gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 218
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Perkun

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15872

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 20, 2006 10:52 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Czołem!

Ahhh...a jednak marzy mi się taka partia, która zdoła autentycznie pociągnąć za sobą masy, na którą ludzie zagłosują z pełnym przekonaniem, dogłębną znajomością programu wyborczego, partia, której przedstawiciele będą wyrazicielami woli szerokiej rzeszy społeczeństwa, ludzie, o których będzie można powiedzieć, że nie zawiodą, że my ich znamy i już się na nich poznaliśmy, poglądach i czynach. I żeby ta partia zdobyła większość w obu izbach, aby była w stanie samodzielnie sformować rząd. Partie opozycyjne niech sobie będą, ale raczej niechaj pomagają, a nie przeszkadzają, wszak dobro kraju i jego obywateli winno być na piedestale...Społeczeństwo obywtelskie Klemensie...aby takie się narodziło, to muszą iść non stop stosowne przykłady dawane przez górę, gdyż tylko one będą w skali globalnej najbardziej widoczne...O tych lokalnych mało kto się dowie lub nie dowie się nigdy...Może odrobina obywatelstwa rozbudzi się przy kolejnych wyborach? Bo nawet ja spoglądając na obecne szopki polityczne nie siedzę spokojnie, mimo, że humor nadal mi dopisuje...I może to zdopinguje mnie do wzięcia udziału w wyborach, bez nadziei jednak na jakieś cudowne zmiany...Charyzmatycznych polityków nam potrzeba Klemensie, ale nie, na pewno nie nadętych bufonów i systemowych lawirantów, którzy nie potrafią wydostać się z piaskownicy i balansujących na poziomie przedszkola. Ludzi, którzy będą wzorcem czynu dla ludzi różnego pokroju. Mój starszy brat stale mnie przekonuje do Platformy. Ja mu się wcale nie dziwię. Pasuje do nich, jak ulał. Lubią spoglądać na kraj z pozycji wielkich miast. Lecą hen, wysoko podniebnym statkiem...Ja w sumie jestem gotów na nich zagłosować, ale niech w końcu wylądują wśród ludzi, bliżej...Pewne kroki już poczynili w czasie wyborów. Nie dadzą się lepiej poznać, bo na razie znamy ich z kilkunastoletniej zmiany nazw...Sprawiają wrażenie odpowiedzialnych, ale czasami są chyba zbyt naiwni...W zasadzie jest to ostatnia partia, na którą bym zagłosował...Jeżeli ci zawalą, to ja już kompletnie nie wiem, na kogo to społeczeństwo będzie głosować....Nadal nie rozumiem sukcesu wyborczego PIS, pomniejszego LPR i Samoobrony...Co w tych partiach widzieli wyborcy, czego ja nie widziałem...

Pozdrawiam!
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Perkun

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15872

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 20, 2006 9:30 am   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Klemens napisał/a:

Z pierwszym zdaniem nie zgadzam się kompletnie, pod drugim podpisuję rękoma i nogami. Problemem Polski jest brak społeczeństwa obywatelskiego, brak inicjatywy oddolnej, ludzie nieustannie oczekują, iż państwo rozwiąże ich problemy, zamiast wziąć sprawy w swoje ręce.


Zatem Klemensie już możemy uczynić pierwszy krok ku temu, aby wskazać owych polityków z charyzmą, autorytetem, zdolnych pociągnąć za sobą masy. Którzy żyją ludzkimi problemami, autentycznie, a nie sztucznie do telewizyjnej kamery czy radiowego mikrofonu. Którzy mają dla społeczeństwa realne propozycje i potrafią być dobrymi organizatorami oraz umieją zaszczepić w ludziach trend do organizacji i samorozwoju. Być może również istnieje takowa partia. Ty twierdzisz, że takowi istnieją. Nie pozostaje ci zatem nic innego, jak ujawnić nam tajemnicze persony. A następnie po ich ujawnieniu możemy o nich porozmawiać i ocenić ich szanse na realizację swoich wizji. Być może będzie to dla nas punkt startowy przy ewentualnych wyborach. Warunek: niechaj to będą ludzie z naszej polskiej ziemi, a nie jakieś desanty z Zachodu, których mieliśmy okazję poznać w czasie prezydenckich wyborów. Tam do licha:) Jestem ciekaw, jakie asy Klemi ma w rękawie:)

