gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 7
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Z kim powinni wspołpracować Polacy ?
Mlodzian17_de

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13045

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 14, 2010 11:58 pm   Temat: Z kim powinni wspołpracować Polacy ?
Nie powiem zaciekawila mnie opcja sojuszu z Bialorusia... Lecz teraz jest to nie realne bo bialorus nie ma za wielkiego potencjalu militarnego no i poparcia w srod innych panstw z reszta tak jak ukraina... moim zdaniem powinnismy sie trzymac z panstwami uni europejskiej... To jest jeszcze malo wiec powinnismy przypieczetowac to trzymajac z panstwami poludniowej europy, Czechy Węgry i panstwa balkanskie:PP Z rosja bym sie nie trzymal zbyt zaklamany kraj a szczegolnie polityka ktora sie nie zmienia od wiekow... USA tez nie jest dobrym pomyslem kraj z byt daleko i w dodatku z malym poparciem spolecznym dla polski... Tak naprawde to nie mamy nawet z kim sie trzymac bo polska nie jest tak interesujaca i potrzebna dla innych krajow... mozemy jedynie myslec nad sojuszami z panstwami ktore sa postrzegane jak polska i nie chdzi mi tu o bialorus czy ukraine bo to juz jest dokladne dno gospodarcze jak i polityczne... Znam paru ludzi z tamtych rejonow i wiem ze nie ma sie co osmieszac;D
  Temat: III Wojna Światowa
Mlodzian17_de

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12412

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Maj 14, 2010 11:28 pm   Temat: III Wojna Światowa
No wlasnie nie ma tego stanu wojennego zeby nie wzbudzac podejrzen wsrod spoleczenstwa. My walczymy o nic a nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawe... Sa ludzie ktorzy mysla ze skoro walczymy po stronie stanow to oni nam beda pomagac w rozny sposob chodzi mi tu o polityke zagraniczna(poparcie,militaryzacja) jak narazie mamy pare zepsutych F16... I nikt ze spoleczenstwa nie zadaje zbednych pytan a jesli zadaje to nikt tego nie uslyszy. Wprowadzajac stan wojenny tak jak by wypadalo ze wzgledu na wojne budzili by tylko postrach... mamy szczescie ze jestesmy narodem troche rasistowskim i deczko cofnietym i nie ma u nas duzo obcokrajowcow z bliskiego wschodu;d
  Temat: III Wojna Światowa
Mlodzian17_de

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12412

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Maj 13, 2010 1:31 pm   Temat: III Wojna Światowa
Na bombe masowego razenia jest za pozno zbyt wielka globalizacja jest... Chyba ze powroci nazizm lecz watpie w to... Jak powstanie jakis nowy ustroj no to bedzie spekulowac do czego on doprowadzi jak narazie nie jako takiego zagrozenia. A co do wojny w Iraku to moja wczesniejsza wypowiedz miala inne przeslanie... pomagamy stanom w wojnie o surowiec, pod przykrywka wojny z terrorem. Nie mamy z tego wielkich korzysci prucz pustych obietnic...
  Temat: III Wojna Światowa
Mlodzian17_de

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12412

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 9:23 pm   Temat: III Wojna Światowa
Wojna wtedy nie wybuchla i jak narazie nie wybuchnie przynajmniej światowa... Zgadzam sie z Emilem wojna wybuchnie ale nie zdazy sie rozprzesrzenic na caly swiat... Niestety teraz technologia jest tak rozwinieta ze rakiety uderzaja w ustalony cel co do metra... Z reszta niewiem jak teraz bo nie interesuje sie polska polityka zagraniczna ale wydaje mi sie ze my przeciez jestesmy teraz w stanie wojny, albo przynajmniej bylismy...(chodzi mi o
terrorystow) to dlaczego w polsce nie ma stanu wojennego? dlaczego u nas nie ma godzin policyjnych jak i w innych krajach krajach walczacych tam. Nie bedzie III wojny światoej to bedzie apokalipsa nikt nie zdaje sobie sprawy w jakim jestesmy niebezpieczenstwie. Jeden konflikt za duzo moze nawet za surowiec i bum dzieki pa:PP
  Temat: III Wojna Światowa
Mlodzian17_de

