gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 218
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co teraz czytasz?
Perkun

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 21895

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Paź 11, 2008 4:37 pm   Temat: Co teraz czytasz?
Witam!

Tym razem Kir Bułyczow "Nadzy Ludzie"

"Nadzy ludzie” to drugi tom dylogii indochińskiej, rozgrywającej się w wymyślonym przez Bułyczowa państwie Ligon. W stolicy państwa obraduje międzynarodowa konferencja etnologów i nagle wybucha sensacyjna pogłoska, że w trudno dostępnych górach Ligonu odkryto niewielkie plemię dzikusów, co chodzą całkiem nago i nie znają ognia. W góry wyrusza ekspedycja naukowa, w jej składzie jest młoda Polka. Grupa dzikusów okazuje się ocalałymi z katastrofy statku kosmicznego humanoidalnymi obcymi. Rzuceni na nieznaną ziemię, bez cywilizacyjnych zdobyczy, stają się ofiarami ludzkiej podłości"

Życzę przyjemnej lektury

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29103

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:55 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Witam!

Tak, kupuję wszystko :smile: Będzie już ponad dwa lata, jak zerwałem z piractwem płytowym. Przedtem były liczne wymiany płytowe bądź też sprowadzanie w formacie mp3 po atrakcyjnych cenach :wink: Miałem już blisko wszystkiego 700 pozycji-z tego wszystkiego może z 200, to były oryginały, a może nawet mniej. Doszedłem do takiej sytuacji, że muzyka zaczęła mi się przejadać, gdzieś zatraciłem smak, miałem już pozycje, których nie słuchałem z parę lat. A poza tym postanowiłem być w tej materii uczciwym wobec siebie i innych. Co zrobiłem z piratami- nie, nie wyrzuciłem. Zbyt bardzo cenię muzykę i poza tym tyle lat zbierania, różnych dzikich zabiegów. Podarowałem kumplom. Ich radość z tak niespodziewanego prezentu była ogromna :grin: Od tamtej pory kupuję już tylko oryginiały. Oczywiście wiązało się to z liczeniem każdego grosza, bo niestety- płyty z kręgu rocka progresywnego czy prog metalu są drogie, ceny od 40zł wzwyż, nawet po 60 czy 70zł- i to nie zawsze albumy podwójne. Rzadko kiedy zdarzają się jakieś promocje cenowe. Po pewnym czasie stwierdziłem, że i tak wydaję zbyt dużo na płyty i postanowiłem od nowego roku iść na odwyk płytowy- kupować mniej płyt i przede wszystkim przeznaczać na to mniejsze finanse. Po prostu w myśl zasady "jedz mniej, wróci ci smak". Będzie ciężko, bo w zasadzie można u mnie stwierdzić tzw. uzależnienie płytowe, płytomania czy też muzykomania. Ale trzeba z tym walczyć! Mam zamiar skupiać się już tylko na nowościach-tych dobrych nowościach, bo owszem, wychodzi dużo płyt, ale spora część z nich, to zwykłe za przeproszeniem kupy muzyczne. Tak naprawdę wartościowej muzy w kręgu rocka nie wychodzi zbyt wiele. Ale perełki są- trzeba tylko do nich dotrzeć. Spora część płyt, które tutaj zamieszczam, to naprawdę kapitalne pozycje. Próżno ich szukać w telewizji czy w komercyjnych stacjach radiowych. Może kogoś tutaj zainteresuję rockiem progresywnym czy prog metalem. Oczywiście do końca takim świętym nie jestem-jeżeli ktoś chce sobie zgrać jakieś płyty, to nie czynię przeszkód :grin: Zależy mi na propagowaniu świetnej muzyki :wink:

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 10:51 pm ]
Witam!

Z wyprawy do Bydgoszczy- polowanie w Saturnie oraz Media Markt (w Saturnie zdecydowanie większa oferta, ale przystępniejsze ceny generalnie chyba w Media...)