Pozdrawiam!
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Perkun

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15872

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 19, 2006 7:13 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Backside napisał/a:



Perkunie - a co tak naprawdę ma do tego to biedne społeczeństwo :]? Czy nie zauważyłeś, że świetlana wizja bezpiecznej IV RP zamieniła się bezustanny polityczny drybling z podstawianiem nóg?

I co my na to możemy poradzić? Czy niegłosowanie będzie rozwiązaniem?


Ktoś w końcu wybiera tych ludzi do władzy. Większość z nich, to nie są nowicjusze i znamy ich czyny na przestrzeni ostatnich lat. A mimo to ciągle pokutuje ślepa wiara, że być może kiedyś zajmą się tak naprawdę krajem, a nie własnymi interesami. Czy dopiero wtedy, jak się najedzą do syta, za kilkadziesiąt lat? Jeżeli już wybierać, to ludzi, którzy autentycznie coś uczynili, zrobili dla kraju, dla ludzi...Jak w telewizji widzę wypowiedzi wielu osób, to krew mnie wręcz zalewa, że kpią sobie, po prostu kpią z tych, którzy ich wybrali. Z jednej strony żal ludzi z drugiej po cholerę wybierali te osoby? Wymyślili jakąś śmieszną IV RP, a tysiące tłuków ślepo uwierzyło, że nagle staną się cuda! Czyny polityków i ich zachowanie powodują, że ludzie nie wierzą w uczciwą politykę i w uczciwych ludzi. Biorą wzorce i je powielają. A z drugiej strony śmieją się z polityków a politycy z nich. Tylko, że na tym śmiechu zacni politycy skorzystają. Ludzie czują się bezradni, powinni raczej śmiać się z siebie! Jak te owce prowadzone nie pastwisko, lecz na manowce. Głosować-owszem-ale na ludzi odpowiedzialnych!, a nie na pajaców, których przecież znamy i wiemy, do czego są zdolni. I ciągle w kołko te same gęby! Potrafią tylko drążyć przeszłość. Po co mają myśleć o przyszłości, jak dla nich jest istotna teraźniejszość! Ile jeszcze lat musi trwać ta karuzela. Karuzela, która powoduje, że ludzie nie wierzą w to, iż są w stanie cokolwiek zmienić. Kiedy w polityce tak wiele różnic i wyraźnych znaków uległo zatarciu. Czy lewica czy prawica-każdy sobie rzepkę skrobie. A więc społeczeństwo też sobie rzepkę skrobie. Aktywne na czas wyborów, ale w jakim celu? Po co? Aby po raz kolejny się rozczarować? O ile mieli jakieś żądania! Bo na pewno część społeczności skorzystała na tym, że wygrała taka a taka osoba. Naprawdę brakuje mi na polskiej arenie politycznej polityków z charyzmą, partii, która autentycznie pociągnie za sobą masy, nie na siłę, ale z własnej woli! Brakuje mi siły społecznej, która by pilnowała działania polityków! Polska polityka już dawno mi obrzydła, budzi śmiech i politowanie, ale czy tak być powinno? Na pewno nie. Nie czuję się politykiem i nie znam prostych recept, ale pragnę, aby ci, którzy dążą do władzy nie zapominali o tych, którzy ich do tej władzy wynieśli, dali przepustkę w postaci swego głosu. To nie jest tylko kartka papieru, ale pewnego rodzaju nadzieja, że kiedyś ten kraj stanie się w miarę zamożny i mądrze rządzony! Ludzie potrafią dokonywać cudów, ale muszą mieć wodzów, którzy wskażą im drogę, będą dla nich wzorcami i autorytetami, zadbają o nich, stworzą warunki, aby ludzie też zadbali o siebie i o innych. To, co obserwuję na polskiej scenie politycznej, to po prostu kpiny z kraju i z ludzi. A może się mylę? Może tak właśnie powinno być...Mnie nie jest źle, co mnie reszta obchodzi...Może ja nie mam prawa narzekać i krytykować czegokolwiek...Ale wiem, że to jest nieuniknione. W końcu żyję w społeczeństwie, jestem jego tkanką, a wszelkie posunięcia polityczne dosięgną mnie również, bez względu na to, czy głosowałem czy też nie...Czy ci, co głosowali są w lepszej pozycji ode mnie, który nie brał udziału w wyborach...I tak wybrałem tych, co są...Dałem im przyzwolenie milczeniem! Ale przede wszystkim dali ci, którzy na nich głosowali. I nie powinni w sumie mieć pretensji, chyba do siebie. A może wcale już to ich nie interesuje...Mimo tej żenady politycznej jest mimo to w tym kraju wiele pozytywnych zjawisk i nimi chociaż się cieszmy...
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Perkun

