gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 149
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Europa Universalis
Simon

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50375

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Lis 06, 2004 11:37 pm   Temat: Europa Universalis
my, stratedzy..... :)
  Temat: Europa Universalis
Simon

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50375

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Lis 05, 2004 9:59 pm   Temat: Europa Universalis
ja jestem za TRTS`em

:D
  Temat: MOJA STRONA WWW
Simon

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9116

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Lis 04, 2004 6:38 pm   Temat: MOJA STRONA WWW
To tez chyba nie strona, a bardziej forum - ale calkiem fajne, chyba ma ten sam silnik, co nasze.
A jesli juz o swoich stronach to zapraszam na http://mrsimon.fm.interia.pl
Strona powstala, kiedy to mialem ochote na 5 z biologii, a zebym dostal 5 na koniec gimnazjum to musialem m.in. wziac udzial w konkursie "Multimedialne Pomoce naukowe ...cos tam cos tam". Dlatego strona tez nie za bardzo ciekawa (chyba ze tkros lubi biologie), ale mysle, ze graficznie przyjemna - nie gryzie w oczy i dosc czytelna...
Acha, bym zapomnial, roznie wyglada w poszczegolnych przegladarkach... sorry:D
  Temat: Europa Universalis
Simon

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50375

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lis 03, 2004 8:45 pm   Temat: Europa Universalis
No wiec powstal nam TRTS (Turowy RTS) ... Jeszcze kilka takich dyskusji, a zrodza sie miliony nowych gatunkow ;) . Ale tak BTW do co nowych gatunkow: jak byscie nazwali polaczenie RTS + FPS = ??? . Bardzo prosze o odpowiedz, bo takowa gra wyjdzie w pierwszym kwartale 2005 roku i zapowiada sie naprawde ciekawie (tytulu narazie nie ujawnie, bo chcialbym napisac o tym zapowiedz - pisze ja od sierpnia :( - a raczej nie pisze :( - i nie chce, byscie szperali po necie i szukali info o niej, bo to zapowidz ma was zapoznac z gra :P ).

No a tak jeszcze wracajac do turowek, juz nie TRTS`ów. Managery tez maja cos z turowek... ;) :P
  Temat: W samo południe - samolot Kamikaze
Simon

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4903

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Lis 01, 2004 7:54 pm   Temat: W samo południe - samolot Kamikaze
Równiez mialem problemy z wyborem - tutejsze cotygodniowe ankiety maja to do siebie, ze nie wiadomo co wybrac :) Ostatecznie postawilem na szybkosc.
Jak to juz bylo wspomniane udzwig jest rownie wazny, gdyz nie moze samolot drasnac przeciwnika - musi go zmiesc. No ale zeby zmiesc potrzebna jest tez predkosc, na ktora jednak postawilem.
O ile sie nie myle, to udzwig kamikadze mozna jakby naciagnac zwiekszajac predkosc samolotu - to tak jakby spuscic kamien z I pietra badz z II pietra (o tej samej wadze) - mocniej uderzy ten spuszczony z wiekszej wysokosci. Podobnie, o ile sie nie myle, ma sie sprawa z szybkoscia samolotu Kamikadze.
Mozna tez powiedziec na odwrot - kamien ma rozna wage i jest spuszczany z tej samej wysokosci. Wyjdze na to samo...
Ale zalozmy :) , ze naszym celem jest poruszajacy sie obiekt w innym kierunku niz my (niekoniecznie przeciwnym) - samolot lzejszy a szybszy bedzie mogl latwiej stracic przeciwnika, poniewaz "predkosc zwiekszy jakby jego mase (uderzeniowa??)", a i pozwoli na doscigniecie go - z czym mialby klotopy samolot ciezszy = mniej zwrotny itp (czasem mozna taka sytuacje porownac do innej, gdy celem jest obiekt nieruchomy, ale wtedy musialyby zaistniec pewne rzadko spotykane okolicznosci...)
[drugi akapit traktujcie troche z przymruzeniem oka] :P
  Temat: Europa Universalis
Simon

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50375

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Paź 30, 2004 6:39 pm   Temat: Europa Universalis
Cytat:
Następny twierdzi, że turówka.:)


Jak sprytnie wyjete z calego zdania, zrobiles to jak dziennikarze - miajajac "(albo zalatujacymi turowkami)" :)