Celine Dion- Let's Talk About Love (1997)
Keane- Hopes And Fears (udało się zdobyć po 36 zeta, co w przypadku tej pozycji bywa rzadkością, forma wydania również wielce oryginalna) (2004)
Pink Floyd- The Division Bell (również nie wszędzie można ją zdobyć po 32 zeta..., pierwszy raz też mi się zdarzyło, aby na zwykłym opakowaniu były wytłoczone jakieś symbole...) (1994)
Varius Manx- Emu (1994)
Varius Manx- Elf (1995)
Tangerine Dream- Phaedra (po 36 zeta- również rzadko spotykana cena...) (1974)
Yes- Fragile (1971)

Pozdrawiam!

[ Dodano: Wto Lis 11, 2008 7:51 pm ]
Witam!

Długo wyczekiwana przesyłka z Rock Serwisu w końcu dotarła:))

Frequency Drift- Personal Effect (2008)- rock progresywny z Niemiec, żeński wokal, bardzo ciekawa płyta.

Lunatic Soul- Lunatic Soul (2008)- poboczny projekt Mariusza Dudy, wokalisty Riverside, orientalne, etniczne smaczki.

Marillion- Happiness Is The Road (2008)- dwupłytowe wydawnictwo, moim zdaniem zdecydowanie ciekawsze od ubiegłorocznego usypiacza, rock progresywny w wydaniu weteranów tego nurtu.

Overhead- And We're Not Here After All (2008)- moim zdaniem jeden z najciekawszych albumów progresywnych tego roku! Finowie po raz kolejny muzycznie nokautują:)) Znacznie mocniej i szybciej, niż w Gołota :wink:

Pozdrawiam!

[ Dodano: Nie Gru 14, 2008 8:55 pm ]
Witam!

Jako że koniec roku zbliża się nieuchronnie, czas na małe podsumowanie muzyczne. Oto płyty, które szczególnie mnie zachwyciły w A.D. 2008:

Opeth- Watershed- progdeathmetalowcy ze Szwecji-album po prostu wymiata!!! Są momenty wielce ostre, ale są też bardzo nastrojowe, spokojne, świetny wokalista, cudowne partie gitarowe. Zespół zawita do Polski w marcu!

Ayreon- 01011001- mistrz z Holandii po raz kolejny powalił swoim dziełem, bogactwem progmetalu pomieszanego z folkiem, znów mnogość zaproszonych gości, kapitalne partie wokalno-instrumentalne!!! Album podwójny

Loco Star- Herbs- to jest polski zespół. Tak! To jest polski zespół!!! Elektroniczne pasaże pomieszane z dawką chilloutu i tajemnicznym, ciepłym, żeńskim wokalem.

Magenta- Metamorphosis- brytyjska grupa po raz kolejny czaruje nas swoim magicznym progrockiem! Tym razem bardziej ostrzejszym, bardziej mroczniejszym!

Overhead- And We're Not Here After All- Finowie na poprzednim albumie postawili wysoko poprzeczkę! I nie dali ciała! Ta płyta jest po prostu genialna! Rock progresywny z całym swoim bogactwem i mocą!

Marillion- Happiness Is The Road- album zdecydowanie ciekawszy od ubiegłorocznego, ale ten rock progresywny, jaki prezentuje zespół, to już inna historia...W zasadzie należy podejść do tego zespołu na nowo...Porwali się na album podwójny i nie wiem, czy to właściwa droga. Gdyby okroili do jednej płyty, to by była cudowna płyta. A tak jest tylko świetna! W lutym Marillion na koncertach w Polsce!

Lunatic Soul- Lunatic Soul- solowy projekt wokalisty z Riverside- na polskim rynku muzycznym innowacja i dlatego warto posłuchać, aby mieć świadomość, iż w tym kraju istnieje jeszcze inna muzyka...Bardzo ciekawa muzyka! Połączenie rocka z ambientem?