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15872

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 19, 2006 5:15 pm   Temat: Re: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik napisał/a:


2. Kościół wymordował tysiące (a może i miliony) cywilizacji.



Te tysiące czy miliony cywilizacji, to oczywiście bujda, ale niestety-wiele istnień ludzkich, w tym ich kultura, padły pod naporem wyznawców jedynie słusznej wiary, w Europie, Azji czy obu Amerykach z rąk światłych Europejczyków...


Kizik napisał/a:
3. Kosciolowi nie wolno sie mieszac do polityki.


Protestuję. Kościół ma prawo angażować się w politykę. Zawsze tak było i mam nadzieję, że będzie. Zarówno w postaci wiernych, czyli zwykłych ludzi, którzy tworzą kościół oraz jako instytucja, poprzez biskupów czy kardynalów, z papieżem na czele, którzy winni reprezentować słuszne interesy swoich wiernych w różnych aspektach życia. Jeżeli ograniczy się tylko to kwestii wiary, to taki Kościół nie jest nikomu potrzebny, a ludzie mogą wyznawać wiarę równie dobrze bez instytucji Kościoła. Osobiście jestem przekonany, że z tą wiarą Polaków jest coraz gorzej. Wydaje mi się, że większość chodzi na mszę bez przekonania, z przyzwyczajenia, byle odwalić, załatwić i mieć z głowy, byle się pokazać przed innymi. Czym jest właściwie wiara i jakie znaczenie ma dla współczesnego człowieka religia? A te msze, to są dla mnie okropnie nudne. Kazanie winno chwytać za serce, dotyczyć przyziemnych spraw, ludzkich spraw, wręcz doprowadzić do dialogu z wiernymi. Gdyby cała msza była kazaniem albo najlepiej dialogiem, gdzie wypowiada się nie tylko ksiądz ale również wierni-to by było wspaniale!. Jest Kościół instytucją nie tylko religijną, ale również społeczną!

Kizik napisał/a:

10. PRL (zwana też żartobliwie Polską Ludową) wyrównała wielu grupom start życiowy.


O to trzeba zapytać osoby, które żyły w tym systemie. Moi rodzice, którzy pochodzą ze wsi są zdania, że wiele skorzystali z tego, co poprzedni system im stworzył. Zapewne chodzi tu głównie o osoby ze wsi i robotników. To, że rodzice obalali z większością narodu w 1989r. ów system, to już całkowicie inna bajka...

Kizik napisał/a:

11. PRL zapewniała każdemu chętnemu dobre wykształcenie.


Powiedzmy w ten sposób. Zapewniała każdemu wykształcenie, a czy ono było dobre czy złe, to już należy rozpatrywać indywidualnie. Również to, na ile kto skorzystał z możliwości edukacyjnych. Dla wielu wystarczyła już do pełni szcześcia zawodówka. Część miała jednak ambicję na maturę. Najbardziej ambitni szli na studia. Możliwości były, a ilu z tego skorzystało-to już całkowicie inna sprawa. Dzisiaj jest wiele możliwości edukacyjnych, do wyboru, do koloru. Ale nie ma nic za darmo. Szkoły czy uczelnie zapewniające dobre wykształcenie to jedno. Własna inicjatywa, aktywność, samokształcenie, to już oddzielna spraw-kto wie, czy nawet nie ważniejsza. Dla mnie studia, to w zasadzie już samodzielne działanie studenta. To, na ile posiądzie wiedzę i jaki jej zakres-zależy od niego samego.

