajev

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67828

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 2:15 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Klemens napisał/a:
A pomyślałeś o tym, drogi Menajevie, że Francuzi ledwo dwadzieścia lat wcześniej stracili większość swej młodzieży w bezsensownej, niesamowicie okrutnej wojnie i jakoś nie za śpieszno im było na kolejną pozbawioną uzasadnienia wojaczkę?? Ginąć za Polaków, obcy naród?? Cenienie krwi swych obywateli nazywasz "tchórzostwem"??

1. Niemcy też brali w tej wojnie udział, w dodatku to oni ją przegrali, więc nie można ich (Francuzów) w ten sposób usprawiedliwiać
2. Nie mówie o ginięciu za Polaków, tylko za Francję- oddziły idące walczyć słyszały od ich wycofywujących się towarzyszy- "Uciekajcie, tam są Niemcy"
Przyznasz sam, że czegoś takiego przejawem heroizmu nazwać nie można
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Menajev

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67828

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 9:55 am   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Backside napisał/a:

Czy z tą partyzantką nie chodzi przypadkiem o Powstanie Warszawskie?

Chodzi mi o nieszczenie pociągów wiozących zaopatrzenie na front wschodni
(pisano o tym choćby w "kaminiach na szaniec")

Daredevil napisał/a:
Prawdziwym szokiem byl dla Polakow upadek Francji. Mysleli oni ze Francuzi maja najsilniejsza armie w Europie i bez problemu stawia opor wilczurowi

Z tego co wiem, to Francuzi mieli najlepsze uzbrojenie w Europie (gł. czołgi, które przewyższały- nieznacznie, ale zawsze- niemieckie), ale
1. nie potrafili tego wykorzystać (większość czołgów nie posiadało- hm, jakby to nazwać- komunikacji (?) z resztą)
2. ich dowództwo stosowało taktykę z pierwszej wojny (jak to się miało przeciwko blitzkriegowi wszyscy wiedzą)
3. francuzi byli , i mniemam, że nadal są, narodem bardzo tchórzliwym, który nie był w stanie przeciwstawić się świetnie zorganizowanej, wszkolonej, i odważnej armi niemieckiej
(Mam nadzieję, że nie zmieniłem żadnego faktu
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Menajev

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67828

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 10:10 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
No dobra może Polska partyzantka nie przyczyniła się w dużym stopniu, ale na pewno bardzo ułatwiała zadanie wojskom alianckim i Rosji (bo ich się chyba co aliantów nie zalicza)
Daredevil napisał/a:
Drugi Korpus Polski pod dowództwem Generala Andersa dokonal okupionego ciezkimi stratami ataku na wzgorze Monte Cassino
Kiedyś w jakimś programie twierzdili, że Polacy zajęli Monte Cassino dopiero po tym, kiedy Niemcy się z tamtąd wynieśli. Mam wrażenie, że wymyślił to jakiś Anglik (lub Amerykanin), bo wstyd mu się było przyznać, że Polakom się udało a im nie, ale może mnie ktoś w tym upewnić, tzn odpowiedzieć na pytanie:czy Polacy zajęli Monte Cassino kiedy jeszcze byli tam Niemcy, czy już po ich ewakuacji?
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Menajev

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67828

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 1:05 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Ajmdemen napisał/a:
Wstrzymanie ataku na ewakuujące się wojska Anglików w Dunkierce.

Nie jestem pewny czy to cokolwiek by zmieniło, bo na pewno nie było tam aż tyle wojsk, by mogły zminić losy wojny
Przyczyną przegrania wojny przez Niemców na pewno były ciągłe zminy zdania Hitlera w Rosji. Kiedy wojska niemickie były już pod Moskwą, ten kazał im zwrócić się ku Leningradowi.
Ku ich zgubie przyczyniła się też na pewno w dużym stopniu POLSKA partyzantka
  Temat: Ojczyzna Polszczyzna
Menajev

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5042

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Mar 03, 2005 7:31 am   Temat: Ojczyzna Polszczyzna
Klemens napisał/a:
Mam pytanie do autora ankiety - jaki jest jej cel, skoro nawet i ona zawiera blad ortograficzny( "ortografi" zamiast "ortografii")??