A co w roku 2009?

Już sam początek zapowiada się bardzo, bardzo smakowicie!

Przede wszystkim w lutym szykuje się w Katowicach dwudniowy Festiwal Rocka Progresywnego- jak na razie zapowiedziane zespoły, to SBB, Satellite (Polska), Schadowland (W. Brytania), RPWL (Niemcy). Oby festiwal przerodził się w cykliczną imprezę. Znakomita okazja do poznania tej niebiańskiej muzyki!!!

A pierwsze miesiące będą obfitować w muzyczne premiery nowych albumów i już teraz zachęcam do bacznego śledzenia zespołów i późniejszego zapoznania się z wydawnictwami:

SBB- "Iron Curtain" - polska ikona muzy progresywnej nadciąga z nowym albumem!!!

Satellite- "Nostalgia"- jeden z ciekawszych polskich zespołów progrockowych ostatnich lat!!!

Phideaux- „Number Seven”- nowa płyta progresywnych Amerykanów nadciąga wielkimi krokami! Znając ich poprzednie wydawnictwa spodziewam się niebiańskich lotów!!!

Pure Reason Revolution- "Amor Vincit Omnia"- drugi album Brytyjczyków- czy okaże się równie znakomity, jak debiutancki?

Strawberry Fields- "Rivers Gone Dry"- solowy projekt lidera Satellite, z kobietą przy mikrofonie! Już jest do odsłuchania jeden utwór na stronie Metal Mind na Myspace- szykuje się wielka muzyczna uczta!

K2- „Black Garden”- pierwszy album był genialny!!! Czy ten okaże się równie znakomity?
Rock progresywny pomieszany z jazzrockiem!

Pozdrawiam!

[ Dodano: Sob Lut 14, 2009 5:08 pm ]
Witam!

Queen- Made In Heaven- moim zdaniem jest to świetna płyta.
ELO- Time
SBB- Iron Curtain
Strawberry Fields- River's Gone Dry
Marillion- Fugazi (2CD)- udało się w końcu upolować za w miarę przystępną cenę, czyli 32 zeta.

Pozdrawiam!

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 4:57 pm ]
Witam!

Tym razem z polowania w Katowicach, przy okazji Festiwalu Rocka Progresywnego (na samym festiwalu stoisko Metal Mind- sporo ciekawych rzeczy można było wypatrzyć po naprawdę przystępnych cenach, ale oczywiście było też sporo cen zaporowych

Ciryam- Człowiek motyl (38 zeta w Empiku, 35 zeta w Saturnie)
Brian Eno- Nerve Net (45 zeta na festiwalu- w końcu udało mi się dorwać to cudo za w miarę ludzką cenę, bo niezależnie od tego, czy Saturn, Media, czy Empik, to cena płyty krążyła zwykle wokół 60 zeta)
Satellite- Nostalgia (wersja z bonusami, na festiwalu, 35 zeta)
Masterplan- Masterplan (wersja 2CD w sklepie All w Katowicach- 30 zeta, towar komisowy)

Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 7:20 pm ]
Witam!

Po ponad trzech miesiącach oczekiwania Rock Serwis w końcu przysłał część trzeciej serii:

Genesis- Nursery Cryme
Genesis- Foxtrot
Genesis- Selling England By The Pound

Na mój ukochany album będę musiał jeszcze poczekać do marca
Cóż...do cierpliwych świat należy...
Szkoda, że w całej serii nie ma żadnych nagrań studyjnych ani filmów związanych z The Lamb...

PS. Za nami świetne koncerty Marillion oraz Festiwal Rocka Progresywnego w Katowicach (m.in. SBB, Overhead, RPWL). Przed nami w marcu koncert Opeth w Warszawie.

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29103

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 10:04 am   Temat: Czego teraz słuchasz?
Witam!