Kizik napisał/a:

12. U.S.A. było agresorem w Korei, Wietnamie i Granadzie.


W Wietnamie i Grenadzie na pewno. W pierwszym przypadku przegrali, w drugim wygrali. Nie miejmy im tego za złe. Rosjanie na pewno im to w głębi duszy wybaczyli. Jedną partię szachową wygrali, inną przegrali. To była rywalizacja. Natomiast to, co USA wyczyniają po upadku światowego systemu komunistycznego, to już całkowicie inna bajka. Myślę, że będziemy mieli o czym rozprawiać na zlocie. Mamy za sobą Afganistan, mamy Irak a na horyzoncie czai się Iran. Z drugiej strony jak to dobrze, że Chiny rosną w potęgę...
Kizik napisał/a:

19. Dekomunizacja rozwali Polskę.


Polskę rozwalają politycy, wszystko jedno, z jakiej opcji. Społeczeństwo daje w każdych wyborach na to przyzwolenie. Społeczeństwo ma gdzieś kraj i politykę. Społeczeństwo myśli przede wszystkim o sobie.

Kizik napisał/a:

24. Kraje kolonialne po wyzwoleniu nareszcie mogą się rozwijać ekonomicznie i budować demokrację.


Takie były marzenia wielu narodów i przywódców narodowych. Niestety w wielu przypadkach się to nie udało, nie udaje nadal i nie prędko się uda. Mam tu na myśli wiele państw Afryki, Azji, Ameryki. Bez zagłębiania się w problem powstała forma neokolonializmu, na którym bardzo skorzystały Francja i Wielka Brytania( gdyż wiedziały, co się rozpęta, jak odejdą) i w wielu przypadkach korzystają nadal. Na łupy rzuciły się dwa nowe mocarstwa-USA i ZSRR, potem Chiny. I mieliśmy tragedie typu Wietnam, Kambodża, Angola, Mozambik, Zair, Uganda, Czad, Sudan, Nikaragua, Salwador i tak dalej, i tak dalej. Wiele jednak narodów skorzystało, z pomocą, ale jednak-zdołały wywalczyć jako taką niezależność polityczno-gospodarczą-Indie, Pakistan, Irak, Libia, Syria czy choćby kraje półwyspu arabskiego.

Kizik napisał/a:

25. Renesans i Oświecenie to najbardziej świetlane okresy w historii myśli ludzkiej (a szczególnie filozofii).


A gdzie Starożytność?:)
Kizik napisał/a:

29. I socjalizm (sowiecki) i kapitalizm (amerykański) są złe. Trzeba szukać trzeciej drogi.


Taka już była, w postaci faszyzmu. Pewne jego elementy były wspaniałe, inne spowodowały, że ostatecznie runął pod naporem kapitalizmu i komunizmu. Zdaje się, że trzecią drogę proponował też Kadaffi w zielonej książecce:) I próbowano interesujących rzeczy w Chinach, Kambodży, Iranie:)
Kizik napisał/a:

30. Niech ONI wreszcie ZAJMĄ SIĘ GOSPODARKĄ, a nie... (wojną na górze, lustracją, aborcją, dekomunizacją i in. do wyboru).


Ja bym chciał, aby zwrócili uwagę na tych, których rzekomo są reprezentantami. I vice versa:)
Kizik napisał/a:

31. Trzeba patrzeć do przodu, a nie babrać się w przeszłości (= np.: teczkach).


Trzeba nam ludzi mądrych, uczciwych, odpowiedzialnych

Kizik napisał/a:

32. Tak jak za komuny wszystko to było święte, co mowiła Moskwa, tak teraz to, co mówi Waszyngton (albo: Watykan, Berlin-do wyboru, zależnie od potrzeby).