A tak swoja droga, turowka czy RTS??:)
  Temat: Europa Universalis
Simon

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 50375

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Paź 30, 2004 12:04 pm   Temat: Europa Universalis
O ile pamietam to temat EU w sztabie juz byl poruszany dosc czesto, co znaczy o wielkiej popularnosci tej gry. Do dzis nie dorobilem sie EU 2 - a mialem okazje kupic jej oryginalna wersje za 15,99 chyba. Chociaz pierwsza odslona tez byla rewelacyjna - chyba jedna z najlepszych gier turowych (albo zalatujacych turowkami:) ). W pierwszej czesci gralem wieloma panstwami, ale na krotko. Najdluzej gralem AUSTRIĄ. Ach, to byly czasy, gdy Austria miala w srodkowej Europie 6 prowincji, a po kilkudziesieciu latach rozgrywki (oczywiscie tych wirtualnych :P ) moj kraj rozciagal sie od morza Baltyckiego po Adriatyk - szczeroki co najmniej na dwie prowincje. Najwieksze problemy mialem ze stlumieniem buntow w prowincjach o odmiennej religii niz ta, ktora narzucalem - z drugiej strony gdybym narzucal inna religie, to inne prowincje bylyby przeciwko mnie. Owe problemy doprowadzily do upadku mojej austriackiej potegi, ktora znow powrocila do panstewka "na kilka prowincji" i ktore dalej najezdzano, az w koncu skapitulowalem (czego do dzis zaluje).
Europe Universalis trzeba bylo na poczatku rozgryzc. Miala garsc bardzo fajnych funkcji, a kazdy niepotrzebny ruch mogl miec swoje skutki w przyszlosci.
Chcialbym pograc sobie jeszcze raz w ktoras z czesci, ale obejmujaca czasy sredniowiecza, lecz jeszcze nie dzis. Wlasnie przesiadlem sie na Championship Managera 03/04 i gram Jagiellonia Bialystok. Dopiero zaczalem sezon, rozegralem jedynie towarzyski z Grajewem (2:0 dla moich); musze rozgryzc wszystkie opcje, funkcje iTePe. Ta gra to ma dopiero niezliczona ilosc ustawien, ale o tym to juz moze gdzie indziej...
  Temat: Najładniejsze aktorki
Simon

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5603

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Paź 17, 2004 4:43 pm   Temat: Najładniejsze aktorki
Hmm... Polskie aktorki (kobiety w ogole) są bardzo urodziwe, dlatego można mieć trudności z wyborem tej napiękniejszej. Myśle teraz w wielu kobietach polskiej sceny, ale chyba najbardziej podoba mi się Joanna Brodzik (BTW: chetnie przejrzalbym Playboya z nią jako PLAYMATE :D ).

A z zagranicznych wybór jest jeszcze trudniejszy chyba - no bo mamy więcej kandydatek... Nie wiem, jest ich wiele, to zalezy od charakteryzacji danej aktorki - raz sa ladne, raz brzydkie (w przeciwienstwie do Joanny Brodzik, ktrora zawsze jest ladna :) Teraz wpadla mi do glowy Salma Hayek... ale podobala mi sie tylko w Banderasie.
A, jeszcze fajna jest ta laska z reklamy Tchibo chyba, pieknie fliruje ;)
  Temat: Polska gromi, czyli słów kilka o eliminacjach do MŚ
Simon

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 11312

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sob Paź 16, 2004 3:25 pm   Temat: Polska gromi, czyli słów kilka o eliminacjach do MŚ
Jesli chodzi i Janasa to tez go osobiscie nie lubie. NIe wiem za co, ma cos takiego w sobie, czego ja nie lubie. jako trener moglby sie spisywac troche lepiej, bo sam nie wiem czy osttanie wygrane to jego zasluga czy ambitnosc naszej "jedenastki". Chcialbym sprawdzic, co by teraz bylo, gdyby trenerem byl ciagle ENGEL...

A co do reprezentacji, fakt zaskoczyli mnie ostatnio, chociaz graja nierowno. W spotkaniu z Walia zauwazylem, ze starali sie grac troche efektownie, pomyslowo rozgrywac pilke, czego wczesniej w takim stopniu nie robili. Maja luki w obronie, a czasem na boisku. Jak troche podszlifuja rozegranie pilki, to moze zagramy w 2006 roku w Niemczech. Z Walijczykami pierwszy raz tak glosno wrzeszczalem po strzeleniu gola przez Polakow :) Chociaz moim zdaniem POlacy mieli troche szczescia, ktore nie opuszczalo naszych od 70 minuty. 3 bramki z rzedu to mnóstwo szczescia i fuksiarskich potkniec walijczykow, bo sami widzielismy jak Walia sie pod koniec starala o wyrownanie.
W studiu po meczu Engel powiedzial, ze POlska i Anglia wyrozniaja sie sposrod reszty krajow w grupie. No, moze narazie sie wyrozniaja, ale nie bylbym taki pewny, bo i Walia i Austra (remis z Anglia) potrafia grac ladna pilke. A i Azerbejdzan nie gral najgorzej meczu z Anglia..... :D
  Temat: Najlepszy System Operacyjny "Windows"
Simon