Kolejne promocje z Rock Serwisu

After Forever- After Forever (Holandia)- laska na wokalu, ma potencjał, symfoniczny metal (2007)
Carptree- Man Made Machine (Szwecja)- neoprogress podrasowany elektroniką (2005
)
Dream Theater- Falling Into Infinity- sprawa znana, klasyka progmetalu (1997)
Dream Theater- Awake- podobnie jak wyżej (1994)
Eye To Eye- One In Every Crowd (Francja)- neoprogress (2006)
Invisigoth- Alcoholocaust (USA)- cudowna muza- sprawdźcie sami na My Space :wink: - uwielbiam orientalizmy w muzyce (2007)
Pendragon- Not Of This World (Wielka Brytania)- klasyka neoprogressu (2001)

Życzę miłego słuchania

Pozdrawiam!

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 9:36 pm ]
Witam!

Ricocher- Cathedral Of Emotions (2002)- rock neoprogresywny, ale bez zachłannego kopiowania klasyki, mają swój oryginalny styl.

Phideaux- The Great Leap (2006)- amerykański zespół umiejętnie wplatający w swoją twórczość to, co w progresywnym rocku najlepsze, jedna z najciekawszych współczesnych formacji.

Guns N' Roses- Appetite For Destruction (1987)- klasyka, zespół, który dużo muzycznie osiągnął, a mógł osiągnąć znacznie, znacznie więcej...Od paru już lat zapowiadany jest powrót i nowa płyta. Mam nadzieję, że zdążą przed III wojną światową... :wink:

Chain- Exe (2004)- tu mamy łagodniejszy progmetal, ale bez zbędnego popisywania, nieco eksperymentu, są zbiorowe partie wokalne męsko- żeńskie, jedna z ciekawszych formacji ostatnich lat.

Płyty zakupione w Poznaniu przy okazji koncertu brytyjskiego giganta neoprogrocka- Pendragon, który właśnie rozpoczął po Polsce trasę. Sam koncert był znakomity!!! Blisko 2,5 godziny znakomitego progresywnego spektaklu! Zagrali parę kawałków z nowej płyty "Pure", jak i oczywiście liczne swoje klasyki z przestrzeni ponad 20 lat! Koncert bardzo udany, świetny kontakt z publiką, widać było, że muzycy dobrze się bawią!
Amen :wink:

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29103

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 11:02 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Witam!

W paczce z krakowskiego Rock Serwisu

After- Hideout
Battles- Mirrored

Oraz dwie książki

Jerzy Skarżyński- Niezapomniane płyty historii rocka- Tom III
Daniel Wolak- Archiwum polskiego rocka 1962-2008

a potem :smile:

Desant w Łodzi nie ominął Galerii Łódzkiej. Stoisko płytowe Media Markt całkiem spore, zarówne polskie jak i zagraniczne. Również działka metalowa i nowe brzmienia. Cenowo podobnie jak w innych Media Markt. Atrakcyjne cenowo ELP, Yes, Queen a nawet Marillion. King Crimson nie schodzi poniżej 40 zeta. Porcupine Tree przemielone, od 40, 50 zeta w górę. Nowa Metallica w wersji polskiej :grin: po 30 zeta

Ofiary kupna:

Emerson, Lake & Palmer- Emerson, Lake & Palmer
Marillion- Misplaced Childhood
Marillion- Seasons End
Yes- Close To The Edge
DVD Threshold- Critical Energy-koncert


Przypominam, iż niebawem premiera nowych albumów Pendragon i Marillion (album podwójny). W październiku Pendragon na koncertach w Polsce a Marillion w lutym 2009r. Z polskich niebawem projekt muzyczny Dudy z Riverside- Lunatic Soul.

Życzę miłego słuchania
Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29103

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Sie 25, 2008 6:30 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Witam!