Wg mnie można to zaliczyć do grona literówek (chłopakowi siadają baterie od klawiatury, nie zauważył, że ostatnia litera się nie wklepała)
  Temat: America's Army
Menajev

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8390

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Lut 07, 2005 12:59 pm   Temat: America's Army
Pod postem wyżej podpisuje się czym tylko mogę.
  Temat: Najwazniejsze wydarzenie 2004 roku
Menajev

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 9727

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sty 05, 2005 6:42 pm   Temat: Najwazniejsze wydarzenie 2004 roku
Jeśli można dodać coś swoego- najważniejszym wydarzeniem było dla mnie to, że mi się karta graficzna rozpizgała.
Resztą średnio się interesuje
  Temat: America's Army
Menajev

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8390

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Lis 25, 2004 8:20 pm   Temat: America's Army
Pojawiła się wersja 2.2.1
Ściągnąć ją można ze strony www.menajev.friko.pl
  Temat: Might & Magic IX
Menajev

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6357

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Lis 25, 2004 8:18 pm   Temat: Might & Magic IX
Mnie się podobało M&M VI: Mandate of Heaven. O nr 9 słyszałem raczej słabe opinie, ale ich nie skomentuje bo nie grałem
  Temat: W samo południe - czołg
Menajev

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15375

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lis 21, 2004 10:25 pm   Temat: W samo południe - czołg
Ajmdemen napisał/a:
stawiałem na szybkość, ponieważ czołg najczęściej używany był do wjeżdżania na tyły przeciwnika poprzez luki w froncie, a nie do samego przełamywania frontu.

O jaki okres ci chodzi? Pierwsze czołgi powstały właśnie po to, by przełamywać linie frontu, a nie ją objeżdżać
  Temat: SZkam dobrej gry turowej
Menajev

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 12106

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Lis 08, 2004 5:55 pm   Temat: SZkam dobrej gry turowej
Ja znam fajną strategię turową, tyle, że trochę stara jest: Falllen Heaven. Gra polega na prowadzenie wojny ludzi przeciwko taurenom (Można wybrać których się prowadzi). Mapa jest podzielona na prowincję, których jest na mapie kilkanaście. Kiedy uznasz, że twoje wojska są wystarczająco dobre- wkładasz je na promy i wysyłasz na wrogą prowincję. Tak do momentu w którym zdobędzie się stolicę, czyli najważniejszą prowincję przeciwnika
  Temat: MOJA STRONA WWW
Menajev

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9140

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lis 08, 2004 5:48 pm   Temat: MOJA STRONA WWW
Widze, że reklamujecie swoje strony, więc zrobię to samo, bo moja reklamy wymaga: www.menajev.friko.pl
Strona o dość tutaj niepopularnej tematyce: America's Army
  Temat: W samo południe - czołg
Menajev

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15375

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Lis 08, 2004 5:42 pm   Temat: W samo południe - czołg
Jak na moje to w dzisiejszych czasach jest to bardzo uzależnione od terenu
Na otwartej przestrzeni liczy się szybkość ioraz dalekosiężność i siłą działą,
ponieważ jak cię coś walnie to ci pancerz nie pomoże- za mocne są dzisiajesz wybuchówki, więc lepiej uciec.
W mieście- lepiej chodzić na piechtę :) (mówię serio czułbym się bezpieczniej chodząc na własnych nogach, będąc celem ognia z AK-47 i granatów niż mocnych dział przeciwpancernych, przed którymi nie miałbym szans uciec)
  Temat: America's Army
Menajev

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8390

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Paź 25, 2004 7:49 am   Temat: America's Army
To dobrze
Ale czy ja moge się spytać kto postawił grze 1????!
Jeśli się gre ocenia powinno się ją najpiwer widzieć, a ten ktoś jej na pewno nie widział
 
Strona 6 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16