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12412

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 29, 2010 11:55 pm   Temat: III Wojna Światowa
Co do polityki zagranicznej USA to tylko tak naprawde Rosja moze ja zmienic... I tym samym ropoczac druga zimna wojne. mozemy tylko zakladac po jakiej stronie stana inne panstwa...Nastomiast nie bierzemy po uwage innych krajo swiata np Japoni, Chin, itd. One tez zagrazaja pokojowi na swiecie. Pewien jestem ze zadne panstwo w Europie nie bedzie bez posrednim skutkiem III wojny jezeli by taka wybuchla. Jestem pewien ze zadno z panstw zachodnich nie zrobilo by tego bledu. Np. Francja, co oni moga zrobic to jest taki narod ktory jest bierny we wszystkim lub robi wszystko by ochroni swoj tylek wiec odpada. Brytyjczycy tak samo narod leni ktorych gowno wszystko interesuje, z ich strony to tylko jakies panswto moze uciepiec przez jakies chore obietnice jak to sie stalo 1.09.1939r. idac dalej Niemcy panstwo z duzymi mozliwosciami jak wiekszosc panstw zachodnich ale sami wiecie ze zeby doszlo do wojny musi byc jakas wieksza idea zeby przekonac narod. A tam jako takiej nie ma, panstwo jest podzielone na rozne przekonania. Co region to inne przekonanie. Wiem bo tam mieszkam. 3 najbardziej rozwiniete panstwa zachodu jak widac bierne. Jestem przekonania ze w przyszlosci unia europejska to nie bedzie grupa panstw tylko jedno panstwo. Niewiem czy zauwazyliscie ale wszystko powoli, powtarzam powoli idzie w strone jendego panstwa. I tu sie rodzi problem bo takie narody jak polacy, ukraincy, i panstwa balkanskie chca miec swoja suwerennosc bo sie nia dlugo nie nacieszyli. To jest panowie problem przyszlosci a nie III wojna. Tu sie nie liczy nasze zdanie, zdanie zwyklego pracujacego lub uczacego sie czlowieka to wszystko jest w rekach przedstawicieli wielkich panstw w Europie!! niestety
  Temat: III Wojna Światowa
Mlodzian17_de

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12412

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 27, 2010 10:14 pm   Temat: III Wojna Światowa
Panowie prawda jest taka ze III w.ś. nie wybuchnie bo bo kazdy czlowiek ma na uwadze swoje zycie i kazdy przedstawiciel kraju tym bardziej, bo nikt takich luksusow na swiecie nie ma jak przydent lub rzad USA a szczegolnie ZSRR. Pomyslmy logicznie Stany wypowiadajac wojne ZSRR nie mialy by szans nigdy bo to jest zbyt rozlegly i nieprzewidywalny kraj. A ZSRR tez nie moglo by tego zrobic bo podzas wojny z USA doszlo by do powstan w okupowanych panstwach, i ZSRR by sie ropzadlo w bardzo krotkiem tepie. I to jest pewne. A w czasach terazniejszych do wojny o rope nie dojdzie napewno, jak sie skonczy to naukowcy beda kombinowac nad czyms innym ropa nie jest niezastapiona. Wystarczy ze silniki w samochodach beda elektryczne i zuzycie bd mniejsze. A jezeli by ta wojna miala wybuchnac to napewno oficjalnym powodem nie byla by jakas ropa naftowa tylko jakas pierdola... tak jak bylo z druga wojna swiatowa. Z malego konfliktu Polsko-Niemeickiego zrobil sie ogolno swiatowy.
  Temat: Kampania Wrześniowa
Mlodzian17_de

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8422

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 27, 2010 6:33 pm   Temat: Kampania Wrześniowa
Prawda jest taka ze zadno panstwo w tym czasie na swiecie nawet rosja czy stany zjednoczone nie dalo by sobie rady obronic panstwa podczas napadu dwuch mocarstw jakimi byli w tym czasie nie watpliwie rosja czy niemcy. Polacy wykazali sie w tedy nie lada odwaga co nie oznacza ze byli jakimis archaniolami zeslanymi przez boga. To byli zwykli ludzie ktorzy poszli najczesciej z wlasnej woli do wojska na ochotnika nie wiedzac jakie zadanie ich czeka. Podejzewam ze tylko nie ktorzy z nich zaciagneli by sie do wojska wiedzac ze bede walczyli o nic i na 100% przegraja bo w tamtym czasie ludzie zaciagali sie do wojska najczesiej dla chwaly a potem dla ojczyzny. Polska i tak wyszla z kampani wrzesniowej z podniesiona glowa po mimio bledow jakie nie watpliwie popelnili niektorzy polscy generalowie
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16