Większość zdobyczy z tygodniowego pobytu w stolicy (m.in. zawitałem na koncert islandzkiego Sigur Ros odbywający się w amfiteatrze w Parku Sowińskiego- aplauz kilkutysięcznej publiczności dawał o sobie znać podczas tego trzygodzinnego muzycznego misterium-moim zdaniem koncert znakomity i jeden z najwspanialszych, w jakich uczestniczyłem). Różnice w cenach w Saturnach czy Media Markt tego samego produktu mogą sięgać nawet 20 złotych albo więcej. Zatem warto wcześniej porównać ceny w różnych punktach. W Empiku tradycyjnie warto przeglądać cały katalog danego produktu, bo również ceny nie zawsze są takie same

"Amaseffer- Exodus-Slaves For Life" 2008r.

Tegoroczna nowość, izraelski zespół grający prog metal połączony z symfoniką i wątkami orientalnymi. Album koncepcyjny opowiadający biblijną historię wyzwolenia z ziemi egipskiej, z domu niewoli...;)

"Evanescence- The Open Door" 2006r.

Druga płyta tego znanego amerykańskiego zespołu, mimo odejścia lidera, liderka daje radę;)

"Ladytron- Witching Hour" 2005r.

Post rock pomieszany z elektroniką

"Mostly Autumn- For All We Shared…" 1998r.

Pierwsza płyta tego znakomitego brytyjskiego zespołu. Połączenie prog rocka z folkiem

"Pendragon- The Window Of Life" 1993r.

Klasyka neoprogressu

"System Of A Down- Toxicity" 2001r.

Jazda obowiązkowa przy poznawaniu tegoż zespołu

"Therion- Gothic Kabbalah" 2007r.

Symfoniczy metal z wątkami prog metalu, oczywiście ze Szwecji

"Lizard- Noc Żywych Jaszczurów" 1999r.

Koncertówka tego znakomitego polskiego przedstawiciela rocka progresywnego, jednego z nielicznych śpiewających w tym gatunku po polsku, silne wpływy King Crimson

Pozdrawiam!
  Temat: Wojna w Gruzji
Perkun

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 12883

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Sie 15, 2008 4:03 pm   Temat: Wojna w Gruzji
Witam!

Już po wielkiej paradzie....

- Rosjanie nie mają żadnych szans- zasypiemy ich rosomakami, dzikami, żbikami, jenotami, borsukami....

- zabrakło mi jednak samolotów- gdzie te F-16? Kiedy jak kiedy, ale to była świetna okazja, aby ukazać naszą potęgę lotniczą....

- przerażenie jeśli chodzi o czołgi- na stronie MON ich liczba podchodzi pod 1000 sztuk, ale wrzucone do jednego wora. Kiedy sprawozdawca powiedział, że mamy tylko niewiele ponad 200 Twardych...liczyłem conajmniej na 500...A ile możemy mieć tych Leopardów?

- nie wiem, czy przeoczyłem, ale czy były wojska rakietowe?

- ponoć już dogadano się w sprawie tarczy antyrakietowej. Ciekawe, ile będzie tych baterii w Polsce w ostateczności...To są te same Patrioty, które Amerykanie rozmieszczali w Europie Zachodniej w latach 80-tych? Dla nas to nadal technologia poza zasięgiem....

- co do Gruzji- wydaje mi się, że Rosjanie chcą osadzić swojego pionka- w ten sposób umacniając wpływy polityczno-gospodarcze. Atakują słownie nie naród, ale aktualne władze Gruzji...Myślę, że Amerykanie odpuszczą za przyszłościową cenę Iranu....

-co do wojsk NATO- jeszcze zrozumię interwencję w Kosowie czy kursy po Morzu Śródziemnym-wszak Europa, ale co oni robią w Iraku czy Afganistanie...no tak...Amerykanie..członek, sojusznik...

Pozdrawiam!
  Temat: Wojna w Gruzji
Perkun

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 12883

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Sie 14, 2008 9:05 pm   Temat: Wojna w Gruzji
Czołem!