Mam nadzieję, że prędzej czy później dojdziemy do wyboru: Albo Stany Zjednoczone Ameryki albo Stany Zjednoczone Europy. Trzeba tylko jeszcze pozyskać Brytyjczyków i zlikwidować zimnowojenny relikt-NATO.

Pozdrawiam!
  Temat: Jaka to gra?
Perkun

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109588

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Lut 19, 2006 9:11 am   Temat: Jaka to gra?
Czołem!

Też jestem zdania, że to Dune 2000

Pozdrawiam!
  Temat: Jaka to gra?
Perkun

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109588

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Lut 18, 2006 12:33 pm   Temat: Jaka to gra?
Czołem!

Co do mojej zagadki-chodzi oczywiście o grę Master Of Magic. Cóż...jeżeli okazała się za trudna, to teraz dam coś łatwiejszego.
"Gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym. Naszym zadaniem jest kontrola ludzkiej cywilizacji począwszy od roku 2178, kiedy to następuje w naszej historii przełom technologiczny – odkrycie nowej metody ultra-szybkiego transportu umożliwia pokonywanie olbrzymich dystansów w stosunkowo krótkim okresie czasu. Jak łatwo się domyśleć, konsekwencją tego faktu jest błyskawiczna kolonizacja kosmosu i... napotkanie innych cywilizacji. Ziemscy kolonizatorzy zajmują coraz to większe obszary, odszukują złoża bogactw naturalnych i rozszerzają wpływ ziemskiej kultury.W naszych podróżach napotkamy pięć obcych ras, z którymi będziemy współżyć oraz rywalizować o dostępne surowce i wpływy. Podczas całej rozgrywki do naszych obowiązków należeć będzie wiele odpowiedzialnych funkcji. Kontrolujemy finanse, naukę, wspieramy rozwój kulturalny, prowadzimy wojny, reprezentujemy swój naród w stosunkach z innymi nacjami, budujemy miasta i kolonie, które następnie stopniowo rozbudowujemy o różne instytucje. W grze rozwój kolonii związany jest także z rozwojem tzw. social projects, do których należą cztery kategorie: ulepszanie planety, osiągnięcia, cuda i dobra handlowe"

Pozdrawiam!
  Temat: Konfikt z pracodawca
Perkun

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4548

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Lut 16, 2006 9:58 am   Temat: Konfikt z pracodawca
Cześć!

I bardzo dobrze Wojman czynisz. Nie poddawaj się, tylko twardo występuj na drogę sądową, bo pachnie mi tu wieloma przekrętami. Wielu ludzi rezygnuje często z drogi sądowej, a to jest błąd. Jeżeli jesteś pewny swoich racji, to dlaczego masz nie walczyć o swoje. Udowodnij, że nie pozowlisz sobie na pomiatanie, niczym szmatą do podłogi. Warto jednak- o ile masz taką możliwość-zasięgnąć porady prawnej w tej materii. Aby wiedzieć, jaką przyjąć linię obrony swoich racji, argumentów. Masz prawo do umowy o pracę, choćby na czas określony. Sam kiedyś pracowałem sezonowo w różnych miejscach, gdzie różnie się ludzi traktowało, niekiedy tylko dwa tygodnie, ale zawsze miałem umowę. I co ważniejsze-rówież świadectwo pracy. Kto wie, czy ono nie jest nawet ważniejsze od umowy. Jak wygląda u ciebie kwestia świadectwa pracy? Jestem bardzo ciekaw, jak się zakończy ta sprawa. W każdym razie postępowanie pryncypała jest dla mnie mocno podejrzane.