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7976

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Wrz 01, 2004 10:35 pm   Temat: Najlepszy System Operacyjny "Windows"
Ja mysle, ze troche przesadzaja obie strony. Szarki moze i jest winny, no ale tez nikt tak dziecinnie nie skarzy jak Andrew. Nikt tak nie namawia do bana i na sile nie probuje udowodnic (a to nie musza byc czyste fakty) winy szarkiego. Z drugiej strony, jesli pdszywanie sie pod klemensa bylo prawda, to to jest kompletna przesada ze strony pana SZ.
NIe wiem kto powinien dostac bana, a raczej kto bardziej zasluzyl. Adrew moze miec w tym swoj wlasny interes. Zarowno Szarki. Nie wiadomo co klebi sie w glowach tych dwoch nie nawidzacych sie panow.
Mysle ze narazie ban bedzie zbedny. Chyba ze ktorys przegnie palke:D
  Temat: new SVV
Simon

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 70256

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Wrz 01, 2004 8:59 pm   Temat: Re: Jak nie to nie
[quote="naitsabeSS naskrobał:"]

Jeżeli uważasz, że nasze forum jest takie złe to:

1. Dlaczego się na nim udzielasz?
2. Dlaczego chcesz abyśmy połączyli się ze "wspaniałym forum PCAT"?

Te dwa pytania sa/moga byc ze soba powiazane, a odpowiedz bardzo prosta. Udzielanie to "podbijanie" serc uzytkownikow i moderatorow, po ktorym.... czas za zjednanie dwoch for i posiadanie ogromnych szans na bycie moderatorem... - tak sobie pomyslalem
  Temat: new SVV
Simon

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 70256

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Wto Sie 31, 2004 10:55 pm   Temat: new SVV
a jakis banner tez bedzie potrzebny?? ;) Ostatnio nauczylem sie troche we FLASH MX i bawie sie wrozne projekty :) :P;)
Jakby co to moge poprobowac moich sil ;)
  Temat: Najlepszy System Operacyjny "Windows"
Simon

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 7976

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sie 31, 2004 10:50 pm   Temat: Najlepszy System Operacyjny "Windows"
A ja zaglosowalem na Win 98 bo mam go caly czas, Dawno, dawno temu, mialem jeszcze W95, ale bylem za maly, zeby pamietac jak funkcjonowal (najwazniejsze byly gry).
A co do Szarkiego55 (to powinienem mowic chyba w innym poscie), to Klemens ma racje, chyba go "troche" nie lubisz. Ta ankieta byla calkiem ciekawa, podobnie jak ankieta na temat PORTALI na ARILINE... cos tam ;) tylko zapomnieliscie dodac portalu www.gery.pl, ktore bardzo mi sie podoba, poniewaz ostatnio bardzo szybko sie rozwija, a ja lubie wstpierac mało popularne i skromne (choc rozwijajace sie) strony/portale/wortale/inne (niepotrzebne skreslic)

;)
  Temat: new SVV
Simon

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 70256

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pon Sie 30, 2004 2:03 pm   Temat: new SVV
Ja planuje GODNE UWAGI i Najnowsze Materialy rozwiazac tak, ze zanwa GU zmienia sier na Najnowsze materialy, a nastepne arty bez obrazkow na po porstu te troche starsze. Bo znow mowie, mozna sie pogubic co jest nowsze. Zreszta, po co tak rozbijac?
  Temat: W samo południe - Olimpiada
Simon

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4875

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Sie 29, 2004 3:15 pm   Temat: W samo południe - Olimpiada
Przepraszam, ale czy nie powinno byc na odwrot?? Czy czasem to nie bylo tak, ze Olimpiada byl czteroletni okres miedzy poszczegolnymi Igrzyskami Olimpijskimi, na ktorych to dopiero byly rozgrywane zawody (bo nazwa OLIMPIADA potocznie zostala przyjeta chyba w XX wieku)??

Co do dzialan wojennych, powinny byc wstrzymane, poniewaz po pierwsze wiekszosc panstw bierze w Igrzyskach udzial (co tymbardziej zobowiazuje), a po drugie - dla zachowania wspanialej tradycji. Czyz niebyloby pieknie, gdyby przez te dwa tygodnie nie uslyszelibysmy ani jednego wystrzalu, gdziekolwiek bysmy sie znalezli??
 
Strona 8 z 10
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16