Jutro Święto Wojska Polskiego. Tegoroczna parada w Warszawie ma być ze dwa razy większa :shock: Może doczekamy czasów, gdy na ulicę wyjadą rakiety z głowicami nuklearnymi :wink: Drżyjcie Rosjanie :grin: Zatem zapraszam do oglądania i komentowania. Chyba, że bez komentarza :twisted:

Pozdrawiam!
  Temat: Wojna w Gruzji
Perkun

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 12883

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 13, 2008 2:11 pm   Temat: Wojna w Gruzji
Witam!

Rosjanie umocnią się w Gruzji jeszcze bardziej-chodzi wszak o odzyskanie wpływów polityczno-gospodarczych i będą dążyć do obalenia urzędującego prezydenta, a osadzenia jakiegoś swojego pionka. Amerykanie przymykają oczy-kto wie? Może dzięki temu Rosjanie przymkną oko na ewentualną inwazję amerykańską na Iran? Może Rosjanie przeczuwają, co szykują Jankesi i chcą połknąć jak najszybciej to, co się da? Reszta państw się nie liczy...A z nas Rosjanie mają ubaw niezły...NATO, to relikt Zimnej Wojny i już dawno powinno zostać zlikwidowane, a na jego miejsce powołane siły zbrojne krajów Unii Europejskiej-oczywiscie bez USA i Kanady;) Zresztą nie widzę tu zagrożenia dla NATO;) NATO Gruzji nie chce;) ONZ już dawno w stanie agonii...Wychodzi na to, że nie międzynarodowe prawa, tylko realna siła ma znaczenie...Smutne...

Pozdrawiam!
  Temat: Igrzyska w Pekinie
Perkun

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6652

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sro Sie 13, 2008 1:44 pm   Temat: Igrzyska w Pekinie
Witam!

Ja nie tyle bojkotuję, ile po prostu szkoda mi czasu na śledzenie zmagań sportowców;)
Jest mi wszystko jedno, kto wygra, kto przegra:))
Chociaż piłkę nożną ME w miarę oglądałem;)-byłem za Holandią:))
Wolę poczytać książkę albo posłuchać muzy albo w końcu w coś pograć:))
Co do Chińczyków, to by mogli przyjechać do nas i zbudować to, co jest do zbudowania do 2012r. Oni potrafią w ciągu kilku lat dokonać urbanistycznych cudów.
Ja czytałem artykuł bodajże w Dzienniku, ile i co zbudowali w ciągu kilku lat, to wymiękłem...
I pomyśleć, że to nadal oficjalnie kraj komunistyczny...:))

Pozdrawiam!
  Temat: W co obecnie gracie?
Perkun

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65098

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sie 12, 2008 11:05 pm   Temat: W co obecnie gracie?
Hej!

Z racji tego, że urlop, też chcę w coś pograć;) W coś, co nie jest czasochłonne;) I co udźwignie mój komp. Kiedyś gierka zwróciła moją uwagę i dopiero teraz jej się oddaję:))
Knights Of Honor! RTS, ale z tego, co wyczytałem, to nie aż tak schematyczny, mający masę fajnych rozwiązań. Pogramy, zobaczymy;)

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29103

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sie 12, 2008 10:52 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Witam!

W końcu dotarły do mnie kolejne pozycje z Rock Serwisu, na niektóre czekałem prawie dwa miesiące;)

Circus Maximus- The 1st Chapter (2005)- parę lat temu ktoś w Sztabie, chyba Maxwell polecał mi tą płytkę. Posłuchałem i chwyciło. Mamy tu klasyczny prog metal, zespół ze Skandynawi, czerpie garściami z Dream Theater, ale robi to na swój sposób i wychodzi interesujące granie. Świetny wokalista.