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29148

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lut 13, 2006 1:30 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
aciek_l napisał/a:


Z tamtych trzech słyszałem tylko o Spock's Beard. To nie jest projekt byłego klawiszowca Dream Theater? Coś mi się tak głupio kojarzy ;) Z Satrianiego to z czystym sumieniem mogę Ci jeszcze polecić "Is There Love In Space?" i "Strange Beautyful Music" (tytuł tej płyty mówi wiele o moich gustach muzycznych :D ) No i dzisiaj płytą "Samba Pa Ti" Odkryłem dla siebie Carlos'a Santane. O nim nie ma co się rozpisywać, po prostu: "Santana - i wszystko jasne". To cudne i niesamowicie charakterystyczne brzmienie gitary... ;]


Nie, nie:) Spock's Beard założyli bracia Neal i Alan Morse-polecam z czystym sumieniem płytę "V". Ale na marginesie warto dodać, iż Neal Morse swego czasu stworzył projekt muzyczny-Transatlantic-w którym udzielał się m.in. Portnoy-stąd być może to skojarzenie z Dream Theater. Co do Transatlantic-wydali dwie studyjne płyty i jedną koncertową. Niestety mam tylko jedną-"SMPTe"-to dzieło jest po prostu genialne! I jeszcze jedno- Spock's Beard koncertowało swego czasu wspólnie z DT. Co do gitarzystów, to lubię oglądać koncerty Steva Vaia- istne widowisko z gitarą w roli głównej-koleś wręcz z nią tańczy, całuje ją, mówi do niej...:) Co do Santany-z pewnością kiedyś się głębiej zainteresuję. Mam na video koncert Santany z 1976r.-rzecz niesamowita!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z ambitną muzą-polecam dwie stronki:

http://www.artrock.pl/

http://www.pejzaze.prv.pl/

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29148

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Lut 11, 2006 10:54 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Czołem!

Backside napisał/a:

Poza tym nieśmiertelny Glam Rock lat '70 ;) )))
- Slade - Far, Far Away
- Slade - Mama Weer All Crazee Now


Hehhh...powiem szczerze, też lubię ten zespolik. W sumie prosty rock, ale przyjemnie się go słucha, a wokalista ma doskonały i rozpoznawalny głos. Panowie mieli bardzo widowiskowe koncerty, a ich teledyski z lat 70-tych, to istna poezja pod względem ubioru i zachowania na scenie:) Do tej samej ligi zaliczam Sweet, który zawsze mylił mi się ze Slade. Tamci też zabawiali się w glam rock-buty na koturnach, cekiny, błyskotki, szokujące makijaże. Nic zresztą dziwnego-był to jeden z dominujących gatunków w pierwszej połowie lat 70-tych. Miał z tym przygodę David Bowie, Roxy Music, od tego wychodzili m.in. Kiss i Queen. I wydaje mi się, że glam rock przetrwał i ma się całkiem nieźle.

Pozdrawiam!

[ Dodano: Sob Lut 11, 2006 11:01 pm ]
Czołem!

aciek_l napisał/a:


Pendragon: "Acoustically Challanged", "Believe" (rock progresywny i wszystko jasne ;) )
Dream Theater: "Live At Budokan" (DT chyba komentarza nie wymaga :) )
Joe Satriani: wszystko po trochu... Miłe dla ucha rockowe granie, jeszcze milsze dla ucha gitarzysty ;)


Co do Pendragon, to wielce sobie cenię "Masquerade Overture" i "Not Of This World"-szczerze polecam. Jakoś do ostatniej pozycji nie mogę się przekonać...chyba bardziej wolę dominację klawiszy Nolana:) Z półki rocka neoprogresywnego polecam dodatkowo Arenę, Galahad, Spock's Beard. Co do Dream Theater-u mnie sprawa jasna, jak dotąd rządzi Metropolis Pt2 i Octavarium. Satriani-cóż..mam tylko "The Extremist" i... muza jest cudowna:)

Oj, coś czuję aciek, że jak się pojawisz na zlocie, to będę cię męczył w kwestii progressu;)

Pozdrawiam!
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Perkun

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 68816

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pią Lut 10, 2006 7:40 pm   Temat: Raport Sztabowy-10.02.2006r.
Czołem!

Oto aktualny Raport ze Strony i Forum Sztabu Weteranów! Chętni, którzy zdołają przekonać tajemnicze siły co do poprawek, są mile widziani. Ja niestety nie posiadam chyba takiej mocy.