The Flower Kings- Unfold The Future (2002)- kolejna płyta tego szwedzkiego zespołu. Kolejna świetna płyta. Czyni z nich jeden z najbardziej interesujących bandów progrocka ostatniej dekady...Płyta wymaga czasu, aby odkryć w pełni jej piękno. Oczywiście album podwójny...Ponad 140 minut muzy...
Przepiękne wydanie!!!


Porcupine Tree- The Sky Moves Sideways (1995)- płyta Brytyjczyków z połowy lat 90-tych. Album klasyczny współczesnego prog rocka. Zespół wywrócił tą muzę do góry nogami i wprowadził trochę świeżości do zatęchłego neoproga. Sporo elektroniki...Wielu uważa płytę za kolejny punkt zwrotny w rozwoju prog rocka...Gdyby zapytać miłośnika progresywnej muzy, aby wskazał na najciekawszy tudzież najważniejszy zespół lat 90-tych z tego kręgu- bez zająknięcia odpowie Porcupine Tree...


Aha. Od 18 do 24 planuję być Warszawie- m.in. na koncercie Sigur Ros-desant z Islandii..;)W razie czego jestem w Warszawie do dyspozycji;) Choć jak zwyklę program napięty, bo muszę odwiedzić parę różnych miejsc;)

Pozdrawiam!
  Temat: Jaka to gra?
Perkun

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109504

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Sie 10, 2008 11:39 am   Temat: Jaka to gra?
Witam!

Czy to nie jest przypadkiem strategia kosmiczna-Reunion, stara gra, chyba z połowy lat 90-tych...? Chyba nie miała polskiej edycji...

Pozdrawiam!
  Temat: Co teraz czytasz?
Perkun

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 21895

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Sie 10, 2008 11:01 am   Temat: Co teraz czytasz?
Czołem!

Tym razem coś polskiego:

Włodzimierz Kowalewski "Bóg zapłacz!"

"Bóg zapłacz! jest powieścią o końcu i klęsce naszego pokolenia, odchodzącego ze sceny życia w obliczu zupełnie nowego świata, ukształtowanego ze zjawisk, wartości, zachowań, których znamiona widoczne są już dzisiaj..."

"Kowalewski stworzył antyutopię- przekonującą przestrogę przed ideologią doskonałości. W tym tkwi mądrość tej historii i jej waga..."

Życzę przyjemnej lektury;)

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29103

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sie 07, 2008 8:06 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Czołem!

Rock Serwis kusi ostatnio licznymi promocjami płytowymi. Za w miarę przyzwoite ceny można nabyć kapitalne płyty. U mnie aktualnie na tapecie:

Pilgrym "Pilgrimage"- angielski zespół serwuje nam znakomitego prog-rocka zahaczającego o stylistykę lat 70-tych i 80-tych. Sama okładka albumu zapiera dech...;)

Akacia "The Brass Serpent"- tym razem Amerykanie, znakomity rock neoprogresywny, zauważalne wątki z Yes, Chicago, trochę AOR rocka. Tytułowy utwór trwa ponad 30 minut...Trochę przegięli pałę;)

Pendragon "The Masquerade Overture"- zespół nie wymaga rekomendacji, klasyka neoprogrocka, kultowa płyta w jego dyskografii...

Frogg Cafe "Fortunate Observer Of Time"- amerykański zespół znakomicie łączący prog rock z jazz rockiem, kolejna cudowna płyta...

Pantommind "Shade Of Fate"- progmetalowcy z Bułgarii, muza miejscami ostra, miejscami bardzo łagodna i melodyjna. Okładka albumu kapitalna;)

Pozdrawiam!
  Temat: Jaka to gra?
Perkun

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109504

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Sie 04, 2008 7:05 pm   Temat: Jaka to gra?
Witam!

Odpowiedź prawidłowa szlachetny Matisie. Zatem czyń kolejną zagadkę:)

Pozdrawiam!
 
Strona 2 z 15
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16