Pozdrawiam!



Strona Główna:


- Ramka „Hostujemy....”- Powinno być „Załóż w Sztabie swoją stronę”- polskie znaki
- Na dole Strony Głównej linki:
- „O Serwisie”- link- w tekście powinno być „Naszą misją”, „łamach”, „poświęconych”, „łamach”, „pudełkach”, „coś”, „cała”, „też”, „Wrocławiu”, „stał”, „wyobraźnię”, „więc”, „pomóc”, „naszą wiedzę”. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Napisz do nas”- powinno być „stronę”, „stronę”. Ucina z lewej ramki z
linkami.
- „Praca”-pkt 5 powinno być na samym dole „motywację”. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Reklama”- powinno być „spozycjonowanych” przy Page rank=4. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Ochrona prywatności”- Ucina z lewej ramki z linkami.
- Na dole są jakieś zielone napisy (linki) niezwiązane ze stroną. Po prostu je usunąć.
- W tekście powitalnym i w dziale „O serwisie” zmienić liczbę 4 na 5. Wszak stuknęło nam pięć lat!:)


Dział „Gry”

- „Zapowiedzi”- wewnątrz- w opisie powinno być „znajdują się”.
- „Poradniki”-opis- powinno być „Chcesz”.
- „Kody do gier”- wewnątrz powinno być „Kody do gier” z dużej litery
- „Download”- wewnątrz. Opis do Patche- powinno być „za”. Poprawić link na „ściągnij”- polskie znaki oraz „wg ściągnięć” we wszystkich działach Download. Podlinkować „wg ściągnięć”.
- „Gry Online, Gry Flash”- opis do „Gry Logiczne”- powinno być
„wciągające” „wymagające”.
- „Gry strategiczne Java na telefon”- wewnątrz w opisie powinno być
„proszę”. Ucina ramki z lewej strony.






Dział „Militaria”

W opisie wykreślić od „i Wojskowość.....sprawy wojskowe”. Link „przedyskutuj artykuł na forum”- powinno być „artykuł”- pod każdym artykułem w każdym dziale..

„Dział SVV”

- lewy górny róg po wejściu-wywalić zbędny adres strony

„Kadra”
- Dlaczego nie ma orderów przy stosownych osobach? Chodzi o Sztabowicza Roku, Za szczególne zasługi na rzecz Sztabu, członków Rady. W razie czego mam te ordery i mogę podesłać do zamieszczenia.

„Mapa”- Opis powinno być „pokazująca”.
„Rada”- opis-powinno być „skład” w środku
„Historia Sztabu”- opis-powinno być „Najważniejsze”.
„Regulamin”- obcina ramki z lewej strony.
„Publicystyka Sztabowa”- brak zdjęć w artykule o IV Zjeździe SVV mimo, że okienka i podpisy do zdjęć istnieją. To musi wykonać osoba, która tworzyła ten artykuł, gdyż tylko ona wie, gdzie jakie zdjęcie zaimplementować.

Forum


- Przy górnej opcji „Szukaj”- powinno być „znaleźć” w tekście Szukaj Słów Kluczowych, „Przeszukaj ostatnie”- to na niebieskim tle
- Opcja górna-„Profil”-opis powinno być: „Tematów na stronę”, „Postów na stronę”- powinno być „ę” w dziale Preferencje
- przy odpowiadaniu na posta w tekście po lewej stronie „Czas ważności postu/tematu” poprawić wyraz „być”
- Dział „Sztab Weteranów- Strona”-opis- powinno być„dotyczące”
- Dział „Archiwum”- opis „już”, „zamknięte”
- Opcja „Skocz do”- „Koalicja Sztabu Weteranów” i na Stronie Głównej Forum- „Koalicja Sztabu Weteranów” na tle niebieskim i szarym- poprawić z „o” na „ó”
- Opis do działu „RTS Area” powinno być „związane”
- W opcji „Skocz do” nie ma odniesienia do Forum o Total War, Metal Gear Solid, Knights and Merchants, Histmag, RTS area.
- Dział Gry RPG- opis do poddziałów „Książki”- powinno być „Opinie”, „Gry planszowe i bitewne”- powinno być „fantasy”, „Gry karciane”- powinno być „grach”, „konwencji”.
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29148

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lut 07, 2006 3:39 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Czołem fani dobrej muzy!

Ostatnia inwazja na stolicę zaowocowała fantastycznymi albumami. Tradycyjnie polecam wybrednym słuchaczom. Z tego, co widzę nazbierało się sporo niemieckiego rocka progresywnego. Ale i inne pozycje są nie mniej znaczące:

Tori Amos "Under The Pink" (1994)
Arena "Welcome To The Stage" (1997)
Bathory- "Hammerheart" (1990)
Beggars Opera- "Act One" (1971)
Black Widow- "Sacrifice" (1970)
Colosseum- "Valentyne Suite" (1969)
Colosseum- "Daughter Of Time" (1970)
Egg- "Egg" (1970)
Egg- "The Polite Force" (1970)
Eloy- "Ocean" (1977)
Eloy- "Eloy" (1971)
Eloy- "Colours" (1980)
Eloy- "Inside" (1973)
Enslaved- "Frost" (1994)
Epitaph- "Epitaph" (1971)
Kansas- "Leftoverture" (1977)
Pendragon- "Not Of This World" (2001)
Renaissance- "Ashes Are Burning" (1973)
Roxy Music- "Country Life" (1974)
Toto- "Toto" (1978)
Twenty Sixty Six And Then- "Reflections" (1972)

Pozdrawiam i życzę miłego słuchania!
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Perkun

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 68816

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Lut 01, 2006 3:15 pm   Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Czołem!

marpi napisał/a:
żaden link w folderze ze starymi grami strategicznymi nie działa - nie można nic ściągnąć :( :(


Słuszna uwaga. Jednak nie bardzo mam pojęcie, jak temu zaradzić. Być może podołają temu osoby, które tworzyły materiały dla tego działu. Liczę na odzew ze strony innych Sztabowiczów.

Pozdrawiam!
  Temat: W co obecnie gracie?
Perkun

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65128

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Sty 18, 2006 2:20 pm   Temat: W co obecnie gracie?
Czołem!

Hehhh...:) Obecnie troszkę w NFS:MW, tak dla odprężenia. W ferie zimowe planuję jednak na dobre poeksperymentować z losowymi mapami w AOE III.

Pozdrawiam!
  Temat: Jaka to gra?
Perkun

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109588

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Sty 14, 2006 7:07 pm   Temat: Jaka to gra?
Czołem!

W porządku. Zatem nie będzie na dobry początek z podpowiedzią. Cóż to za gra?
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29148

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Sty 14, 2006 3:20 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Czołem!

No kochani! Po ostatniej wizycie w Warszawie, która obfitowała m.in. w dogłębną ekspolorację antykwariatów oraz szeroko zakrojoną wymianę z innymi miłośnikami ambitnej muzy, rezultaty połowu przeszły najśmielsze oczekiwania. Tradycyjnie polecam wybrednym słuchaczom:)

Aphrodite's Child- "666" (1972)
Amon Duul II- "Phallus Dei" (1969), "Yeti" (1970)
Ash Ra Tempel- "Join Inn" (1973)
Can- "Tago Mago" (1972), "Ege Bamyasi Okraschoten"(1972)
Chicago- "Chicago Transit Authority" (1969)
Dimmu Borgir- "Death Cult Armageddon" (2003)
East Of Eden- "Snafu" (1970)
Eloy- "Floating" (1974)
Gong- "Flying Teapot" (1973)
Transatlantic "SMPTe" (2000)
Kaipa "Notes From The Past" (2002)
Foreigner- "Foreigner" (1977)
Greenslade- "Spyglass Guest" (1974)
Fleetwood Mac- "Kiln House" (1970), "Penguin" (1973)

Pozdrawiam!
 
Strona 4 z 15
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16